Maailm

Tutvu migrantide olukorraga Calais's galerii ja video vahendusel!

OLUKORD CALAIS'S PINGESTUB: migrandid ründasid koolilaste bussi (125)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016 11:11
Migrantide laager ehk Džungel Calais's 11. jaanuaril 2016. Inimestele toodi elamiseks laevakonteinerid, kohal oli märulipolitsei, ajakirjanikud ja Calais' kõrgemad ametnikud.Foto: Reuters / Scanpix
Prantsusmaal Calais's ründasid migrandid esmaspäeval Briti koolilaste bussi. Bussi aken löödi katki ning üks lastest sai ehmatuse tõttu langetõvehoo.

35 kooliõpilast, neist noorimad 12aastased, ning üheksa õpetajat naasid esmaspäeval nädalapikkuselt suusareisilt Itaaliast Aostast ning olid teel koju Šotimaa  Skye saarele Portreesse.

Calais's hakkasid migrandid bussi kividega loopima. Vähemalt üks bussiaken löödi sisse. Buss sõitis peatumata ohutusse piirkonda, kirjutas express.co.uk.

Lapsed õnneks vigastada ei saanud, kuid ehmatus oli suur. Üks koolilastest vajas teda tabanud langetõvehoo tõttu arstiabi.

Juhtum viitab üha kasvavale vägivallale Calais' migrantide hulgas, kes on end relvastanud ning võtavad kasutusele üha meeleheitlikumaid meetodeid, et Suurbritanniasse jõuda.

Veokijuhid on hirmu all, neid on korduvalt hoiatatud, et on vaid aja küsimus, et keegi neist tapetakse, sest kokkupõrked migrantidega muutuvad üha ägedamaks ja sagedasemaks.

Calais's asuvas kurikuulsas migrantide laagris ehk Džunglis elab praegu kuni 7000 migranti. Neist 1500 majutati hiljuti aevakonteineritesse.

Samal teemal

05.08.2016
FOTOD | Prantslased nõuavad Calais’ pagulaslaagri sulgemist
29.01.2016
GALERII | Prantsusmaal alustati Calais´ põgenikeküla lammutamist
25.01.2016
Calais's puhkesid kokkupõrked märulipolitsei ja migrantide vahel
14.00.2016
FOTOD | Calais's afganistani last smugeldada üritanud britt palub Prantsuse kohtult halastust