Helmen KüttFoto: TIINA KÕRTSINI
Õhtuleht.ee 19. jaanuar 2016 13:21
Sotsiaaldemokraat Helmen Kütt kinnitas täna riigikogus, et sotsiaalministeeriumis on valmimas eelnõu, mis laiendab nii pensionäride kui ka tööealiste inimeste jaoks võimalusi saada haigekassa toel hambaravi.

Kütt tunnustas Keskerakonda algatuse eest lubada pensionäridel kasutada nn proteesiraha hambaraviks. "See eelnõu on õige samm suurema plaani suunas. Sotsiaaldemokraadid peavad aga väga oluliseks, et ka tööealistel inimestel oleks samuti võimalik saada hambaravihüvitist. Tuleb mõelda ja tegutseda suuremalt," märkis Kütt. "Seetõttu ootame, et valitsus tooks vastava eelnõu riigikokku, mida siin saalis tutvustab tervise- ja tööminister."

"Inimestel peab ka pärast 19-aastaseks saamist ja ka siis, kui rahalised vahendid puuduvad, olema võimalus olla tööturul naeratava näoga ja naeratada ka hetkel, kui ka tööd otsitakse," lausus Kütt.

Täna on tasuta hambaravi nähtud ette alla 19-aastastele, täiskasvanud saavad tasuta abi vaid juhul, kui seda on vältimatult vaja. Vanematel kui 63-aastastel on õigus saada kolme aasta jooksul 225,65 euro ulatuses proteesihüvitist. Pensionäridel on võimalik saada aastas ka 19,18 euro eest hambaravihüvitist, mis on selgelt väga väike summa, märkis Kütt. Rasedate ja alla üheaastase lapsega emade hambaravi hüvitab haigekassa aastas 28,77