Seisukoht

Seisukoht | Halb selgeltnägija (7)

Sander Salvet, toimetaja, 15. jaanuar 2016 18:35
Foto: ALDO LUUD
Halb selgeltnägija maandub raisakotkana meeleheite tumedaimal tunnil. Ta lubab 600 euro eest sõrmitseda üht vana fotot ja leida sinu teadmata kadunud lähedane kolme päevaga üles. Ainus, mida ta seansi jooksul tegelikult selgelt näeb, on 600 eurot sinu rahakotis – sedagi alles siis, kui tengelpunga paotad.

Halb selgeltnägija ütleb, et sul ei maksa ravimeid võtta. Ja üldse oleks parem, kui arstiabist loobud. Selle asemel soovitab ta valutava ihuliikme kohal kõlgutada nööri küljes rippuvat puumuna. Kui ravimata haigusest tekivad tüsistused, põhjendab ta seda needusega, mille pani sulle kunagi peale kade klassiõde.

Halb selgeltnägija ei hooli südamevalust. Kui sinu lähedasel on jäänud elada paar päeva, teatab ekstrasenss, et arstid eksivad. Seeba kuninganna vaimul olevat kindlamad tõendid. Ja su pereliige hääbubki haiglas, ilma et oleks täitunud tema viimane soov – surra kodus.

Ühtlasi kinnitab halb selgeltnägija sinu skisofreeniahaigest lähedasele, et tema kuulmishallutsinatsioonid on tõelised ja olematud hääled kuuluvad deemonitele. Süvendades hirmu ja segadust.

Milline on siis hea selgeltnägija? Meelelahutaja. Kes kuulab inimeste muresid ja pakub lohutust.

Samal teemal

01.07.2017
"Täielik äpu! Ja vaata, milline sa välja näed! Hüppa aknast alla!"
25.04.2016
"Meile on kõige raskem see, kui inimest ei leitagi ja ta jääb teadmata kadunuks."
30.01.2016
Kuidas tähtede seis on maailma saatust määranud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee