Peaminister Taavi Rõivase sihid 2016. aastaks panevad isegi parteikaaslasi pead vangutama. Rõivase eelkäija lubadus Euroopa viie rikkaima hulka jõudmisest võis ju olla jabur, kuid andis vähemalt võimaluse hinnata, kui kaugel eesmärgist ollakse. Ebamäärane visioon Uuest Põhjamaast seda ei võimalda ja Rõivase retoorika juba koduõuele jõudnud õnnest, mida ignorandid lihtsalt ei taha näha, annab aimu, et valitsuspurjeka kurss ühtib tuulesuunaga.

Pantvangid Indias

Kohtuotsus, millega 14 Eesti meest Indias vangi mõisteti, tuli ootamatult, sest oli ju pikalt hellitatud lootusi, et küll arusaamatus kiiresti laheneb. Kiire lahendus on veninud aastatepikkuseks kohtusaagaks. On hea, et välisministeerium ja presidendi kantselei nüüd uurivad, milline on Indias armuandmise protseduur, kuid miks alles pärast lähedaste avalikku pöördumist? Lindikampaaniast ei maksa rääkidagi, kui „vabatahtlikult" hätta satud.

Presidendile kätt ei anna

Vaevalt kedagi häirib, et tänavuse vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtu kätlemistseremooniaga kiiremini ühele poole saab, ka siis, kui vastuvõtu boikottijaid kõik mõista ei pruugi. Kui isegi endine presidendiproua Ingrid Rüütel tõdeb lõputust kätlemisest väsimist, on aeg muutusteks. Märgiline on aga, et Eestis veavad traditsioonide lammutamist just konservatiivsed jõud. Kahjuks pole veel kuulda olnud, mida EKRE & Co asemele pakuvad.

Uued valijad

Suurt poliitilist kursimuutust asendavad vaid väikest osa elanikkonnast puudutavad sotsiaalsed eksperimendid. Nii võivad kodumaised poliitikud uhkust tunda, et Euroopas ollakse esimeste seas, kes alaealisi valimiskastide juurde lubavad, kuigi vaid kohalikel valimistel. Milline erakond koolinoortele enim peale läheb, selgub juba 2017. aastal.

Saunas kiskus kuumaks

Keskerakonna tööseminarile järgnenud saunapeol keesid riigikogu liikme Dmitri Dmitrijevi emotsioonid üle ja pärast riigikogulase joobes sõitu üle kändude rullus kõige tipuks meedias lahti ka rahvasaadikute omavaheline suhtedraama. Vigadest õpitakse, ja nüüdsest on Keskerakonna tööseminarid alkoholi- ja ehk isegi draamavabad.

Jaga artiklit

35 kommentaari

P
parteilaste ainus soov  /   12:57, 12. veebr 2016
on minna ajalukku ning mitte langeda välja toitlustusahelast.kõik muu on puhas populism seĺle saavutamiseks.
P
pfff  /   07:56, 10. veebr 2016
Visionäär???!!! Pigem pasknäär!!!!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis