Eesti uudised

Mures isa: "Ennekõike sooviks, et me laps kiiresti paraneks!"

Karoliina Vasli, 19. jaanuar 2016, 06:00

46 KOMMENTAARI

l
lugeja/ 19. jaanuar 2016, 22:42
ühes artiklis oli kirjas, et turvahäll oli asetatud kinnitamata ostukärule ja laps kukkus sealt, mis kompensatsioonist siis juttu saab olla. Ema lohakus. Pisikesele kiiret paranemist.
i
inimene/ 19. jaanuar 2016, 15:20
TO EPP. see ei ole nii , mina ka käin igapäev poes, ega korjstaja ei saa seista sinu juures ja passida, ise peab olema ka hoolikam, praegu on ju talv, ja eriti väikeste lastega, mul tuttav läheb poodi samm, sammult et ei kukuks sest igal pool poodides on ukseees libeda võitu
l
Ly/ 19. jaanuar 2016, 14:15
Lihtsalt kauplusesse astudes ei tule selle pealegi, et põrand libe on. Ega ennem midagi ette ei võeta, kui tõsine trauma juhtub.
a
aga/ 20. jaanuar 2016, 19:32
Minu poeg rääkis Viljandis müüjaga,sest tõesti on väga libe poetrepp,so.Maxima,ja poejuhtkond tõesti pani vaibad põrandale,lahe,ettevaatlik peab olema,jõudu nunnule paranemisel.
s
siil/ 19. jaanuar 2016, 13:05
Uus komme tittede ja väikelastega mööda poode traalida. Selle asemel, et lapsega õues või pargis jalutada, kooserdatakse paksult riides ja higiste lastega mööda poode. Nühitakse vankritega ja ilma lettide vahel, bussides vastu inimeste riideid. Imelikud noored on tänapäeval, kauplused asendavad kultuuriasutusi, parke ja mänguväljakuid.
t
to Siil/ 19. jaanuar 2016, 14:18
:S Kuhu peaks ema siis selle lapse jätma? Pargist ja õuest ei saa ju toidukraami koju osta. Praeguse ilmaga ma arvan, et õued ja pargid ei ole just nii ligipääsetavad ka, aga see ei ole selle artikli point ju üldse. Inimene läks poodi, võttis lapse kaasa, tahtis ta panna poes kärusse nii nagu peab... aga kahjuks teel auto juurest käru juurde juhtu õnnetus. Ei meeldi ka mulle, et lapsed kisendavad ja nutavad poodides... Ega lapsed sellele ei mõtle, et nad tekitavad ebamugavust teistele, kes ei salli lapsi just eriti, aga mis lapsevanem siis tegema peaks samas. Ei ole tal võimalik ka seda last kuskile istuma jätta ju. Kevad/sügisene aeg oleks ka ok jätta ehk autosse ning aken natuke lahti õhutuseks, kui poeskäimine liiga pikalt ei kesta. Suvel on aga liiga palav, talvel läheb autos liiga kiiresti külmaks.
Kuidas peaks see noor lapsevanem ka liikuma, kui ta nüüd ei tohi järsku oma vankriga bussi isegi minna? Ei ole tal ehk autot... Ei ole ka sellist luksust, et tellida taksot väiksemateks reisideks.
Ega ei saa ka koguaeg mingis kultuuriasutuses olla (arvan, et peeti silmas mingit teatrit või muuseumi). Peab ka võtma arvesse lapse vanust, 8-kuune ei saa miskit aru su teatrist.
Pargis jalutamine, ok, aga ei saa ka seda.
Laps tavaliselt pakitakse üsna sisse, sellepärast, et tal väljas külm ei hakkaks, kui ta ei ole veel nii vana, et kõndida ja/või rääkida. Kõndides ja liikudes hakkab ikka soojem, aga nii väike ei tee seda veel. Poodi jõudes, võiks anda natuke rohkem õhku jah ja natuke riideid lahti päästa üldjuhul.
Et kulla inimene, saa ka nendest aru. Ning mis see nii paha teeb, kui sa ise oma riietega nühid seal vastu vankrit või lapsi... Ei ole miskit nii hullu... Kui kodutu tuleks sama tegema on palju hullem ju. Pärast haised veel päevi, isegi kui pestud puhtaks riided... Vanker ainult ehk määrib natuke ära ja kõik, eks ikka juhtub. Ise oled ka nii väike olnud ning tekitanud ebamugavust.
Poes oleks võinud olla varem hoiatus, aga nad ei osanud selle peale tulla, ning kui palju see aidanud oleks? Kas inimene oleks seda märganud ning osanud ära hoida, seda ei tea ju keegi. Ehk õpitakse sellest ning üritatakse vältida selliseid olukordi. Kahju, et selle pärast pidi keegi liiga saama ja selleks kellekski on keegi nii pisike ja kaitsetu.
Vähemalt nagu ka jupikesest artiklist aru saada, siis ka lapsevanematel on kõige olulisem, et lapsega kõik korda saaks. Koljutrauma võib ju jätta jälje koguks eluks.
i
imestaja/ 19. jaanuar 2016, 12:34
Kõik on siin ühtäkki suured spetsialistid kõike kiruma. Justkui kelgiksid, kes kuskil
efektsemalt käpuli käis. Kaubanduskeskused? Need ei kõlba kuhugi. Talvesaapad?
Need on valmistaja poolt kohe spetsiaalselt libeda tallaga. Isegi kargu kummiotsik
on inimvaenulik. Linnavalitsus? See ei tee ju mitte kunagi mitte midagi, pole kunagi
teinud! Ime, et välismaa teemat veel sisse pole toodud, et "Egiptuse turismireisil ei
libise ma kuskil kordagi!"
Kahju nii põngerjast, kui ta emmest-issist, loodame, et nende ihu- ja hingehaavad
paranevad jälgi jätmata. Kuid see ei välista tulevikus meil kõigil sugugi ka seda,
mida siinsed kommentaatorid praegu ülivihaselt tõrjuvad - olemast ettevaatlikum.
e
EH/ 19. jaanuar 2016, 12:14
kaupluse boss maksab eluaegset inwaliidsust,peatrauma jätab jälje elu lõpuni
a
19. jaanuar 2016, 11:28
aga kauplustes on ju ka ostukärud kuhu saab lapse istuma panna ,või ka turvahälliga asetada.
b
babuška/ 19. jaanuar 2016, 12:51
Kõigepealt peab elusana selle käruni jõudma.
b
Berta/ 19. jaanuar 2016, 11:11
Minul on põhjamaise firma libisemiskindla tallaga saapad. Ja libisenud olen kaubanduskeskuse ukse juures ikkagi.Väga ebaõiglane on hakata ema jalanõude kallal "lahmima", kui info puudub.
Pisikesele kiiret paranemist ja emmele-issile jaksu!

e
eWa/ 19. jaanuar 2016, 10:57
Valed põrandaplaadid on. Sisekujundaja ilmselt valib ilu järgi, mõtlemata praktilisele küljele. On ju ka karedaid plaate, kus ei ole võimalik libiseda ja vähemalt ukse läheduses peaksid sellised olema. Meie kaubanduskeskuste läikivatel põrandatel võib ohtlikult libiseda ka soojal perioodil, sest kingad ja kevad-sügissaapad on ikka sileda tallaga.
Lapsekesele kiiret paranemist!
t
Teadja/ 19. jaanuar 2016, 10:51
Tegelikult on paljudes poodides aastaringi libe, ka suvel..kuna on pandud valed põrandaplaadid-siledapindsed, aga peaksid olema pealt krobelise pinnaga või mustriga. Olen mitmed korrad ka suvel libastunud, just sellistel siledapindsetel plaatidel. Väga ohtlik!
S
!!!/ 19. jaanuar 2016, 11:56
Siledapinnalised on ilusamad, läigivad! Ja ka pesta on kergem. Sellest ka selline valik.
m
Marek/ 19. jaanuar 2016, 10:47
minu arvamus libedast põrandast on,et need materjalis ei sobigi meie kliimasse
l
Lea/ 19. jaanuar 2016, 10:28
Millist õudu küll pidi tundma imik kui ema sellist õudu tundis!?! Õudne ...
k
kogemused kukkudes/ 19. jaanuar 2016, 21:00
Kui emal on laps süles,siis ta kukub ennast kasvõi surnuks, aga last hoiab kukkudes nii, et see viga ei saaks...
v
väga kurb lugu loomulikult/ 19. jaanuar 2016, 10:20
Tõesti tuleks valida sellised jalatsid, mis ei oleks libedad. Kui on sees libedad, siis on nad libedad ka väljas. Selleks on siis ikka TOTAALSED TALVESAAPAD, mitte mingi plasttallaga Poola kaup. Aga igaüks teab ise, mis hinda ta on nõus maksma ennekõike oma tervise nimel, rääkimata siis süleskantavast lapsest. See ei saanud nüüd küll üllatus olla, et kaupluse põrand on libe, või käisid need vanemad esimest talve poes? Ei taha küll olla halb, aga süüdistada on siin ainult iseennast. Nii külastatava poe juures ei saa olla põrand koguaeg nagu prillikivi. Küll aga saab iga inidiviid omale vastavad jalanõud muretseda, millega ohutult liigelda.
d
do/ 19. jaanuar 2016, 10:30
Mul on väga head talvesaapad - väljas käies ei ole libe ja liugu lasta on võimatu... aga poodi minnes on põrand ikkagi libe!
M
-ä-/ 19. jaanuar 2016, 10:59
Mul on tippfirma talvesaapad, aastaid vastu pidanud, krooniajal osetud, maksid üle tuhande krooni (tolajal oli see päris hea summa paari saabaste eest) ja sellest hoolimata on päris paljude poodide, asutuste põrandad libedad.
Saabas üksi ei suuda libisemist vältida, kui plaat on valitud oludele mittevastav kõige odavam käkk, mis parasjagu saada oli.
p.s. Kukkunud lapse vanematele soovitaks minna kohtusse ja kahjutasu nõuda. Ok, last see terveks ei tee, aga see äkki paneks vähemalt teisi keskusi mõtlema, et peaks midagi ette võtma selle libedusega. Siis oleks vähemalt natukenegi kasu sellest õnnetusest, et ehk hakkavad keskused kahjutasu hirmus oma põrandaid "karestama". Kui midagi ei tehta, siis ei muutu ka midagi.
l
LinnapoissAts/ 19. jaanuar 2016, 13:50
"tippfirma" talvesaapad 63euroga :D
Mul maksavad tavalised talvesaapadki 280 eur
m
Millist jõudu küll / 19. jaanuar 2016, 10:14
peavad need tibid kasutama ,et ostavad talveks mittesobivad jalanõud.Kontsadega, nahktallaga ,kitsaliistuga. Ime et nad muidu püsti veel seisavad.
p
19. jaanuar 2016, 10:13
pärnus on üks väga äkiline politseinik kes jätab nägusi ja numbreid meelde ning lisaks peksab jalgadega lund minema. selver peaks palkama tolle musta otsa korras lund minema taguma sealt põrandatelt.
v
Vaata kui huvitav uudis./ 19. jaanuar 2016, 10:13
Kaua nüüd võib ühest ja samas teemast kasu lõigata, ah? Kirjutate veel nädal aega juttu sellest? Erinevate inimeste vaatevinklist?
Isa, ema juba olid. Aga mida beebi tundis? Või samal ajal tööl olnud kassapidajad? Koristajad? Vahetuse ülem? Suvalised poekülastajad?

k
kaubanduskeskustele/ 19. jaanuar 2016, 10:12
Ainult hoiatavaid silte oskate panna,libedatõrjet on vaja teha ja isegi kui masinpesu saalis peseb põrandaid,siis on vahutriibud järel,mis jätab põranda libedaks. Isegi suvel olen saalipõrandal libisenud,mis veel talvel on. Kahjunõuded või libedusetõrje,siin ei saa olla valikuid.
Ä
???/ 19. jaanuar 2016, 10:03
Äärmiselt kahju muidugi. Aga kahjuks talvel ongi sellised põrandad sageli märjad ning ligedad - inimesed tassivad ju jalgadega lund sisse. Seda tuleb alati arvestada. Ettevaatlikumalt! Ei saa uljalt ning uisapäisa tormata. Eriti kui veel moodad kuid ebakindlad kõrged kontsad juhtuvad all olema. Ja kui tald on mingi Lõuna-Euroopa olude järgi teatud, kus lund ei saja ning mis on libedat materjalist.
t
Toivo ./ 19. jaanuar 2016, 09:52
Kui ehitus käib , on küllaga tegelasi . Ehitusjärelvalved jne , kes saavad tohutuid summasi oma urgitsemiste eest . Kuidas ei mõisteta seda , et kunagi tuleb talv . Ikka odavalt ja ruttu !
k
klient1/ 19. jaanuar 2016, 09:44
Omast käest tean, et süüdi pole ainult märjad ja koristamata põrandad. Tihti on jalanõde tallad tehtud materjalist, mis veega kokku puutudes muutuvad väga libedaks ja ongi kukkumise oht suur. Kuid kui oled sellised jalatsid endale soetanud ja tahad neid tagasi poodi viia, siis pead läbima tõelise kadalipu.
k
klient/ 19. jaanuar 2016, 09:37
Eile oli meeletult libe põrand Mustakivi Selveris.
Vaibad lirtsusid ja majja sisenedes pidin samuti pikali kukkuma. Enamus kliente üritasid vaipadest kuidagi üldse mööda minna, et mitte "ära uppuda" Lihtsalt NII libe oli. Õnneks olin üksi, mitte lastega. Kiiret paranemist pisikesele ja rahulikku meelt vanematele!
i
invaliid/ 19. jaanuar 2016, 10:11
Kuigi kaupade paigutamine on teaduslikult läbi mõeldud, et ostjat hullutata ning ostlema panna, ei tohiks siiski ettevaatust kaotada. Eriti kui väikelaps on süles, sest sellisel juhul ei riskita mitte ainult enda luude ja kontidega, vaid ka lapse omadega. Ja tuleb vaadata, mida jalga panna. Kuidas tallad märjal põrandal peavad ja kui kõrged, s.o. ebastabiilsed on kontsad.
Ise olen kah märgade põrandatega kimpus. Kasutan nimelt liikumisel abivahendina küünarkarke ja see karguotsa kummiotsik on just sellisest materjalist, mis märjal kivipõrandal kohemaid alt ära libiseb. Seega - ülim ettevaatlikkus!
j
Janika/ 19. jaanuar 2016, 09:33
See on see kui ehitusjärelvalve on onupojapoliitikas ja pannakse odavad põrandaplaadid,et kõrvalekantida rahaliselt. Selliseid keskusi,kes kasutavad odavat Hiina saasta peaks saama korraliku trahvi ja nõudluse plaatide vahetusele.
k
Kellamees/ 19. jaanuar 2016, 09:28
Egas need sildid-üleskutsed ettevaatlikusele vastutust ära võta ! Tehke ikka asjad korda.....!
Mina nõuaks ikka kenakese kopika, ei tea mis tulevikus juhtuma hakkab lapsega......! Egas raha päästa aga karmi hoiatuse teeks küll.....!
t
täitsa nõus/ 19. jaanuar 2016, 10:06
See on sama, kui purikaid ära ei koristata ja pannakse silt.
Ehituses kasutatakse odavaid ja mittesobivaid materjale.
j
Jaan/ 19. jaanuar 2016, 09:13
Kahjuks peab siin Tallinnas ikka midagi juhtuma,kui Linnavalitsus ehk midagigi hakkaks tegema,et linn korda saada.Linnavalitsuse ees on alati köik ,nagu prillikivi,kuid vaadake kasvöi troolipeatusi,kus tuhanded peavad liikuma,kohutav.Sama kaubanduskeskuste ees,linn peab asjad korda saama.Myyjad ei pea rookima oma uste esiseid,kogu platsid ju Linnavalitsuse hoole all.
j
jaanikesele/ 19. jaanuar 2016, 13:24
Rannarootsi ei ole Tallinnas. Enne uuri, kui kukkama kukud.

t
Tuhkur/ 19. jaanuar 2016, 08:58
Kui ilmaolud viletsad, valige ka vastavad jalanõud, kontsakestel loomulikult ohtlik ja ettevaatlik kõndimine ennekõike! Lapsele kiiret paranemist.
e
ema/ 19. jaanuar 2016, 09:48
Mina libisesin lastepolikliiniku põrandal ja kukkusin väga raskelt. Jalas olid täistallaga jalanõud... mul oli tookord imik turvatooliga käes, see turvatool lendas lausa meetrit paar eemale, aga maandus õnneks nö jalgadele. Kui ikka põrand väga libe, ei ole vahet, mis sul jalas on.
t
tippkons/ 19. jaanuar 2016, 10:22
Täistald,aga tagant konts ikka väga kõrgel.Ehk siis platvorm..täistald
s
sa / 19. jaanuar 2016, 10:06
ei tea ju mis jalatsid emal olid,ära siis targuta.
k
Kiiret paranemist/ 19. jaanuar 2016, 08:50
Kohutav õnnetus. Loodame, et laps paraneb ja tüsistusi ei ole.
s
suured sõnad/ 19. jaanuar 2016, 08:40
ema tundis poole sekundi jooksul õudu... ja jõudis meeleheitlikult lapse pead kaitsta..... ja isa sooviks ennekõike, et laps paraneks.... mida veel võiks ennekõike soovida? valuraha? ainult ühed mõttetud suurustatud loosungid.
e
evik/ 19. jaanuar 2016, 08:05
poodide ja välisuste ümbrused on tõesti jubedad. löga ja jama täis, keegi ei korista päeva jooksul. ettevaatlik peab väga olema, et libedaga ei kuku.
e
eriti raske abivahendeid kasutajatel igal pool/ 19. jaanuar 2016, 08:01
Kulla linnas vastutavad inimesed.Täna käisin pika ringi bussiga ja jala,Pelgulinn ,Heina tn.,haigla ja Pelgulinna.Pelgulinnas on Heina -Härjapea jube,pole kordagi Heina alguses lumeautot näinud,tagapool on korra olnud kaks autot.Midagi nii kohutavat,kui Tallinnas,pole ammu näinud.Kas te töesti oskate korras hoida vaid oma Linnavalitsuse esist?!Kohe,kui käisin yle trammitee,kus trollid peatuvad,oli päevi koristamata lumi ja milline oht .Kas töesti ainult linnavalitsuse mehed ja naised on seda väärt,et könniteed korras hoida?Nemad tulevad tööle autodega noored inimesed.Kuid Keskhaigla ymbrus,körval tänavad ja isegi Kentmanni tn oli jube.Kuidas te ei saa korda könniteid,autoteedest rääkimata?Kas te arvate,et köigil inimestel on keegi,kes ratastooli käib lykkamas?!!!!Mina liikusin kepiga,kuid täiesti vöimatu on juba liikuda rollaatoriga.Kas töesti ei oska te töid jagada nii,et tööd tehakse kasvöi kogu öö ja hiljem saab vabad päevad anda töömeestele.Kuid sellist vaenulikku ja väga ohtlikku linna tänavad olla ei tohi.Kui keegi ei oska tööd organiseerida,siis tuleb selline vabastada.Linnas liigub tuhandeid iga päev,miks peavad nemad kogu aeg olema ohus?!
e
Epp-/ 19. jaanuar 2016, 08:00
Libedusest ligedal põrandal!!! VOT ON TASE!
t
to epp/ 19. jaanuar 2016, 08:51
tase või mitte, aga see on tõsi, et suurte kasumitega kaubandusketid on laisad puhastama oma trepiesiseid. küll rahvas kuidagi komberdab sisse- välja ja ostab ikka oma asjad ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee