Arvamus

Mihhail Lotman | Pikkade käte öö: Kölnis ja teistes Saksa linnades juhtunu on tohutult õpetlik

Mihhail Lotman, lotman.ee/blogi, 14. jaanuar 2016 11:33

114 KOMMENTAARI

e
elukutseline revolutsionäär/ 16. jaanuar 2016 13:20
1717. aasta 24. juunil Londonis loodud ühendlooži Grand Orient 200 – ndat aastapäeva tähistati Euroopas revolutsioonidega. Arvatakse, et aastal 2017, mil on 300. juubel, ei tähistata kehvemini, ja selleks juba veetakse „vaeseid ja rõhutuid“ Euroopasse.
https://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Lodge
Grand Oriendi filiaal Le Grand Orient de France häälekandja "Humanisme" 11/1982: "Mõisted nagu rass, riigipiirid, sotsiaalsed klassid jne tuleb kaotada, et jääks ruumi ülemaailmsele lõimumisele. See tähendab meie ajastu suurt revolutsiooni, ehtsalt revolutsiooni, mis on meile ülesandeks tehtud". Le Grand Orient de France oli nii Prantsuse revolutsioonide kui ka Suure Oktoobrirevolutsiooni üks läbiviijatest. Bolševike võimu Venemaa nimetati “kehastunud vabamüürluseks”.
x
xxx/ 16. jaanuar 2016 13:20
Nüüd on juudid süüdi, eestlased on idioodid ja argpüksid!
m
16. jaanuar 2016 13:21
n
16. jaanuar 2016 13:13
Naiivseks on osutunud vaikne lootus, et tark Euroopa üleilmastumise probleemid meiegi eest üldjoontes lahendab. Kölnis juhtunu kõneleb vähemasti sellest, et Willkommenskultur’i eestvedajad ei olnud araabia maailmas levinud probleemsete nähtustega kursis ja olid pagulaste vastuvõtuks halvasti valmis. Ent Eestis muutub islamist ja pagulastest rääkimine kergesti uue juudi kuju treimiseks – mütoloogiaks, mida levitades püütakse kompenseerida ka omaenda toimetulematust, täitumata unistusi, frustratsiooni.
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/kelle-kontrolli-all-on-lapsed-selle-kontrolli-all-on-tu...
16. jaanuar 2016 13:10
Araabia keele professor Otto Jastrow sõnul ei kajastatud ka Araabia Kevade ajal Kairos Tahariri väljakul aset leidnud vägistamisi, kuna lääne meedia oli joovastunud demokraatia saabumisest."Taharrushi toona ei kajastatud. Nüüd, mil see aga toimus Saksamaal, sai sellest järsku teema lääne meediale, eriti aga Saksamaa meediale," tõdes Jastrow.
http://www.pealinn.ee/koik-uudised/arabistika-professor-meedia-eiras-araabia-kevade-ajal-seksuaalsei...
n
naatsaretlane/ 16. jaanuar 2016 11:41
tüüpiline lotmani mullitamine...! hulk "tule-eile-külla"vahtu, aga selgest positsioneeringust , mitte muhvigi...! Ilmselt kuluks kõverninale ära ise üks "tahharush game"- siis ehk ärkab oma semiootilisest unest...
n
naatsaretlane/ 16. jaanuar 2016 11:34
tüüpiline lotmani mullitamine...! hulk "tule-eile-külla"vahtu, aga selgest positsioneeringust , mitte muhvigi...! Ilmselt kuluks kõverninale ära ise üks "tahharush game"- siis ehk ärkab oma semiootilisest unest...

k
15. jaanuar 2016 19:29
Kiidetud olgu jeesus kristus.Kümme aastat tagasi rääkis Lotman essti raadios kuidas jumal pilve pealt vaatab ja asju korraldab maailmas ja pärast soveti ikkest vabanemist ka Eestis,nüüd hakkab läbi jeesuse imetegude ka mõistuspärast poliitilist analüüsi tulema.
l
Liina Lust/ 15. jaanuar 2016 17:27
Igati huvitav ja mõtlemapanev artikkel. Mõnes aspektis tahaks aga kohe teist vaadet anda.
On kirjutatud: "Ma ei leidnud täpseid arve soolise proportsiooni kohta, kuid ÜRO andmetel jagunevad need kogu põgenikuvoolus järgmiselt: mehi 58%, lapsi 25% ja naisi 17%. [...] Tundub, et see üllatav avastus tehti alles praegu ning on mõneti kummaline, et vasakpoolsed ja feministid, kes on aldid nõudma igasuguseid kvoote ja ennekõike sookvoote, ei näe selles ebaproportsionaalsuses suurt probleemi." Kui me räägime pagulastest - ja minu arusaamist mööda räägime - siis mingi proportsiooni paikapanemise ehk kvootide nõudmine oleks naeruväärne ja näitaks lihtsalt rahvusvahelise õiguse mittetundmist selles valdkonnas. Reegel on üldjoones lihtne: kui isik vastab pagulase staatusele, tuleb talle kaitset anda sõltumata näitajatest nagu sugu ja vanus. Teisisõnu, sa võid ju proportsiooni probleemiks pidada, aga sel pole mingit mõtet, sest sellele probleemile ei ole rahvusvahelise õigusega kooskõlas olevat lahendust. Valikuvõimalusest võiks iseenesest kuidagi veel rääkida pagulaste ümberjagamisel (s.t riikidest, kuhu nad on algselt sisenenud, teistesse riikidesse edasi). Siis võib vastuvõtval riigil põhimõtteliselt olla valik. Häda on aga selles, et mida enam valivad vastuvõtvad riigid n-ö ohutumaid gruppe, seda enam kasvab nende proportsioon riikides, kuhu pagulased algselt sisenenud on. Muide, vaatame ka, mis erinevate allikate andmetel ootab neid "noori mehi" (esimeses artiklis toodud juhul pigem küll ikkagi lapse vanuses) Süüria lähiriikides. Kaks hiljutist olukorrakirjeldust Liibanonist ja Türgist. Süüria teismelised Liibanonis: https://www.hrw.org/.../witness-boy-turned-breadwinner.... Pagulasi pekstakse ja sunnitakse alla kirjutama vabatahtlikult Türgist lahkumise paberitele ning saadetakse Süüriasse tagasi: http://www.bbc.com/news/world-europe-35135810.
