Maailm

Norra politsei uurib, kas asüülitaotlejate keskuses vägistati 3aastane poiss (54)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016 13:00
Norra politseiametnik. Pilt on illustreeriv. Foto: Reuters / Scanpix
Norras Stavangeris asuvas varjupaigataotlejate keskuses uurib politsei kolmeaastase poisi võimalikku vägistamist, mis võis aset leida nädal aega tagasi.

"Kahtlusaluseid veel ei ole,“ kommenteeris politsei superintendent Bjørn Kåre Dahl Stavanger Aftenbladile. 

Tänavu 6. jaanuaril kutsuti Forus Akuttinnkvarteringi varjupaigataotlejate keskusse politsei teatega, et keskuses võib olla laps vägistatud. Dahl kinnitas, et jutt on väidetavast vägistamisest, vahendas The Local.

Lapsele anti kiiresti arstiabi ning viidi koos emaga vägistamise kriisikliinikusse. Praegu on poiss Stavangeri ülikooli haiglas.

Samal teemal

Politsei esindaja ei välistanud, et kurjategijaid võib olla mitu.

"Uurime edasi, et välja selgitada, mis juhtus. Kui see on see, mida me kardame – vägistamine –, siis on see väga tõsine. Aga me ei tea veel kindlalt,“ sõnas politseiametnik, kelle sõnul on küsitletud paljusid inimesi, sealhulgas ka ohvrit. Muude analüüside hulgas tehakse ka DNA teste.

Foruse pressiesindaja ütles, et nad said nädal aega tagasi telefonikõne vägistamise kohta. Helistati väljastpoolt keskust, aga üksikasjadesse keskuse esindaja ei tahtnud laskuda. "Meil töötab palju inimesi, tervishoiutöötajaid ja turvamehi, kuid mitte keegi ei ole midagi näinud. Kuid andsime juhtumi koheselt politseile uurida, nagu tavapärane,“ rääkis esindaja.

Foruses elab praegu 781 asüülitaotlejat, väidetavalt vägistatud poiss elab seal koos perekonnaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee