Eesti uudised

Õiguskomisjon arutas võimalusi kadunud inimeste tõhusamaks otsimiseks (1)

Toimetas Piret Pappel, 19. jaanuar 2016 16:58
Kadunud Markkuse otsingud Võrus. Pilt on illustratiivneFoto: Aldo Luud
Riigikogu õiguskomisjon arutas võimalikke seadusemuudatusi, mis annaksid politseile paremaid võimalusi teadmata kadunud inimeste leidmiseks.

„Riik peab tegema kadumisjuhtumite lahendamiseks kõik, mis võimalik. Komisjon soovib saada selgust, kas tänane olukord ja tänased seadused on maksimaalselt head, et politsei saab teha ja on kohustatud tegema kõike, mis võimalik," ütles õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Kui seaduste muutmine osutub vajalikuks, siis me seda ka teeme."

Komisjon ei langetanud täna otsust võimalike seadusemuudatuste osas ning jätkab selle teemaga tegelemist.

Komisjoni tänasel istungil osalesid riigi peaprokurör Lavly Perling, politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ning justiitsministeeriumi, siseministeeriumi ja sihtasutuse Kadunud esindajad.

Pikhofi sõnul tuli istungil kaalumisele politsei õiguste suurendamine tagaotsimise korral ehk näiteks politseile õiguse andmine krediidiasutustest pangakaartide kasutamise kohta päringuid teha ning samuti laiendada politsei õigusi kõneeristuste tegemisel.

Samal teemal

25.04.2016
"Meile on kõige raskem see, kui inimest ei leitagi ja ta jääb teadmata kadunuks."
07.04.2016
"Kui saaksin aega tagasi keerata, ei lubaks ma tütrel tol saatuslikul päeval kodust ära minna!"
06.04.2016
"Keegi pidi talle liiga tegema. Kuskil peab midagi olema. Ta tuleb leida…"
20.01.2016
Vassimine või kehv mälu? Vaher ei ostnud suvel mingeid kummikuid ega käinud oktoobri hakul Kaitseliidu juhiga riigipiiril

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee