Eesti uudised

Ossinovski: madalatest naftahindadest tulenevalt on ohus ka sajad töökohad Eesti Energias (19)

Õhtuleht.ee, 15. jaanuar 2016 11:25
OssinovskiFoto: Laura Oks
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on Viru Keemia Grupi otsus koondada 500 töötajat äärmiselt nukker. Riik suhtub sellega kaasnevasse sotsiaalsesse olukorda väga tõsiselt ning teeb kõik selleks, et inimesed oleksid kaitstud ja leiaksid kiiresti uue töö. Ossinovski lisas, et sarnaselt raskes seisus on ka Eesti Energia.

Minister kinnitas, et kõik töö kaotanud saavad kohest ja igakülgset abi Eesti Töötukassast. "Eesti Töötukassas on olemas koondamisele reageerimise meeskond, mis nõustab koondamisteadet saanud töötajaid ja pakub neile tuge juba enne töö kaotamist. Konsultatsioonid Viru Keemia Grupi töötajatega algavad esmaspäevast," lausus Ossinovski.

Samal teemal

Ta rõhutas, et riigipoolne abi ei jää kindlasti vahendite taha. Eesti Töötukassa on oma eelarvet ja tegevusi planeerides arvestanud ka väga mustade stsenaariumidega, lisaks kaalutakse võimalust taotleda raha Euroopa Globaliseerumisega Kohanemise Fondist.

"Uus teade koondamistest piirkonnas, mis alles möödunud aastal elas üle mitu suurt koondamist, on kahtlemata masendav. Sellise olukorra on põhjustanud eeskätt nafta madal hind maailmaturul, mis võib meid rõõmustada küll kütusetanklas, ent on põlevkivitööstuse seadnud väga raskesse seisu. Eelmise aasta suvel leevendas riik VKG-le põlevkivi kaevandamise piiranguid eesmärgiga kaitsta töökohti, kuid paraku ei piisanud sellestki," ütles minister.

Ossinovski lisas, et sarnaselt raskes seisus on ka Eesti Energia, sest madalatest naftahindadest tulenev olukord on riigiettevõtteski seadnud ohtu sadu töökohti.

Sellest tulenevalt otsustas valitsus eile olukorra leevendamiseks lubada Eesti Energial taotleda riigi toetust suures mahus puiduhakke põletamiseks Eesti Energia Narva Elektrijaamades.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kaalub täiendavalt Ida-Virumaa ettevõtetele keskkonnatasude ajutist ajatamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee