Tarbija

Mõne majaelaniku küttevõla tõttu külmetavad Kohtla-Järvel kaks majatäit inimesi

Delfi, 15. jaanuar 2016 16:54

48 KOMMENTAARI

k
Kas / 18. jaanuar 2016 09:34
ei peaks ehk hoopis teisiti asjale lähenema .Need korteriühistud ,kõikide eesotsas keegi kes peab tegelema sellega ,juhatus,raamatupidaja,kõik tahavad mingi tasu ,kelle taskust see tuleb ,nendelt vaestelt inimestelt kes niigi ei suuda kulusid maksta.Kas poleks õigem lahendus kui lõpetada selline asjaajamine,sealne idavirumaa kus töötute protsent väga suur ja tekib juurde,need inimesed pole milleski süüdi ,võid öelda ,et otsi tööd ,kust kohast ?Kuhu need inmesed peaksid kolima,kas Tallinnasse?Sealsed vallad ja linnad peaksid need majad võtma valla bilanssi ,nad niigi peavad leidma raha ,et inimesi toetada ,tehku siis seda juba nii otse ,et sinna vahele ei oleks enam vaja mingit korteriühistut.Mõtelge,need inimesd on elanud seal terve elu ,kuhu nad lähevad,kuidas nad suhtuvad oma riiki ,kes on neid täielikult jätnud saatushoolde.Seal on lapsed kes näevad ja kuulevad kõike ja neil tekivad ka omad arvamused kogu elust meie riigis.Pidev jutt,tulevad pagulased,kellele tehakse soodustusi,ehitatakse kortereid makstakse kinni kulud.Kas on see õige meie omade inimeste suhtes.Varsti lisandub sinna veel viissada töötut,mis nad hakkavad tegema.Poliitikud ,otsige lahendused,need inimesed ei ole milleski süüdi.
l
20. jaanuar 2016 20:45
Las uuriv ajakirjandus teeb eelkõige selgeks kas seal üldse korteriühistut oligi. Venelased ja asjatundmatud võivad ka haldusfirmat nimetada korteriühistuks. Kui kevadel keerati küte kinni, siis oli terve suvi aega et kiiresti asju ajada. Nüüd on käes juba käreda pakasega jaanuar.
i
Ilja moskvast/ 17. jaanuar 2016 09:35
Mitte inimesi vaid venejoodikud ehk parmud ja tööpölgurid! Kaduge venemaale jobukari!
a
Arvan/ 16. jaanuar 2016 09:59
Mida rohkem motlevaid, stabiilsete isikuomadustega ja tegusaid inimesi Kohtla- Jarvelt lahkub voi lahkuma sunnitakse, seda hullemaks seal olukord muutub.
j
17. jaanuar 2016 13:07
ja mittetegusad jäävad igal pool taguma kommentaaridele miinuseid, sest nõukogude kord on neile õpetanud - kõik peavad olema võrdsed!!
v
17. jaanuar 2016 15:01
Varsti on kõik võrdselt laostatud orjad, selle eest hoolitsub juba Toompeal laiutav jõuk.
h
hh/ 16. jaanuar 2016 09:21
Tegemist on sellega, et korteriühistud ei ole võimelised asju korras hoidma. Ei saagi olla võimeline, kui keegi asjalikest- arukatest inimestest ei taha sellega tegelda ja korteriomanikud arvavad, et riik või kõrgemad jõud kannavad neid kätel. Kahjuks on korteriühistu , see tähendab kõik korteriomanikud
süüdi , et asi nii kaugele on läinud. Te lihtsalt ei olnud huvitatud oma kodust. Ei teinud korralikku põhikirja, kodukorda, ei teinud kellegi ülesandeks kontrollida, kuhu raha kulub, ei asunud kohe tegelema võlglaste probleemiga. Ootasite. Mida?
See on teie kodu. Ainuke kodu? Ja kui see käest läheb, ei jõua te uut korterit osta?
Kolite külma pärast välja. Torustik külmub lõhki. Tagasi kolides peate maksma suuri summasid, et süsteemid korda saaks. Ja vahepeal on korterites käinud vandaalid, vargad. Tegelikult ei saagi tagasi kolida. Olete kodust ilma.
Eestis on olemas ka Korteriühistute Liit, kes võiks ennetada selliseid artikleid ajalehtedes. Selgitaks pidevalt korteriomanike probleemide lahendusi. Vaikelu.
k
Krissu, majaomanik ja vabadusvõitleja./ 16. jaanuar 2016 13:03
Elasin ka korteriühistuga korrusmajas. Ühistu juhtkond ei jaganud just seda, millest kirjutad. Korteriühistute Liit oskas vaid näpuga järge ajada nokk kinni, saba lahti meetodil. Odavam tuli maja osta, see renoveerida ja nokk ja saba korraga lahti sikutada.
"
16. jaanuar 2016 13:27
"Eestis on olemas ka Korteriühistute Liit, kes võiks ennetada selliseid artikleid ajalehtedes. Selgitaks pidevalt korteriomanike probleemide lahendusi."
Hiljuti sai lugeda ühe tegusa korteriühistu kodulehekülge, kus üldkoosolekul otsustati, et nad astuvad sellisest liidust lihtsalt välja, sest tolku pole sellest mingit.
Aegajalt kirjutatakse eeskujulikest korteriühistutest, kuid nagu te ise loete, need ühistud on kõik väikesearvulised ja püsielanikega. Mida suurem maja, seda suuremad on ka probleemid ja seda suurem on nendes ka elanike "liikumine". Samas pole venekeelsetele elanikele piisavalt informatsiooni, kuidas peaks üks ühistu töötama. Abi nad oma probleemidele mitte kuskilti ei saa, sest Korteriühistute Liit nõustab vaid ühistu esimehi ja nii mõneski foorumis vene keeles esitatud küsimustele lihtsalt ei vastata.
.
"Te lihtsalt ei olnud huvitatud oma kodust. Ei teinud korralikku põhikirja, kodukorda, ei teinud kellegi ülesandeks kontrollida, kuhu raha kulub, ei asunud kohe tegelema võlglaste probleemiga."
.
Eks katsu neile selgeks teha, miks on korralikku põhikirja vaja. See ju maksab!! Kõik käibki nii, et küll "keegi kuskilgi üleval" lahendab ära nende probleemid, nende endi tööks on vaid külauudiseid levitada. Revisjonkomisjoni aga võib fiktiivselt kirja panna, et "see on kuskilgi olemas"...Kuid kui koosolekul küsida, mida ta siis revideerinud on, siis ollakse mässumeelsust täis ja karjutakse koosolekult minema. Kui mõnele öelda ja helistada, et lähme nüüd koos ja lahendame selle probleemi ära, siis jooksevad ees minema või enam "ei kuule" sinu telefonihelinat. Kui aga helistada talle teisel telefoninumbrilt, tuleb kuulmine tagasi, kuid tuuakse vabanduseks muu põhjus. Eks püüa neile selgeks teha, et see on ju teie enda kodu ja te ise saete oksa, mille peal istute. Nagu mingi omamoodi lasteaed, kes ei viitsi ennast kurssi viia elementaarsete asjadega. Aga riik on kõiges süüdi ning kui vaja, siis tehakse süüdi ka aktiivsemad elanikud, kelle jaoks on selline bardakk vastukarva.
i
17. jaanuar 2016 14:59
Igale poole ei jätku enam ammu tegusaid inimesi, ilmselt käib sulle sellise fakti vastuvõtminegi üle jõu. Kohale jäävad need, kellel enam kuhugi põgeneda ei ole, välismaal eaka invaliidina enam uut elu ei alusta. Tööd teha ei suuda ja pidevalt sõltud juba ravimitest, kuhu sa lähed ilma ravikindlustuseta? Nii hakkavadki järjest suuremad probleemid kuhjuma ääremaal ja väljapool Tallinna on kõik juba ääremaa, kus inimesed on saatuse hooleks jäetud. Suuremates linnades on haldusfirmadki, aga need tunduvad ka juba sellise koormusega töötavat, et järg kipub käest kaduma, mis igas haldatavas majas toimub, Reaalne spetsialistidest ööjõud on laiali põgenenud ja olukord halveneb järjest.
k
17. jaanuar 2016 16:07
Kas tõesti polnud mitte ühtegi tegusat inimest, kes oleks organiseerinud torustikust vee väljalaskmise? Ilmselt käis sellise fakti vastuvõtmine mõnele üle jõu, et ega radiaatorid ju külma käes ei lõhke, nad on kummist.
t
to 14:59/ 17. jaanuar 2016 16:50
"Ühe sellise maja, Vahtra 23 korteriühistut juhib Jelena Aleksejeva. "
Kui kaua on selline korteriühistu tegutsenud ja miks teda Äriregistrist ei leia?
Ehk tooksid viite.
m
17. jaanuar 2016 22:59
Miks peaks mina mingit tundmatut ühistut taga otsima ja selle dokumente?
s
18. jaanuar 2016 08:23
Siis ära vingu siin enam. Keegi ei taha mingeid dokumente vaadata, vaid huvi oli näha kui kaua on see ühistu tegutsenud, on seal üldse ühistut või osutab neile teenust hoopis mingi haldusfirma, sest ühes uudises on tegemist kü esimehe Jelena Aleksejeva'ga, kuid teises uudises oli ta hoopis majahaldur.
Mis puudutab sinu kurtmisse, et pole tegusaid inimesi, siis ega kõike ei saagi kõigile ette ja taha ära teha, majainimesed peavad ka ise liigutama. Võin sulle omast kogemustest öelda, et juba krooni ajal olen püüdnud "mittetegusatele" pensionäridele selgeks teha, et seal ja selles kohas on tasuta juriidiline nõustamine, minge ja küsige, saate elementaarsetes asjades selgust, bussisõit on ka teile tasuta, ainult ettevõtmise asi. Kuid mitte üks ei läinud. Aga kurdavad ja lõputult on neil aega akna peal lösutada ning külajutte laterdada. Ning selline on muuseas maja enamus, kes oma häälteenamusega reguleerivad ka majaelu.
j
Jah/ 16. jaanuar 2016 07:49
Pole ka ime, kui töötuid tuleb kogu aeg juurde. Sel ajal, kui valitsusmeelsed tegelevad oma tulusate kohtade eest võitlemisega kasutades alatuid võtteid on nad unustanud kõige tähtsama--meie rahva heaolu. Valitsus on vastutav selle eest, et vaesus aina kasvab..
k
Kaua võib?/ 16. jaanuar 2016 09:18
Olen juba Ansipi valitsemise algusest rääkinud, et tuleb ülestõus korraldada. Minna mäele ja vihased olla. Saadeti kuu peale, et "mis lolli ma mängin"? Läksingi. Mitte Kuu peale, vaid Soome. Põhimõttel: "Miks pean solidaarsusest koos teistega uppuma, kuna oskan ujuda"? Ja ujusingi ära. Nüüd arutage seda asja seal külma käes. Kas on mõtet üldse enda eest seista? Või vihastama sell kommenteerija peale, kes ei jõudnudki ära oodata ülestõusu, sest rahvas armastab internetis sõdida. Viljad hakkavad valmima. Need viljad, millest ma ammu rääkinud olen. Paistab, et ega veelgi aru pähe ei võeta. Ja mis teist nüüd tolku siin internetis on?
o
Ok/ 17. jaanuar 2016 09:38
Seal ei ela eestlasi! Las venemaa viib oma kodanikud minema sealt enamus ju kremlimeelsed kommunisti närakad!
h
hunt/ 16. jaanuar 2016 01:29
Siin lääne-Virumaal sihuke värk et teiste korterite omanikud maksavad võlgnike arved kinni.Vennad libistavad alkot aga arveid ei maksa ja nii aastaid.Maja peale mitu korterit kohe.Selleks et võlgnike käest sisse nõuda ei lihtsam ju teiste inimestele juurde kirjutada ja mure murtud.Äkki sobib sinna ka niisugune äriplaan.
S
..../ 17. jaanuar 2016 15:11
See on nii igal pool, kui juba võlgnik majas laiutab siis igal juhul jääb ta võlgu, ei pea olema alkohoolik ega midagi. Meil linnas oli 90-ndate alguses suurim üürivõlgnik täiesti korraliku palga ja positsiooniga inimene, lihtsalt ei pidanud vajalikuks oma arveid maksta ja kõik, tähtsus ei lubanud. Isegi rahapuudust ei paistnud kusagilt. Praegu on seadused sellised, mis võlgnikku kaitsevad teiste omanike arvelt, ja alati leidub neid, kes seda ära kasutavad. Riigile tundus ahvalev võlglaste eest naabrid vastutama panna ja nii tehtigi selline seadus.
Sotsabi on võimalik saada piiratud aja jooksul ja ainult teatud tingimustel, juba sellega ei tagata kõigile toasooja kättesaadavust , kui inimene on majanduslikes raskustes. See seadus on üks väljarännu mootoreid, kui juba nagunii ähvardab kuuse alla jäämine siis lahkutakse Eestist üldse. Palk ei võimalda paljudel elamispinda üldse pidadagi. Töötavad inimesed kodutute varjupaigas on juba piisavalt kõnekas fakt Eesti elust.
i
IRW/ 15. jaanuar 2016 21:02
Eks neis majades sovietid elavad - kõik p.hhui-n.hhui . Mingi tühise võla pärast vaevalt neid välja lülitati . Pealekauba oli teada ju sügisel et kütet ei tule - valmistuda oleks saanud ju - vesi kesküttest välja , vee ja kanali torud isoleerida , võib olla küttekaabel sulatuseks . Soojapumba paigaldus , oma kesküttekatel - kui raha pole kütuse ostmiseks ja tööd kah , siis otsima linna vanu euroaluseid ja muud puitu - ikka sooja saab - vaid soviett võib elada nii et ootame mis natsalstvo otsustab
l
15. jaanuar 2016 21:08
Lakku täis näriline on rääkinud.
p
Penskar Sass/ 16. jaanuar 2016 10:44
IRW, õige jutt. Just see kõik jäi korteriühistu esimehel tegemata, aga see-eest saame arveid, kus read " Hooldus" "remondifond". Kõige nalja tagatipuks hakkas mul eile õhtul lahinal voolama vett laest. Vannituba, köök, elutuba, esik üle ujutatud. Sain pool ööd vett koristada, aga laest tilgub siiani. Minu teada minu kohal elavas korteris ei ela keegi. Helistasin KÜ esimehele, kes saatis kohale mehed, kes keerasid püstakus vee kinni. See oli eile, aga praegu tahaks pesta, kempsu minna, süüa teha... Vett pole. Niisugune tunne, et spetsiaalselt katsetatakse, kus on vanamehe kannatuste piir. Pole kütet, pole vett, eks see lisab elujõudu peale mitut infarkti.
t
to penskar/ 16. jaanuar 2016 12:16
Ja palju on siis summa sel real - hooldus, remondifond - 2-3 eurot ? Mine poodi ja vaata , mitu cm toru selle eest saab ja mitu grammi värvi .Paljusid asju saab ka ise teha : mõned aastad tagasi juhtus ühe hea sõbraga õnnetus - jäi teine puu alla ja ratastooli - maal elades vanas kortermajas oli see maja olukord pehmelt öeldes vilets - esialgu läksime appi lihtsalt korterit korrastama ja ratastooli teed rajama et ta saaks liikuma - olukord oli vilets - veetorud olid katastroofi äärel - kuna tesit lahendust ei olnud , vahetasime kogu maja veesüsteemi ( odav ppr toruga ) ja selle trepikoja kanali püstikud ( 2 korrust ) . Elanikud said sellest indu ja oma jõududega vahetati katus ja tehti korda korstnapitsid . Ka välisuksed renoveeriti oma jõududega ( vanad puuuksed - üks papi andis nõu ja 2 vanaema tegid töö - meie panime nad pärast vaid ette ) Praeguseks on suletud seal keldriaknad ( külmumisoht torudele ) ja vahetatud koridoriaknad ( need vanad galeriid asendatud väiksematega ) Korda on tehtud ka majaesine ( vana asfalt lõhuti ja asendati killustikuga laiendades ka parkimisala - seoses sellega kadus ka lombiuputus . kuna drenaazi ju pole ) Oma jõududega on remonditud koridorid ( enne oli õuduste maa ) paigaldati ka külmavalvurid - hiljem tahetakse õhksoojuspumbaga asendada - see säilitab koridori remondi - on ahjuküttega maja ) Praegu kogutakse raha fassadi soojustamiseks
Korda tehti ka puukuurid - need on eriti lahedad - vanad püstilauad asendati ristilaudadega , need olid aga poomkandis , mille penskarid koorisid ja värviti selliseks et kaugelt vaadates on tunne et tegu palkkuuridega
Lahti on saadud asotsiaalsetest elementidest - lihtsalt neile muutus see elu liiga kalliks . Tegevus on ka nakkav - paar naabermaja on samuti hakanud tegelema korrastustega
p
Penskar Sass/ 16. jaanuar 2016 12:52
To penskarile: Hooldustasu on üle 20 euro, rem. fond praegu 10, aga on olnud ka 40. Sa vist ei saanud aru, et olen invaliid, üksik inimene, kes vaevu käib, kuna jalgadel diabeedihaavad. Olnud infarct, mitu insulti, südameopratsioon ja veel kuhjaga mida. Nii et kui oli tervis, sai ikka kõike tehtud. Nüüd aga ootan teenuseid neilt, kes on selle osutamise enda peale võtnud palga eest.
t
to penskar/ 16. jaanuar 2016 14:42
Tõenäoliselt ei ole hooldustasu vaid haldustasu . 10 eurise remondifondiga võib vaid katkiseid aknaid vineeriga lappida
m
16. jaanuar 2016 14:58
Mu kommentaar kustus nagu niuhti. Eriliselt agarad valves olijad kü tegelased, kes püüavad lugejaid tegeliku elu eest "säästa".
k
16. jaanuar 2016 15:06
Kui arvel on nimetuse all hooldustasu siis on ta järelikult hooldustasu.
Mis puudutab remondifondi summat, siis küsimus ei ole kunagi selle summa suuruses, vaid tehtavate tööde kvaliteedis. Ka väiksemate summade eest võib teha korralikku tööd ning suuremate summade eest lasevad tegijad lausa puusalt, sest raha on kergelt kätte tulnud. Tööde tellimisel ei tea kunagi, kas töömees on oma kvalifikatsiooni kõrgusel või on ta hoopis ehitusele tööle tulnud kuskiltki kaera-jaani koorirühmast.
t
To penskar / 16. jaanuar 2016 16:14
Mis vahe kas hooldus või haldustasu - mõte on selles et selle raha eest ei tehta remonditöid - selle raha sees on seesama arvete väljastamine ( e raamatuoidamine ) , kojamehe ja koristusteenuse eest tasumine , vahel ka prügivedu . 10 euri korteri kohta remondifondi - no 50 korteriga maja puhul 500 euri kuus - sellest teevad 2 torumeest päeva tööd ja raha jääb puudugi . Kui korterit ei jaksa pidada , pöördu linnavalitsusse ja taotle sots pinda . Tahta et 10 euriga kuus soojustatakse maja on kergelt napakas idee
m
16. jaanuar 2016 16:50
Mis mõtet on siis nii kiivalt varjata hooldusfirmaga tehtud lepinguid, kust elanikele näidatakse vaid 2 cm laiust riba lepingu sisust ja ülejäänud on suur saladus?
"500 euri kuus - sellest teevad 2 torumeest päeva tööd ja raha jääb puudugi."
Kahjuks selliste ennast ülehinnanud torumeeste ja ehitajate töid tuleb pidevalt ümber teha.
Meil on puudu oskustöölistest, kuid puudu ei tule kunagi omale mammutsummade küsijatest.
t
to // 16. jaanuar 2016 17:56
Aga keegi ei keela sul mingeid nurgataguseid vendi tellida kes kahe õlle eest traadi ja vana kummijupiga toru ära lapivad . Ainuüksi alupexi tangid maksavad üle 1000 euri + lõuad sinna juurde a 50-100 euri tükk . Ka lihtlabased ( aga vähemalt töötavad ) torutangid algavad 50 eurist - nii et kisada et torumehed röövlid ei maksa .. Hiljuti käisin tegin mingil penskaril vannitoas väheke asju ringi - kui arve esitasin , siis oli pikali kukkumas ( 50 euri - ainult käibemaks sealt juba pea 9 euri + sots maks jne ) . Hiljem arvutasin kokku et vaid kasutatud tööriistade soetusmaksumus oli üle 3000 euri - arvutage siis ise palju selliseid otsi tuleb teha et vaid tööriistaraha tagasi saad + autokulu + maksud + oleks vaja ka uutesse töövahenditesse investeerida ( maksudest muide tahab ka penskar ju pensioni saada )
p
16. jaanuar 2016 18:48
Paljude tööde puhul polegi elanikel võimalus kaasa rääkida, sest KÜ esimees (või juhatus) valib ise firma, tihti selle tausta uurimata. Mõne töö teostamise puhul aga peavad elanikud ise kohapeal kinni maksma (soovitavalt muidugi sularahas).
Läheb veidi aega ja võib näha sellise tellitud firma p.hhui-n.hhui lohaka töö tulemust. Töö teostanud firma mobiil aga on välja lülitatud ning sinu ülesandeks jääb otsida kähku uus torumees ning talle maksta parandustööde eest uus summa. Mõttetu aja, närvide ja raha raiskamine.
Kogu meie riigi elu ongi nagu mingi lapitekk, kus on moes pidevalt paranduste-paranduste-paranduste parandamine, sest enam ei kasutata vanasõna: 9 korda mõõda ja üks kord lõika. Igaüks kiidab ennast taevani, kui ainulaadne ta on, kuid tolku ei mingit.
p
Penskar Sass/ 19. jaanuar 2016 15:05
Näen, et siin hea hulk "heatahtlikke" annab nõu, näiteks minna sotsiaalkorterisse. Kas see on nüüd tasuta või? Järgmiseks: kui ostsin selle korteri, siis arvestasin sellega, et jaksaksin maksta arved. Senini olen jaksanud. Remondifondi ei maksa mina üksi ja ajaga on minu poolt makstud summa ikkagi sadades, mitte 10 eurot, nagu mingi idikas arutleb. Miks peaks palkama torumehi, kes teevad päevas tööd 500 euro eest? On nad tippadvokaadid või? Veelkord: summa kasvab igakuuliselt, aga kuidas kasutatakse, on iseasi. Ja veel: pole ma pöördunud ei sotsosakonda ega kuskile mujale , käsi pikal. Heal juhul sülitatakse pihku, halvemal näkku ja hõõrutakse jalaga laiali. Kui juba läks selline kisa lahti, otsustasin ka sõna sekka ütelda, olen asjaga nagu vahetult seotud, või kuidas rikkurid arvavad? Jah, arvestades miinuste hulka, ei meeldi paljudele minukirjutatu. Aga see ju alati nii olnud, et täissöönu näljast ei mõista. Kõige toredam asja juures see, et koerad hauguvad, aga karavan liigub ikka ja midagi pole muutunud ega, usun, muutugi.
m
millise/ 15. jaanuar 2016 19:58
seadusandliku puudulikkusega tegu on?
s
15. jaanuar 2016 21:06
sotsiaalhoolekande seadus

v
Viiu/ 15. jaanuar 2016 18:40
Need inimesed ei suuda võlga maksta, on nii vaesd ja ehk töötud. Ega nad ei saa vargile minna. Valitsus peab aitama või rikkamad inimesed.
j
just/ 15. jaanuar 2016 20:44
Miks sellistele jõulude ajal annetusi ei korjatud,ETV?
n
17. jaanuar 2016 16:22
Neil ei ole esindajaid, kes asju ajada suudaks.
k
kus on võrdõigusvolinik!!!!/ 15. jaanuar 2016 18:19
tuleb pagulastel ka toasoe ära võtta siis on võrdne 1:1-le
a
aitame/ 15. jaanuar 2016 18:13
Varsti saab mitusada pagulast kõigi mugavustega sooja korteri.
p
Penskar Sass/ 15. jaanuar 2016 18:01
Möla on palju, aga kasu mitte sendi eestki! Elan selles neetud majas, täna hommikul avastasin "rõõmuga", et vesi WC potis jäätunud. Kaks tundi sulatasin boilerist kuuma veega. Köök oli üleni jääs: seinad, põrand, veekraanid. Toas sain sooja üles peale kõvade külmade möödumist, lausa 18 kraadi kohe. Magamistoas aga hakkab ka jääaeg võimust võtma. Elektrikulu ületab praegusel momendil üle viie korra tavalist kulu, aga pool kuud veel ees! Olen keskmise puudega, nii et enda eest seista ei suuda. Kus kurat on korteriühistu esimees, linnavõimud, " Kodutunne", " Kaaua võib", lõppude lõpuks ka riigi valitsus? Kui kõngen siin, kas siis korraldab linnavalitsus matused? Kurat, võite persse sõita kõik humanistid! President, palun mind arvata pagulaseks ja Vaole küütida!
m
15. jaanuar 2016 18:32
Mitme euro eest teil omavalitsus hüvitab toimetulekutoetusega elektrikulusid kuus? Linna kodukal või kusagil peaks info üleval olema. Enamasti on see summa 15-20 eurot ja kõik, edasi pole jälle nende asi, kuidas toad soojaks saadakse. Igal sammul on inimene ise loll, et üldse Eestis elab.
Omavalitsus annab matuse kuludeks paar sotti, aga enne pead ära surema ja olema viimasel aastal toimetulekutoetust saanud.
Linnas mingi kodutute varjupaik on olemas siis saaks sinna minna mõneks ööks, sooja mõttes vähemalt. kui enam teisiti ei saa.
v
Viiesaja/ 15. jaanuar 2016 17:50
töötuks jääva VKG töötaja koondamise korral hakkab kõlmetama 20 majatäit inimesi.
s
15. jaanuar 2016 18:01
See võtab juba sotsiaalse katastroofi mõõdu ühes omavalitsuses. Kevadel Soome lubas kõvasti ehitama hakata, tasub sealt uurida juurde tulevaid töökohti.
p
Pekka/ 17. jaanuar 2016 16:27
Venelasi Soome kyll ei oota! Kas läbi tölgi räägivad töömaa meistriga we:)
m
maamiis/ 15. jaanuar 2016 17:38
selles ongi kohaliku inimese ja pagulase vahe .Nemad ka ei maksa aga ikka korvab Eesti Vabariik neile kuni 2000 euri komunaalkulusid .kas ÜKSKI Vao pagulane on kütteraha maksnud? Aga toad ikka soojad!
h
HIRMUS ---RIIGI KORD.......??? KAUA ME KANNATAME???/ 15. jaanuar 2016 17:46
TUBA PIDI NEEGRIL ---LAUSA AURAMA,, ,,,KEEDAB KA VETT --- ELEKTRIGA,,
t
Tundke rõõmu/ 15. jaanuar 2016 17:30
et 500 VKG koondatud töötajat lisavad sinna mitu majatäit külmetavaid küttevõlglasi juures. Nii saabki Eesti eesrindlikuks Põhjamaaks, kus rahvas külma ei karda.
T
.../ 15. jaanuar 2016 17:57
Toimetulekust saab kütte ära maksta küll, aga kohe tuleb hakata pabereid ajama, et ei lase võlgu tekkida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee