Eesti uudised

HÜSTEERIAPUHANG TARTUS | Lugu skalpelliga ründavast tumedanahalisest mehest osutus linnalegendiks (48)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016 18:16
Väidetav "rünne" toimus kooli lähedal bussipeatuse juures.Foto: Aldo Luud
Lõuna prefektuuri teatel on teisipäeval sotsiaalmeedias levima hakanud uudise näol, kus väidetavalt ründas tumedanahaline mees Tartus koolipoissi, tegemist järjekordse linnalegendiga.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peiteli sõnul on kahetsusväärselt levitatud sotsiaalmeedias infot, mis ei vasta täielikult tõele ning tugevalt ülepakutuna tekitas inimestes paanikat.

Pressiesindaja lisas, et tegemist ei olnud rünnakuga ning veel vähem mustanahalise inimese poolt.

"Nähes, et poisi jope sai kahjustada, oli noormees mitu korda vabandanud ning siis ühes kahe sõbraga edasi liikunud. Ei vasta tõele nagu oleks nad seejärel ära jooksnud. Hiljem vahendas poiss juhtunut muuhulgas netisuhtluses oma lähedasele, kes tegi sotsiaalmeediasse äreva postituse – lisades sinna seejuures mahlakaid detaile, mida vahejuhtumis osalenud koolipoiss ei kinnita. Ei mingit lõikurijuttu, ei mingit rünnakut, ei mingit mustanahalist inimest või põgenemist," rääkis pressiesindaja.

Kerly Peitel toonitas veelkord, et sotsiaalmeedias ei tohi vahendada kontrollimata infot, eriti kolmandate isikute poolt, kes telefonimängule sarnaselt tahes-tahtmata infot vahendades seda isegi pahatahtmatult või siis värvikaid detaile lisades oluliselt moonutada võivad.

Selleks, et antud vahejuhtumile ka teise osapoole kinnitus saada ning sõpradena edasi minna, palub politsei ühendust võtta noormehel, kes 11.jaanuari päeval kella 14 paiku Kuperjanovi tänaval bussipeatuse juures koolipoisist möödus ja tema jope katki tegi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee