Kodu

"Soomlase koju lähed nagu templisse või kirikusse!"

Ia Mihkels, 15. jaanuar 2016 06:00

13 KOMMENTAARI

e
elamutest/ 17. märts 2016 21:26
Soome majad, kodud ongi ilusad ja hubased, ka eramajad, ridaelamud on ilusti ehitatud, arhitektuur on väga ilus ja sulandub loodusega ühte, palju terrasse, saunad korterites, mitu wc- d, avarad klaasitud suured rõdud, ka otse köögist, ühte tuppa mahub magama vähemalt 4 inimest, eesti kingakarpidega ja ebaloogilise, nõuka- aegse siseplaneeringuga ei anna neid võrreldagi, nagu öö ja päev, eestis nõmedad nelinurksed karbid ja veel nõmedama lameda katusega, millel ei ole isegi räästaid, eesti majaehitusarhitektuur on täielik null ja kole, toad pisikesed nagu tikutopsid, üks laps vaevalt mahub sisse, naridega nõmedad lastetoad, kus lapsed nagu silgud pütti topitud, pole hingamis- ega elamisruumi, rõdudest ja terrassidest ei tasu rääkidagi, isegi venemaal ehitatakse ilusamaid, suuremaid ja loogilise planeeringuga rõdudega maju, ei saa aru, kust eesti arhitektid sellised jubedad majade planeeringud nende katuseakendega välja võtavad, ka maja ümbrused ja haljasalad on pisikesed, mitte lastesõbralikud, majad üksteise otsa lükatud, nagu oleks ruumipuudus nagu hiinas.
u
Uk/ 17. märts 2016 12:40
m
Meeldib/ 26. jaanuar 2016 09:40
Olen käinud Soomes sellises kodus ,ausalt mulle meeldis ja mida kauem seal olin seda armsamaks sai .
o
oo/ 23. jaanuar 2016 09:55
Valge on see mis teeb elamise valgeks. Kui ikka sisened tumedatesse , pruunikatesse, kirjudesse kodudesse, on see lausa stress. Ei kujuta ette, peaksin sellises urus elama. Eestis on praktiliselt kõigil akendel, ka nendel, kuhu otse sisse vaadata ei saa, ees tüllkardinad. Aitaks ju küll külgkardinatest, mida pimedal ajal ette tõmmata.Valgust on meil niigi vähe - ja takistada valguse sissepääsu kardinatega, kui sellel ei ole mõtet! Aga see on ilmselt pärit endistest aegadest ja vajab vaprust, et lasta valgus tuppa. Justkui kõikjal oleksid piilujad. Ja kui ongi - mida nii hirmsasti varjata sinu kodus.
Valged seinad, valged laed, värvilised tekstiilid, heledad kardinad, tüllkardinad ära võtta - ja sa oled oma depressiivsest urust välja tulnud. Hakka elama!
k
kass/ 15. jaanuar 2016 15:20
Tõsi ta on...ka mina ei ole aru saanud neist piludest mida tuulutuseks nimetatakse...
m
Mann/ 15. jaanuar 2016 12:27
Ei saa aru mis teema soomlastel selle valgega on .Seinad valged,vannituba valge,köök valge...Igast kodust leiad raudselt mingi Muumi tassi,Arabia nõud iittala klaasvidina,Marimekko tekstiili jne...Ei mingit isikupära ,kõik kodud Copy Paste...
j
ja/ 15. jaanuar 2016 13:33
kui on avatavd aknad, siis aknalinke on korteri peale üks... ei ole sellest veel aru saanud... aga igavad üksluised ja värvitud kodud - ehtne põhjamaa, sellises päikesevaeses paigas peaks just midagi värvilist kasutama, et depressiooni vältida
v
15. jaanuar 2016 15:32
Valge peegeldab valgust ja laseb valgust maksimaalselt ära kasutada, valgusravi toad depressioonihaigetele on samal põhjusel valged, lisaks tugevad päevavalguslambid.
i
Imelik/ 15. jaanuar 2016 16:27
Mis puutub depressioon üldisesse teemasse, mis on praegu soomlaste kodud?
t
to 15:32/ 15. jaanuar 2016 18:18
Kas oma depressiooni pärast ostavadki soomlannad varjupaigataotlejatelt seksi ning nende mehed jooksevad bordellidesse ennast laadima?
Kõik puhtad värvid tekitavad harmooniat ja ainult valge eelistamine tekitab arstide juures käimise efekti, kus jäädakse veelgi rohkem haigeks.
a
autist/ 15. jaanuar 2016 21:31
Valge on igatahes etem kui must.
a
15. jaanuar 2016 11:41
Absoluutselt eri meeldi. Neis kodudes ei ole hinge ja jätavad kõleda mulje. Isegi aknaid ei saa lahti teha, on vaid mingi luugiga avatav ning kärbsevõrguga pilu.
p
poolpõder/ 15. jaanuar 2016 10:25
Pigem siiski nagu moseesse ehk igaüht sisse ei lasta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee