Maailm

FOTOD | Calais's afganistani last smugeldada üritanud britt palub Prantsuse kohtult halastust (3)

Õhtuleht.ee, 14. jaanuar 2016 16:19
Illegaalsele immigratsioonile kaasaaitamises süüdistatav Rob Lawrie Prantsusmaal Boulogne-sur-Meri kohtus 14. jaanuaril 2016. Foto: Reuters / Scanpix
49aastane britt on sattunud Prantsusmaal kohtu pihtide vahele, kuna ta üritas Calais' migrantidelaagrist smugeldada Inglismaale väikest Afganistani tüdrukut. Meest ähvardab kuni viieaastane vanglakaristus ja suur trahv.

Endine sõdur ja praegune vabatahtlik humanitaarabi töötaja Rob Lawrie ilmus täna Prantsusmaal Boulogne-sur-Meris kohtu ette. Ta avaldas lootust, et kohus saab aru, et ta vaid üritas aidata nelja-aastast afgaani tüdrukut Bahar Ahmadit, hüüdnimega Bru, kelle isa palus tal toimetada laps Inglismaale Leedsis elavate sugulaste juurde, kirjutas The Telegraph. Leedsist pärit Lawrie rajas Calais' vabatahtlikuna migrantide laagris ehk nn Džunglis ulualuseid.

Samal teemal

Eelmise aasta oktoobris peatas Calais's Lawrie veoki Briti piiripolitseinik, kelle jäljekoer leidis juhi istme alt lapse. Lisaks väikesele Brule avastas politsei veoki tagaosast ka kaks eritrealast. Lawrie ütles, et viimased hiilisid veokisse tema teadmata. Illegaalse immigratsiooni abistamise eest ähvardab Lawrie't vangla ja trahv suuruses kuni 22 500 naelsterlingit.

Täna hommikul ilmus mees koos pisikese Bruga Calais's pressikonverentsile, kus mees ütles, et ta pole miski kangelane, vaid lihtsalt „töötu vaibapuhastaja Leedsist", kes tahtis aidata ning pole varem probleemidesse sattunud. Oma otsust nimetas ta "hetkeliseks hulluseks", kuid ta loodab, et kohus näeb, et ta püüdis vaid aidata väikest tüdrukut", sest elu Džunglis on lapse jaoks põrgu.

Teine vabatahtlik pagulasteabistaja Jim Innes, kes tutvus Lawrie'ga Facebookis, algatas allkirjade kogumise Lawrie toetuseks. Eelmisel nädalal edastati see Briti välisministeeriumile.

1980. aastatel Kuninglikus Armees kehalise treeningu instruktorina teeninud Lawrie kuulutas, et see kohtuasi maksis talle terve elu: tema teine naine jättis ta maha ja viis minema ka nende kaks last. Lisaks ei olevat tal pennigi raha ning ta on pankroti äärel pärast seda, kui ta loobus 8000 naelsterlingist oma rahast, et koguda pagulaste heaks annetusi.

Bahar elas Džunglis koos isa Reza Ahmadiga, kirjutas BBC. "Ta (Lawrie – toim) tahtis mind aidata ja aidata mu last ja ta ei tahtnud raha, ainult aidata," väitis Ahmad, kes tunneb nüüd end Lawrie õnnetuses süüdi.

Samal teemal

16.01.2016
Afganistanis kasvab tsiviilohvrite arv
13.00.2016
OLUKORD CALAIS'S PINGESTUB: migrandid ründasid koolilaste bussi
04.11.2015
FOTOD | Calais's üritasid migrandid Inglismaale pääseda, sudaanlane kaotas elu
02.10.2015
Eesti juhti ähvardab Lääne-Euroopas veokist avastatud illegaalide pärast kopsakas trahv