kuskil foorumis oli sama teema ja seal teatati kohe solvunult -et kui ei tohi tööajal FB käia vms - siis tullakse sealt töölt ära ka. Nagu oleks netis suhtlemine inimõigus, mida piirata ei tohiks.
Kui aus olla,ikka tööl loetakse köik lehed läbi,kirjutatakse söbrantsidega ,vaadatakse fb yle ja muud tähtsad kohad.Nii on tegelikkus.Koolideski lapsed muud ei tee,kui nokivad telefonis,kes ju on tuleviku töötegijad,kohutav ja siis imestab möni,et palk kipub väike olema.
ega praegu ei peagi tööandja töövahendeid kasutama, minu kolleegil päev läbi üks käsi isiklikul nutitelefonil, söögi ajaks ka ei pane käest.Mina keelaks isikliku telefoni ka tööruumides ära.
Kõik on arusaadav. Nii tööandja poolt antud töö tegemiseks arvuti, kui ka selle kontrollimine. Aga juhul, kui töö on tehtud ja tööaeg tuleb ära istuda siiski siis loen pilvi aknast? Kui neid ka pole siis sätin tooli ja vaatan laeplaate?
Tean vähemalt üht töökohta, kus tööarvutis pole juurdepääsu suhtlusvõrgustikele nt. Facebook, Twitter, Youtube. Töökoht on ikka töö tegemiseks, mitte arvutis niisama passimiseks
Olen nõus, aga see peab olema ka vastastikkune - alustan ja lõpetan tööpäeva sekundi pealt, teen tööl olles ainult tööd, aga kui kell kukub, siis katkestan kõne kasvõi ettevõtte oluliseima kliendiga ja lähen omi asju ajama.
Töö poolt antud meili kasutatakse ikkagi töö tegemiseks mitte isiklikuks suhtluseks. Ja töö poolt antud arvutiga töö internetti kasutades tehakse samuti töö asju. Kõik muu suhtluse võid oma isikliku meili ja nutitelefoniga ajada eeldusel, et töö mille eest sa palka tahad saada selle all ei kannata ega tegemata jää.
Isiklikku kirjavahetust pea oma kodus. Ja sinusugused vingatsid on esimesed, kes hakkavad TLS-s oma õigustes näpuga järge ajama. Nii, et puu taha võid ise minna. Huvitav, et te kõik teate väga täpselt oma õigusi, aga kohustused miskipärast unustate sootuks.
Äkki loeks kohtuotsust ka? Antud juhul tegi töötaja tööandja palvel e-maili konto ning selles toimunud kirjavahetusest oli jutt. Kuskil ei ole kirjas, et sinu Facebooki konto paroolid tuleks tööandjale anda ning et tööandjal oleks õigus sealset ning sealtoimuvat kirjavahetust jälgida :)
No millal ma siis veel suhtlen, kui tööl enamiku aja päevast- 9 tundi, sh tööle/koju sõit. Mees kauem. 2-3 tundi aega koduseks eluks ja siis juba uni peal... Läheneme asjale nii ka.
Tööandja arvutile tuleks vastav tunnilugeja säädida mis keik isiklikuks asjaajamiseks ära tarvitatud tunnid palgast maha arvab, niisamamoodi ka tarvitatud elektrihulga ja arvuti amortisatsiooni. Ega enne ikke tinapäädele selgeks ei saa, et "tee tööd töö ajal ja aja juttu jutu ajal"
Ahet töötaja tööajal internetis logeleb? Ja mida teeb enamik ülemusi tööajal kaubanduskeskuses, golfiväljakul, restoranis????? Ülemus vaadaku kõigepealt oma päevategevused üle. EESKUJU ON ALATI NAKKAV!
Nagu nimigi ütleb TÖÖTAJA ehk on selles kohas ehk tööl, et tööd teha ja siis õigustatud selle eest raha saada. Tänuväärne lahend mugavustöötajatest vabanemiseks. Ülemus vastutab, korraldab, organiseerib ja see ei le töötaja asi kus ja millal. Kui see töötaja põlle varna riputab ja kell kukub on vaba, ülemus peab mõtlema kõigele ja ka homsele, et sul töötaja oleks töö, mida teha.
Tohib. Tohib jälgida tööandjale kuuluva arvuti kasutamist ja lepingust (töö ajal töö tegemine) kinni pidamist. Andmekaitseinspektsiooni "soovitused" on lihtsalt hala, mus ei ole kohustuslik. Mina olen selle riigiasutuse puu taha ka ise saatnud. Arvaku, muda tahavad, loevad ainult lepingud, seadused ja kohtulahendid.
Tohib. Tohib jälgida tööandjale kuuluva arvuti kasutamist ja lepingust (töö ajal töö tegemine) kinni pidamist. Andmekaitseinspektsiooni "soovitused" on lihtsalt hala, mus ei ole kohustuslik. Mina olen selle riigiasutuse puu taha ka ise saatnud. Arvaku, muda tahavad, loevad ainult lepingud, seadused ja kohtulahendid.
KOMMENTAARID (29)