Eesti uudised

Vabaerakondlane: ühiskondlik hüsteeria oli mõttetu! Kooselulepingu on sõlminud vaid neli paari (25)

Karoliina Vasli, 20. jaanuar 2016 12:48
Jüri AdamsFoto: Tiina Kõrtsini
Vabaerakond kooseluseadust senisel kujul ei toeta ning riigikogulane Jüri Adams toob isegi välja, et siiani on oma kooselu seadustanud vaid neli paari. 

Tänasel Vabaerakonna pressikonverentsil väitis Adams, et huvilisi on olnud rohkem, ent probleemiks see, et üks pool pole eestlane ning peab oma kodumaalt saama ametliku juriidilise kinnituse, et ta pole kellegagi abielus või mõnda kooselulepingut sõlminud.

Samal teemal

Adams viitas, et ilmselt ka tulevikus sõlmitakse 1-2 lepingut nädalas. "Järeldus on, et ühiskondlikuks hüsteeriaks polnud põhjust," rõhutas ta, et ka meedia võimendas kooseluseadust üle, rääkimata osadest riigikogu parteidest (SDE, Reform). Tema sõnutsi puudutab see seadus väga väheseid.

Tuleval nädalal hakkab riigikogu teisel lugemisel taas arutama kooseluseaduse rakendusakte. Kokku on selle maht 49 lehekülge, ent Adamsi hinnangul on seal asjakohast materjali vaid 2-3 lehekülge.

Vabaerakond ise on esitanud paarkonna seaduse eelnõu, ent nad ka ise nendivad, et ilmselt jääb see õiguskomisjonis kalevi alla, kuna seal domineerivad kooseluseaduse toetajad. Adams pahandas, et mõneti on riigikogu muutunud surverühmade kummitempliks, kus teatud inimesed lihtsalt nõuavadki, et olgu aga olla. 

Noor ema: väsitav, kui mu naist ignoreeritakse

Kooseluseaduse toetajad on rõhunud, et rakendusakte on vaja, et seadusest oleks ka reaalselt kasu. "Kokkuvõttes on see väsitav, kui lasteaias kasvatajad mu naist lihtsalt ignoreerivad," kirjeldas noor ema Maarja mõni aeg tagasi Õhtulehele, miks tahab oma naissoost elukaaslasega kooselu ametlikuks teha.

Õhtulehega vestelenud eri parteide esindajad ei taha prognoosida, kas rakendusaktid leiavad istungisaalis piisavalt toetust. "Seis on 50:50," märkis üks rahvaesindaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee