RAAMATU ESITLUS Tags: vilja savisaarFoto: Arno Saar
Õhtuleht.ee 19. jaanuar 2016 11:02
Pensionäride proteesiraha kasutamine hambaraviks peaks olema võimalik aastaks 2017, leiab Reformierakonda kuuluv riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Vilja Toomast.

"Pole saladus, et täna jätab täiskasvanute hammaste tervis soovida. Valitsus otsustas eelmisel kevadel võimaldada vanadus- ja töövõimetuspensionäridel kasutada kolme aasta jooksul proteesihüvitist summas 255,65 eurot ka hambaraviteenuseks," kommenteeris Toomast ravikindlustuse seaduse muutmise algatust.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige tõi välja, et aprilliks peaks täiendatud eelnõu olema valitsuse laual. Hambaravi tegevuskava kohta on peatselt oodata ka Haigekassa analüüsi.

"Idee nii täiskasvanute kui pensionäride hambaravi taskukohasemaks muuta on hea. Seaduse mõju ja rakendamiseks vajalikud kulutused tuleb sotsiaalministeeriumis veel põhjalikult analüüsida ning kulud sisse arvestada ka riigi eelarvestrateegiasse," lisas Reformierakonna fraktsiooni nimel sõna võtnud parlamendisaadik.

Kommentaarid  (14)

Need kes müügitööd on õppinud teavad, 20. jaanuar 2016 00:46
et hind tuleb ülevalt...."lambist" ja ettevõtluse ainus mõte on kasumit teenida.......ka- su-mit tee-ni-da!
kas usute, et 19. jaanuar 2016 14:06
ühe keskmise hambaaugu saab korda ainult 12 EUR eest? Eestis. Ja hambaarstil on olemas isegi hambaröntgen. Seega . hambaravi üüratud hinnad on sulaselge KARTELLIKOKKULEPE. Tallinnas on see muidugi seletatav sellega, et pool Soomet käib siin hambaid ravimas.
kihvameister 19. jaanuar 2016 14:53
kust selline teadmine. või tohter. Juba viis aasat tagasi maksis Pärnus üsnes suu lahti ajamine ja esmane kontroll 500 krooni., nüüd saab siis 12 euri eest parandatud, sulselge udu.
kodanik 21. jaanuar 2016 07:13
eelmine nädal käis töökaaslane hambaarstil ja tarkusehamba välja tõmbamine läks 60 pluss maalt linna sõitmine u 50 km.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS