Foto: Laura Oks
Viljar Voog | Video: Laura Oks 14. jaanuar 2016 17:32
Tartu maakohtu registriosakond ei kinnitanud 12. jaanuari otsusega Keskerakonna põhikirjamuudatusi, mistõttu kehtima jääb praegune põhikiri, mis näeb teiste asjade seas ette kuriteos süüdimõistetud isikute väljaviskamise erakonnast.

See tähendab, et novembris lõplikult kuriteos süüdi jäänud Lauri Laasi ja Priit Toobal peavad Keskerakonnast lahkuma, samuti ei saa Keskerakonnal enam olla nelja aseesimeest. 

Kohtumääruses on kirjas, et 29.11.2015 toimunud Keskerakonna kongressi väljavõtte punktist 13 selgub, et põhikirja kinnitamise poolt hääletas 410 kongressi saadikut, mis ei moodusta kahekolmandikulist häälteenamust kongressil osalenud saadikutest. 1031 saadikust moodustab kahekolmandikulise enamuse vähemalt 688 saadikut.

Kohus viitas siinjuures nii Keskerakonna põhikirjale, erakonnaseadusele ja mittetulundusühingute seadusele, mis kõik nõuavad kohalolijate kahekolmandikulist hääleenamust.
 

Mida arvab kohtuotsusest Keskerakonna esimees ja korruptsioonikahtluse tõttu Tallinna linnapea ametist taandatud Edgar Savisaar? Vaata Õhtulehe videost!