Eesti uudised

Pirita otsustas tänavapuhastajat trahviga motiveerida

Õhtuleht.ee, 19. jaanuar 2016 15:59

12 KOMMENTAARI

m
Maxumaxja/ 23. jaanuar 2016 16:02
Kes mõtles välja seaduse,et kinnistuomanik peab koristama kinnistuga piirneva kõmmitee??See maa on ju mitte kinnistuomaniku vaid linna omandis.Sinna näiteks oma puuriita laduda ju ei tohi.Ka sõidukit ei tohi sinna parkida.Seega tundub et see pole vastavuses võrdse kohtlemise põhimõtetega sest korteriomanik ei pea midagi ju koristama peale oma korteri.Keegi võiks selle probleemi Euroopa inimõiguste kohtus vaidlustada ja kui see peaks läbi minema siis lõppeks selline ebavõrdsus ära.
t
trahvida/ 21. jaanuar 2016 20:10
See on siililegi selge, et kui leping lumekoristuseks sõlmitud, siis tuleb seda ka täita ja rahasid ei saa enne üle kanda, kui töö tehtud, nii on igal pool maailmas ja tegemata töö eest tuleb määrata korralik trahv, mis mõjub, soolatamine rikub võib-olla autosid, aga mitte inimelusid, keda me siis hoiame, kas autosid või oma lapsi.
j
Juriidiliselt/ 21. jaanuar 2016 14:13
Juriidiliselt võiks ju ka küsida, et mis alusel nõuab riik ühe või teise maksu tasumist, kui ma selle eest teenust vastu ei saa. Näiteks kütuseaktsiisist rahastatakse teenuseid, mida mina autojuhina ei kasuta karvavõrdki.
Kuid tegelikult on lugu selline, et koristamist on õigus nõuda, kuid mitte nii, et sa peaks selleks tegema liialt koormavaid pingutusi või suisa maksma selle eest mõnele koristusfirmale. See on meie oma kohtute poolt ka juba läbi jahvatatud.
a
A/ 21. jaanuar 2016 13:59
Äriidee- jätame pool tööd tegemata ja saame trahvi ainult 10 %
t
talv ootamatu/ 20. jaanuar 2016 08:19
Ainuke koht,mis iga päev koristatud,on Linnavalitsuse esine,haiglad ja kaupluste ymbrused kohutavad.Könniteed ka Pelgulinnas jubedalt puhastatud vöi lausa puhastamata.Ikka trahvima peaks neid,kes teed korras ei hoia
l
laiskus/ 20. jaanuar 2016 08:17
Väga öige.Igal pool,ka Tallinnas peaks karistama selliseid,kes oma krundi ymbrust korras ei hoia.Paljud teevad kövasti tööd ja samas keegi ei tee midagi.Soola ei tohiks panna vöi kui,siis paari tunni jooksul peab see olema koristatud.See talv näitab taas,kui mannetu on Tallinnas lume koristamine,kui jubedad just könniteed,kus liiguvad invaliidid ja millise riskiga kukkuda vöi lihtsalt ei pääsegi läbi.Paljudes kohtades ei saa tervedki liigutud.Kas taas talv ootamatult tulnud?!
a
Aga juriidiliselt?/ 20. jaanuar 2016 06:25
Miks pean mina kõnniteid puhastama? Minu kinnistu ei ole linna maal. Maksu maksan ka vaid oma kinnistu eest. Kõnniteed kuuluvad omavalitsusele, täiega. Kui tõsiselt vaielda, kes kurat saab mind sundida võõrast territooriumi koristama? Hea küll, Eestis on seadused nagu pudru ja kapsad. Mida võiks arvata Euroopa inimõiguste kohus?
a
aga miks ei trahvita/ 19. jaanuar 2016 23:34
tallinna kesklinnas Kaubahalli juures puhastamata jätnud tänavate koristajaid . . . Mere pst. ja WW Passaaž - KÕIK JU KORISTAMATA . . . ???

r
random/ 19. jaanuar 2016 19:19
Märjamaa alevi Lumekoristajat tuleks samuti trahviga motiveerida.Täelik korralagedus.
m
Maanteeamet/ 19. jaanuar 2016 17:17
Teatame rahvale, et hakkame teedele puistatava soola kogust suurendama 80%.
Kuna me ei salli talviseid olusid, siis puistame seda keemiat veel rohkem.
Rahva autodest on meil suva, las need peldikud roostetavad.
Meil ei ole mingit põhjust rahva arvamust kuulata, kuna nagunii teie sõna midagi ei maksa.
s
Sool./ 19. jaanuar 2016 17:10
Talve lähenedes tegi linnavalitsus korralduse, et kõnniteid ei tohi soolata. Nüüd ilmneb, et korraldus oli mõeldud vaid majaomanikele ja korteriühistutele, linn ise külvab aga oma teedele soola laias kaares. Inimsed sumavad põlvini mingi soolase sodi sees ja rikuvad oma jalatseid. Varem, kui soolamine oli tavaline, kehtis nõue, et sodi tuleb 2 tunni jooksul ära koristada. Ei täidetud seda nõuet siis ega täideta ka nüüd.
s
seda nimetatakse/ 19. jaanuar 2016 16:52
eestis motiveerimiseks. selle asemel küsida mis takistab inimest paremini töötamast. ja kui ta välja ütleb siis vastutust tööandja endale ei võta vaid otsib järgmise töölise.