Eesti uudised

Kaitseminister külastab Liibanonis teenivaid rahuvalvajaid 

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016 09:27
Liibanonis Eesti kaitseväelaste koduks olev Soome-Iiri pataljoni baas, mida kaitseminister Hanso tänasest külastabFoto: Emma Valli
Kaitseminister Hannes Hanso külastab koos oma Soome kolleegi Jussi Niinistöga tänasest Liibanoni, et tutvuda seal ÜRO rahuvalveoperatsioonil osalevate Eesti kaitseväelaste teenistusega.

Hanso tutvub ÜRO missioonil UNIFIL teenivate Eesti kaitseväelaste igapäevase tegevuse ja vastutusalaga, kohtub Soome-Iiri pataljoni, mille koosseisus eestlased teenivad, juhtkonnaga ja arutab eestlaste teenistust ka rahuvalvemissiooni juhtidega. Samuti kohtub kaitseminister Liibanoni riigikaitse juhtidega.

Hanso sõnul tõestab UNIFILi missioonil osalemine, et Eesti teeb oma osa rahvusvahelise stabiilsuse kindlustamiseks ning see tähendab, et Eesti lipp lehvib ka kaugemates maailma piirkondades, kus meie abi vajatakse. „Samuti on UNIFIL Eesti kaitseväe esimene ühine missioon Soome kaitseväega ning annab meile hea võimaluse sõjalist koostööd Soomega edasi viia," ütles kaitseminister.

UNIFILi ülesanne on kontrollida Iisraeli-Liibanoni vahelist kontrolljoont ning teha seda koostöös Liibanoni relvajõududega. Soome-Iiri pataljon, mille koosseisus Eesti kaitseväelased teenivad, koosneb umbes 500 rahuvalvajast, neist 350 on Soome ja 40 Eesti kaitseväelast.

Eesti on osalenud UNIFILis Soome-Iiri pataljoni koosseisus alates möödunud aasta maist.

UNIFIL on Eesti suurim rahvusvaheline sõjaline operatsioon.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee