Eesti uudised

Täiendatud!

Tallinna Sadam tunnistas, et Poolas ehitatavad praamid on kallimad (10)

Õhtuleht.ee, 20. jaanuar 2016, 12:15
Kaido PadarFoto: Peeter Langovits / Postimees
Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik väitis Eesti Ekspressile antud intervjuus, et Tallinna Sadamale Poolast tellitud praamid on 17,5 miljonit eurot kallimad kui Türgi omad, kuid TS Laevad keeldub seda numbrit kinnitamast või ümber lükkamast.

"Eesti suursaarte ja mandri vahelise laevaliikluse teenindamiseks tellitavate uute parvlaevade puhul tegid Tallinna Sadamale ehituspakkumise kokku neli tehast," selgitas TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar pressiteenistuse vahendusel.

Samal teemal

Padari sõnul ei suutnud ükski neljast tehasest nii kiire aja jooksul ehk 19 kuuga nelja parvlaeva valmis ehitada ja riskide jagamiseks ning tellimuste õigeaegse valmimise tagamiseks tehti otsus tellida laevad kahest tehasest.

Pakkumiste hulgast valis TS Laevad laevaehitajateks Türgi ettevõte Sefine ja Poola Remontowa, kes esitasid parimad pakkumised. "Türgi pakkumine oli odavaim, aga käesoleva aasta 1. oktoobriks poleks tehas saanud nelja laeva valmis ehitada, see oli nende poolt välistatud. Poola laevatehas tegi hinna poolest järgmise pakkumise," rääkis Padar.

"Vastavalt Tallinna Sadama ja laevatehastevahelistele lepingutele on lepingutingimused konfidentsiaalsed, eelkõige on see olnud laevatehaste soov. TS Laevad OÜ ei saa ega tohi neid ühepoolselt avalikkusele avaldada."

OÜ TS Laevad on Tallinna Sadamale kuuluv tütarettevõte, kes alustab mandri ja saarte vahel parvlaeva teenuse pakkumist alates 1. oktoobrist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee