Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Rootsis MM-hooaega alustav Sander Pärn: töö käib seitsme WRC2-ralli nimel (1)

Viljar Voog | Video: Tiina Kõrtsini, 14. jaanuar 2016, 21:00
Et Karl Kruuda pole veel võistluseelarvet kokku saanud, on ainsa eestlasena kindlalt järgmisel hooajal WRC2-sarjas startimas Sander Pärn. Aasta alustuseks kihutab mees aga sootuks Soomes.

Mulluse MM-hooaja eel tegi Pärn R5-masinaga tutvust kodusel Võru talverallil. Tänavu on plaanid veidi teised. "Rootsi MM-ralliga algab pihta minu WRC2-hooaeg, aga enne seda lähen ka Arctic Lapland Rally'le Soome Rovaniemisse, mis on Rootsi etapi ettevalmistuseks," selgitab piloot, et käsi tuleb MM-hooaja alguseks soojaks saada. "Talverallid on mulle alati meeldinud."

Samal teemal

Soomes stardib Pärn veel Ford Fiesta R5 vana mudeliga, ent juba Rootsis ootab teda ees märgatavad värskendused läbinud masin. "Uus mootor ja tulevad ka veermikuga seotud uuendused," rääkis Pärn muutustest. "Detsembri algul käisin Inglismaal – M-Sport kutsus mind proovima – ja see test jättis küll väga hea mulje. Oli kohe tunduvalt võimsam."

Pärn teeb vähemalt algsete plaanide kohaselt kaasa WRC2 sarja täishooaja ehk kogub punkte seitsmelt MM-etapilt. "Neli nendest on täiesti kindlad – need on auhinnarallid Drive Dmack Fiesta Trophy võidu eest, mille ma jätsin eelmisel aastal sõitmata. Ülejäänud kolme jaoks tuleb vahendid ise leida. Tänase seisuga seda sajaprotsendiliselt kinnitada ei saa, et osalen kindlasti kõigil seitsmel rallil, aga selle nimel töö käib."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee