Salah Abdeslam ja Hamza Attou bensiinijaamas Belgia piiri lähedal 14. novembril 2014.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 15. jaanuar 2016 11:29
Kinnitamata andmetel võttis Pariisi terrorirünnakutes osalenud ning praegu tagaotsitav terrorist Salah Abdeslam ühendust advokaadiga.

26aastane Salah Abdeslam pääses põgenema, sõites mullu 13. novembril, mõni tund pärast Pariisi terroriakte tagasi Belgiasse. 

Viidates usaldusväärsele allikale teatas Belgia uudisteagentuur, et Abdeslam võttis kontakti advokaat Sven Maryga, kirjutas BBC. Viimane keeldus teadet kommenteerimast ning föderaalprokurör nimetas seda "vaid kuulujutuks".

Pariisi prokuratuur on nimetanud ka enesetaputerrorist Chakib Akrouh'd, kes lasi end 18. novembril õhku Saint-Denis' korteris, kus redutasid ka terrorirünnakute ninamees Abelhamid Abaaoud ja tema naissugulane Hasna Aitboulahcen. Marokolane Akrouh oli sündinud Belgias 1990. aastal. Ta identifitseeriti ema DNA järgi, vahendas The Local.

Abdeslami advokaat rääkis Belgia meediale, et ta ei kinnita ega lükka ka ümber seda, et kontakt tehti, vahendas BBC. "Ma ei saa ega taha rääkida," sõnas Mary Belgia teleuudistele.

Mary eitas sama teadet eelmisel kuul Belgia ajalehes Het Nieuwsblad. Advokaat ütles, et valmistub esindama põgenikku, kes arvatavasti eemaldus kolmest enesetapuründajast enne rünnakut Stade de France'ile.

Sel nädalal ilmusid fotod valvekaamera videost, millel on Abdeslam Põhja-Prantsusmaal Belgia piiri lähedal bensiinijaamas mõni tund pärast seda, kui ta väidetavalt osales Pariisi terrorirünnakutes. Tema kõrval on Hamza Attou, üks kahest mehest, kes ta Belgiasse tagasi sõidutasid.

Belgia prokurörid ütlesid eile, et kindlaks on tehtud kolm korterit, mida kasutasid Pariisi terrorirünnakutega seostatud mehed. Uurijad avastasid terroristide ninamehe Abdelhamid Abaaoudi ja Stade de France'i pommimehe Bilal Hadfi sõrmejäljed ühes Charleroi' korteris.

Viies üheaegses terrorirünnakus Pariisis 13. novembril 2015 hukkus 130 inimest.