Maailm

Seksuaalne ahistamine on Egiptuse kaubamärk (22)

Allan Espenberg, 16. jaanuar 2016 06:00
Foto: AFP / Scanpix

Egiptuse Naiste Õiguste Keskus (The Egyptian Center for Women’s Rights, ECWR) avalikustas 2008. aastal andmed, mille põhjal on 83% Egiptuse naistest ja 98% välismaa naistest Egiptuses saanud enda nahal tunda seksuaalset ahistamist.

Seejuures koges 46% egiptlannadest ja 52% välismaalannadest ahistamist iga päev. Nendest naistest, kes julgesid rääkida ECWRile oma ahistamislugusid, pöördus politseisse vaid 12%. Tuleb silmas pidada, et araabiamaades pole kombeks nuriseda seksuaalse ahistamise üle, sest seda peetakse häbiasjaks. Pealegi arvatakse, et naine on süüdi, kui tema vastu hakatakse huvi tundma või provotseerib ta ise mehi vägivallale. ECWR on nimetanud seksuaalset ahistamist "sotsiaalseks vähkkasvajaks".

Pärast araabia kevadet hakkasid taharrush’i vastu Egiptuses ja teistes riikides suuremat huvi tundma nii teadlased kui aktivistid ja meedia. Esimest korda jõudiski taharrush gamea maailma laiema avalikkuse ette 2011. aastal Egiptuse revolutsiooni ajal Tahriri väljakul toimunud rahutuste käigus, kuigi nii mõiste kui sellele viitav tegevus olid olemas juba varem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.11.2017
USKUMATU: Egiptuse advokaadi sõnul kuuluvad kõik lõhkiste teksadega naised vägistamisele
01.08.2017
Austraalia ülikoolides lokkab seksuaalne ahistamine
26.01.2017
AHISTAVA JÄLITAMISE OHVER: ta ähvardas, et tellib mu mõrva!
22.01.2016
Kairos hukkus pommiplahvatuses vähemalt 9 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee