Eesti uudised

Õigusteadlane: ainus kindel tee, mis aitaks laevakaitsjad vabastada, on vangide vahetusleping

Siim Randla, 20. jaanuar 2016 06:00

6 KOMMENTAARI

v
Vaja ainult/ 27. jaanuar 2016 16:07
siia külla kutsuda tähtsatest isikutest delegatsioon ja vahetuskaup olemas.
a
Ats/ 20. jaanuar 2016 09:20
Tule taevas appi! Nii rumal ei saa ikka olla. Ise nimetab ennast veel õppejõuks.
m
...../ 20. jaanuar 2016 08:49
mehed oleks tulnud ära tuua...neile passid tega nagu itaalia tegi....mitte midagi poleks juhtunud riikide vahel..no võibolla oleks aga mitte eriti tõsine kaklus ma usun...ja olen sama arvamust veel kuulnud mujaltki..isegi valdo randpere väljendas seda võimalust..aga meie riik ei hooli tegelt oma nimestest...
v
Vale termini tõlge-"õigusteadlane"/ 20. jaanuar 2016 09:18
Õigem oleks "üleandmise" leping. Inglise keeles "transfer". Meil pole kuskilt võtta hindudest vange vahetamiseks.Kus koolis see teadlane on käinud ?
m
Martin/ 20. jaanuar 2016 08:46
Venelased Eesti passidega veavad relvasid ja nüüd hakatakse kurjategijaid välja andma? Kuidas saab üldse sellise jama peale tulla? Las istuvad ilusti ära, mille on ära teeninud.
o
ohhoo/ 20. jaanuar 2016 07:51
Ma saan aru, et Jaan Ginter peab vahetuse all silmas mitte kahe riigi arestantide üks-ühele vahetust, vaid eesti kodanike vangipõlve pidamise vahetust India tingimustest Eestisse. Humaansest seisukohast tervitatav lahend - arestandid kannavad ära oma karistuse nii ehk naa, samas on nende pereliikmetel võimalus karistusekandjatega suhelda ligem distants.
Kuid siin võib humaansusele vastu põrkuda süüdistava riigi õiglustunne: kuna peame arestante oma riigi suhtes õigusrikkujateks MEIE, on loogiline, et neile kohaldatakse ajutine vabaduskaotus MEIE riigis. Kaks printsiipi, kaks suhtumist. Kas ja kus ja kes jääb antud juhul teisejärguliseks, küsimus kontsentreerub vangistuse kandmise paigale. Maailmas on varasemaid pretsedente olnud küll ja küll, kus välisriigis õigusrikkuja on türmi saadetud oma asukohariiki.