Eesti uudised

Järgmine noorte laulu- ja tantsupidu kannab nime "Mina jään" (10)

Silja Ratt, 19. jaanuar 2016, 17:49
Kuigi praegu veel tantsimiseks liiga noor, pole välistatud, et väike piiga tulevikus rahvapeost osa saab. Pisike preili jäi kaamerasilma ette eilsel noorte laulu- ja tantsupeo pressiüritusel lauluväljaku klaassaalis Alar Truu
"Mulle tundub, et kui sulle on tähtis sinu esivanemate loodu, siis sa võid ära käia, aga sa tead seda kohta, mis sind ootab. "Mina jään" ei ole pealkiri, vaid on lubadus," selgitab 12. noorte laulu- ja tantsupeo peakorraldaja Aet Maatee lausungi mõtet. "See tähendab ka loomise juurde jäämist, hoidmist, andmist ja jagamist."

Järgmise aasta suvel toimuval peol katsetatakse nii mõneski asjas uut lähenemist. Näiteks otsitakse tantsupeo peaesinejad üle-eestilise avatud konkursiga. "See on selle peo korraldamisel üks vahvaid kogemusi, me pole kunagi varem nii teinud," kirjeldab Maatee. "See on päris tore mõte, et peo ettevalmistusse saab eesti noori kaasata. Ma usun, et see saab osavõtjatele põnev olema. Lõppvoor on märtsi lõpus Tallinnas."

Teistsugune lähenemine on lauludegi suhtes, sest seekordsel peol kuuleb rohkem noorte heliloojate loomingut. "Paljud heliloojad suudavad ka noores eas väärtuslikku loomingut luua," ütleb Maatee.

2017. aasta suvel toimuva noorte laulu- ja tantsupeo korraldamisega alustati juba aasta tagasi. "Täpselt aasta eest kuulutasime välja ideekavandi konkursi võitjad. Aasta, poolteist veel ees, kokku kaks ja pool aastat," seletab Maatee, kui kaua aega ühe laulu-ja tantsupeo ettevalmistamiseks läheb.

"Minu käest küsitakse üsna tihti, mida ma vahepeal teen, kui üks pidu lõpeb ja teine pole veel alanud. Tegelikult hüüab üks pidu juba teist. Järgmine aasta on meil päris pingeline, sest siis on meil kaks pidu korraga töös," räägib Maatee, kes korraldab ka 2019. aasta laulupidu ja tantsupidu.

"See on pikk aeg ja suur tegemine ning väga palju inimesi tuleb kaasata." Kõige tähtsam on tema sõnul aja plaanimine. "Tuleb tellida looming, seda harjutada ning see inimesteni viia – ega see päris nii pole, et saame 30. juunil kokku ja laulame. Selleks tehakse palju-palju tööd."

10 KOMMENTAARI

e
20. jaanuar 2016, 12:44
Ei julge varsti enam keegi laulda ja tantsida. Palvetad allahi poole tagumik püsti kui veel elus oled.
a
alf 20. jaanuar 2016, 08:02
Huvitav loosung? Mina jään....aga kauaks?
Loe kõiki (10)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee