Maailm

Soome leht: soomlannad ostavad varjupaigataotlejatelt seksi 20 euro eest (94)

Õhtuleht.ee, 15. jaanuar 2016 14:34
Helsingi raudteejaam.Foto: Reuters / Scanpix
Soome naised üritavad varjupaigataotlejatelt seksi osta, väidab sotsiaalasutuse Helsingin Diakonissalaitos töötaja.

Soomlannad on pakkunud üksikutele asüülitaotlejatest meestele seksi eest 20 eurot, kirjutas Soome ajaleht Ilta-Sanomat. Kahtlustatakse ka üht vanemat soomlannat, kes ostis seksi alaealiselt varjupaigataotlejalt – asjaga tegeleb lastekaitse, rääkis sotsiaalasutuse töötaja. Tema teada üritasid naisterahvad jõulu ajal seksi osta Helsingi raudteejaamas.

Samal teemal

Sotsiaalasutuse töötajad sattusid seksiäri jälile siis, kui märkasid, et alaealistel jätkub raha sigarettide ja muu jaoks. Kohanemisraha alaealised ei saa, vaid iga kuu väikese summa.

Sotsiaalasutuse töötaja sõnul on nende alaealiste varjupaigataotlejatelt tulnud seksiteeneid ostma 30-40aastased naised, kes enamasti on korralikud heal järjel inimesed. "Mingi üleoleku tunne siin on. Ma pole kunagi kuulnud, et tuldaks otse küsima, kui soome poisid kusagil seisavad," märkis töötaja. "Me vatrame varjupaigataotlejatele, kuidas siin tuleb naisi kohelda. Ja nõnda see nüüd paistabki neile."

Naine avaldas ka kartust, et alaealised varjupaigataotlejad hakkavad üha rohkem raudteejaamas aega veetma ja satuvad halba seltskonda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee