MarkkusFoto: Erakogu
Õhtuleht.ee 15. jaanuar 2016 07:39
Oktoobris Võrus kadunuks jäänud 17aastase Markkuse ema Marika Ossimova kirjutab Facebookis, et tema juristi sõnul lükkas politsei tagasi avalduse algatada tema poja kadumise suhtes kriminaalmenetlus. Marika ütleb, et politsei ja prokurör ei leia, et Markkuse kadumises oleks midagi kriminaalset.

"Markkus on kadunud juba varsti kolm kuud ja politsei lihtsalt irvitab meile näkku," kirjutab Marika sotsiaalmeedias.

"Aga mida ongi neilt oodata, kui esimene kord politseisse minnes ja paludes, et asja võetaks täie tõsidusega, ütles politsei ülem meile, et pole põhjust, kuna see pole ju Markkusel esimene kord purjus olekus politseile vahele jääda," meenutab meeleheitel ema esimest Võru politseis käiku.

Marika väidab, et kuna ta on öösel oma pojal politseis järel käinud, siis arvab Võru politsei, et tema laps on joodik, keda pole mõtet otsida. "Järelikult ma tean paljusid alaealisi, kes on purjus olekus sattunud politseisse. Te ärge oodake politseilt abi, sest ühe nooruse rumaluse pärast on teid maha kantud. Te olete joodik."

Markkuse ema sõnul ei maksa aga unustada, et jutt käib alaealisest. "Me palusime politseist otsingukoeri, mulle öeldi, et pole ressursse. Me pakkusime välja, et maksame ise kõik kulud, kuid siis tuli järgmine vabandus, et pole koeri just selleks nädalavahetuseks. Ajasime asju ise ja saime neli koera ning need kuulusid ometi PPA alluvusse. Koertel pidi PPA-s olema vähe tööd, aga meile neid ei antud," kurdab naine.

"Palusime siis, et politsei telliks Tartust sukeldujad ja paadid, et lõplikult välistada see, et Markkus on Tammulas, kuna politsei üritas meile seda selgeks teha. Politsei keeldus tellimast, sest see oleks läinud neile maksma 1000 eurot. Tänu meie abistaja Aarele tulid poisid vabatahtlikult ja täiesti tasuta seda otsingut teostama lihtsalt inimlikkusest. Aitäh!"

Marika sõnul sellega näited veel ei lõpe. "Meil on tõendid, et politsei on meile valetanud ja siis nad imestavd, et miks me neid ei usalda. Me ei saa teid ju usaldada, kui meile on juba peaaegu kolm kuud otsa vahtinud inimesed, kes ei ole võimelised seda juhtumit lahendama, sest nad ei oska, nad ei viitsi ja nad pole kompetentsed. Aga enseuhkus on nii suur, et esimestel päevadel, kui pakuti neile abi teistest ringkondadest, siis keelduti."

Marika nendib, et Võrus ei ela ainult joodikud ja narkomaanid, vaid väikelinnas juhtub ka traagilisemaid asju. Tema sõnul ei usalda politsei neid kui Markkuse vanemaid ja ei anna neile piisavalt informatsiooni, kuna neid peetakse kolmandateks isikuteks.

"Usaldus. Mis usaldus? Selline Võru politsei ringkaitse ei tekita mitte mingisugust usaldust, kallid kolleegid. Mina ei ole selles olukorras teie kolleeg, vaid murest murtud ema, kes iga päev peab leidma jõudu, et edasi minna ja põhjust hommikul voodist tõusta. Mina pean otsa vaatama oma kallile mehele, kes üritab vapper olla, et meid mitte alt vedada, aga kes siiski tuleb õuest tuppa punetavate silmadega ja sellise valuga näos, et minu hing kisub valust kokku. Mina pean oma kallile Margotile ütlema lohutavaid sõnu kui ta ootamatult nutma hakkab ja palub, et ta tahab oma vennat tagasi."

Markkuse ema sõnum politseile on, et nende perekonda ei ignoreeritaks ja halvustataks, sest nad ei saa teisiti käituda. "Me jätkame otsinguid ja võitlust selle neetud b bürokraatiaga. Kallis Võru politsei, meie lapsed on võrdsed ja palun ärge mängige jumalaid ning otsustage inimeste saatust oma suva järgi. Kui midagi ei ole, siis midagi ikka on. Markkus peab ju kuskil olema."

Õhtuleht küsis 13. jaanuaril ka politsei kommentaari Markkuse ema väidetele. Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel sõnas, et lähedaste laitev hinnang seni tehtud mitme kuu pikkusele tööle on mõistetav, sest paraku ei ole õnnestunud Markkust leida.

"Kinnitame, et töö selle nimel jätkub, et kõiki versioone üle kontrollida ning noormehe võimalikku asukohta selgitada. Kui uurimises ilmneb uusi asjaolusid, anname sellest teada," ütles ta.

 

Nii, saime siis täna jälle läbi oma juristi teada,et meie järjekordne avaldus algatada meie poja Markkuse kadumise...

Posted by Marika Ossimova on Tuesday, 12 January 2016