Eesti uudised

ÜRO inimõiguste nõukogus tunnustati Eesti kooseluseadust (2)

Õhtuleht.ee, 20. jaanuar 2016 09:54
Marina Kaljurand Foto: Mattias Tammet
Välisminister Marina Kaljurand esitles eile Genfis ÜRO inimõiguste nõukogus Eesti inimõiguste ja põhivabaduste kaitset ja edendamist käsitlevat aruannet, mis pälvis tunnustust mitmes valdkonnas.

Kaljurand andis ülevaate viimastest arengutest alates 2011. aastal toimunud Eesti inimõiguste olukorra ülevaatusest ning tõi esile mitmeid samme, mida on Eestil inimõiguste vallas lähiaastatel plaanis teha, vahendas ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

Näiteks jätkab Eesti vajalike ettevalmistustega, et ühineda isikute sunniviisilise kadumise eest kaitsmise konventsiooniga, naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu Istanbuli konventsiooni ratifitseerimiseks ning astuda samme, et ühineda UNESCO konventsiooniga diskrimineerimise vastu hariduses.

Esitlusele järgnenud arutelul avaldas Eesti inimõiguste olukorra suhtes arvamust 73 riiki ja tunnustati Eesti edasiminekuid mitmetes valdkondades, näiteks mitmete inimõiguste alaste konventsioonidega, sealhulgas ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooniga ühinemise eest.

Positiivselt toodi esile Eesti tegevust väljendusvabaduse kaitsel ja edendamisel, seda ka virtuaalruumis, lisaks tunnustati 2014. aastal vastuvõetud kooseluseadust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee