Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Artur Talvik: PPA peadirektor vassib! Matkasaapaid tal vaja polnud (123)

Karoliina Vasli, 20. jaanuar 2016, 12:38
Foto: Stanislav Moškov
Vabaekrakondlane Artur Talvik sõnas täna, et PPA peadirektor Elmar Vaher valetas eile, kui üritas vabandada, miks endale matkasaapad ning kallid kõrvaklapid ostis.

Talvik märkis, et Vaher põhjendas, et ostis 30. septembril 139 erot maksnud saapad, sest pidi järgmisel päeval piirile minema. Talvik lisas, et Vaheriga koos piirile minema ka Kaitseliidu juhataja, ent Vabaerakonna uurimine näitas, et tegelikult mindi piirile kuu aega hiljem. Vaheri poolt mainitud korral mitte, seda olevat kinnitanud ka Kaitseliit. "Ametlikku sõitu polnud. Mis Vaher ütleb, ei pea vett," toonitas Talvik.

Lisaks viitas Talvik, et Vaher ütles eile Postimehele, et sama krediitkaardiga soetas näiteks suvel ka 70-80 paari kummikuid piirivalvuritele. Eile õhtul saatis PPA meediale väljavõtte Vaheri kulutustest krediitkaardiga. Mingitest kummikutest polnud seal märkigi. "Mul pole midagi isiklikku Vaheri vastu, aga nii tähtsas riigiametis pead olema etalon, mitte vassima," lausus Talvik.

Vaher ise on öelnud, et tema ostud olid tööalased, kuid võisid tõesti jätta paljudele mulje, nagu need oleksid mõeldud isiklikuks tarbeks. Ise ta ametist tagasi ei astu, ent on valmis seda tegema, kui siseminister nõnda nõuab.

Samal teemal

21. jaanuar 2016, 12:38
Pevkur: Vaher jääb ametisse, aga saab kollase kaardi
21. jaanuar 2016, 06:00
Elmar Vaher: ma pole kordagi valetanud
20. jaanuar 2016, 17:43
Kalle Laanet: Vaher peaks PPA juhina jätkama
20. jaanuar 2016, 17:23
Vassimine või kehv mälu? Vaher ei ostnud suvel mingeid kummikuid ega käinud oktoobri hakul Kaitseliidu juhiga riigipiiril

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee