Eesti uudised

Kütt: inimestel peab olema võimalus saada hambaravi ka siis, kui rahalisi võimalusi pole (24)

LISA KOMMENTAAR

Katrin 21. jaanuar 2016 18:12
Kas keegi ei ole aru saanud, et ka breketid võiks olla haigekassa kompenseeritavas nimekirjas? Kui paljud lapsed on vale hambumuse tõttu koolikiusamise ohvriks langenud? See ei ole nii suur summa, et üks ilus inimene ilusa naeratusega terveks eluks seda ei korva. Ja kas näiteks vangide tasuta hambaravi ei võiks sealt nimekirjast ära võtta?
eestlane 20. jaanuar 2016 22:56
Esialgu tuleks üle vaadata hambaravi osutavate arstide hinnakirjad mis on ülemõistuse ebanormaalsed .Mõnest arstitoolist tõustes tundub ,et istumine ja tõusmine sellest juba poole maksab .Eesti riigil tuleks tõesti sekkuda ,et noored inimesed hambutuna ringi ei käiks kuna üks kord selle teenuse kasutamist võtaks enamuse inimese poole töötasust .Kogemused näidanud ,et üheskohas maksab teenus 100 euri teises 10 euri .Huvitav millest selline hinnavahe?
Asjaga tegeleja 20. jaanuar 2016 20:42
Vähemalt hakkab mõnele kohale jõudma, et väga suur osa haigusi algab hammastest (isegi opile ei lasta kui hambad katki). Tissi opid on rahastatud, kuid hambad, mis on südamehaiguste alus ei...
HELEN 20. jaanuar 2016 14:29
Aga omakeste hooldajad nemde sissetulek on oleneb KOV 19/80eur.Kuidas nemad saavad oma hambaid ravida kui selle raha eest pole võimalik süüagi osta.Pensionäridel on aga püsiv sissetulek olemas ja nad ei eksisteeri enam tööturul ju.Aga noored inimesed kes on koju aheldatud oma omakeso hooldama olgu need siis kas lapsed või vanemad,ka neil oleks vaja hambad korda saada!
kolerast 19. jaanuar 2016 20:24
See kõik on väga kena, aga... kust see raha leitakse?
hambaravi saabki tasuta, 19. jaanuar 2016 16:34
tuleb ainult kõik hambutud ja poolhambutud vangi panna. Seal antakse veel tasuta süüa, puhas voodipesu, ravitakse lisaks ka kõik haigused välja. Vanglast enne välja ei lasta kui on hambad suus ja inimene terve.
hilja juba.... 19. jaanuar 2016 16:20
........ suure osa oma ajast häbenenud hõredat hamabarida ja lõpuks kui oli kiires korras panna piir tekkivate tervisehödade põhjusele, lasin suu hammastest puhtaks teha, maksis ka omajagu, aga sellest rahalisest põntsust ma paari aastaga taastun, raviks ei jätkunud. Muidugi ise süüdi, et lasin veereda nii viimase piirini, aga ikka oli midagi lastel vaja, midagi pakilisemat........ see pole ainult minu traagika Eestis, see on massiline, väljaspool pealinna. Kahju, et veidi nooremas eas, kui oli veel põhjuseid rõõmu tunda, ei saanud seda teha täie naeratusega. Ja ärge palun tulge mulle rääkima tasuta vältimatust abist. Maksin täie rauaga, seep'ärast valisingi jõukohasema variandi, mida pole, see ei tekita enam probleeme.
et siis 19. jaanuar 2016 16:06
Kari jutulinde on kokku saanud. Kuigi, üks jutulind pidi tervelt loomaaeda väärt olema. Näiteks anda rasedale aastas 28 € hambaraviks. Kas see muudab midagi? Kas mõni inimene saab selle rahaga hambad korda? Ei saa ja ei muutu midagi, ainult poliitbroiler saab märgi rinda. Lisab valimisreklaami, kehtestasime hambaravihüvitise kes see ikka mäletab, et sellest kellelegi abi polnud.

eestlased siis kaotavad teel koju 19. jaanuar 2016 16:02
oma kikukesed ?-Kui kurb.
Meil,pärismaalastel,pole hambaid vaja .Kärvavad ja lähevad põllurammuks või toiduks
maks 19. jaanuar 2016 16:00
Kuidas saab täiskasvanud inimene vältimatut abi hammaste parandamiseks?Kus kohast seda tuleb taotleda ja mis olukord peab suus olema?Ei saa aru..
Parandamine 19. jaanuar 2016 16:25
... seda ei loetleta vältimatuks abiks.
Hammas tõmmatakse vist välja, kui valutab. Loodetavasti tuimestuse eest ei pea maksma.
valu 22. jaanuar 2016 08:27
Juttvõi asi, et tasuta, valutasin hammast ja nägu hakkas juba kergelt värvi muutma, sest hakkas veremürgitus tekkima. Kuna oli kuu lõpp, siis oli ka rahadega raskusi, helistasin enamus hambaravi pakkujaid läbi ja küsisin, kas saaks välja tõmmata ja hiljem maksta, siis sellise variandiga ei olnud keegi nõus, pigem võib inimene ära surra kui abi saab. Lõpuks leidsin firma, kes oli nõus selle töö ära tegema ja maksta sain arve alusel järgmine kuu.
palun 19. jaanuar 2016 14:45
võtke siis seal Riigikogus midagi ette, ainult tühiad lubadused, võimatu on otsuseid vastu võtta kui saalis on 10 riigikogulast. miks üldse kandideerida kui pean vastu kohaloleku kontrollini, miks ei tehta kontrolli istungi lõpus? Aunaste hoiab pead käte vahel,ta on ju väga haige, miks selline vahib seal, ei ole veel tema arvamust kuulnud ja häbitunnet pole ollagi, no jah ta on ju Partsi parem käsi-- kas teil pole valijate ees piinlik?
lüpsta saanud valija 19. jaanuar 2016 15:28
Vaatan vahest TV-st riigikogu infotunde. Saalis vahest vaevalt 10 saadikut.Kurat mida nad teevad, et sellise raha eest ei jõua saalis istuda. Valijatega korraga selline punt küll ei kohtu .
need ju ainult kesikud ja istuvad 19. jaanuar 2016 16:05
Huntaugus ning peavad Putiniga läbiraakimisi, Kus siis see aeg võetakse,et RK saalis passida.
Ise olete Riigikokku valinud AINULT Keskerakonna omad.oleks te alinud ausaid RE ja IRL omad,SDE omad ka,oleks kõik saadikud oma riigitööd tegemas ega ajaks eraäris raha kokku
Eile istung TTV-s 19. jaanuar 2016 16:29
Ei tea, kas oli kümmet inimest ka. Tabasin end samuti mõttelt, kas loodus pole oluline teema ja KUS NAD KÕIK ON?
Riigikogu portaalis peaks vist olema üleval ka need arvud.
valutav hammas 19. jaanuar 2016 14:04
Aga kuidas see võimalik on, rääkige pr.Kütt.
naaskel 19. jaanuar 2016 13:51
Midagi tuleb tõesti ära teha. Nende 19 ja 28 euro eest ei saa muud kui, et arst vaatab suhu ja ütleb mida kõike tuleks teha(raviplaan). Aga see ju inimest ei aita kellel on hambad katki. Raviks ikka raha pole. Hiljem aga mingit katkistest hammastest põhjustatud südamehaigust ravida on üüber kallis. Aga seda millegipärast haigekassal maksta on jumala okey?
19. jaanuar 2016 13:46
Puljongikuubikute hind tõuseb mõne aasta pärast kuna paljud seda osta tahavad,muud süüa enam ei saa kui hambaid pole muudkui lurista leemekest ja naerata õnnest. Hambapasta odavneb,sest pole enam mida pesta.Õnn kui mõni pagulane sulle proteese laenab ja sa nälga ei sure.
Milleks meile hambaravi ? 19. jaanuar 2016 13:41
Kirstus, või urnis pole meil ju miskit närida.
Anni 19. jaanuar 2016 13:46
Ka need on liiga kallid ja lõuna-eesti madalapalgalistele kättesaamatud lõbud. Tööjõulisel, aga miinimumpalgalisel pole hinge taga mitte miskit. Kui miskit juhtuma peaks, on matusekorraldus mahajääjatele tõeline katsumus. Tühja siis neist hammastest.
Indrek2 19. jaanuar 2016 13:38
Oluline on, et ikka "uuseestlaste" tervis tagatud oleks, Mohammad ja Ahmed ei tohi logelemisega oma tervist kahjustada - tasuta hambaravi ja muud hüved on inimõigus! Muidugi mitte kohalikele, sotsiaalharta vastuvõtmine käib üle jõu meile ju.
19. jaanuar 2016 15:57
Eestlase pole inimesed kah, neile pole inimväärset elu vajagi.
tõepoolest ei ole arutule orjale ette nöhtudki 19. jaanuar 2016 16:07
inimese elu ega inimese õigusi.
Siin ei aita teid Putini süimamine,terroristide abistamine, sira Walzmanni kiitmine selle eest,et ta kenasti tapab.
Ei see teile hambaid terveks tee.