Foto: Eesti rahvusraamatukogu
Toimetas Piret Pappel 19. jaanuar 2016 17:57
Rahvusraamatukogu tutvustas oma uut nägu ja tegu.

Uus logo väljendab rahvusraamatukogu strateegilist suunda muutustele: liikuda pärandi säilitamiselt pärandi jagamisele, astudes inimestele lähemale ja suheldes oma kasutajaga nii füüsilises ruumis kui e-maailmas.

Uus logo on osalt tingitud ka praktilisest vajadusest koondada rahvusraamatukogu e-teenused näiteks digitaalarhiiv DIGAR, rahvusbibliograafia ERB, DIGAR Eesti ajalehed jt ühtse visuaalse identiteedi alla.

"Mul on suur rõõm, et Rahvusraamatukogu on saanud endale värske ja nii kõneka logo. Oleme suuremad kui Tõnismägi 2 hoone ja seda väljendab ka meie uus visuaalne identiteet" ütles Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. "Uus logo kannab väärtusena inimest, teadmiste jagamist ja tarkust. Seda pakuvad ka meie uuenenud teenused," lisas Andresoo.

Uus logo kujutab inimese pea profiili ja sellesse avanevat ust. Uks, mille vahelt kiirgab valgust, on loetav ka raamatuna. Pea stilisatsiooni juures on kasutatud detaile rahvusraamatukogu arhitektuurist: pealae joon on tuletatud hoonele iseloomulikest aknakaartest ja nurga alla pööratud ruuduna kujutatud silm vastab rahvusraamatukogu püramiidkatuse ruudukujulisele põhiplaanile. Selle nurk logo üldmahu suhtes vastab Rahvusraamatukogu paiknemise nurgale ilmakaarte suhtes.

Uue visuaalse identiteedi koostamisel lähtus rahvusraamatukogu koostöö põhimõttest ja kutsus kokku Eesti parimate graafiliste disainerite töörühma.

Töögruppi kuulusid Asko Künnap, Kristjan Jagomägi, Marko Kekishev, Mart Anderson ja Uku Kristjan Küttis. Uus logo sündis tõsises töös ja intellektuaalsetes vaidlustes.

" Rahvusraamatukogu liikumine pärandi säilitamisest pärandi jagamisele on suur kontseptuaalne muutus. See iseloomustab ka uut logo, mis on emotsionaalne, mitte pelgalt majakeskne, " ütles Asko Künnap. "Rahvusraamatukogu on hoopiski midagi muud kui see hoone siin Tõnismäe tänaval," lisas Künnap.