Eesti uudised

Talvikut võib Tallinna Sadama praamihanke pärast kriminaalasi ähvardada (207)

Delfi/Eesti Ekspress, 20. jaanuar 2016, 13:33
Artur TalvikFoto: Tiina Kõrtsini
Kui Artur Talviku poolt avaldatud info selle kohta, et Poolast tellitud praamid on 17,5 miljonit eurot kallimad kui Türgi omad, vastab tõele, ja seeläbi rikutakse ärisaladuse hoidmise nõuet, siis võib alata kriminaalasi, milles saab olema osaline ka Talvik.

Karistusseadustiku ärisaladuse avaldamist käsitleva paragrahvi kohaselt võib ärisaladuse avaldamise eest oodata halvimal juhul isegi vanglakaristus.

Ärisaladuse avaldamise eest ilma aktsiaseltsi või osaühingu pädeva organi vastava loata karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Samal teemal

Sama teo eest, kui sellega on põhjustatud oluline kahju, karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Tänane Eesti Ekspress kirjutas, et Vabaerakonna ühel liidril Artur Talvikul õnnestus Riigikogus sadamaafääridele pühendunud uurimiskomisjoni juhina kätte saada kiivalt hoitud saladus: Tallinna Sadama parvlaevade ostulepingud.

"Iga inimene, kes neid lepinguid vaatab ja veidigi sisusse süveneb, näeb väga veidrat asjaolu. Ühest firmast tellitud parvlaevad on 17,5 miljonit eurot teisest firmast tellitutest kallimad," märkis Talvik ja lisas, et tellitud on praktiliselt identsed laevad.

Tallinna Sadama juhtkond ei ole soostunud ärisaladusele vihjates avalikustama parvlaevade koguhinda. 

Refereeritud artikli täistekst Delfi Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee