Marina Kaljurand Foto: Mattias Tammet
Õhtuleht.ee 20. jaanuar 2016 09:54
Välisminister Marina Kaljurand esitles eile Genfis ÜRO inimõiguste nõukogus Eesti inimõiguste ja põhivabaduste kaitset ja edendamist käsitlevat aruannet, mis pälvis tunnustust mitmes valdkonnas.

Kaljurand andis ülevaate viimastest arengutest alates 2011. aastal toimunud Eesti inimõiguste olukorra ülevaatusest ning tõi esile mitmeid samme, mida on Eestil inimõiguste vallas lähiaastatel plaanis teha, vahendas ERR-i uudisteportaal.

Näiteks jätkab Eesti vajalike ettevalmistustega, et ühineda isikute sunniviisilise kadumise eest kaitsmise konventsiooniga, naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu Istanbuli konventsiooni ratifitseerimiseks ning astuda samme, et ühineda UNESCO konventsiooniga diskrimineerimise vastu hariduses.

Esitlusele järgnenud arutelul avaldas Eesti inimõiguste olukorra suhtes arvamust 73 riiki ja tunnustati Eesti edasiminekuid mitmetes valdkondades, näiteks mitmete inimõiguste alaste konventsioonidega, sealhulgas ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooniga ühinemise eest.

Positiivselt toodi esile Eesti tegevust väljendusvabaduse kaitsel ja edendamisel, seda ka virtuaalruumis, lisaks tunnustati 2014. aastal vastuvõetud kooseluseadust. 

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Hea, et .... 20. jaanuar 2016 10:49
....ÜRO inimõiguste nõukogus kannibalismi ei soosita. Muidu laseks Reformierakond välja uue seaduse....peaasi on ju kõigile peale oma rahva meeldida.
Mis tähtsust on 20. jaanuar 2016 10:04
mingil hambutul ja silmakirjalikul ÜRO-l kui see ei saa aastakümnete jooksul täidetud isegi omaenda otsuseid ?!

SISUTURUNDUS