Maailm

Uudist täiendatud kell 12.35.

Iraan pidas kinni 10 territoriaalvetesse sisenenud USA meremeest (2)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016 12:07
USA patrullpaadid.Foto: Reuters / Scanpix
Iraani Revolutsiooniline Kaardivägi pidas täna kinni 10 USA meremeest, kes olid kahe alusega sisenenud Iraani territoriaalvetesse. Iraani võimuesindaja teatel on USA juhtunu pärast vabandust palunud.

Revolutsioonilise Kaardiväe merejõudude kindral Ali Fadavi süüdistas kinnipeetuid "ebaprofessionaalses tegutsemises", kirjutas BBC. Kindrali sõnul vabastatakse ameeriklased arvatavasti peatselt.

Samal teemal

Intsident sattus tundlikule ajale, mil USA ja Iraan püüavad jõuda kokkuleppele Iraani tuumategevuses. USA riigisekretär John Kerry võttis intsidendi pärast ühendust Iraani välisministri Javad Zarifiga, kel kindral Fadavi sõnul oli "kindel seisukoht, öeldes, et nad olid meie territoriaalvetes, kus nad olla ei tohi, ning öeldes, et USA peaks vabandust paluma". Seda ka tehti, kinnitas kindral.

USA ametnike sõnul vabastatakse meremehed – üheksa meest ja üks naine – veel täna, kuid seda, et Kerry vabandas, Washington ei kinnitanud.

Ühel kahest USA patrullpaadist, mis oli harjutusmissioonil Bahraini ja Kuveidi vahel, tekkisid mehhaanikas probleemid. Ameeriklased viidi koos paatidega Iraani mereväebaasi Farsi saarele.

Iraani riigitelevisiooni teatel vabastati USA meremehed täna pärastlõunal, vahendas CNN.

Samal teemal

04.00.2016
Iraani usujuht: jumal karistab Saudi Araabiat!
31.11.2015
Iraan: USA valetab, me ei tulista rakette
30.11.2015
Iraan õrritab USAd raketikatsetustega