Maailm

Taani valitsus tahab migrantidelt majutustasuks väärtasju, kriitikud toovad võrdluse Natsi-Saksamaaga (30)

LISA KOMMENTAAR

A.H. 16. jaanuar 2016 19:34
Huvitav, Taani tahab teenuse eest tasu saada, mitte ei poputa sisserännanud rämpsu kohaliku maksumaksja turjal ja kriitikud võrdlevad seda Natsi-Saksamaaga. Tuleb välja, et natsionaal sotsialism on päris tore riigikord, mis? ;)
Taani on hea eeskuju eestile- 14. jaanuar 2016 07:19
Lisaks voiks kehtestada sunnitöö neile pagulastele kes vabatahtlikult seda teha ei taha. Kes neist mögisema hakkab kohe riigist välja. Taani eeskujul voiks meilgi EKRE valitsema panna ja reformi erakond kui oht eesti rahvuslikule julgeolekule parlamendi ukse taha jatta
.. 14. jaanuar 2016 01:25
Taani on õigel teel. Nii saabki kõige paremini kindlaks teha kes soovib integreeruda ja uut koduriiki austada ja kes mitte. Tublid!
imestaja 14. jaanuar 2016 00:21
Mobiili ja arvuti võib migrant endale ka odavama hankida ja ongi andamist vaba. Ses
mõttes on nõudmine sama pentsik, kui kritiseerijate sõnavara, et "ksenofoobia võib
globaalset asüüliruumi kitsendada". Taani nüüd küll mingit "asüüliruumi" kitsendada
ei suuda, pealegi veel globaalset.
Ebameeldivalt torkas aga silma foto end rahvuslippu mässinud taani patrioodist. Nii
pole sünnis teha! Seda mainis lörtsisel maiparaadil kord üks KGB-lane, kui liikumist
oodates olin endale Aserbaidžaani NSV lipu ümber võtnud. Ega mu tegu ilus olnud
tõesti, jäi eluks ajaks meelde.
All -ahh 13. jaanuar 2016 23:58
Moslem ei oska ja ei taha tööd teha.... Moslem tahab head elu saada. Ta on valmis selle nimel isegi Neeger ei taha uppuda. Eile just uppus 54 moslemit. Oleks pidanud 10 x rohkem uppuma . . . . Aga ned sõbrad kreeklased korjasid nad veest välja ja saadavad edasi Saksamaale. Saksamaa on pungil täis neid neegreid. Jube hea, et siin neegrite jaoks ilm külm on . . . . Aga mis saab siin meil suvel ?
Mis väärtasju? 13. jaanuar 2016 23:28
Neilt ei tule mitte väärtasju võtta, vaid pea tuleb maha võtta. Moslemi pea nüüd mingi väärt asi küll pole, aga asja ajab kehval ajal ära.
töde ja öiglus 13. jaanuar 2016 22:54
No just. Lisaks peaksid nad kohe ka tööle hakkama. Kasvöi osalise koormusega. Heakorratöid vöi midagi. Selleks pole keeleoskust vaja. Jah, eestlased on ka olnud pagulased, aga mitte keegiei hoidnud neid kui essu pilpa peal. Kui tahtsid syya ja peavarju, pidid ka tagumendi maast yles ajama. Mitte kubet sygama ja vöörustajaid ahistama. Paganama äärmustolerastlik euroopa. Nii jube pehmolus tuleb kiiremad korras löpetada ja kord majja panna
Uute seaduste järgi oleks pagulaste telkidesse paigutamine norm 13. jaanuar 2016 22:20
Eesti võiks ka eeskuju võtta ja mitte ainult iseendaga hakkama saamise mõttes vaid ka telkimise mõttes. Miks peaks neile tasuta kortereid jagama?

korduma kippuv küsimus 13. jaanuar 2016 21:59
_äärmusparempoolne Taani Rahvapartei,_
Kas Eesti ajakirjanikud ei ole puuduliku hariduse tõttu võimelised vasak- ja parempoolsetel parteidel vahet tegema või sunnib keegi neid lollusi kirjutama?
Teeme väikese proovi. Lugupeetud ajakirjanik, kas Taani Rahvapartei seisukoht, et peab säilima tugev sotsiaalabi süstem neile, kes seda vajavad, on vasak- või parempoolne idee?
Mädanik 13. jaanuar 2016 22:15
Meil on parempoolne ultraliberalism vasakpoolse varjundiga pensionikommunismis.
Elagu võõrad vanurid võõratöö ja vaevaga meie kapitalistlikus eesti õnneliku vanadust.
Kaido 13. jaanuar 2016 21:47
Väärt esemed ära õige ,aga peksa peab ka andma ,kolm tundi telliskiviga näkku siis võib olla saad jääda
äkki 13. jaanuar 2016 21:37
on ,minul midagi viga ,lapsest saati ei meeldinud mulle neegrist nukud
areneja 14. jaanuar 2016 00:28
mul jälle see jama, et siiani tunnen piinlikkust, et lapsena neegrinukk mu lemmik oli. aga olen arenemisvõimeline. nüüd olen pea teises äärmuses. kusjuures rõhutan, et enne ei olnud, neegrid ei häirinud mind tänavapildis või veel vähem laval, paraku nüüd selle invasiooni tõttu ei või neid seedida kohe kuskil.
yll 13. jaanuar 2016 21:36
hämaartikkel.miks peaks taanlane neid üleval pidama kui neil omal raha on?mustad on õpetatud euroopas kõike tasuta saama ja kui pärst neilt midagi nõuad on hambad irevil.eriti kui tulevad inimesed kes asüüli ei saa.oma turismireisi eest maksad ikka ise.
Horros 13. jaanuar 2016 20:39
Miks nad üldse võtavad veel pagulasi vastu, maa on väike ja varasemast juba küll.
.
Seadus aga on suht jabur, mingit positiivset tulemit nad sellega ei saavutata, näitavad end vaid ühe mõttetu riigina, kes ei suuda otsustada ja otsib nö alternatiive.
.
Taanlased on muidu ka vähe imelikud.
sass 13. jaanuar 2016 20:30
Taanis rikas rahvas, väärtasju liigub ju tänavatel küll, lihtsalt natuke vaeva näha.
??? 13. jaanuar 2016 20:30
Ja mille poolest need moslemipagulased paemad ning pühamad on, kui olid meie 1944..a. paadipõgenikud? Et nemad, s.o turbanipead võivad kullas-karras hiilata ja taani maksumaksja peab neid seejuures külluslikult ülal pidama. Meie paadipagulasi ei pidanud Rootsis keegi 2 aastat ülal. Juba mõne nädala või hiljemalt mõne kuu pärast anti meestele saed ja kirved kätte ja saadeti mesatööle. Või labidaga mullatöödele. Raha teenima ning oma peret ülal pidama. Keeleõpe käis töö käigus. Kui omandat kohalik keel, siis võis ka paremat ning tasuvamat töökohta loota.
Aga kui sissetulekut nappis? Kas meie paadipõgenikud võõrsil vähe oma väärisesemeid maha müüsid? Esimestel kuudel läks nendel müüki ilmselt enamik kaasas olnud kuldesemeid. Aga keegi ei nurisenud. Miks nüüd siis nende turbanipeade pärast selline kisakoor? Mingu tööle ja teenigu ise endile raha või müügu oma kuldketid ja kalliskivid maha.
ole salliv 13. jaanuar 2016 21:28
anna oma kuld,kard ja raha ka.
Labane võrdlus natsidega 13. jaanuar 2016 20:24
See ei mahu mingi natside sooritatud tegude võrdlusse, absurd. Ilmselt KGB karvane käsi keerab mõnede salapedofiilide nuppe, et neid ei avalikustataks, kogu lugu.

Indrek2 13. jaanuar 2016 20:11
Juba riigis parasiteerivale mustale rämpsule tuleb kehtestada ühelapsepoliitika... kui rikuvad siis viivitamatult väljasaatmine.
win-win 13. jaanuar 2016 23:52
0.5 on täiesti piisav, isegi seda on palju, jääks korraga ära ka viljatuks mürgitamise vajadus GMO toiduga
.
timo 13. jaanuar 2016 19:20
Keeruline on panna pidurit tervele pagulaste vastuvõtmise tööstusharule. Selles valdkonnas on paljudes riikides hõivatud suur kamp ametnikke, sotsiaaltöötajaid, tõlke, õpetajaid, turvamehi jne. Need kõik on valijad! Peale selle kasvab kodakondsusega immigrantide hulk jõudsalt ning piirangud neile ei meeldi, kuna sugulaste-sugulaste-sugulased soovivad ka tasapisi järele tulla.... Tegemist on vähkkasvaja laadse haigusega, mida saab ravida vaid õigeaegse kirurgilise vahelesegamise ja väga kangete mürkidega, mis paratamatult tugevaid kõrvaltoimeid tekitavad. Muidugi on ka surm ju valikuvõimalus "patsiendile"!...
vasak 13. jaanuar 2016 18:49
Venstre on ikka vasak, sugulaskeeles vänster(venster)-vasak.
Mikä Ruumis 13. jaanuar 2016 18:45
mul on hoopis selline küsimus - kes tahab pigide kasutatud asju? Eks see uudis mingi huumorirubriik ole rohkem. Pealegi, mis asju neil ikka on - enamus tuleb ju suisa paljajalu :D "Me kõik oleme võrdsed"
13. jaanuar 2016 19:14
Mis paljajalu? Enamusel noortel meesprussakatel uhked riided seljas, kallid telefonid näpuvahel ja jämedad kuldketid kaelas. Vaesed!?
Ruuben 13. jaanuar 2016 18:42
Edu! Tasuta lôunaid ei ole.
õige kriitika,sest 13. jaanuar 2016 18:31
Natsi-Saksamaal mustapeelised ei märatsenud ega vägistanud,ei röövinud ega põletanud. Muidugi ei sobi selline kord.
Brunn 13. jaanuar 2016 18:19
Õige liigutus-milleks selle kõnsaga tegeleda kui pappi ei rullu.
Pööriöölane 13. jaanuar 2016 17:55
Huvitav, mida need pärdikud siis tahavad? Tööd nad teha ei taha, ega oskagi, raha nad ka oma priske elu eest maksta ei taha, ehkki seda on neil sageli rohkem, kui keskmisel eurooplasel. Nii, et siis otsitakse ainult head elu ja võimalust, kuidas saaks uskmatuid ja kristlasi peksta, vägistada ja tappagi. Igatahes õige otsus taanlaste poolt! Ka meil peaksid hulgused oma hotellid kinni maksma! Vastasel korral topitagu neid vanadesse Rummu barakkidesse, kus kehv küte ja lahja lobi. Nagu seda juba 1990-ndatel tehti. Muide see võte oli nii tõhus, et aastaid ei üritatudki siitkaudu läände ronida.

etc 13. jaanuar 2016 17:55
Õige suhtumine, aitab juba nende poputamisest.