Eesti uudised

Haiglate abitöötajate koondamises on valitsemas patiseis (14)

LISA KOMMENTAAR

17. jaanuar 2016 10:42
Kliinikutest on vaja koondada ära eluvõhikud ülemõed,hea palga saajad mitte millegi eest, muidu kõndijad,targutajad,mitte abitöölised.
tarvi 17. jaanuar 2016 01:11
seal sotsiaalministeeriumis peaks pooled kohad ära koondama mitte haiglas.
t 16. jaanuar 2016 22:52
No minu arust on haiglates ja polikliinikutes liiga palju jalutavat personali. Õige tulebki koondada.
maalt 18. jaanuar 2016 00:00
Loomulikult, sest kõik patsiendid on arstidest teadjamad , las ravivad üksteist.
oh ja 16. jaanuar 2016 20:32
näib, et tegelikult riik kedagi sealt koondada ilmselt ei tahagi. Riik tahab saada ainult igalt teenuselt käibemaksu. Muideks inimesed saavad oma teenuse kätte ka pärast koondamist ja teenuste osutamise erakättesse andmist ainult mõningal määral kallimalt aga selle eest ilmselt ka kvaliteetsemalt. Ilmselt paljud koodatud töötajad võivad saada tööd sama teenust osutavas erafirmas ainult ehk mõningal määral väiksema palga eest.
Teeline 16. jaanuar 2016 22:15
Mitte mõningal määral, vaid tunduvalt kallimalt, sest vahendusfirma tahab ka oma osa saada. Haigla palgal olevate abitöötajate asemel tuleb siis teenus ju sisse osta.
Nõus 16. jaanuar 2016 17:00
See plaan on sabotaazh .Kuidas saab teenus minna odavamaks, kui koristaja asemel palgata koristusfirma?Toit juba tellitakse firmast ning kiita pole seal midagi - patsiendid nurisevad.Sest kui toit peab olema odav ning toitma ära ka firma, kes seda valmistab, siis tulemus ongi selline nagu on.Hooldaaid on igal pool puudu, mistõttu ei taheta väga raskes seisus patsiente hooldusse võttagi, sest puudub personal, kes suudaks tagada vajamineva hoolduse.Selliseid patsiente veeretatakse nagu kuuma kartulit ühest kohast teise...Kas see on inimväärne abi, lgp.sotsiaalminister?
Võrulane 16. jaanuar 2016 15:40
Kiidan küll TÜ kliinikumi arste ja teenindavat personali ! See koondamine on küll suur jaburdus! Egas need vahetused on küllalt väsitavad nii õdedele kui ka arstidele !
kodanik 16. jaanuar 2016 14:24
Olin alles hiljuti haiglas operatsioonil ja intevsiiv osakonnas. Seadusega peaks seal õde kogu aeg valves olema aga ei, pidin ühele haigele kuutsuma õe ,endal mul voolikud küljes aga nemad peavad kõik õdede puhketoas 22:30 prallet ----abi tuli andma kas sanitar või koristaja.Palusin ka ,et nad ei lärmaks ja kui mulle valuvaigistit andi ,siis vajusin sellisesse unne ja seda kõik need seal olevad päevad, et palusin ennd varem haiglast koju---oma vastutusel. Neid koristajaid ja sanitare oli nii palju aga puhtust polnud kuskil. Suitsetamas käisid nad rõdul , nii see uks ,kui WC pesemise ruumis aknad pärani lahti-võid saada kopsupõletiku. See et kirurg tegi oma töö korrektselt aga järelraviga võid seal ära surra-------vot selline on meie arstiabi, kurb aga tõsi.
Kodanik 16. jaanuar 2016 20:55
Lisaks veel,kust on tulnud vene 6ed, osakonnas muud keelt ei kuulnudki....
Tõenäosem 16. jaanuar 2016 12:14
variant on, et nad jutlevad kusagil. On harjunud lobisema. Appihüüdev patsient ei lähe neile korda. Tehke haiglates või polikliinikutes käies nn silmad lahti. Neil ju vormiriietus.

Elust enesest 16. jaanuar 2016 11:43
Sel nädalal EMOsse sattununa olin tunnistajaks, kuidas kõrvalvoodis lebav mehel oli korduvalt abi vaja ... teatud toimingutes. Abi kutsus ta häälekalt, aga vajalikku inimest ei olnud (viis teist patsienti uuringutele vms). Valudes toimetades tegi ta lõpuks voodi ja oma riided täis. Edasist ma ei tea, aga võimalusi oli kaks: kas saadeti ta edasi osakonda ja pakiti tema märjad isiklikud riided kilekotti, mis kojuminekupäeval kätte antakse (!!!) või siis pisut kosununa saadeti ta veel samal õhtul koju samade riietega, mis on samavõrra õõvastav. Kojusaamine on veel täiesti omaette teema.
Patsiendid iseteenindavateks 16. jaanuar 2016 10:43
Igasse palatisse kõndiv haige kes siis teenindab lamajaid haigeid (vahetab mähkmeid,paneb siibrit alla,söödab,annab rohtusid,koristab,peseb haigete pesu), külastajad toovad süüa (haiglale kööki pole vaja),milline kokkuhoid 21-sel sajandil.
16. jaanuar 2016 13:32
Mida iganes, et rahvas reaalselt arstiabi kätte ei saaks, nagu on hävitatud kõik kui see ei ole sabotaaž siis kuidas sellist asja teisiti nimetada? Genotsiidi eest pannakse kinni, aga ups, ei vedanud välja, ei ole ju ometi kuritegu. Meditsiinipersonaalist tehakse töövahendid, kes ise ka kokku kukuvad ebanormaalse koormuse all.
Mõningaid eeldatavaid võtteid:
https://www.youtube.com/watch?v=Tw33DntOesI&ab_channel=EconomyNewsTV