Foto: STANISLAV MOSHKOV
Õhtuleht.ee 19. jaanuar 2016 07:37
Välisminister Marina Kaljurand kohtus eilse Euroopa Liidu välisasjade nõukogu veerel Brüsselis oma Poola kolleegi Witold Waszczykowskiga, kellega räägiti nii regionaalsest koostööst kui ka poliitilistest arengutest Poolas ja Euroopa Liidus.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul on Poola olnud Eestile pikaaegne lähedane partner. "Meile on oluline jätkata Poolaga nii regionaalset kui ka rahvusvahelist koostööd," märkis Kaljurand. Välisministrid tõdesid, et julgeolekupoliitikas, idapartnerluses, energiaküsimustes ja mujalgi on Eestil ja Poolal sarnased seisukohad, mille pinnalt edasi liikuda ning koostööd arendada.

Välisminister Marina Kaljurand huvitus võimalikest arengutest seoses Euroopa Liidu poolt algatatud monitooringu protseduuri ehk nn EL õigusriigi mehhanismiga Poola õigusriigi olukorra hindamiseks. Poola välisministri kinnitusel jätkavad nad demokraatia ja õigusriigi kursil, pidades oluliseks dialoogi partnerite vahel, mille näiteks oli eilne Poola presidendi Andrzej Duda visiit Brüsselisse.

Rääkides muutunud julgeolekuolukorrast pidasid Eesti ja Poola välisministrid oluliseks NATO tänavust Varssavi tippkohtumist, mis määratleb kindlaks alliansi tulevase heidutuspoliitika.

Täna on välisminister Genfis. Ta esineb sõnavõtuga ÜRO inimõiguste nõukogu üldise perioodilise ülevaatuse (Universal Periodic Review - UPR) raames toimuva Eesti inimõiguste raporti esitlusel.