Samuti on artiklis siiski liiga vähe alust sellele järeldusele: "Kõik see toetab ammu tuntud tõde, et meeste ja naiste vahelised erinevused on suuremad kui ükskõik millised kultuurilised või rassilised." - pigem kinnitavad erinevad uurimused just seda, et samast kultuuriruumist pärit naise ja mehe arvamused on sarnasemad kui erinevast kultuuriruumist pärit naise ja naise ning mehe ja mehe omad omavahel võrreldes. Mind tõsiselt üllatab, et Lotman teeb oma väga üldiselt sõnastatud järelduse nii pealiskaudselt ühele tähelepanekule tuginedes. Kas autor tõesti pole nende uurimuste vastupidiste järeldustega kursis või kui on, miks need põhjendamata kõrvale on jäetud?
Autor kirjutab veel: "Siiski arvan, et on võimalik vastu võtta seadus, mis lubaks koheselt välja saata need asüülitaotlejad, kes on arreteeritud massirahutuste käigus. Me ei tohi veel kord lubada endale Pronksiöö häbi, kui peaminister lubas õiglaseid karistusi ja seda, et korrarikkujad peavad kogu kahju kompenseerima, kuid lõppkokkuvõttes pidi hoopis Eesti riik kompenseerima nii mõnelegi kannatanule (viimase sõna tahtsin panna jutumärkidesse, aga seda ei saa teha, kuna nende kannatanustaatus on kinnitatud kohtuotsusega)." Sellise möönduse tegemine süütuse presumptsioonist on lubamatu. Kahjutasu tuli neile isikutele maksta ikkagi seetõttu, et riik oli saamatu: kas siis rikkus riik tõepoolest süütute inimeste õigusi (tol ööl tohuvabohus võeti ju tõepoolest kinni ka inimesi, kes olid valel ajal vales kohas, või koguni oma vara kaitsma asunud) või siis ei suutnud riik tegelikult süüdioleva isiku puhul leida piisavalt tema süüd kinnitavaid asitõendeid - sellest tuleb hoopis õppida, suurendades politseijõudude kohalolekut ja laiemat paiknemist massimeeleavaldustel.
k
Kui kõik riigid käituksid rahvusvahelise õiguse järgi,/ 16. jaanuar 2016 06:19
oleks vist paradiis maa peal? Sõdu igal juhul ei oleks. Aga no igatahes nad ei käitu. Ja MITTE KEEGI ei keela suveräänsel riigil Eestil valida oma vastuvõetavaid inimesi. Samuti ei kirjuta MISKI ette, kas me üldse kedagi aidata saame, peale omaenda kodanike.
p
Peipsi kalur/ 15. jaanuar 2016 16:37
Lollidele õpetlik, tark inimene sai kohe aru, et see on jama.
a
Andres/ 15. jaanuar 2016 14:15
"linnades juhtunu on tohutult õpetlik "....kas nii saabki õpetlaseks, kui "eilset ilma" analüüsid? Kes siis EKRE on kui sama rääkis eelmisel aastal?
p
poisu/ 15. jaanuar 2016 14:34
...sina mine kooli! Siin pole sinu koht! Kui oled veel 10 aastat kooliteed nühkinud....vast siis saad ka aru kuidas õpetlasteks saadakse!
a
Andres/ 15. jaanuar 2016 14:15
"linnades juhtunu on tohutult õpetlik "....kas nii saabki õpetlaseks, kui "eilset ilma" analüüsid? Kes siis EKRE on kui sama rääkis eelmisel aastal?
t
15. jaanuar 2016 13:13
Tänan sisuka ja hea artikli eest!
a
Andrus/ 15. jaanuar 2016 13:12
Väga ülevaatlik ja kohane jutt.
i
Ilma vähemagi irooniata :/ 15. jaanuar 2016 12:44
Väga hea artikkel Mihhail Lotmanilt .
Ja jumal tänatud, et Eesti (vaikiva) Valitsuse senine mòistuspärane praktiline tegevus ning
"pògenike" meelest nende jaoks sobimatult madal riiklike toetuste tase annab meile aega hingetòmbeks ning selliste artiklite kirjutamiseks ning lugemiseks. Erinevalt näiteks rootslaste ja soomlaste sotsiaaldemokraatlikest riikidest , kus mòistuspärase tegevuse vòimalus on omaenda kätega hävitatud.

v
15. jaanuar 2016 11:40
Värvi muutmine käib kiiresti, seda oleme me siin Eestimaal korduvalt näinud.
k
kaak/ 15. jaanuar 2016 08:47
Aitäh Mihhail! Kenasti oled lahti kirjutanud reaalsuse. Surmahirm, sugutung, UM! Ja võimalused!
m
15. jaanuar 2016 06:29
Minu arvates peaks pagulased vastutasuks euroopasse tulemise eest ära andma maad Süürias ja Afganistanis.
r
rt / 14. jaanuar 2016 21:56
PEGIDA ja veel radikaalsemate vaadetega autorid väidavad loomulikult, et selline oligi plaan ning see on alles algus, varsti muutub normiks see, mis oli Kölnis ekstsess. Kelle plaan?
kuna lugupeetud professor tundub et võtab siin sõna teemal mida ta ei tunne siis natuke võiks teda ju harida, et kelle plaan see massiline immigrantide toomine on
Richard Kalergi 1920ndad aastad
Guy Verhofstad 2012 aasta Euroopa Manifest , rahsuvsluse järgse euroopa manifest, lisaks väikeste rahvusriikide kaotamise vajadusele lk 40-42 räägib araablaste sissetoomise vajadusest: '
https://www.tarand.ee/wp-content/uploads/2012/12/e_manifest_prn-1.pdf
NATO endine vägede ülemjuhataja Euroopas Wesley Benjamin Clark: kristlik ja valgete inimeste euroopa on ajalukku jäänud, vaja on kohanduda uue mõtlemisega
https://www.youtube.com/watch?v=lV7HSbNjgdQ
George Soros - riigipiirid on meie plaanidele takistuseks Euroopas, surume euroopasse miljon paguast iga aasta, võtame euroopa maksumaksjalt 2 aasta elamiskulud igale uuele pagulasele
http://www.express.co.uk/news/world/616541/European-Union-Migrants-Refugees-George-Soros-Hungary-Vik...
a
aga/ 14. jaanuar 2016 23:51
kui vaadata neid vandenõuteooriaid,siis enamus on neist juba täide viidud,Nato alalist armeed ei ole mitte vaja venemaa eest kaitsmiseks vaid just rahvusriikide vastu kui need hakkavad korraldama mässe pagulaste vastu ja ka Usa TTIP vastu,kogu see ideoloogia uuskommunismist mida teostab EL usaga koostöös,siis loomulikult hakkavad rahvusriigid mässama,sest usa soovib EL nõrgendada ja saavutada võim euroopa üle,ja mida tähendavad Sorose sõnad MEIE---kes need meie on.
r
rt / 15. jaanuar 2016 02:57
see oli lihtsalt algkursuseks professorile, nö sissejuhatus teemasse, eks see et rikkad araabia riigid ja iisrael sisuliselt ei võta vastu ühtegi pagulast ja euroliidu tipud seda süüria naaberriikide käitumist ei kritiseeri - näita ka seda, millega tegemist
16. jaanuar 2016 23:23
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/verhofstadt-keskerakondlastele-me-ei-usu-euroskeptikuid-...
Verhofstadt keskerakondlastele: me ei usu euroskeptikuid, natsionaliste ja populiste.
Video: Verhofstadt kiitis Savisaare euroopameelset kõnet.
http://euro-med.dk/?p=488
Its role is to create a world state under the control of the House of Rothschild´s fabulous wealth and Rockefeller´s fabulous influence - based on the 6 rules created by Adam Weishaupt: 1. No ordered (national) government 2. No (Christian) religion 3. No family 4. No patriotism 5. No inheritance 6. No private property.
w
wer zum Teufel/ 14. jaanuar 2016 20:58
Kogu lugupidamise juures Mihhail Lotmani suhtes, ei olnud see artikkel tema parimaid. Sest kuigi algus oli mitmeküldne ja kohati isegi sarkastiline, vajus lõpp ära. Mis pole ka imekspandav, sest olgu lugu kui pikk tahes, väsitab selline megapikk traktaat kirjutaja ära. Rääkimata lugeja ja tema tähelepanu.
Üks asi torkas aga silma. Autor märgib oma traktaadis korduvalt - PEGIDA ja teised patriootlikud jõud - kusjuures paneb sõna "patriootlikud" jutumärkidesse. Mis reedab teatavasti iroonilist hoiakut. Sellega seoses tahakski küsida: kui PEGIDA ja teised on isamaalised vaid jutumärkides, kes siis on need õiged, Saksa ilma jutumärkideta patrioodid?
p
15. jaanuar 2016 09:36
pagulased, immigrandid, tolerandid, sallivad !!!
p
Puskini maja koristaja/ 14. jaanuar 2016 20:44
Ühe teemakäsitlusega on autor tibake üle pingutanud, kuid arvestades kohta ja aega siis mõistetav,,,
ä
Ära usu juudi juttu./ 14. jaanuar 2016 20:36
Sionist on valmis ohverdama ka oma rahvuskaaslased, et seda hiljem demagoogiliseks väljapressimiseks ära kasutada. Mis ma öelda tahan? See, et II maailmasõja ajal hukkus parimal juhul 900 000 juuti, on osalt selle tagajärg, et USA taganes varasemalt sõlmitud kokkuleppest Saksamaaga lubada juutidel emigreeruda USA-sse. Paljud juudid surid koonduslaagrites lihtsalt nälga põhjusel, et Inglise lennuvägi pommitas sodiks Saksa põllumajanduse. See natuke, mis alles jäi, loomulikult läks sõduritele ja elanikele, mitte vangidele. Loogiline ju. Nii, et koonduslaagrites hukkunud juutide süü põhiosa on liitlasvägedel, mitte sakslastel. Kui Saksamaal hävitati massiliselt juute juba enne NSVL-ile, kallaletungimist, miks siis info sellest ei jõudnud NSVL-i lääneossa, kus elas palju juute. Juudid ei põgenenud sakslaste eest kuhugi. Järelikult ei hävitatud juute ja seepärast ei põgenetutki sakslaste eest kuhugi. Sakslaste süüdistamises nn. holokaustis on tehtud suuri loogikavigasid. Neid võikski üles lugema jääda. Aga sionistide eesmärk, panna tervet Euroopat end holokaustis süüdi tundma, saavutati. Holokaust pole midagi muud, kui sionistide äriprojekt, millega Saksamaalt on tohutud summad välja pumbatud. Holokausti rahadega on rajatud Iisraeli riik. Sellest on veel vähe. Saksamaa kaudu tahetakse hävitada terve valge rass ja selle Euroopa kristlik alusmüür. Miks? Sest juut vihkas Kristust, nii, et lõi selle risti ROOMLASTE kätega. Kuid oh häda. Kristus löödi küll risti, kuid tekkis kristlik kirik. Nüüd pole eesmärk ei rohkem ega vähem, kui MOSLEMITE kätega hävitada kristlik kirik. Juut- sionist on nii kaval vend, et ise ta oma käsi ei määri. (Kuigi jah nn. Oktoobrirevolutsioonis ja sellele järgneval ajajärgul said juutide käed ikka väga veriseks, aga need olid mitte sionistid, vaid juudid-töötegijad, kes Venemaal veristasid. Sionistid USA-s tõmbasid nööre, ja teevad seda tänini.). Küllap juutidel on valmis ka plaanid, mis moslemitega peale hakata. Selles ei tasu kahelda. Kui meile ei lähe korda kristlus, et seda kaitsta, siis vähemalt peaks korda minema valge rass, et see ei häviks, oma rahvus ja et valge Euroopa ei kustuks. Seepärast relvile Eesti ja Euroopa eest. Pekskem moslemid tagasi sinna, kust nad tulnud on ja sulgegem ka juutidest peedistajate suud. Ärge laske end juudi-jutust uinutada! Euroopa Liidu lipu 12 tähte ei tähenda midagi muud, kui 12 juudi suguharu. Tähed lipul näitavad, kes seda liitu juhivad- sionistid. Valge rassi eest!
a
Aga niiviisi maailmas asju aetaksegi ju -/ 15. jaanuar 2016 13:13
suurem jama hoitakse ära väiksema jama hinnaga. Aga, palun, ärme ole nii LOLLID, et peksame inimest - OLGU TA ÜKSKÕIK KES - kui ta meie kalli riigi POOLT ON! Sest Omale Riigile pole meil ses suhtes alternatiivi! Nii et - vabandan J. Lotmani ees sinu pärast!
t
tulevane EKRE valija/ 14. jaanuar 2016 20:23
Eesti kvoot on null, valimistel näeme...

t
Toktor/ 14. jaanuar 2016 20:11
Aitäh väga targa ja põhjendatud artikli eest. Lõpuks on vähemalt üks inimene siin olemas, kes suudab argumenteerida, seletada, mitte lahmida ja lihtsalt möliseda.
r
Ruts/ 14. jaanuar 2016 20:10
Misa ajab õiget juttu, pooldajate poolt pole tulnud ühtegi argumenti pagulaste kasulikkusest meie ühiskonda, nende integratsioonist jne, ainult jutt me peame aitama, olema sallivamad, tolerantsemad jne. Loll jutt nende poolt. Statistiliselt on nad nagu parasiidid, keda peab hakkama kohalik ühiskond üleval pidama, poputama ja tegema mida iganes nende heaks, kui sa ei tee, siis oled kohe rassist, fasist jne. On palju näiteid "rikastest" riikidest Euroopas, kus nende suurepärane integratsiooni poliitika on perse kukkunud ja nendest nn"pagulastest" on tekkinud julgeolekuoht riigile. Ja seda jama ma siia ei soovi.
t
14. jaanuar 2016 21:00
tegelikult pean lisama, Misa jutt on õige algus aruteluks, mida oleks lootnud meie poliitikutelt, arvamusliidritelt jt. Loo autor on muidugi kahtlane, tema vanemad väljaütlemised on suhteliselt erinevad praegusest artiklist ja see paneb temapoolsest asja hetke arutelust kahtlema. Oleks keegi teine selle kirjutanud, siis hüüaksin kas või halleluuja ja kiidaksin takka aga praegu olen kahtleval seisukohal.
t
Tolerantsemad näevad suurt kasu. / 14. jaanuar 2016 21:15
Majandus pidi ju sigakiiresti kasvama hakkama kui miljonid pagulased sisse tuua surmani ülal pidada, sest pagulast tööle sundida ei tohi ja keeleõppe kohustust ei ole neil ammugi. Kõik, mis nad vastu taevast lasevad tuleb uuesti ehitada, jälle majanduskasv.
Nende loogika on siis kokkuvõtvalt selline, et mida rohkem pagulastele kulutada seda rohkem majandus kasvab, kohalikele kulutamine on ainult kahju, selle tõttu tuleb vabaneda nimetatud ebasoovitavast kontingendist.
n
naine/ 15. jaanuar 2016 12:20
Jah, meie oma lapsed põlevad majja sisse küünaldest tekkinud tulekahju tõttu, sest kohalikud omavalitsused ei suuda aidata mitmelapselistel peredel elektriarvet maksta ja pagulastele- voilla, miljonid parasiteerimiseks taskust võtta?! Nendele, kes meie naisi ja lapsi vägistavad, meid röövivad, ahistavad ja halvimal juhul pommidega õhku lasevad...tore riik ja õiglustunne meie tolerastidel! Ja üleüldse, mis sõnakõlks see rassism on? Minu meelest pole ka tegelikult rassistiks olemisel miskit hullu. Olen ise Jamaikal rassismi vägagi tugevalt tundnud, ega pahanda, mõistan tagamaid. Aga kui valge on rassist, siis isver-susver, hullem kui mõrtsukas!
n
Naine/ 15. jaanuar 2016 11:25
Üldiselt tekivad rassistlikud väljaastumised kohtadesse, kus inimestel saab mõõt täis, kus tuntakse, et pole teatud kontingendiga midagi ühist või millestki rääkida, kus käitub võõras alaarenenult ja vägivaldselt ja see pole mitte rassism (keegi ei vihka rahumeelseid inimesi mistahes nahavärvusest). Et erinevatel perioodidel nõrgemaid (mistahes nahavärvusega) on ära kasutatud, see käib ikkagi võimurite kapsaaeda (ja ka siin pole nahavärvis-rassis mingit seost). Rassism kui nähtus on sisseveetav termin, mida kasutatakse oma huvides ja oma suva järgi. Terve normaalne inimene soovib elada rahus, teha oma igapäevaseid ja perega seotud toiminguid, olla lihtsalt õnnelik, MITTE ei kuluta aega kellegi vihkamisele lihtsalt heast peast.
w
WanaEestlane/ 14. jaanuar 2016 20:00
Mina loen ja keegi veel loeb selle artikli lõpuni, aga need, kes otsustavad ei loe. Ma pole kristlane, ma pole ateist, ma olen pagan. Minu jaoks on moslemid eriline oht. Ma pean valetama hakkama? Omas kodus kartma ja naiseks olemisest loobuma? Kleebib habeme ette ja valetan ennast kristlaseks, et mul ikka mingi jumal oleks? Palun ennast saata mõnda turvalisse riiki, kus minusugune rahus loomuliku surmani jõuda võiks? Või valetan endale, et midagi ei juhtu ja lõvid hakkavad rohtu sööma? Ivan Orav kus Sa oled, õpeta meie poisikesi veel kord...
i
15. jaanuar 2016 11:32
Ivan Orav(Kivirähk) on juba öelnud: kes kardab, istugu kodus!
z
zdrastve ja medvezhonok Miša/ 14. jaanuar 2016 18:48
Mišake toogu välja ka põhjused, miks see suur pagulastejama nüüd tekkis.
Muidu tegeleb vaid tagajärgedele põhjuste otsimisega.
Küll on palju kokku ikka kirjutanud, et põhiprbleemidelt tähelepanu ära juhtida.
Tema tark isa Hr. Mihhail Lotman filosoofina õpetas ikka põhitõdesid- kõigepealt põhjus, siis tagajärg.
Juba 5.a. tagasi hoiatas pagulastelaviini eest Gaddafi Blääri Tonikest, Venemaa hoiatas korduvalt avalikult EL-i ja selle juhtriike. Chirac ja Schröder olid omal ajal tugeva kaelaga juhid, neile juba lihtsalt pähe ei istutud.
Gaddafi tahtis luua tugevat Aafrika riikide ühendust, loobuda USD kasutamisest arveldustes, luua omad pangad, mis ei allu juessi diktaadile, jpm.
Miks purustati Iraak, Liibüa ja osaliselt ka Süüria, miks taheti kallale minna Iraanile? Egiptuses suutis armee hullema veel ära hoida ja nad distantseeruvad USA-st ja tema pätikambast.
Miks omaarust tugev USA tuli Somaaliast tagasi suure nutuga, said tappa nii, et säriseb.
s
soodaks läks karupoeg, Hr. Juri Lotman ikka/ 14. jaanuar 2016 19:01
Tartu Ülikooli 1 ikoone igaveseks ajaks.
a
14. jaanuar 2016 20:55
asi on naftas, nafta tähendab võimu, kui on nafta on ka võim. MOTT
a
aga/ 15. jaanuar 2016 00:05
miks keegi ei julge rääkida kuidas tekkisid pagulased,ei ole kuulnud kõrgete ametnike suust.
o
Oleks selliseid artikleid rohkem !/ 14. jaanuar 2016 17:56
Valitseb õnnetuseks mingi suptrop-möla ja bakabroileride rumal kädin.
a
ABSURD/ 14. jaanuar 2016 17:45
Lõik artilkist`` Esiteks on ilmutatud valmisolekut vastu võtta tõepoolest vaid sõjapõgenikke, kusjuures mitte üksikuid mehi, vaid lastega perekondi, mis olulisel määral maandab paljusid riske. ``-SEE oli Eesti riigi kohta. Huvitav, mõnd aega tagasi oli kas Radaris või Pealtnägijas saade, kus tutvustatiVAO elanikke, sealhulgas pagulastest ema ja tütreid, kel eesti keel juba suus ja tüdruk tahtis kooli minna. Ja mingi paar nädalat hiljem tuli teada, et kahjuks nad elamisluba ei saanud. EI SOBINUD !!!!!!!!!!!Noored naissoost õpihimulised EI VASTANUD NÕUETELE. ja punkt.
p
pärnakas/ 14. jaanuar 2016 18:39
See kui eelistatakse vastu võtta lastega perekondi ei tähenda, et Eesti peaks vastu võtma kõik soovivad lastega pered. Üsna normaalne on tagasi saata inimesed, kes ei vaja kaitset, kuna selle saajad on lisakoormaks meie niigi nigelale sotsiaalsüsteemile.
o
14. jaanuar 2016 23:16
ole konkreetne: olematu sotsiaalsüsteem ;)
l
lord/ 14. jaanuar 2016 17:29
kirjutatud hästi kuid juudilik mölapidamatus ja tühikõnelisus on peamine märksõna
s
sõnavõtud, sõnavõtud.../ 14. jaanuar 2016 21:25
Seltsimees kunstiteadlast me oleme nõus kuulama tundide kaupa.
i
i/ 15. jaanuar 2016 03:47
Lord, mölapidamatus siinsetele just meeldib. Miinuste järgi otsustades.
o
On olemas nn lihtsad inimesed,/ 15. jaanuar 2016 13:01
kellele meeldiks, et elu oleks lihtne nagu lapsena (hooldatavana) või muinasjutus (must-valge). Sestap ongi lihtne otsustada kiirelt ja VÄHESE teabe põhjal.
Tundub, et kuulute koos "lord'iga" just sellesse eelteismelisteks jäänud gruppi. Seda aga, kui kirju, keeruline ja huvitav on elu TEGELIKULT, näevad need, kes vaevuvad veidike aega kulutama TARGA INIMESE KUULAMISELE ja ISE MÕTLEMISELE.
i
i/ 16. jaanuar 2016 04:53
13:01, liiga lühidalt väjendud. Kirjuta pikemalt.
e
ekstaole/ 14. jaanuar 2016 17:22
Lisaks see arutlus, et Kölnis põrkusid väidetavalt 21. sajand, x-aegne islamimaailm ja tagurlik 19. saj lõpp - 20 sajandi algus. Minuarust sai neid 21. sajandi argumente kuulda 20. sajandi lõpukümnenditel
Interrinde liidrite kõnedes. Seega veel üks ülihuvitav aspekt, mida uurida - nii tohutult ajast ees inimesed nagu Dvigateli juhid tuleks üles otsida ja ordenid rinda panna.

s
sektor Gaza/ 14. jaanuar 2016 17:13
Põhjapanev argument mis on tõene on sugude vastandus. See ongi põhiline põhjus miks lääne tsivilisatsioon hävib,meestelt on võetud väärikus,naiste kollektiivne otsustus näib olevat,et see tsivilisatsioon ei vääri edasikestmist.
e
ekstaole/ 14. jaanuar 2016 17:10
Teine asi, mis artikli puhul vastu hakkas, on too õhin: jube vahva eksperiment, nii palju põnevaid ilminguid ja aspekte. Pagan võtku, mulle isiklikult sai kõrini tollest ülihuvitavast kommunismi ehitamise sotsiaalsest eksperimendist, sealhulgas homo soveticuse alamprojekt. Tegelikult on Eestil ju meeletu kogemus kultuuride mehaanilisest segamisest. Aga ikka - kui huvitav oleks taaskäivitada ümberrahvastamise konveier ja jätkata sealt, kus CCCP töö pooleli jäi.
v
vello/ 14. jaanuar 2016 17:25
a
aga/ 15. jaanuar 2016 00:10
see ideoloogia mida sotsliberid viljelevad ongi uuskommunism,sest neil on ühine esiisa ja palju ristiisasid---hiihiiiiiõks
m
mina sain küll hoopis vastupidiselt aru -/ 15. jaanuar 2016 12:53
ei paistnud autori POOLEHOID sellele jamale küll kuskilt välja, pigem ikka TAUNIV suhtumine...
e
ekstaole/ 15. jaanuar 2016 14:39
Isiklikult meenub Gorba seisukoht, kes ütles et jah, N-liit on tupikus ja asjade seis on idiootlik, AGA "last ei tohi pesuveega välja visata" ja sotsialismist ja derzaavast loobumine oleks hirmus viga ja TAGASIMINEK, hoopis "inimnäolist sotsialismi" on vaja ehitada ja TEHTUD VIGADEST ÕPPUST VÕTTA. Natuke "inimnäolise multikulti" lõhn tundub artiklil olevat. Subjektiivne muidugi.
o
oiiii/ 14. jaanuar 2016 17:03
Ma nii meelitatud, mu uutsöna sai artiklis kajastatud. Vöbistan suurest önnest körvu präegu!:)**
e
ekstaole/ 14. jaanuar 2016 16:54
Piisavalt hea artikkel, et lõpuni lugeda. Samas - millisele pühale allikale tugineb näiteks väide, et isis-e liikmeid muidugi on, aga nende hulk on tühiselt väike? Nii Iraagis kui Afgaanis oli pidevalt probleemiks, et päeval on mees pereisa ja tubli töömees ning räägib lojaalset juttu. Ja siis ükspäev leitakse seesinane "tubli mees" peale öist rünnakut, AK pihus ja nuga vööl. Asjal ju veel see tore nüanss, et vähemalt siinmail võiks oma terroriaktsioone arutada keset Viru tänavat või mõnes Toompea restos - keegi araabia keelt ju ei mõista.
n
Niimoodi - relv pihus ja nuga vööl - / 15. jaanuar 2016 12:51
kaitstaksegi oma Isamaad ja tõekspidamisi! Nii on seda minevikus tehtud ja tehakse edaspidigi. Küsimus on vaid - MILLISED on sinu ISAMAA ja TÕEKSPIDAMISED? Aga sellest seesama artikkel ju räägibki!
m
Mikä Ruumis/ 14. jaanuar 2016 16:40
nendel inimestel puudub oma vaba tahe. Nad on sunniviisiliselt allutatud kellele iganes, kes kuulutab end islami prohvetina. Tema jaoks on see inimmass lambad, keda võib tapale saata. Kunas tal pole armeesid mida liigutada siis liigutab ta vägesid(need armeed oleme hävitanud - ja vaenlase agentide käske meie armeed ei täida). Tema alluvuses/liitlased on riikide juhid nagu obama, merkel, putin... Või noh - tema on vast liiga palju öeldud, pigem nende. Minu kogemusel töötavad nad grupina, olles end külge puukinud kõikjale kus võimu või raha. Semiootikat õppinud inimesena teate väga hästi mida ma silmas pean. Milleks siis selline massidele mõeldud maskeraad?
t
Teadja/ 14. jaanuar 2016 16:14
Mima igatahes tunnen sügavat muret Eestimaa saatuse üle.Pronksiööl suutis Eesti politsei end küllaltki kiirelt mobiliseerida ja lõpuks sellele röövlijõugule koha kätte näidata-aga siis olid otsustajad teised võimulolijad.Riik ikkagi sõltus paljustki enda otsustest mitte ülevaltpooltEuroopa direktiividest.Praegu näen ja kuulen neid jutumehi iga päev aga mulle tundub,et nemad vaesekesed ei otsusta siin midagi.Ja lõpuks ,palju need marodöörid siis karistust ka said?Neid pikkade kätega meh6kesi eitaha siia oma õigusi nõudma!
s
Sass/ 14. jaanuar 2016 18:29
Parandan : otsustajad olid samad, aga nende hirm arengute suhtes oli tükk maad suurem!
a
A/ 14. jaanuar 2016 16:05
Järgmisena ei pea isegi olema sama tark nagu Lotman ,et ette näha samade pagulaste relvastumist .
m
Mia/ 14. jaanuar 2016 15:59
Hea lugemine targalt inimeselt

v
veel üks öö/ 14. jaanuar 2016 15:50
kui asi jätkub, tuleb ka pärtlöö
t
tõesti huvitav?/ 14. jaanuar 2016 15:47
miskit on teisiti, mäletan ülihästi paari kuu taguseid artikleid Ekspressis migrantide kaitseks, see artikkel on küll väga asjalik
kas tõesti on nii, et polnudki tarka vandenõud vaid lihtlabane lollus ja naiivsus sai lõpuks aru, et asi läks nihu
vähemalt pooled neist on lihtlabased kurjategijad (Vao näovarjajad on tõenäoliselt kodumaal tagaotsitavad kriminaalid mitte haledad tagakiusatud), ülejäänud kolmveerand sõdalased ja päris väike osa pagulased-kopti kristlased keda tõesti taga kiusatakse aga tööd hakkab sellest massist tegema heal juhul 2%, rumalus ja harimatus peale selle
ja kes sellest tegelikult võidab? eks ikka Hiina,Korea ja Jaapan kus haridus au sees, eks Venemaa sab end ka veidike moraali kantsina näidata( kuid ei tasu nii naiivne ka olla,et arvata nagu käituksid nad tulles viisakamalt kui 40-ndatel)
j
ja-jah, teame / 14. jaanuar 2016 18:58
Arukas mõtleb alati mitu sammu ette ja väldib eksesse.
Kuid, tark õpib teiste vigadest, loll vaid enda vigadest ja päris lootusetu l*** ei mitte kunagi.
k
KKK/ 14. jaanuar 2016 15:41
Miša, kas "diskrimineerimisest" asemel ei peaks olema "diskrediteerimisest"? Lihtsalt nii huvi pärast küsin....
s
Silmakirjalik miša/ 14. jaanuar 2016 15:40
kas on juba hirm nahas, alles see oli kui murid olid head.Arvesta sellega, et esimesena võtavad nad käsile sinu rahvuse esindajad.
n
no krrt. hästi sõnastatud propagandartikkel/ 14. jaanuar 2016 15:33
Ikka see Venemaa teema sees.
Jutt on tegelikult hästi laialivalguv, probleemi põhjused võib ju lihtsalt 3 lausega kokku võtta. Väljavalitud rahva esindaja, mis selliselt mölamokalt ikka oodata.
Miša, tutvusta parem oma rahva tegelike juhtide kongresside, koosolekute materjale.
m
miks see "propagandartikkel" on?/ 15. jaanuar 2016 12:45
Aga nimetatagu (vorm) kuidas tahes, sisu on väga hea. Kas on millelegi vastu vaielda?
n
netivaatleja/ 16. jaanuar 2016 05:19
On. Sisu on suunitletud.
v
Viskad ühe sõna, mis ei ütle midagi.../ 16. jaanuar 2016 06:26
Ava oma mõttekäik, kui sul see on!
n
14. jaanuar 2016 15:21
nüüd hakkame ootama Lobjakase suunamuutust?
c
cvbn/ 14. jaanuar 2016 15:45
Arvestades viimase aja ärevaks tegevaid uudiseid (näiteks ,,MÄSS MERKELI VASTU: parteikaaslased nõuavad piiri sulgemist varjupaigataotlejatele") on meie sallivus-kameeleonite värvimuutus mustast tagasi valgeks enam kui võimalik.
o
omand või saakloom ?/ 14. jaanuar 2016 15:13
Lotman siiski eitab kultuuride teravat kokkupõrget, mis ongi kogu jama põhjuseks.
islami kultuuris on naine mehest alam, ta on kas mehe omand või mehe saakloom. Moslemi naine on alati mehe omand. Kuni abiellumiseni kuulub ta isale, edaspidi oma mehele. Abiellumine ise on korraldatud ilma naise nõusolekuta ja on sisuliselt samasugune äritehing nagu kaameli müük .
Nii nagu moslem ei tohi rünnata võõra mehe kaamelit, ei tohi ta ka rünnata võõra mehe naist või tütart. Kui ta aga abiellub, siis võib ta oma naist vägistada niipalju kui soovib, naisel pole õigust öelda "ei ". Ainus võimalus seksist keelduda on menstruatsiooni ajal, siis peab meest naist roojaseks, siis on seks temaga keelatud.
Nüüd, Euroopasse tulles näevad need mehed tuhandeid napilt riietatud seksikaid naisi, kes pole moslemid ja kes seega pole kellegi omad. Järelikult on nad saakloomad seksuaalsetele kiskjatele, nad on kaitseta, neid võib veritasu kartmata rünnata. Ja seepärast rünnataksegi.
l
14. jaanuar 2016 20:28
loe alates 11 lõigust, seal on kultuurist päris pikk jutt, hetkel tekib tunne, et sa lugesid ainult pealkirja ja esimest osa!!!
j
JUSS/ 14. jaanuar 2016 15:09
Minu poolt autorile viis pluss! Väga arukas arutelu. Üht-teist sellest räägitust on mulle endalegi pähe torganud kuid hr.Lotman käsitleb seda teemat märksa põhjalikumalt, süstemaatilisemalt ning arukamalt.

m
mari/ 14. jaanuar 2016 15:07
Vaat mida tähendab, kui räägib haritud inimene. Aitäh!
m
Madis/ 14. jaanuar 2016 16:24
Varem laulis ta teist laulu. Ju tuul siis pööras suunda. Kahju muidugi......
m
Manivald/ 14. jaanuar 2016 14:48
Omamoodi eriskummaline on see, et Hr Lotman Kanal2 saates ,,Pagulased" küll nii asjalikku juttu ei rääkinud, kui siin. Tekkis küsimus, mis on vahepeal juhtunud?
l
14. jaanuar 2016 15:11
Lotmani vaated on mingil põhjusel teise suuna võtnud?
a
andree/ 14. jaanuar 2016 16:44
Tel Avivist tuli telegramm, Mossad saatis uued juhtnöörid.
a
A/ 14. jaanuar 2016 16:03
Eks asi ole selles ,et Napoleon läheneb Pariisile !
t
Tarkade inimeste juttu/ 14. jaanuar 2016 14:47
on õudne lugeda. Ikka täitsa pees on kõik!
m
Mis on pees?/ 15. jaanuar 2016 13:21
Mida sa juba enne ei teadnud?
s
Soomes/ 14. jaanuar 2016 14:43
tahtsid Soome mehed moodustada tänava patrulli ja hakata kaitsma naisi aga peaminister on selle vastu. See patrullimine pidi olema rassistlik kuigi ennem on öelnud et ka soomlased voivad vägistada. Ehk soome mees ei saa enam naisi kaitsta.
k
kipsipoiss88/ 14. jaanuar 2016 14:39
Tarka juuti on ikka hea lugeda, isegi siis kui kõigega nõus ei ole.. Päris tõsiselt, oluliselt parem kui meie poliiteliidi plärtsatused.
e
ekstaole/ 14. jaanuar 2016 18:42
ellega võib täiega nõus olla.
t
Triin/ 14. jaanuar 2016 14:39
...Tänan südamest---kas nüüd need "intelligendid" saavad lõpuks aru,mida nad on teinud oma rahvale,neid mustates,halvustades,pidades ise "vihakõnesid" oma rahva vastu.Lugege tõeliselt intelligentse ja erudeeritud inimese arvamust,"matse" te ei ei usu ja ainult halvustate.Need nn."vihakõned" ongi tekkinud jõuetustundest (räägi kuidas tahad,sinu üle ainult irvitatakse),et inimeste arvamusi mitte millekski ei peeta-et küll ropu suuga kuid hea ja muretsev kodanik on palju rohkem väärt kui hästikasvatatud mölakas.
m
muig/ 14. jaanuar 2016 14:26
Pigimütsidel on vist hirm hakanud.
r
raaL/ 14. jaanuar 2016 14:20
Hr. Lotman püsib lainel.
Tundub, et olud on tunduvalt muutunud.

p
PL/ 14. jaanuar 2016 14:08
Aplaus! Väga hästi kirjutatud!!
j
just/ 14. jaanuar 2016 13:49
kas THI söandaks hetkel hüüatada, et tal on häbi Mihhail Lotmani pärast?
e
Emmi/ 14. jaanuar 2016 13:46
Väga hea artikkel, süvitsi minev ja argumenteeritud. Võiks olla kohustuslik lugemine kõigile valitsuse liikmetele, riigikogu liikmetele ja lihtsalt poliitikutele.
i
Intellektuaali ja eestlase ristand/ 14. jaanuar 2016 12:59
Artikkel annab väga tabava diagnoosi põhjustele, miks pagulasteema lõhestas Eesti ühiskonna j akes on selles süüdi: "On nördimapanev see üleolek, mida mõni intellektuaal demonstreerib teistsuguste arvamustega vastakuti olles. Kasutatakse kaht labast demagoogilist võtet: see pole üldse probleem (ja ainult loll ei saa sellest aru) ning kes sa selline oled? Pärast ollakse üllatunud ja nördinud, et neile vastatakse samaga. Mul on eriti kurb, kui mõni intelligentne inimene esitab süüdimatuid süüdistusi oma maa ja rahva aadressil"
t
14. jaanuar 2016 13:14
täpselt ilves,rõivas&sabarakkude demagoogolised võtted.
T
Lõhu ja valitse!/ 14. jaanuar 2016 14:01
Tuldi ideoloogiatega lööma, korrutati seda ideoloogiliselt kallutatud jama, mida õpetatakse ülikoolis ja kuulutatakse seda multikultit nagu püha tõde, kuigi reaalselt mingit teadust selle taga ei ole, on ainult sionistide toetatud ideoloogiliselt kallutatud võltsteadus, millega noortel ajud pehmeks pestakse. Inimestel käivitus õnneks enesekaitse mujalt hangitud info taustal. Lõhenemist taotleti igal juhul, ainult selle ühiskonna lõhkumise ja potentsiaali hävitamise pealt nad valitseda saavadki, vt Talmud, normaalne terve ühiskond peksaks selle jõugu korraga laiali, ega laseks mingit parteide jõugu "demokraatiat" üldse korraldada. Kahjuks meie rahvas enam ei ole nii terve, et sellised ühiskonna lõhkujad võimust rangelt eemal hoida.
k
Kai/ 14. jaanuar 2016 12:36
Ammu pole viitsinud nii pikka teksti lugeda aga see oli tõesti huvitav. Ei mingit lahmimist, argumenteeritud ja igati arukas jutt. Tänan hr. Lotman!
h
14. jaanuar 2016 20:14
hea komm, panin plussi positiivsuse eest, aga miinuseid saad ikka, maailm on ikka peesse kukkunud ;)
A
:// 14. jaanuar 2016 12:13
Alustaks sellst, et Saksa poliseil oli käsk mitte mingil juhul sekkuda! Sakas politsei võimekus rakendati hoopis järgnenud meeleavaldusel oma rahva vastu. Kui riiki tuuakse karjade viisi teisest kultuurist inimesi, siis toovad nad kaasa oma kombed ja käitumisnormid, jõukudena toimetamie ja grupiviisiline naiste ründamine on neile sama loomulik kui söömine, väita, et keegi neid vägistajate jõuke ei ole kohale organiseerinud ega nende tegevust korraldanud on ikka eriti naeruväärne, kui Merkel kahe käega Kõiki maailma pagulasi Euroopasse kutsub, Türgis on ootel veel miljonid pagulased, kelle Euroopasse jõudmise kindlustamiseks anti Türgile 3 miljardit. See süüriast välja tõrjutud ühiskonna põhjakiht on sihilikult kohale toodud Euroopasse musti tegusid tegema, et Merkelid-Juncerid ja muud vaglad oma valgeid käekesi ei peaks määrima See kõik on alles algus, inimsusevastaste kuritegude meeletule kasvule Euroopas, mille eesmärk on geneetiline sõda kohaliku rahva vastu, et need muuta euroopa valged rahvad samasugusteks loomastunud inimrobotiteks nagu on need vägistajad.
Lõpuni ei viitsinud lugeda, mul on kahju, et diskussiooni algatamise nime all võetakse ette tuntud nägu ja valed faktid, Selline arutelu ei vii kuhugi.
http://communitarian.ru/publikacii/tserkovnaya_analitika/memorandum_o_sozdanii_novoy_mirovoy_religii...
p
Peeter/ 14. jaanuar 2016 12:23
Mõnikord võiks ikka teksti lõpuni lugeda, mees kirjutab ju täitsa õigesti. Vihjeks- mina olen absoluutselt nende nn. pagulaste vastu.
k
14. jaanuar 2016 12:31
Küsimus ei ole selles, kelle poolt olla vaid selles, et tegu on propagandaartikliga, millega lugejate arusaamist Kölnis toimunust moonutada ja vähendada selle tähtsust edaspidiste sündmuste käigus. Ma lihtsalt ei taha selliseid asju lugeda, kust inimeste petmine otsa vahib. Teadlase pilt juures on veel masendavam osa ajupesust. Vähemalt tuju suutsite, korraks, ära rikkuda! Palju õnne!
k
kus sa ,udupea, elad?/ 14. jaanuar 2016 14:40
Lolliks oled pööranud?
s
Sa, " / 12:31, 14. jaan 2016", vist kommid vale/ 15. jaanuar 2016 12:38
artikli juures - mitte midagi ei saa aru!
t
tõesti/ 14. jaanuar 2016 13:20
tahaks näha, millal politsei tutvustab migrante ajaloolise Kölni veega.
l
14. jaanuar 2016 20:12
loe lõpuni, seal on päris hästi välja toodud põhjused miks selle nn "pagulasliikumise" peab lõpetama ja kohal olevatele "pagulastele" seaduste rikkumiste täie rauaga karistamist
s
saksamaal ja prantsusmaal/ 14. jaanuar 2016 12:03
juudid tänaval enam pigimütsidega käia ei saa,moslemid ründavad kõiki
a
14. jaanuar 2016 12:18
Ammu juba Rootsis terroriseeritakse juute moslemite poolt, nad saavad väga hästi aru, et nad on ainult tööriistad juutide käes, loomulikult see tekitab viha juutide vastu.
s
16. jaanuar 2016 23:12
Samas jällegi rahvusvahelised juudi organisatsioonid pooldavad migrantide saabumist Euroopasse. Ka sionistid tegid natsidega koostööd.
http://www.dailystormer.com/jews-no-limit-on-invasion-except-in-israel/
http://newobserveronline.com/world-jewish-congress-and-official-german-jewry-welcomes-nonwhite-invas...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee