Eesti uudised

Artikkel ilmus algselt 13. jaanuaril 2016

4 AASTAT INDIAS KINNI | Endine sõdur avalikus kirjas Ilvesele, Rõivasele ja Kaljurannale: üht riigiametnikku, kelle ülesanne riigipiiril ebaõnnestus, koheldakse kui kangelast, kuid 14 eestlast Indias kutsute „vabatahtlikult tööle minejateks“ (392)

LISA KOMMENTAAR

raudmees 11. oktoober 2017 22:03
Kas Marina Kaljurand on välisminister Ja mida arvate Kui relvadega võõras laev randuks USA vetes siis võiks arvata mis ootaks selle laeva meeskonda Ja ükski pisar ei aitaks Aga kõigepealt peaks Eesti President oma mõju kasutama ja mitte hindusid laimama Suveräänsel riigil on oma seadused ja neid tuleb tunda et hiljem mitte kibedaid pisaraid valama
Kui 11. oktoober 2017 21:01
oled sõdur, siis peale teenistust abiellu, asu tööle pere lähedale, aga ära mine suurt kasu saama teise riiki ja relvaga! See suur kasuahnus on varemgi hukutanud. Oma tehtud valik teil...
mis asja te plärate, 11. oktoober 2017 19:01
kommenteerijad!!! No kui te olete nii geniaalsed, eks öelge siis, kellele peaks Eesti riik Indias maksma??? India presidendile siis või, või välisministrile? Vangi pani need mehed (mitte poisid!) India riik!!!
Tohoh 11. oktoober 2017 17:25
Uskumatu, et tsensuur lubab sellise kriitilise artikli lehte panna. Reformiametnikud on ju pühad ja nende otsused Jumala käskude sarnaselt ilmeksimatud?!
kui vahet ei näe 11. oktoober 2017 14:36
siis tõesti on arusaamad nii paigast ära...
relvaga piiritsoonis 11. oktoober 2017 11:19
Demokraatliku USA kohtusüsteem mõistab aeg ajalt surma inimesi kes hiljem postuumselt osutuvad süütuteks. USA hoiab siiani igaks juhuks Guantanamo laagris ilma kohtuta välisriikide kodanikke. Maapeal pole täiuslikku õiglust ega armastust. Mis saab väike eesti teha maailma suurima demokraatia tuumariik India vastu. Saage üle.
??? 11. oktoober 2017 10:21
Millise hindu vastu tasiis ennast välja vahetada soovib? Et kaupa teha, peab olema mõlemaid pooli huvitav kaup ning vastukaup.
TT 11. oktoober 2017 15:56
??? 11. oktoober 2017 10:19
Kummaline paralleel Kohveriga, mis nätab selgesti, et vangla nüristab mõtlemisvõimet.
Vahest kirjutab siis täpsemalt, millist RIIKLIKKU ÜLESANNET siis nemad seal Indias täitsid?
Teiseks, kas kunagise veterani staatus peaks kinnitama privileegid lausa kogu järgnevaks eluks? Ka eraelus sooritaavate õiguserikkumise kohta.
:) 14. oktoober 2017 00:10
No aga on ju veteranid priviligeeritud. Nende auks on isegi Jüripäev ümber nimetatud ja korraldatakse kontserte ja muud tingel-tangelit. Teab teist keegi millal on näiteks tuletõrjujatepäev? Miks nende auks ei korraldata midagi? Kas meedikud kes siin igapäevaselt inimesi pääsatavad on vähem väärt kui välismaal demokraatiat külvanud "veteran". Ka kohver tegi oma tööd vabatahtlikult.

Maamiis 11. oktoober 2017 10:18
Miks võrreldakse täiesti erinevaid asju ?Kohver tegi piiril rigi poolt määratud tööd ju! Kui laevakaitsjaid kellegiga võrrelda ,siis soomes küprokipanijatega.kui neil mingid jamad siis lahendavad nad need ju ise.Mis Eesti riigil sellega pistmist? Kahtlen kas nende palgalt maksudki siia laekusid?Ise nad ju võtsid selle riski! Kui üldse keegi peaks riigi üle nurisema siis to Moskvas kinniistuv ärimees.
Ms 11. oktoober 2017 10:11
Marilin 21. jaanuar 2016 10:28
Ma ei ole ammu nii ausat ja julget kirja lugenud.oleks ainult selliseid mehi rohkem.kõikk mis ta kirjutas on jumala tõsi meie riigiametnikest.sest tõesti on ainult ajuvabad lubadused.Tubli.
juku 16. jaanuar 2016 16:22
Järelikult on Kohver presidendi ja välisministri arvates riigi poolt tööle sunnitud.
amen 15. jaanuar 2016 20:35
Tubli tubli aga kahju, et see ei lahene nii pea ja riik ei aita seda lõpplagendit tuua...need inimesed tulevad sealt omal jõul välja...
nujah 15. jaanuar 2016 10:36
Veteran arvab et kui keegi kunagi Eesti riiki teenis siis on tal automaatselt suuremad õigused kui tavakodanikul? Nii see ei kka ei ole. Eesti riik on teinud nende India vangide abistamiseks kõik mis võimalik ja ebaseaduslikke võtteid nagu altkäemaks siin rakendada ei saa. See teadmine et India on korrumpeerunud riik meid ei aita, lisaks on Eesti pisiriik ja India suurriik. Võrdlused jalgratturite juhtumiga on kohatu sest tookord inimesed lihtsalt rööviti, mitte Liibanon ei võtnud neid vangi. Indias on kohus mehed vangi mõistnud. Olete kõik näinud saadet "Kaks kanget Indias" ja saate aru mis seal toimub. Eestlaste Tai narkodiilerite juhtum on India juhtumiga sarnane ja mehed toodi Eestisse vangi mitte ei vabastatud. Võimalik et sama juhtub ka seekord.
Juhan 15. jaanuar 2016 10:11
Mehed läksid ju vabatahtlikult välisriiki tööle tegemata endale lõpuni selgeks, mis sellega kaasneda võib. Paistab, et võimalus rambosid mängida ja rahagi saada kaalus üle võimaluse ise surma saada. Realiseerunud võimalus vangi langeda jääb kuhugi sinna vahepeale ja pidi igal juhul olema enesele teavitatud, kui üks paljudest.
:) 14. oktoober 2017 00:14
Mindi ka vabatahtlikult kodust kaugele demokraatiat edastama, aga ikka küsitakse Jüripäevl inimestelt raha lillekeste eest. Miks haige kassa ei rahasta meditsiiniseadmete ostu?
eku 14. jaanuar 2016 20:41
issand.. mis te seletate... mehed läksid võõr firmasse tööle.. usa firma lasi nad üle... kui eesti vetesse peaks saabuma miski selline laev.. 30 hambuni relvastatud meest peal.. ilma loata... ja eesti piirivalve võtaks nad kinni... siis aplaus.. onju... mkehed lasti lihtsalt kohe selle usa firma poolt üle, kui see probleem tekkis.. firma juhatus astus kohe tagasi ja firmale kuulutatti pankrott, rikkusid seadusi, loomulikult pole eestlased süüdi.. seal istuvad ju inglased ka kinni ja muud rahvused... ja eesti riik ei saa ju sinna midagi parata, tehakse, mis suudetakse... ja sellest on pajebatt.. et endised kaitseväelased ja politseinukud... minu nägemuse järgi nad on ise eesti riigi teenistusest lahkunud.. seega desertöörid minu jaoks, mis puudutab liibanoni jalgrattureid, siis neid röövis tavalisel matkal kamp terroriste, loomulikult tegid eestlased ja teised riigid koostööd, et posiid nende käest elusalt kätte saada, aga see on hoopis teine olukord antud hetkel... usun, et poisid saavad armu andmise teel varsti juba koju ja kõik lõppeb hästi.. loodame parimat.

jap 14. jaanuar 2016 19:55
ma võiksin ka kuskil tööle minna kus iganes maailma otsa, egas siis ilves või valitsus mind päästma ei kipu, jessver meid on ju nii palju igal pool, kaks tüdrekut on tsiilis kinni, kas neid ei saaks kuidagi koju umbes nii
Bizarr 14. jaanuar 2016 17:24
Kui inimene on olnud ment või kaitseväelane siis tänu jumalale, aga pole ta kordagi pidanud enda elu ohtu seadma selle riigi heaks. Kui keei nimetab välismissiooni kodumaa kaitsmiseks, siis seda see pole. See on vaba valik kuhu raha järele militaarse maailmavaatega mees läheb pauku tegema. Võõras sõda mida sõdivad...võõras! See, et neid koju peaks aitama- olen nõus, nad on Eesti kodanikud, kuid jahuma sinna juurde heroistlikku propagandat on liig-mis liig.
Viplala 14. jaanuar 2016 17:04
Kas te ei saa aru mis toimub , aga toimub see , et USA erafirma ei osanud , ei teadnud, ei tahtnud kooskõlastada sisenemist India territoriaalvetesse India suurriiklikul moel arestis aluse koos meeste ja relvadega.
Jahute siin Eston Kohverist , absoluutselt ei puuduta teemat .
METSAVEND 14. jaanuar 2016 12:08
Andreil on täielikult öigus selles kirjas .Probleem on selles ,et laevakaitsjad on esiteks kasvöi nimetame neid eruss olevateks söjaväelasteks on olnud eriväljaöppega Eesti riigi kaitsjad ja kuna mehed neist mitte olenevatel pöhjustel pole enam tegevteenistuses siis neil on öigus inimväärsele elule mis väljendub palgas ehk rahas .Tegelikult on riigi kohustus tagada sellistele eriväljaöppe saanud inimestele töö pärast tegevteenistust reservis .Tegemist on absurdse olukorraga kus riik ei kaitse oma kodanike ,kes tegelikult on olnud eriväljaöppega söjaväelased.Aeg on löpetada igasugune sildistamine rahvuse järgi ,mis tegelikult pole normaalne .Pigem on tegemist olukorraga kus väljaspool Eestit hätta sattunud kodanike aidatakse valikuliselt .Samas on pöhiseadusega öigus igal Eesti riigi kodanikul öigus kaitsele .Kas nüüdsest käib demokraatia ja pöhiseadusega kaitse valikuliselt ,olukord kus riik ei kaitse ja ei aita oma kodanike kes kasvöi endised eriväljaöpega söjaväelased on absurdne .Köik see viitab sellele ,et pigem tahetakse rollotada ,ärmatada ja ämma raha kilekotiga tassida kui tegelda riigis elujärje prandamisega .Praeguses olukorras tekib arusaam ,et ainult valitud seltskond vöib ja peabki saama inimväärset palka ja enamgi veel aga tavakodanik kes on maksumaksja olgu vait ja pöhiline ,et maksud ära maksab muidu ei saa ladvik priisata .
saan aru 14. jaanuar 2016 10:15
uudistest nii, et mehed olid loata võõrastes vetes, tankisid loata kütust ja omasid relvi mis olid seal registreerimata??? Kui nii siis milles küsimus on? Kuidas käituksime meie kui meie vetes sõidab laev kellel ei ole selleks luba, siis tuleb ja tangib kütust ja kontrollimisel selgub et lastiks on relvad? Kuidas Eesti riik käituks? Aga loomulikult tuleb mehed koju tuua.
Aleksander 14. jaanuar 2016 16:57
Mehed ei lÄinud Indiasse relvi täristama, registreeritud relvad olid relvahoidlas. India vetesse sõitis laeva KAPTEN, ta ei küsinud selleks nõu ega nõusolekut turvafirma töötajatelt. Kes siis süüdi on? Ja uudiseid on ikka päris palju olnud, ei maksa kohe järeldust teha ühe artikli põhjal. Nii et taguge endale pähe: mehed ei ole süüdi selles, milles neid süüdistatakse.
Kaltsupeade vastane! 14. jaanuar 2016 09:54
Pagulased tulevad vabatahtlikult Eestit kaitsma vene rahvuse eest, miks me iga päevaselt kuuleme, et me ei taha neid siia?
Kujuta nüüd teisiti ette, valge mees läheb võõrale maale, ilma mingisuguse volita midagi kaitsma..?
Kes Te kaitsjad omast arust olete? Halloo, Te olete relvastatud sissetungijad, kes võivad võõramaalasi hoopis ohustada, kes kuramus teab mis Teid siia lompi tegelikult tõi.
manfred 14. jaanuar 2016 09:35
Narkoturistid kes omalajal esimese taolost laadi juhtumina Eestile Tais kinni kukkusid olid seal kah vabatahtlikult. Nende pärast võimeldi ikka üksjagu.
Teeline 14. jaanuar 2016 12:02
Muulad toodi koju vanglasse peale Tais süüdimõistmist, mitte enne ja selleks kulus päris mitu aastat enne kui need lepingud (kurjategijate üleandmise leping) tehtud said. Vahele jäid 1995, Eestisse toodi vist 2001. Kes oli tol ajal president, kes neile kohe armu andis? Kas mitte sm. Nikolajev.
Indiaga seisab see töö alles ees.
tuli meelde... 14. jaanuar 2016 08:15
... et ühed jalgratturid kord vabatahtlikult sõitsid Liibanonis

Haritud pensionär. 14. jaanuar 2016 07:32
Terehommikut.Väga hea haritud ja hea tähelepanek kommenteerija poolt "Lõuna Eestlane". Matsidel kohe suu kinni.Aga noh,matsid jäävad ikka matsideks.Ei neid ravi keegi isegi püssirohi mitte,ikkagi geenide viga harimatus.Kena päeva tubli Eesti rahvas.
asd 14. jaanuar 2016 05:18
Täiesti seosetu asi. Pmst ronin mujale riiki tööle ning kui mind seal seaduserikkumise eest kinni pannakse, siis peab riik mu puhtaks pesema niisama lambist? Makes no sense, mate.
bee 14. jaanuar 2016 05:40
asd omas elemendis, nagu alati! "seosetu... ronin riiki... seaduserikkumine... lambist... mate" ha-ha-haa!
Eestlane 13. jaanuar 2016 23:59
Minu lugupidamine! Mul on au Sinuga ühes riigis elada!!! Olen tänulik, et on sinusuguseid mehi! Ja ela nii kaua kui tahad!!!
hetk 14. jaanuar 2016 00:55
mõtled ka enne, kui midagi suust välja ajad? kui poleks okupatsiooni olnud, ei oleks ka käesolevat probleemi üldse olemaski - ei andreid, taavit, ega ka marinat
Lõuna Eestlane. 13. jaanuar 2016 23:00
Hilisõhtust. Mis presidendil,peaministril ja välisministril nendest võõrtöölistest,nendel pabulased ju olemas.Presidendi valimistel naispresidendile lõhkuge ainult rohelisi plusse.Eesti rahvale ei kõlba eestlased ega toompea mitte kusagile ega kellelegi.Kui mina kommenteerin Putin presidendiks Medvedev peaministriks ja Lavrov välisministriks mida ma varem olen kommenteerinud siis minule lendavad punased miinused.Ma küsiks eesti rahva käest või eestlastelt mida te üldse tahate või mida teie mõtlete.Kui ma toon näite,et võtame sinimusvalge maha asendame valgepunasinisega siis jälle ei sobi,jälle punased miinused.Ma veelkord küsin mida te tahate või mis teile või kes teile sobib või mida teie mõtlete või millega kellega te nõus olete.Võtke üks siht ja tehke asi korda.Ehk suudate keegi vastata või olete millekski võimeline või ainult kaagutate.Headõhtut.
ee 13. jaanuar 2016 22:54
Mida Kaljurand tegema peaks siis? Huvitav oleks teada.
13. jaanuar 2016 23:03
kui meie kohtunikke kinni makstakse, siis seal ammugi ja oleks kutid kodus, tööl kõik maksudega kinni makstud. iga vähegi tegi´ja advokaat peaks seda teadma, võtku palgaku või see doüinguadvokaat, pilv vms.
Alar Uibokand 13. jaanuar 2016 22:19
Eesti riik aitab ikka neid, keda on mugavam aidata. Oma nägu näidatakse ikka sinna, kust saab rohkem hääli. Kui neegri maja läheb põlema, on poliitilne eliit krapsti kohal ja lisaks kõik avaldused ja hukkamõist. Kui läheb eestlase maja põlema koos lastega, siis see on lihtsalt statistika ja väike lugu kuskil ajalehe nurgas. Kui peaks mingi pauk käima ja laiguline rahvas on sunnitud relva kätte võtma, siis huvitav palju poliitikutest Eesti pinnale jääb??? Kahju on, et laevakaitsjad mõnda riigisaladust ei tea....ma arvan, et siis oleks küll oma peput väga liigutama hakatud. Oleks vaid mõni eestlane riigi eesotsas...siis oleks lootust...praegu lootust ei ole!!!
Robi 13. jaanuar 2016 21:55
kas mitte need jalgratta matkajad ei läinud sinna vabatahtlikult keda Eesti riik nii usinalt välisabiga päästis. nüüd peaks küll olema punastamise koht.
Ratas 13. jaanuar 2016 23:24
Vaat siis oleks terve DNA- pank vastu taevast lastud, poja nimel võib ju papa riigijuhte mõjutada.
Vaata Robi, 14. jaanuar 2016 10:16
mingisugused röövlid röövisid jalgratturid ära ja inimröövide vastu tuleb kõigi jõududega võidelda. Teiseriigi kohtuotsus on hoopis teine lugu, see võib meeldida või mittemeeldida, aga seda tuleb austada. Punastama ei pea keegi.
lisaks 12. oktoober 2017 17:54
Kindlasti olid jalgratturid tolerastid ja kuna naisi kaasas ei olnud, siis viisid moslemimaadesse ka muid euroopalikke väärtusi. Kuidas saab riik jätta päästmata uue-euroopa misjonärid???
Juhan 13. jaanuar 2016 21:42
Eesti Vabariigi ministrid ja poliitikud ihkavadki ainult enda taskute täitmist. Tõesti siiani ei ole ühtegi lubadust kellegi poolt täidetud!! Ja kui isegi on, siis sellele on kohe tulnud ka vastan ehk, siis negatiivne pool mis selle lubaduse kohe ka tasa teeb. Tõstavad palka ja kohe tõstavad ka makse, mis kasu sellest palga tõusust siis on???
Aga nii palju võiks ikka enda riigi kodanike vastu olla, et võidelda nende vabaduse ja koju saamise nimel kümne küünega. Vaevalt te mõtleksite ja plärtsuksite praegu siin, kui teie lähedased/pereliikmed seal indias praegu kongis istuksid ja ootaksid seda aega millal koju enda pere juurde pääseda. Vähemalt keegi julgeb nende Eesti kodanike nimel sõna võtta ja toetab neid, et nad saaksid koju. Ja ma arvan, et Andrei on oma elus rohkem näinud ja teinud kui teie muidu sööjad ettegi oskate kujutada. Teie olete jah harjunud hea eluga, koguaeg emme teeb toidu valmis ja ise rohkem liigutama ei pea.

13. jaanuar 2016 21:21
mulle jäi selline mulje pealtnägija lähedaste etteastest, et olgu õnnelikud, nad on teil elus, mida mine tea, muidu ehk ... paljugi, mis me teame, aga omanikud võisid illegaalset relvaäri vbl ajada vms. miks omanikest miskit kuulda pole ja need oma meestega koos kinni pole ?
T.K. 13. jaanuar 2016 21:01
Mis mõttes "omast vabast tahtest, mitte riigi teenistuses"?! Kõik eestlased, kes kasvõi Soome ehitajatena tööle on läinud, on seda oma vabast tahtest, mitte riigi suunitlusel teinud...seega, kas kõik, kes valivad oma sissetuleku allikaks mõne muu riigi, mitte Eesti, on siinse riigi jaoks mahakantud kodanik, keda võib parastada, et ise oli loll? Tõesti huvitav, miks inimesed siit ära lähevad ja mujal tööd leida püüavad, kui siin suur osa elanikkonnast vireleb palgapäevast-palgapäevani ja iga suurem väljaminek lööb jalad alt.
afganistani veteran 15. jaanuar 2016 10:57
Minnakse,sest Eesti riik ei ole lahendanud oma kodanike probleeme inimväärikale elule.Siiani riigis kaks keskmist arveldust,yks Toompeale ja muudele direktoritele ja nounikele,ning teine lihtinimestele. Just seepärast minnaksegi voorsile!
TT 11. oktoober 2017 16:03
Ja kui sa seal kasvõi Soomes kotitäie relvadega vahel jääd ja nimetad ennast oma auto kaitsjaks, siis kindlasti lastakse kohe koju sind ja meie valitsus stardib kohe Soome poole, et sind koju tuua
mh 13. jaanuar 2016 20:35
Endine sõdur ei suuda siis teenistusülessannete täitmise ja kahtlase turvafirma töölisena sekeldustesse sattumise vahel vahet teha? Ka Kohvri puhul tuli leppida teise riigi kohtuotsusega , samuti tuleb seda teha laevakaitsjate puhul, sinna ei ole midagi teha, Ei maksa ekre ja keskerakonna trollidel lasta end lollitada, nagu annaks sellistel puhkudel riigil mingit imet korda saata. Ei suutnud selle lollidemaa süsteemi murda isegi Inglismaa peaministril. Poisid olid lihtsalt valel ajal väga vales kohas.
Küll on hea, 13. jaanuar 2016 21:43
et ma kommentaator jaaa'd ei tunne, muidu häbene või silmad peast.
mh 14. jaanuar 2016 07:05
Seda kiunumist lugedes tundub ,et ise oled juba jäänud ilma neist.
13. jaanuar 2016 20:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
kolme poja isa 13. jaanuar 2016 20:40
kas selliseid egoiste eie peres kasvatataksegi
ss 13. jaanuar 2016 20:25
AKU 13. jaanuar 2016 20:13
mis pagana veteran on kaitseväelane!!!!! Kas Eestile on keegi kallale tunginud ja ta on kodumaad kaitstes veterani staatuse saanud? Tavaline war dog ei idagi enamat ja sama ka laevakaitsjate kohta ....
must 14. jaanuar 2016 06:25
AKU, Eestile ei ole tõesti viimase 25 aasta jooksul ükski riik kallale tunginud. Nagu ka möödunud sajadil USA-le ja Venemaale. Ometi käibivad maailmas sellised mõisted nagu missiooniveteran, Afganistani sõja veteran, Vietnami sõja veteran. Või sa pole sellest midagi kuulnud, ennasttäis piimahabe?
Veterani 13. jaanuar 2016 19:42
poolt kümnesse,huvitav,kuidas see teksts lasti meediaasse.
huvitav 3. november 2017 19:18
mis seal tekstis siis oli, et seda ei oleks pidanud meediasse laskma ? Täiesti tavalise demagoogi täiesti igapäevane, naeruväärne tekst. Mitte mingisuguseid viiteid mida või kuidas saaks riik teha, et kinnipeetud EV kodanikud kodumaale tuua. Ainult hülge möla a'la hakake tööle !!!
Keivo 13. jaanuar 2016 19:34
Kas mitte Eston Kohver ei asunud tööle vabatathtlikult nagu tegid mehed kes on hetkel kinni ?
Teeline 13. jaanuar 2016 23:14
Kohver töötas vabatahtlikult Eesti firmas ja see firma aitas teda, kuidas suutis.
Paralleelselt laevakaitsjad töötasid ..... firmas. Miks see firma nende heaks midagi ei tee?
to keivo 14. jaanuar 2016 00:26
Tuleb osata Kohveri moodi endale õige tööandja valida, mitte ainult selle järgi, et kes rohkem palka maksta lubab. Kohveri oma võitles oma mehe lõpuks välja. Aga see laevakaitsjate oma poeb vastutuse eest põõsasse, ei liiguta oma meeste heaks lillegi ja saadab omad töölised lihtsalt "na tri bukvõ!" Et uppuja päästmine on uppuja enda asi, et rabelegu ise välja või uppugu. Mine tea, vahest jättis vaat et ehk viimase kuu töötasugi maksmata. igatahes mind see küll ei üllataks.

13. jaanuar 2016 19:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Kui SINA 13. jaanuar 2016 19:47
saaksid selle Isamaa teenimise eest sandi kopikaid,ajaksid täpselt samasugust juttu ,nii,et,palun ära vihasta.
aga kes käseb? 11. oktoober 2017 16:38
leia siis parem isamaa kus makstakse paremini
Naljakas 13. jaanuar 2016 19:24
Naljakas on lugeda inimeste kommentaare, kui keegi venemeelne vms sellise kirja kirjutab. Eestlane kohe kaitsma oma riigipäid, aga kui eestlasele miski ei meeldi siis kõik kiitma, et jah meie riigipead on idioodid. Saage üle oma venemeelsusest jms. See mees kirjutas lahti selle mida üksi teist ei ole julgen avalikult öelda. Peidate oma päid kivide all ja netis ainult halate. Tehke sama ja siis tulge midagi ütlema. PS: Olen puhas eestlane ning ei ole mingi nagu teie seda sõnastate "venemeelne". Keegi midagi muuta tahab siis ving ja hala lahti. Keegi midagi öelda ei julge siis nurgataga kirutakse "ah see eesti riik ikka täiesti p punktis vihkan oma riigijuhte jms". Lambad ma ütlen!
jah 13. jaanuar 2016 21:11
...ka presidendi vastuvõtu suhtes julges suu lahti teha ainult venelanna Viktoria Ladõnskaja!
eestlane kommibki nimetuna 11. oktoober 2017 20:50
enamaks võimelike pole,venelane aga küll.
jüri 13. jaanuar 2016 18:37
Kommenteerida võiks ikka alles siis kui on asjast aru saadud.Praegu tundub , et pearõhk on et saaks kuidagi riiki ja valitsust kiruda , olenemata tegelikkusest. Kuhu nii jõuame ?
Jürile 13. jaanuar 2016 19:14
Ega harimatud idioodid ei jaga midagi ega saagi aru saama.
demokraatliku riigi kohus 13. jaanuar 2016 18:35
India kohus otsustas, see on tema õigus, eesti riigil pole siin midagi kobiseda. Kuidas meile meeldiks kui Venemaa nõuaks meie kohtutelt seda või teist
Arvi Rüütmann 13. jaanuar 2016 18:32
Julget meest, kes ei peitu "anonüümse autori" varju, toetan ka mina, oma nimega.
Kutsun ka teisi oma nime all toetama asjalikke arvamusi.
tegelikkus 13. jaanuar 2016 18:30
nendest meestest ja India kohtusüsteem on täiesti mõistusevastane.
Aga tegemist on siiski tööjõu vaba liikumisega ja n.ö. tööõnnetusega, sest laev sattus valel ajal valesse kohta. Selle töö valisid mehed ise, Eesti riigi ülesandel nad seal ei olnud ja mida siis riik teha saaks? Ei ole ju mõeldav, et mingi eriväljaõppega punt läheb ja toob poisid koju. Infot vahetatakse diplomaatilisi kanaleid pidi, advokaatide eest on riik maksnud ja ettepanek vangide vahetuseks tehakse (huvitav, kas meie vanglates on 14 indut, keda vahetuskaubaks pakkuda). See on ka kõik, sest nagu Kaljurand ütles, ei saa me sekkuda India õigusüsteemi asjadesse. Mingi rahaline abi meeste peredele ehk? See, et mehed olid varem kaitseväes ja/või politseis tööl, on tore, aga miski neid ikkagi mereseiklustele meelitas - vaba valik ja oma risk, ei muud. Lõppude lõpuks on nad ju täna elus, aga teoreetiline võimalus oli neil ka lahingutes piraatidega hukkuda. Kas ka siis oleks pidanud riik midagi ette võtma? Kahtlen.
13. jaanuar 2016 19:15
Jalgratturid läksid ju ka oma vabast tahtest ja langesid pantvangi-oma riik aitas neid, ei pööranud selga!
ratturid oli väheke teisest materjalist, 11. oktoober 2017 20:52
ja oli paras aeg +punkte koguda ka.
Pea nüüd hoogu ja saa aru, et 3. november 2017 19:37
ratturitelt võttis vabaduse punt kohalike kaabakaid mitte ei vahistanud ametlik riigivõim .
mõtle enne kui kirjutad 13. jaanuar 2016 19:19
Kas 7 jalgratturit ei olnud seal oma vabal tahtel`? Või olid nad meie riigi teenistuses seal oma tehnikaga kaardistamas? Ja selle eest rabelesid meie luurajad ja otsisid igasuguste imelike valitsustega kontakte. Miks pragu siis ei saa sekkuda? Kas sellepärast, et jalgratturid olid omade hulgast?
ise 13. jaanuar 2016 19:34
Vastasid ju .Jalgratturid rööviti kurjategijate, kes iganes; islamistid, terroristid, röövlid, poolt mitte ei mõistetud vangi teise riigi seadusliku riigiasutuse antud hetkel India kohtu otsuse alusel. Ühtedega on kauplemis ruumi, teisega ei, kuidas ise suhtuksid riigi kohtusüsteemi, kust annab vange nutsu eest vabaks osta, iseasi on loomuliklt kautsjon.Loogiliselt peaks nii ühed kui teised korvama riigile nende vabastamiseks tehtud kulud
Triina 13. jaanuar 2016 21:58
2003 aastal läksid narkokullerid Tai Kuningriiki vabatahtlikult- ikkagi aidati nad kodumaale karistust kandma..... Mõned aastad Eesti vanglas ja asi unustatud. Need mehed läksid selleks, et teha tööd ja tagada peredele elamisväärne elu.
no kuule 3. november 2017 19:41
jah aidati aga alles 7 aasta pärast ju. Ja nii nimetatud laevakaitsjad ei ole ennast süüdi tunnistanud , et nad saaksid kodumaal karistust kanda.
tegelikkusel ei ole omi mõtteid 13. jaanuar 2016 20:15
ja kopeeris kl 17.07. tehtud kommentaari. Sellest vist ka plusside-miinuste vastupidine suhe.
seltsimees poliitik siin selle eest küll ei tõmble. 13. jaanuar 2016 18:24
Noh euroopalik väärtus tööinimene pole väärtus ja see kui tööd just ei te võib vangis küll mädaneda.
12 klass. 13. jaanuar 2016 18:03
Kui palju on siin harimatuid ja venemeelseid.
eesti mees 13. jaanuar 2016 19:50
Kui sa pole venemeelne siis oled sa USA ja EU meelne. Kas keegi ka Eesti meelne on? Puust ette ja punaseks - Eesti meelne on ainult Eesti eest ja kõigi teiste vastu või vähemalt sõltumatu. Meil neid vist vähe ikkagi ma kaldun arvama.
lapsi aga veel enam, 11. oktoober 2017 20:54

Tom 13. jaanuar 2016 17:47
hästi kirjutatud.Eesti poliitikud on pasak...d. oleks venemaalasi nii palju olnud oleks Putin ammu nad koju toonud.ma pole Putini poolt, aga osasid asju teeb ta südamega
Arvo, 13. jaanuar 2016 18:10
oi Tomi Sa ka minu poolt,rõõm kuulda.Panen Sinu ka kirja meid Putinlasi rohkem,nimekiri aina kasvab.Edu Sulle.
S 13. jaanuar 2016 17:41
Olen kirjutajaga ühte meelt. Üks läbikukkunud riigiametnik on tähtsam kui 14 eestlast. Kui meil oleks piisavalt tööd mille eest saaks palka, et elada normaalselt ei läheks keegi kuhugi.
Narkotsiga vahele jäänud abistati ka rohkem kui neid.
s-le 13. jaanuar 2016 18:05
Ära aja pada.Köigepealt uuri mehe tausta ja siis kirjuta.Ka pole need mehed ise sinna saadetud,vaid sattusid töökoha kaudu,see on täiesti teine asi ja valitsus on kogu aeg teinud,mida suutnud teise maa seadustega arvestades teha.Milleks siin selline loll jutt jälle
Avo 13. jaanuar 2016 18:10
Kohver sattus ka "sinna" töökoha kaudu...
13. jaanuar 2016 18:10
Kohver sattus ka "sinna" töökoha kaudu
kuule tohlakas 13. jaanuar 2016 22:53
Hr, Kohver oli tööülesannetes meie kõigi turvalisuse huvides,kui kinni kukkus.Need seltsimehed aga oma taskuid täitmas ja nende töö tulemus ei toonud Eesti rahvale mingitki kasu.
to avo 13. jaanuar 2016 22:59
Hr. Kohver kaitses meie kõigi turvalisust,kui kinni kukkus,nemad aga teenisid oma isiklikku mammonat,millest Eesti rahvale mingit kasu polnud
Eestimeelne. 13. jaanuar 2016 17:31
Tean seda andreid väga hästi kuid ei saa teda võitluskaaslaseks nimetada kui ei ole koos samal missjoonil olnud.Sellel härplejal ei ole esimene kord härbelda.Kui palju on härpleja saanud Eesti riigilt,korter tasuta jne.Nüüd nutab oma pensioni üle 266,67 EUR i mille on välja teeninud liht sõdurina reamehena.Inimesel oleks olnud haridust või ohvitseri auaste oleks pension suurem olnud.Riigis on kõik võrdsustatud ka teised temaväärsed saavad kõik sama kui ei ole mingisugust tööstaasi.Kui vene (Putini) kukele Eesti riik ei meeldi võib ju lahkuda ei ole siin mõtet kireda ja tiibadega vehkida.
Eestimeelsele. 13. jaanuar 2016 17:41
53 euri sentidega saab juurde pensioni toetust ja linnavalitsusest veel 15 euri teisi toetusi ei tea.
ja jalast jäi ta ilma oma kõpardlikkuse tõttu 13. jaanuar 2016 17:45
oleks ta istunud arvuti taga ja kiitnud ,oleks jalg olemas ja kõik
:::: 13. jaanuar 2016 17:58
Kle, sina Jeestimeelne, kui sa oleks ka rohkem koolis käinud, siis nii lolli lapsejuttu ikka suust välja ei ajaks.
w 13. jaanuar 2016 18:05
(Kus ma küll olen sellist mitmenimelist kohanud, kes oma aliase järele alati punkti lisab ja laused kokku kirjutab?) Mis puutub Andrei invaliidsuspension antud teemasse - laevakaitsjate saatuse hooleks jätmisse? Sa, Eestimeelne., oled hoopis ise nii kukk, et "härpled" lihtsalt ärplemise pärast. Nagu alati.
eestlane 13. jaanuar 2016 20:38
Putin Putiniks kuid meie poliitikutel võiks kas või 1% patritismi olla, olla tahet olla eestlane ja ajada ühist EESTI asja.
jaaa 14. jaanuar 2016 00:59
kus sa s.tapea teenisid et ausat julget meest maha teed yxi eesti sõdur kes on kuskil teeninud teist maha ei tee ja kirjaoskamatud nad ka pole seega see t.ra on valitsuse troll
est 13. jaanuar 2016 17:26
Rahva heaks töötab ainult ja ainult EKRE.
Kas rahvas sellest aru saab, et sellega saab hakkama ainult EKRE? Toetage EKRE-t.
Est-le 13. jaanuar 2016 18:28
Haige,mine töesti vöta rohud,ekre sinusugusest kama kaks,teda huvitab vaid viha ja rahva kahte ajamine.Räägivad seda,mida sinusugused haiged usuvad,hale
sina teate teie..... 13. jaanuar 2016 21:23
.....võta alati rohud õigeaegselt! Näed nüüd mis välja tuli....ära pööras peakeses! Ja kui pea enam ei valuta asu uuesti kooliteed jätkama! Üheksa klassi katsu ikka ära lõpetada!
to Est-le 11. oktoober 2017 21:03
IRL tegi kogu töö ära,pole midagi enam kahte ajada.IRL ei tohiks isegi Riigikokku pääseda.
Sinusuguseid ei päästa isegi meedikud.
Kahju on, 13. jaanuar 2016 17:07
nendest meestest ja India kohtusüsteem on täiesti mõistusevastane.
Aga tegemist on siiski tööjõu vaba liikumisega ja n.ö. tööõnnetusega, sest laev sattus valel ajal valesse kohta. Selle töö valisid mehed ise, Eesti riigi ülesandel nad seal ei olnud ja mida siis riik teha saaks? Ei ole ju mõeldav, et mingi eriväljaõppega punt läheb ja toob poisid koju. Infot vahetatakse diplomaatilisi kanaleid pidi, advokaatide eest on riik maksnud ja ettepanek vangide vahetuseks tehakse (huvitav, kas meie vanglates on 14 indut, keda vahetuskaubaks pakkuda). See on ka kõik, sest nagu Kaljurand ütles, ei saa me sekkuda India õigusüsteemi asjadesse. Mingi rahaline abi meeste peredele ehk? See, et mehed olid varem kaitseväes ja/või politseis tööl, on tore, aga miski neid ikkagi mereseiklustele meelitas - vaba valik ja oma risk, ei muud. Lõppude lõpuks on nad ju täna elus, aga teoreetiline võimalus oli neil ka lahingutes piraatidega hukkuda. Kas ka siis oleks pidanud riik midagi ette võtma? Kahtlen.
hädaabikutsung 13. jaanuar 2016 18:25
Kas ka siis oleks riik /valitsusametnikud/ pidanud midagi ette võtma, kui laevakaitsjad oleksid lahingus piraatidega hukkunud, kahtled? Loomulikult oleks pidanud, pakkudes kasvõi nende peredele toetust. Sest olid ju era-merepolitseinikud toeks piraatlusetõrje rahvusvahelisele missioonile kaubalaevade kaitseks. Aga sinu kahtlevast toonist mõistan, et see mõte sulle ei meeldiks. Võibolla eksin? Sel juhul vabandan.
Teeline 13. jaanuar 2016 23:27
Nad olid erafirma töötajad.
hädaabikutsung 14. jaanuar 2016 03:52
Teeline, pole vaja mulle üle korrata, et nad olid erafirma töötajad. Ma oma kommentaaris ju sedasama kirjutangi. Või sa ei oska lugeda?
Teeline 14. jaanuar 2016 11:42
Ah et "eramerepolitseinik" = erafirma töötaja?
Mina sain aru, et nad olid era meres politseinikeks.
hädaabikutsung 14. jaanuar 2016 23:46
Sul ei pruugi oma düsleksiat igal sammul demonstreerida.
Ma ei kirjutanud "eramere politseinikud".
Teeline 15. jaanuar 2016 00:32
Ja mis elukas on eramerepolitseinik?
nad olid Eesti kodanikud, 11. oktoober 2017 21:05
no 13. jaanuar 2016 16:16
Tundub, et ainult Paet tunneb muret.
13. jaanuar 2016 16:07
Eesti riik annab oma kodanikke välja kõigile soovijatele.Välismaa vanglad on täis süütuid inimesi kelle eesti riik on lihtsalt välja andnud. Kuna nad pole eks mendid ja poliitikud siis nendest ei kirjutata

Aimar 13. jaanuar 2016 15:58
Kas tõesti riik peab kaitsma ainult neid, kes täidavad otseselt riiklike ülesandeid. Toh-ho-tonti.
Maailmas toimub kõrgemal tasemel korralagedus - piraatidel lastakse nautida oma tegevust.
Erafirmad ja vabatahtlikud tegelevad sellega, millega peaksid tegelema kõik riigid üheskoos.
Selle pärast paljud asjad nii bees ongi, et riigiisad lubavad endale oma suva järgi valida, millega tegelda ja millega mitte tegelda.
Riik peab olema kõigi kodanike taga, kes ajavad õiget asja. Keegi pole siiani väitnud, et nad õiget asja ei aja.
Kogu see jama tõestab jälle seda, et väga palju kurjust on kõrgemalt poolt orgunnitud.
Piraadid möllavad, laevakaitsjad vangis.
Kölnis ahistajad möllavad, demostrandid suurte politseijõudude ja veekahuritega laiali pekstud.
jne, jne ...
heinz 13. jaanuar 2016 16:20
see on tõesti hämmastav, mis toimub ja miks. Eesti riigijuhte ei saa enam usaldada, see on selge, nad on Brüsseli marionetid. Okei , kuid mis edasi, kuna nn. pagulased (ei taha solvata neid väheseid tegelikke sõjapõgenikke) valguvad üha jätkuvalt,,,,,, sellisel juhul põhiseaduslikku õigust omades kaitsen oma riiki, ehk hakkan füüsiliselt vastu
Seda inimest tuleb 13. jaanuar 2016 15:51
kuulda võtta ja au anda.
Kalevipoeg. 13. jaanuar 2016 15:36
Elan Soomes Aura s sissekirjutus on eestis.Kuulge inimesed ja Andrei mõelge mõistusega kui ma kõnnin Auras ümber oma kanala ringi relvaga või oman relva teises riigis. Saan selle eest viis aastat ja kuidas ja miks peab Eesti riik mind kaitsma ja aitama.Kas teen katse läbi,eks siis näete,et õigus ei jää Teile.Ilma asjata jahute siin mida normaalne inimene ei tee.Mehed istuvad oma aja ära ja kogu moos.
Alfred. 13. jaanuar 2016 15:47
Loen kui haritud inimese Kalevipoja kommentaari kuid Jämejalast tulevad ikkagi punased miinused.
Kalevipojale 13. jaanuar 2016 21:57
Kas enne tööleminekut leidsid ka aega haridust omandada?
Jämejalast kommenteerijale "Kalevipojale" 21:47 ja 21:57. 13. jaanuar 2016 22:32
Miks sa kaks korda üht ja sama juttu kommenteerid?Kas sa enne kommenteerimist leidsid aega hullumajas tervist ravida?
to Kalevipojale... 14. jaanuar 2016 02:55
Paljudel,kes on saanud ...hariduse,puudub täielikult...haritus!
Kalevipojale 13. jaanuar 2016 21:57
Kas enne tööleminekut leidsid ka aega haridust omandada?
Kalevipoeg 11. oktoober 2017 21:08
aega jäi veits väheks.Kanala valvamiseks pole haridust ka vaja.
Putin 13. jaanuar 2016 15:35
Pöördus Ilvese poole :D:D:D Hea nali :D
uus tellija 13. jaanuar 2016 15:28
nõus loo autoriga. Ükski teine leht ei avaldanud seda õiget artiklit. Kirjutan Õhtulehe endale. Olete see kord kiiduväärt.
JUSS 13. jaanuar 2016 15:27
Ega pärisest laevakaitsjaid ikka Kohveri looga võrrelda ka ei saa. Eston Kohver oliriigiametnik ja teenis riiki, kuid kellele tõmmati kott pähe ja tassiti vägivaldselt võõrasse riiki. Kus ta süüdi lavastati.
Laevakaitsjad olid aga töö- ja õnneotsijad, kes läksid mingisse Ameerika firmasse tööle. Suurt palka saama. Kes sattusid oma laevakapteni vale valiku tõttu Indiasse. Seega peaksid juhtunu ees vastutama eelkõike firma ning laevakapten, mitte aga lihtsad laevakaitsjad. Aga need vastutajad s.o firma juhtkond hiilivad nüüd ise põõsasse.
Kuid teisalt, midagi peaks riik tegema küll. Näiteks lepingu vangide vahetuse kohta, nagu kunagi Taiga tehti. Tookord oli kogu välisministeerium ratastel ja rändas Tai vahet. Sekka lõi kogunisti president ise. Kõik mingite labaste kurjategijate, mingite narkomuulade pärast, kes kilode viisi heroiini välja smugeldada püüdsid. Need olid siis tookord meedias "meie vaesekesed", kellele pidi kaasa tundma, keda pidi iga hinna eest tagasi toodama. Riik võiks antud juhul kas või pooltki seda teha, mida tookord. Siis oleksid poisid varsti kodus. Vähemasti Eestis, korralikus eurovanglas, kus sugulased saaks neid vaatamas käia. Senini, kuniks president neile armu annaks ja karistuse lühendaks. Just nagu Tai narkomuuladegi korral tehti.
Jussile 13. jaanuar 2016 15:40
Ei tee Sa selgeks siin kommenteeritavatele idiootidele ega andreile.
asdfd 13. jaanuar 2016 19:13
Aga miks sa arvad, et selle nimel praegu töö ei käi? Paraku, India ja Tai pole võrreldavad. Andrei võtab siin suu vett täis lihtsalt, teadmata, kui palju vaeva inimesed nende laevakaitsjate nimel näinud on. Paraku lihtsalt on sedasi, et riikidevahelist musta pesu meedias pesta ei saa :(
veteran 13. jaanuar 2016 15:20
prügitups 13. jaanuar 2016 15:14
ma pean ennast päris tugeva natuuriga realistlikuks inimeseks,aga seda saitseväelase kirja lugedes lahistasin alates kolmandast reast nutta,nii et lõpupilt oli üsna udune. Ma ei hakka jahuma,kes oli vabatahtlik, kes kangelane jne. Ma tahaksin küsida ainult ühte- miks ei ole meie riigis enam ammu INIMLIKKUST ja miks pole TAVAKODANIKU jaoks kunagi POLIITIKUT KODUS

ilkujatele 13. jaanuar 2016 15:09
mida te sõgedad miinuste panijad kribate,kui asjadest mõhkugi ei tea.Mees ajab õiget juttu aga teie ilkujad käige enne kroonus ära ja vaadake,kas siis sama jutt tuleb välja.Tühikargajad,kelledel vist raske lapsepõlv seljataga ei saagi asjadest aru.Kommima kõvad tegijad aga päriselus haledad vennikesed,kelledel sõna ka suust välja ei tule.Ja selle asemel,et siin ilget panna....saage meheks.Aga noh ega sinna juurde ei pane,kus puhub tühi tuul.Asjad on riigis mäda-saage ometi aru ja tõesti teie möla ei ole tarvis kuulutada.
Teeline 13. jaanuar 2016 23:40
Ma olen kroonus käinud. Ja mitte need 8 õnnetut kuud, kus iga üle nädala koju puhkusele lastakse, sest muidu tekivad lapsukestel igasugused foobiad ja elu läheb p....e, vaid mitu aastat.
Nii et, kui sul midagi mõistlikku öelda ei ole, siis ära sõimle siin.
oh-hoo 13. jaanuar 2016 15:08
nüüd siis paistab, mis "lustireisi" need "jalgratturid" seal teostasid - muide ka täiesti vabatahtlikult ja mitte tööga seotult. Paet tormas mööda euroopat nii et killustik klõbises kuklasse, kõik "kontaktid" pandi tegelema.
Teeline 13. jaanuar 2016 23:45
"Jalgratturid" röövis terrorirühmitus, kellega oli võimalik kaubelda. Nad ei rikkunud ühegi riigi seaduseid. Kas lähed India kohtunikele ka raha pakkuma, et pigistage meie poiste relvadega riiki sisenemise puhul silmad kinni ja laske nad vabaks.
Parteitu eruohvitser 13. jaanuar 2016 15:06
Andrei ja Marge, olete tublid , et sellise teema avalikkuse ette tõite. Tegelikult Eesti riigil pole selle India riigi seaduste rikkumistega erilist midagi pistmist. Ainult kaasa tunda, et nad nii rumala otsuse vastu võtsid ja veel hullem, et vahale jäid. Nüüd olen ka üks seaduserikkujate toetaja. Mis teha, veri on paksem, kui vesi või oma särk on ikkagi ihule lähemal. Lähedastele soovin rahu, ainult rahu. Loodan, mehe saabuvad lähitulevikus Eesti pinnale.
( Eesti kaitseväes teenivad kaitseväelased, sõduriteks võib jalaväes nimetada reameest ja kapralit, kuid tavaks on ikkagi kaitseväelane, ma arvan , et härra Vesterinen teenis palgasõdurina )
Edu kaitseväelastele !
Ohvitser "Parteitu eruohvitser ile" 15:06. 13. jaanuar 2016 15:18
Kuulge inimese loom Teie ei ole olnud eluski mingisugune ohvitser.Ohvitser ei aja sellist juttu "parteitu". Ohvitseride kogu ei kuulu mingisugusessegi parteisse ega riigikogusse.Lugesin ainult Teie tutvustuse kuid Teie teemat ei ole mõtet lugeda sealt on teada mis tuleb.Kulla inimene kas Teie olete hariduseta idioot või joodik?
inimene 13. jaanuar 2016 15:33
Kaua sa veel terroriseerid meid kõiki täna? Mitmes kommentaar see on juba täna? Aitab!
Allohvitser (veebel). 13. jaanuar 2016 16:01
Ei ole kuulnud,et ohvitserid kuuluvad parteidesse ja mis ei ole ka võimalik kaitseväes.
Mõtiskleja 13. jaanuar 2016 14:50
Minu teada need mehed ei olnud kutsutud Eesti vabariigi poolt tööle ja nende tööandja oli hoopis erafirma, seega Eesti riik ei ole kohustatud nende vabastamist aktiivselt nõudma, kuigi humaansetel kaalutlustel võiks seda teha ja ka tehakse. Mehed olid siiski vabatahtlikult erafirmas ja pidid ka teadma riske mis sellega kaasneb.
kas 13. jaanuar 2016 14:58
nende poolt tehtav(tehtud) töö ei ole oluline?
13. jaanuar 2016 15:10
Keegi ei läheks välismaale tööle, kui kodus töö eest palka makstaks, toetusi ju ka makstakse ainult teatud tingimustel, edasi imed näppu.
// 13. jaanuar 2016 15:48
Loo töökoht ja maksa palka või mida sa ootad?
paned sol.iidsed maksud 13. jaanuar 2016 17:48
et pillid kotti tagasi läheksid suurest vaimustusest ?
lible 13. jaanuar 2016 15:10
no pole ju vahet,peaasi,et ollakse Eesti kodanik.Kui keegi turismireisil paljas röövitakse,kas ka see on eraasi.
Aga et kodanikul ja kodanikul vahet tehakse,see paneb mõtlema küll.Ma arvan,et asi aetakse korda,just tänu eelseisvatele presidendivalimistele. Võib ka muidugi olla,et see on poliitikute kokkumäng. Aga eks näe,mis toimuma hakkab.
saarlane 13. jaanuar 2016 15:55
kuidas välisministeerium jooksis narkomuulade kojusaamise nimel ja sama oli jalgratturitega,seal vist isegi maksti,aga momendil...
Teeline 13. jaanuar 2016 23:49
Kas hakkad kohtunikele maksma? Advokaatidele ju maksab riik. Nii nagu muulade puhulgi saab vangide Eestisse karistust kandma toomise lepingut sõlmida alles siis, kui vangid on tekkinud.
Täpp 13. jaanuar 2016 14:49
Lugege mida te kirjutate.Kas need mehed pole siis kodanikud ja maksumaksjad.Ratturid toodi ära,sumadaniga läks ka hästi,Galojani toomisega oli igavene jama aga toodi ikka tagasi,milleks.
köigile 13. jaanuar 2016 14:56
Kas sinumeelest pole tehtud nende meeste heaks mitte midagi.Mina sugulasena seda öelda ei saa.Jube on möelda,mis neist saab,kuid pole vaja taas hakata selliseid imelikke väiteid siia tooma.See on täiesti vale,sest mehed olid vabatahtlikult läinud tööle turvameestena sinna firmasse.Austage teisi ja ärge levitage valesid.selge on,et ootame oma mehi koju
Täpile 15. jaanuar 2016 23:22
Olen üsna kindel, et Eestile ei maksnud nad mingeid makse. Kui, siis USA-le.
Mina... 13. jaanuar 2016 14:47
ütleks selle kirja kohta, et sügav lugupidamine kirja kirjutajale. Ilmselt on tal põhjuseid, miks just nii Indias olevaid mehi toetada. Kaldun arvama, et need teised variandid on juba ära proovitud ja meie riigis on tõesti ni, et uppuja päästmine on uppuja asi. Miks ma ei usu, et valitsus teeb rasket tööd? Miks ma ei usu, et riigikogus on inimesed, keda huvitab inimeste elu, turvalisus ja heaolu? Miks on juba nii raske uskuda poliitikute ja valitsuse liikmete sõnu? Millest on tingitud, et paljud on arvamusel, et poliitikud ja valitsus töötavad ainult selleks, et oma taskusse ikka võimalikult palju krabada? Midagi on mäda siin Eesti riigis. Mis ja miks? Küsimus suurele ringile.
Suured 13. jaanuar 2016 14:47
Tänud Andrei! Oli, mille üle mõelda.
Uskmatu 13. jaanuar 2016 14:41
Jalgratturid saadi koju. Summat, mida nende eest maksti ei avalikustat ka minu laste eluajal.
Igasugu narkoärikaid on riigi rahadega koju toodud.
Aga need on ju tavalised inimesed, pole rikkad ega ilusad.
Tunnen peredele kaasa. Ise Indias käinuna ei taha sinna enam kunagi naasta ( see muide ainuke riik maailmas, kuhu enam tagasi ei läheks),ma ei kujuta ettegi, mida seal vanlas veel üle ealma peab...
PPV 13. jaanuar 2016 18:34
Millises kohtus need jalgratturid süüdi mõisteti ja kus vanglas nad olid?
PPV 13. jaanuar 2016 18:38
Narkoärikad toodi ka koju peale kohtuotsust, nende laevnike kohtuotsus on alles langetatud ja seetõttu on nagu vara rääkida mida riik nende vabastamiseks või kojutoomiseks veel teeb.

eesti inimene 13. jaanuar 2016 14:41
Üldises plaanis ühinen kirjutaja mõttega riigi eesotsas olevate isikutele suunatud tekstis.
Rahval on mõõt juba täis.
KN 13. jaanuar 2016 15:12
See Kohvri operatsioon oli tõepoolest kahtlane ja õnnetu!
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=25610
Toetan 13. jaanuar 2016 14:35
täpselt ja hästi sõnastatud.
Tubli noormees, selliseid on rohkem vaja!
UPI 13. jaanuar 2016 14:34
Siinjuures paneb mind imestama hr.Vesterineni esitatud süüdistused Eesti Vabariigi presitendi,peaministri kui ka välisministri suunas.Esiteks peaks hr.Vesterinen endale selgeks tegema asjaolud,kes on ühe või teise tööandja ja siis hakata kedagi süüdistama.Kuna Eston Kohveri tööandja oli Eesti Vabariigi ametiasutus,siis johtuvalt sellele kaitseb ka tema turvalisuse eest Eesti Vabariigi ametiasutus,kui otsene tööandja.Kuna aga laevakaitsjate tööandja pole Eesti Vabariigi esmane tööandja siis väga raske laevakaitsjaid aidata.Laevakaitsjate turvalisuse eest vastutab otsene tööandja kellel on suuremad õigused,kui antud momendil Eesti Vabariigil.Muidugi teeb Eesti Vabariigi presitent ja valitsus kõik mis nende võimuses.
soe õhk 13. jaanuar 2016 14:33
Eesti riik tõepoolest ei saa sekkuda töölepingutesse, mida isik on sõlminud teise riigiga, kuid inimlikult oleks mõeldav püüda olukorda siiski lahendada, seda kas või lähtudes sellest, et eestlased ei olnud juhtkohtadel, vaid käsutäitjad.
Kohver looga siin kuigivõrd seost ei ole, sest Kohver oli vahetusatribuut.
Hoolimise teema aga on absoluutselt omal kohal. Hoolida on vaja kõigist oma inimestest.
Teeline 13. jaanuar 2016 23:56
Aga hoolitigi ju. Advokaatidele maksti, India ministritelt päriti aru, kasutati diplomaatilisi kanaleid. Mida veel oleks tulnud teha? Kas K-komando sinna saata jõuga neid ära tooma. Poisid ise ju kirjutasid, et Indiast äratulek poleks probleem, aga mis edasi? Kohtu all olevad seaduserikkujad.
Siim 13. jaanuar 2016 14:31
Hr Vesterinen
Tootan valismaal ja votan nii riske kui ka oma kohustuste taitmise eest tasu lahtuvalt sisetundest, mis ytleb kuipalju on antud olukorras voimalik kysida. Minu enda valikud - seetottu ka minu enda vastutus. Riigiteenistuja ja sodur taidavad kaske.
XXX 13. jaanuar 2016 14:30
KUI OLEKS SEAL MEESTE HULGAS OLNUD PRESIDENDI ENDA POEG VÕI MÕNE MINISTRI POEG OLEKS MEHED AMMU,KODUS
väike myy 13. jaanuar 2016 14:40
Presidendi poeg situks püksid täis kui oleks samas olukorras ja loodaks vanamehe rahakotile mis on vaeste EESTI INIMESTE POOLT TÄIDETUD!
sss 13. jaanuar 2016 14:26
Kuradi hästi öeldud. Ja olegem ausad, ega see herr Ilves oma ametiaja jooksul polegi suutnud midagi korda saata peale facebooki artiklite postitamise, lahutamise ja siis uuesti jälle abiellumise...
Kurb, aga see on tõsi !
kordan kellegi eelnevat 13. jaanuar 2016 14:21
"Niipalju, kui on olnud võimalik, on ka tehtud! Sina ei tea siis üldse, MIDA on tehtud? Ära aja üldist möla ja ära risusta kommentaariumi!"

hele 13. jaanuar 2016 14:17
Aga mida on teinud see firma, kus nn laevakaitsjad tööle palkas. Nemad peaksid ka vastutama, mitte ainult Eesti riik.
Ja kokkuvõttes - miks nad üldse tükkisid sinna.
see 13. jaanuar 2016 15:39
Firma kuulutas pea kohe pankroti välja, kui laev piiri rikkumise eest kinni peeti.
Jurist 13. jaanuar 2016 14:14
Niipalju kui on inimesi on arvamusi.Kõigil on õigus oma arvamust avaldada siin kommenteerijatel kui ka vaesel ajateenijal.Isegi süüalusel on ennast õigus kaitsta kuritegu eitades.Riigil ei ole mingisugust õigust kurjategijat teisest kolmandast riigist õigeks mõista ega vabaks taotlust nõuda.Võib taotlust esitada Kohver (Kohver i )juhtumiga.Mäletan aastate tagust seika kahe neiu narkootikumi transpordis,üks neiu oli pärit Valgast teist ei mäleta.Neiud kaitset ei saanud ka riigilt.Olgem head lapsed.
ab 13. jaanuar 2016 14:26
kui sa nii tark ja informeeritud oled, äkki siis ütled, mis kuriteo nad sooritasid siiski ?
ab le 13. jaanuar 2016 14:50
Kuule tropp kui sa lähed teise riiki relvaga,mõtle ka natukene idioot.
jaaa 14. jaanuar 2016 01:32
to jurist ...sina tropp tea et ma olen mitmes riigis relvaga käinud ja näitex iraagis olex sinu mune kividel praadinud krdi ärplejad nagu mu isagi kes on eesti rahva hävitajatega yhes pundis ja ärge tulge mulle rääkima et reformikad pole venemaa kaitse all isegi rahastataxe neid sealt ka mu isa tõi kunagi kommi putini raha eest mulle
jaaa-le 15. jaanuar 2016 23:32
Sinu kommentaaridest on näha jah, et oled mitmes riigis relvaga käinud - segipööranud sõjard.
peort 13. jaanuar 2016 14:11
...noo tööriist läheb vanaks, siis ta visataksegi nurka ja unustatakse....
Joonas 13. jaanuar 2016 14:10
Ei nõustu selle kirjaga! Välisministril on jutus iva, et neid kaht juhtumit ei saa omavahel võrrelda. Nii ongi - üks rööviti ametiülesannete täitmisel Eesti territooriumilt ja teised läksid erafirmana kes teab kuhu ja kuidas need asjad reaalselt olid. Ei saa kinni hakata sellest, et need on Eesti veteranid. Iga veteran on oma otsuses vaba. Ja teiseks aetakse seda asja diplomaatilist kanalit mööda, millest ei kirjutatagi iga päev ning mis võtab omaette aja. Lisaks lugege neid punkte, mille alusel laevakaitjad süüdi mõisteti. India on suur riik ja ei saa endale lubada järeleandmisi väikesele riigile iga nõudmise peale. Üks on igatahes kindel. Peale armu palumist lastakse nad vabadusse nii või naa. Selle nimel ongi tagatubades tegeletud.
a 13. jaanuar 2016 14:09
Minu arvates oleks pidanud kohut mõistma selle firma üle, kus laevakaitsjad töötasid. Ma küll ei usu, et need mehed ise selle häda endale kaela tõid. Üsna tavaline nähe Eestis, et riigiametnikke nende kodanike käekäik lihtsalt ei huvita...
no 13. jaanuar 2016 13:59
kas need laevakaitsjad on need samad mehed, kes turvafirmadest läksid suure hurraaga SUURT RAHA tegema?
Urrr 13. jaanuar 2016 13:56
Kohe hakkab pihta palgaliste reformitrollide pa*aloopimine loo autori poole...
ära väga prööka 13. jaanuar 2016 14:12
Miks ainult palgaliste? Mina pole palgaline ja ma ei loobi sinu pa-ka.Ma ütleks,et laevakaitsjatega on tegeletud kogu aeg,nad on pildis olnud ja neist räägitakse.Ma olen palju kuulnud, m i d a kõik on tehtud.Kas sa soovid sõtta minna India vastu? Kui mägironijate laipu taheti koju saada,siis hakati meedia kaudu raha korjama ,et seda teha,seda ei algatanud riik.Riik aitab,mis ta saab, aga riik pole neid saatnud sinna,kuhu nad on läinud.
heinz 13. jaanuar 2016 14:51
jälle ei saa võrrelda Sinu poolt toodud mägironijaid muuga, kui väidad, et ka riik polnud neid sinna saatnud. Nõus, kuid riik on ka nii tugev ja märgatav kui aktiivsed on selle riigi kodanikud (ma ei mõtle kuritegevusi) . Kas vaba rahvas peab istuma kodus?? Ei pea ju, kuid minna reisile, mistahes piirkonda ja oled Eesti kodanik peaks andma kindlustunde kaitstusest, kuid viimaste sündmuste valguses see kindlustunne kaob. Seega kommentaator "ära väga prööka" ei ole vaja süüdistada südikaid ja ettevõtlikke kaasmaalasi, kes ei pea paljuks rännata välja ja tuua maailmast meieni huvitavaid elamusi. Meid on vähe ja peamegi igale poole jõudma, ning kui keegi hätta satub peame nagu üks mees aitama.
Teeline 14. jaanuar 2016 00:11
Kas peame aitama ka teise riigi seadust rikkunuid?
ss 13. jaanuar 2016 13:49
kõik on ilus aga kirja alguses sõna lugupeetud on küll üleliigne
heinz 13. jaanuar 2016 14:03
See oli seetõttu, et Andrei peab lugu iseenesest ja viisaka inimesena Ta eeldab, et ka teised on seda
inimene on lihtsalt 13. jaanuar 2016 14:07
viisakas. Tubli! Väga julge ja õige kiri.

veteran 13. jaanuar 2016 13:49
Lugesin veel kord selle artikli läbi, siis lugesin kommentaare ja..... Ei siitmaa rahva enamuselt enam midagi normaalset oodata, kommenteerimise asemel sõimatakse teisi kirjutajaid, juhitakse tähelepanu koma- ja kirjavigadele..... Kas toimub 3-nda klassi etteütlus või on mingi psüühiline probleem....
77 13. jaanuar 2016 13:51
vabandust, veteran, aga mis sa ise siin teed? kus sinu isiklik kommentaar siis on?
murueit 13. jaanuar 2016 14:13
kont hambusse 13. jaanuar 2016 13:48
Väga "inteligentne" kommentaaride vahetus kohati, peaks mainima. Teile veel teema mõtisklemiseks: vaadake konkreetse tööandja/turvafirma tausta - juba ammu enne seda kui mehed kinni kukkusid, olid mitmed märgid, et antud firmas ei ole kõik korras. Pealtnägijas oli isegi eraldi lugu sellest!!! Aga ikka oli vaja selle firma palgale minna n.ö korraliku kindlustuseta ja lonkava lepinguga. Võeti risk ja tulemus on see mis praegu on!!!
Palgamõrvarid ning vabatahtlikud 13. jaanuar 2016 13:44
Kui Eesti kaitseväes teeniv scout läheb missioonile, läheb Ta sinna VAbATAHTLIKULT.
Ta ei kaitse oma riiki vaid suurema palga nimel tapab süütuid!!!
Ründavad inimesi kes kaitsevad oma riike.
Laevadel piraate jahtivatega sama lugu. Kohver aga ei läinud vabatahtlikult Venemaale ning Ta tegeleb igapäev Eestu vastaste rünnakutega. Scoudid, piraadikütid ja muud pudrulojused ei võitle Eesti eest!
ss 13. jaanuar 2016 13:56
kuule idioot ei lähe need palgasõdurid midagi nii vabatahtlikult antakse valida kas lähed või astu minema
Kaitseväelane ss le. 13. jaanuar 2016 14:19
Ära aja suust mula kui midagi ei tea.
kas see on ikka kindel, et Kohver 13. jaanuar 2016 14:11
oli Eesti piiris. kes seda kindlaks teeb? Kui oligi teisti, siis meile seda keegi ei räägi, vaid väidetakse seda mis vaja. Kas kapo räägib õigust. Selles asutuses on väga palju valetamist ja salgamist.
swer 13. jaanuar 2016 15:33
mis vahet kus ta oli kapo käib seenel vene piiri ääres olgu õnnelik et ta seal veel kutuks pole tehtut
kle! tainas 13. jaanuar 2016 14:18
sul kuppel ikka väga sassis! sinu arust mehed jahtisid piraate ja piraadid kaitsesid oma riiki?? otsi abi!
võitlevad ikka küll 13. jaanuar 2016 17:54
Eesti s.o.USA huvide eest. Holmand on Eesti läänepoolne linn,seal olid meie mehed rahu vahtimas ja valvamas,et see plehku ei paneks.
eestlane ,see õige,armastab ja toetab piraate ikka ja alati,sest need on omad.
tubli mees 13. jaanuar 2016 13:35
hakaku poliitikuks, haaletan tema poolt
13. jaanuar 2016 13:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
no kui nüüd sinu räpast keelekasutust 13. jaanuar 2016 13:34
silmas pidada siis oled vist äsja antud tegevusega lõpule jõudnud, millega sa teistel alustada soovitad.
jestas küll 13. jaanuar 2016 13:28
milline riik meil ikka on.Pabulste heaks tehakse kõikvõimalik luxus elamiseks,millest oma rahvas ilma jäetakse.Selle asemel peaks valitsus tegema pingutusi,et omad kodumaale tagasi aidata.
Mõtetu valitsus,mõtetu valitseja ja mõtetud advokaadid.Kui riik võtaks asja südamega[kui seda neil üldse on]saaks ikka poisid kodumaale tuua küll.No vanasõnagi ütleb,et kelmid saavad ka ükskord oma vitsad-valitsus muidugi.
no 13. jaanuar 2016 13:42
milline mõttetu ja rumal kommentaator! Ja kahjuks on meil selliseid ikka väga palju, kes arvavad, et "teeme mis me teeme, küll riik PEAB meid välja aitama!"
Mikä Ruumis 13. jaanuar 2016 13:27
mida Te ilgute härra kallal? Väga õiged tähelepanekud ju. Eesti saaks teha rohkem.
Peeter 13. jaanuar 2016 13:26
Vaadake kidas riik toimis siis kui need jalgratturid kõrbes ära rööviti siis oli terve riik esijaldadelja maksid röövlitele mõnusa nutsu . Sellepärast riik läks tagajalgadele et need jalratturist mehikesed (nohikud ) olid professorite,riigiisade ja teiste tähtsate junnide pojad ,sõbrad tuttavad jne... Tavalised jalgratturid oleks siiamaani seal kõrbes mädanenud ja kõrbekotkaste sööt olnud !!!!! Onupoja poliitika sackib täiega ,muu pohhui .....
Uskumatu tõesti et eesti riik on nii tuim laeva kaitsjate suhtes asi pole liikunud kuhugi ???? Masendav ja Häbiväärne olla eestlane selliste õlirullide riigis
Teeline 14. jaanuar 2016 00:16
Jalgratturid röövis terrorirühmitus, kellega sai kaubelda. Kas lähed rahakotiga India kohtuniku juurde, et kuule, palju küsid kurjategijate vabaks laskmise eest?

seadus on kellele kirjutatud ? 13. jaanuar 2016 13:16
Horros 13. jaanuar 2016 13:10
See on ehe näide ajupestud inimesest.
.
Endine okupant õigustab relvastatud grupeeringu tungimist suveräänsesse riiki ja ei mõista, miks suverääne riik kaitseb oma riigipiiri, ning karistab rikkujaid.
midagi sellist 13. jaanuar 2016 14:52
ta ju ei tee, vaid soovib asjaoludele vaatamata neile inimestele sisulist riigipoolset abi.
Teie mõttekäik üldiselt-abstraktselt on aga õige.
võrdlemiseks 13. jaanuar 2016 13:08
Eesti riigist, Vaost, kadusid teadmata suunas 29 põgeniku. Meie mehed, 14 inimest istusid ausalt Indias ja ootasid, lootsid, et advokaadid teevad midagi. Mida advokaadid tegid 2 aasta jooksul??? Mille eest nad raha said? Aga 29 põgeniku kadusid, nagu vits vette.
sellele ju loodetaksegi, 13. jaanuar 2016 13:19
et põhja poole plehku panevad.Aga see peaks meie riigimehi(poisse) mõtlema panema aga tutkit.
võrdlemiseks 13. jaanuar 2016 13:33
Võrdlemiseks teiste kommentaatoritega sa ei ole päris adekvaatne. Soovitan arvuti kinni panna, muidu näed igas nurgas kesikuid ja ekrelasi. Viirastused?
Leo 13. jaanuar 2016 13:08
Mul on hea meel,"Eestis" on veel inimesi kes julgevad midagi välja öelda. Toetus.
ekre fänn 13. jaanuar 2016 13:22
Mul ka hea meel, kui keegi sõimab ja laimab!
a.t 13. jaanuar 2016 13:04
Indiat ei koti sääsepirin!
aga see pirin ei koti kedagi, 13. jaanuar 2016 13:21
pirisejad peksavad vaid endale päkaga vastu rinda.
13. jaanuar 2016 15:48
india ei hooli oma inimestestki mis teistest tahta,ajudeta pärdikud ründavad naisi ja riigil silmad klappidega kinni sest kasti vahe nii suur
Lugeja 13. jaanuar 2016 12:56
Seda tsirkust võib võrrelda siis Herman simmi jamaga.Venemaa hakkab temale vabadust taotlema.Inimesed mõelge natukene kui õhtuleht on kedagi mõjutanud.
Niiles! 13. jaanuar 2016 12:53
Kus on Niiles? Miks vaikib? Miks ei tegutse?
heinz 13. jaanuar 2016 13:04
Ära sega, ta luurab praegu
Andrus96 13. jaanuar 2016 12:52

oik 13. jaanuar 2016 12:47
Eesti riigil ei ole raha ja võimekust kõiki kodanike aidata. Iga päev on keegi kuskil välismaal, kes vajaks riigi sekkumatut abi. Neid abivajajaid on isegi eestis, kes peavad mõnesaja euroga oma invaliidsusega hakkama saama, piisavat abi nad riigilt ju ei saa.
Fakt on see, et antud laevamehed tegid tööd, see tähendab teenisid raha. Nad rikkusid reegleid, sisenesid teise riigi piiridesse keelatud esemetega. Iga normaalne mõtlev inimene küsiks, et kas mul on vastavad load olemas, et relvi jms lõhkematerjali riigi piiridesse vedada.
Kohvri ja jalgratturitega ei anna seda üldse võrrelda. Esimene teostas riigi huve ja rööviti eesti territooriumilt. Teised aga rööviti kui turistid. Laevakaitsjad aga rikkusid seadust ning on seega väärt antud riigi kohtusüsteemi otsust kandma. Mida saakski Eesti riik muud teha, kui aksepteerida teise riigi kohtuotsust? Loomulikult saab mõjutada ja survestada, aga kuskil jookseb piir.
Kaastunne laevakaitsjate peredele. Pidage vastu.
Tiit 13. jaanuar 2016 13:14
Ah, et Eesti riigil ei ole raha? Ameerika ja Jordaania kõrbetesse ja Eesti õhu ja igasuguste Aafrika muidusööjate toetamiseks on raha küllaga.
Endise sõduri suust peab ikka tõde kuulma, kui hädine on Eesti viletsus
Teeline 14. jaanuar 2016 00:22
Ja mida sa selle rahaga seal Indias teed? Maksad kohtunikud kinni? Advokaatidele ja maksis riik.
toni 13. jaanuar 2016 13:22
Sa oled ikka ajupestud kui selline maailmavaade ! Öeldi ju- dokumendid korras , seaduste rikkumised ka küsitavad ja seda kinnitasid ka mingil hetkel hindud ise ! Kui mingil hetkel miski justkui korras ja siis kellegi käsul pole see nii , siis kahtlusi kui palju ! Paraku on teatud riikides kohtunikud just sellised nagu on- kord räägib üht, siis teist ! ( seda on selleski saagas kuuldud! ) Ilmselt oled elukogenematu ja klassipinki nühkiv oivi)k . Ära aja jama mis raamatutesse kirjutatud kui mõttevõime kadunud !
Kas respekteerid siis nt P-Korea, mõnede Kesk-Ameerika , teatud ajal Pol Pothi seadusandlust ! Venemaa tellitud kohtuostuseid jne... . Elu pole must-valge !
Kohvriga oli ikka mitmeidki küsitavusi ! Propaganda on propaganda ja paljus just sinusugustele ! Kui kõrvade vahel vaid väike rosin, siis ära kire !
Mis puudutab rattureid, siis arvatavasti suutsid prantslased päris hästi toimetada ja meiepoolne raha tegi oma töö , sest pundis oli ka ´regio` ; nüüd eriti kõrge Mogherini, ehk sinusuguse mõttemalliga, kaasatud ! Indiaga pole tegeldud ei Eest Vabariigi, ei EL ega rahvusvahelisel tasandil kuna siitpoolt pole mõjukaid inimesi torkimas valitsust ja tamilid näitavadki trääsa ! Lihtstel inimestel pole lihtsalt sellist raha, et panna huvituma ametnikke või parteisid ( alustame Paetist )
Kaja 13. jaanuar 2016 13:35
Väga sarnane kohtu otsus, mis mõistis moslemid 5-7 aastaks kinni, kui ned tuttavatele võõral maal ära elamiseks raha andsid või laenasid. Isegi aastane vanglakaristus oleks olnud liialt pikk. Laevamehed ju täitsid ülemuste käske, kes mingitki karistust ei saa. See on siiski poliitika. Vaesele ja lihtsale inimesele tõmbame nii, et annab - teiste hirmuks.
Miljonivargad aga jalutavad ringi. Õiglast kohust pole olemas.
to: oik 13. jaanuar 2016 13:39
Mis see "riigi sekkumatu abi" tähendab ? Kas riigi sekkuv abi oleks tõhusam või hoopis hullem? Eemalt vaadates jääb mulje nagu sõidaks rong jaama.
13. jaanuar 2016 12:45
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Juku 13. jaanuar 2016 12:48
Ja kindlasti kirjutage, et tal on Krmli mõjutused nagu ka nendel vanematel, kes võitlevad lastekaitse vastu. Kui tahad, et eestis midagi korda saadetakse, millest ka reaalselt kasu siis oled kohe Kremlimeelne või keskerakonnas.
to küsimused 13. jaanuar 2016 13:00
kus või millal oled sa kuulnud, et nt ekre kaitseb kurjategujaid??? meie narkomuulad, kes kuskil vahele jäänud on aastate jooksul, ka väidavad, et ei teadnud ja justkui reisisid niisama. näe, kurjategija Simm ka tahab välja kogu aeg, pole rahul karistuse ega vanglaga. enamus kurjategijaid ütlevad, et nad pole midagi teinud. niisama ikka pokri ei pisteta!!
vastus küsimustele 13. jaanuar 2016 13:39
parteilist kuuluvust ei tea ega huvita ka, kõik ei ole sinusugused kes anonüümselt ÕL-is kommivad, mõni julgeb oma nime ja näoga, raha küsimata, tõde välja öelda. Ja kui sa selle jutu läbi lugesid siis järelikult pakkus ikkagi mingit huvi, kui ei lugenud siis kuidas saad väita, et spoakaga tegu?
etc 13. jaanuar 2016 12:45
Kogun ja kogun ja lõpuks saan raha kokku ning läheme viimaks ometi koos kogu perega neljakesi vabatahtlikult erafirma reisiteenuse kaudu soojale maale puhkama. Seal juhtub misiganes arusaamatus ja jääme mingite bürokraatlikke seaduste tõttu hammasrataste vahele. Eesti riik teeb exxeli tabelis koheselt korrektuure a´la miinus 4 inimest ja saadab andmed statistikaametile. Kõik ju korras, ise me läksime vabatahtlikult.
vastab tädi 13. jaanuar 2016 12:44
Vaata, meie istume soojades ruumides kõht täis ja meeleolu nagu tuulepööris siia ja sinna, kirjutame inkognito seda ja teist, mis pähe lööb aga too mees,kes kirja kirjutas, tema on võidelnud selle eest, et oleks rahu, tema on oma tervisest loobunud selle ehaks, et meie saame soojas muretult istuda ja tema sõna on peamine, tema sõnavõtt aga austustäratav ja see pole niisama tuulepööris, vaid mehe sõnavõtt,kes on võidelnud ja näinud sõda. Toetan mehe kirjas öeldud, sest tema teab, mida räägib.
Teeline 14. jaanuar 2016 00:40
Kelle rahu heaks ta seal Afgaanis võitles? Ei tule nagu ette, et sealt keegi oleks Eestit rünnanud. Vene agressiooni Afganiatani te kõik kirute. Mis on praegu teisiti? Lihtsalt agressor on teine.
afganistani veteran 16. jaanuar 2016 09:30
Kuule teeline! Olin seal 1982-1983 kuni sain killuga haavata,me koik olime seal käsu korras,kelle vabadust me kaitsesime,ma ei tea. Nägin palju,surma,oudust,viletsust. Elu oli selline- kas sina voi sind. Ka laevakaitsjad täitsid käsku. Rohkem inimlikkust,sest elus on palju ootamatusi.ka piibel ytleb nii,ära moista hukka!!!!!!!!!!!
hämmingus lugeja 13. jaanuar 2016 12:43
See "artikkel" on järjekordne tõestus, et militaristidel on peas puder ja kapsad läbisegi, ei mingit selget mõistuseraasu.
Põhjendan - kodanik Kohver oli riigi poolt saadetud missioonil (selle tagamaad ja teostus on omaette teema, mida ei soovita avaldada ega kritiseerida), aga laevakaitsjad olid siiski vaid suure raha jahile läinud härrad, kes valisid ebakorrektse tööandja. Miks peaks riik kinni maksma kellegi lolluseid ??? Mis te arvate, kuidas peaks käituma Eesti riik, kui meie vetest leitakse näiteks Vene riigi lipu all sõitev laev, mis on täidetud tolle riigi relvastatud kodanikega ?? Kõik, kes hetkel kaasmaalaste vabastamist nõuavad, kisaksid siis, et venelased tuleks vangi panna. Hämmastav silmakirjalikkus eksole. Faktid unustatakse miskipärast ära, kui tegu rahvuskaaslastega. Äkki hakkate ka Saksamaal tegutsenud eesti juveeli- ja pangaröövlite vabastamist nõudma - ka nemad läksid lihtsalt omale teenistust tagama, et siis siin kodumaal oma peresid toita ja majandust edendada :) Miskipärast ei soovita antud teema puhul mõista, et mehed, kes läksid sinna seda tööd tegema, ei läinud sinna mingist missioonitundest ega kodumaad kaitsma vaid ainult oma rahataskut täitma ja teatud ametid, nagu ka pangaröövli oma, on lihtsalt kõrgentatud riskitasemega.
toni 13. jaanuar 2016 13:37
Kle ullike ! Kui lähed Eestist kasvõi Soome tööle ja sinu tööandja on kuidagi seadust rikkunud . Kas siis sina omas naiivsuses peaksid asjade lahenemiseni türmis istuma ?!
Euroopas oleks see arusaamatu ja kisa taevani aga Aasias on teised tavad - kui pappi pole, siis oledki ise supi kokku keeranud !
Mehed läksid väga vajalikku tööd tegema ( ka Somaalia piraadid meelest !? ) Paraku nende elukutse ei olnud seotud seakasvatamisega ! Kui seadust rikuti, siis ehk firma poolt...kui üldse rikuti ! Mis on `töömeeste `süü antud kaasuses ?
inx 13. jaanuar 2016 12:43
täpselt minu mõtted on kirja pandud
Küsimus on 13. jaanuar 2016 12:41
Kes nende salarelvade veo taga siis lõpuks oli? Kas eesti riik või mõni meie ärikas? Siin on ikka vaks vahet ja sõltub kes peaks vastutust kandma.
Mikä Ruumis 13. jaanuar 2016 13:26
on täheldada märke, et Eesti eriteenistustel võib olla Aasias huve.
Smugeldaja 13. jaanuar 2016 12:39
saatke luurekoordinaator

Mannikekõunapuuall 13. jaanuar 2016 12:38
Mind paneb imestama, kui agaralt päästeti Tais vahele jäänud ja süüdi mõistetud narkokullereid, kes lõpuks toodigi Eestisse, kas ka vanglasse? Ilmselt mitte.
Teeline 14. jaanuar 2016 00:53
Muulad toodi koju vanglasse peale Tais süüdimõistmist, mitte enne ja selleks kulus päris mitu aastat enne kui need lepingud (kurjategijate üleandmise leping) tehtud said. Vahele jäid 1995, Eestisse toodi vist 2001. Kes oli tol ajal president, kes neile kohe armu andis? Kas mitte sm. Nikolajev.
Indiaga seisab see töö alles ees.
hädaabikutsung 14. jaanuar 2016 04:11
Teeline, kes see sm. Nikolajev on?
Teeline 14. jaanuar 2016 11:51
Üks teatud EW diplomaadi poeg, kellel koos perega lubati mööda Euroopat ja Ameerikat ringi sõita.Ja seda ajal, mil isegi turistil pidi perekond NSV-sse jääma.
...... 13. jaanuar 2016 12:35
Sellise suhtumisega riigiametnike Eestil küll vaja ei ole. Küll minnakse pöördesse kui mõne riigiametniku sugulane "vabatahtlikult narkootikumide veoga" kuskil teises ilma otsas vahele jääb, mingite nn. " star jalgratturite ", turistide ja " kangelasest KAPO " töötaja päästmiseks vahetakse koguni " elav otsene teave " kiirkorras Moskvale edasi. Eeldan, et esimese vabariigi aegne sõjaväeluure ülem Richard Maasing keeras sellise tegevuse peale hauas teist külge. Vähemasti tänaseks on siis selge et Eesti kodanike seas on nüüd kindlasti võrdsematest võrdsemad.
MIKS? 13. jaanuar 2016 12:34
MIKS Suurbritannia valitsus ja peaminister on nii jobu? Öelge, EKRE ja KE kommijad! Miks nad pole India vetesse saatnud lennukikandjaid, sõjalaevu, allveelaevu....? MIks nad pole heitnud Indiale mõnda aatomipommi...? Miks pole Suurbritannia sõjavägi rünnanud Indiat....? Miks, miks, miks.....?
Mida te väikese Eesti valitsuse kalla närite, vaimselt haiged kesikud ja ekre lõugajad...? Kui nii targad olete, siis minge Indiasse ja TOOGE need vangid sealt ära! Helmed, Savisaar, Simson - KOHE oma hulludega Indiasse! KOHE!
...... 13. jaanuar 2016 12:37
Võta number ja saad vähemasti kevadeks arstile.
don't worry take it easy 13. jaanuar 2016 12:54
12:34, küsimus ei ole praegu EKRE-s ja Keskerakonnas, rahune ükskord maha! Küsimus on merepolitseinikes, kes olid alusetult arreteeritud ja nüüd fabritseeritult süüdi mõistetud.
Reede 13. jaanuar 2016 12:26
Lapsikud, kibestunud inimese seisukohad. Kahju, et veteranil ei ole paremat teha, kui kogu vastutuse veeretamine poliitikutele.
weqweqe 13. jaanuar 2016 12:39
Aga kas sa ei näe natukenegi selles kirjas tõtt? Kas näed ainult kibestumust?
lihtsalt lugeja 13. jaanuar 2016 12:25
Jaa.Lugedes neid kommentaare siis tuleb meelde ütlus: eestlase parim toit on teine eestlane.Küll te olete õelad.Miks alati tehakse kõik maha.Need laevamehed on ikkagi meie kaasmaalased.Võibolla nad tegid valest et läksid sinna aga ega sellepärast ei tasuks neid hukka mõista.miks riik igasugu pagulasjama toetab.?Miks saadetakse igasugu abi välismaale.?Miks siis need eesti mehed ei ole abi väärt.?
to: 12:25 13. jaanuar 2016 12:38
Millist abi? MIda konkreetselt? Niipalju, kui on olnud võimalik, on ka tehtud! Sina ei tea siis üldse, MIDA on tehtud? Ära aja üldist möla ja ära risusta kommentaariumi!
Jobu 13. jaanuar 2016 12:25
Kõik Eesti pätid tuleb kogu maailmast koju tuua, siis saavad paljud eestlased nendele vanglate ehitamisel ning nende valvamisel ja toitmisel tööd ning Eesti jõuab Euroopa viie rikkaima riigi hulka
13. jaanuar 2016 12:35
Oled oma nime väärt!
djaval 13. jaanuar 2016 12:54
Toome parem siia pätid süüriast ja mujalt...
olge reaalsed 13. jaanuar 2016 12:20
Ratturitega pole mótet vórrelda- need täitsid luureúlesannet ja seepärast osteti välja. laevakaitsjad on nn tavakodanikud ja vaielda vóib aiinult selle úle, kas kohtuotsust saab täita ka eestis ja púúda saada neile paremaid tingimusi seal. Nagu ka on välja öeldud, me aksepteerime iga riigi kohtuotsust ( v. a. Kohveri oma muidugi aga see on teine mäng). Kui mind pannakse soomes vangi, siis ei hakka keegi siin mind vabaks ostma. Asi lihtsalt on selles, et riigi tasemel jahutakse, kuidas me neid seal päästame aga tegelikult ei hakka hammas peale . Keegi ei tea, palju on súúdistuses tóde ja palju valet.
veteran 13. jaanuar 2016 12:20
Noor kolleeg ütleb tõtt näkku kogu riigile, riik virutab valega vastu, tema jõud on kordi suurem. Ei hoolita siin tegijatest, vaid homoseadus ja riigivargus on meie juhtide prioriteet. Väga tahaks siit lollidemaalt pageda aga kodumaa mullas pidi uni parem olema. Küll tuleb kord see üleilma kohus, kus ka õiglusele au antakse.
to: arulage veteran, 12:20 13. jaanuar 2016 12:25
Lollid kesikud ja ekrelased - hoidke oma möla riigi vastu endale! Kesikud - närige üksteise kõri ja ekrelased - sõimake omavahel üksteist!
HateMail 13. jaanuar 2016 12:35
sul selle vana leierkasti käuksutamisest kopp ees pole?ja mida nimetad riigiks?kes on riik?
marutaudis orav ei näi väsivat. 13. jaanuar 2016 12:35
sass 13. jaanuar 2016 13:05
Kas see pole vihakõne? Ma ei kuulu ühegi partei ridadesse.

ursabursa 13. jaanuar 2016 12:17
Imelik kiri.. kas tõesti mõtleb tulevastele valimistele?! Kohver , rööviti Eesti Vabariigi territooriumilt. Mis ebaõnnestunud operatsioon?! Sama võiks väita laevakaitsjate kohta! Need mehed , läksid tööle erasektorisse, kedagi teist ei saa süüdistada kui ainult ennast , et firma selliselt käitus meestega ..pean silmas hilisemat , vangistusperioodi. Kohver rööviti kui Eesti Vabariigi kaitsepolitseinik ja eesti territooriumilt!! Suur vahe!! Pean meie kaitseväelastest väga lugu ,aga kes sellise ameti valib , eriti välismissioonide suunitlusega, peab ja usun ka et arvestab, millised ohud jne ümbritsevad mehi. Veelkord ,aga need mehed töötasid erasektoris, mis ei tähenda et riigipoolne abi peaks puuduma , aga selles kontekstis nagu autor seda avaldab- ei ole pointi! Ühinen ka eelpool kommenteerinud -Lugeja -arvamusega!
heinz 13. jaanuar 2016 12:36
lähed välismaale puhkusereisile, jääd hätta arusaamatuse tõttu, mitte tõendatud väärteo tõttu. nüüd Eesti saadab sind pe...e põhjendusega, et ise läksid , vabatahtlikult ja süüdistada tuleb vaid iseend ja reisibürood (ka erafirma), kelle kaudu reisisid ja jälle EV jaoks probleem lahendatud. See on Sinu arusaam??? Ilmselt jah, sellepärast meid nii vähe ongi.
Juku 13. jaanuar 2016 14:12
Kas see siis pole ebaõnnestumine, kui kaitsepolitseinik röövitakse Eesti territooriumil? Naeruväärne ja hale ju lausa! Häbenema peaks, aga mitte õigustama.
mati toJuku 13. jaanuar 2016 19:42
ebaõnnestumine on see ,et see kaitsepolitseinik töötab endises ametis edasi ,see on võimalik vaid eestis
13. jaanuar 2016 12:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Marusja 13. jaanuar 2016 12:18
Andrei on seepärast haige,lontkõrv,et ta Andrei on.Eks ju. 13. jaanuar 2016 12:27
sa ju puhta soe ja mis see basibo veel on?Mingi hispaaniakeelne sõna või?
No basiba siis,kuid võibolla siiski spasibo.
Teeline 14. jaanuar 2016 01:02
Kellega Eesti sõdib?
Lugeja 13. jaanuar 2016 13:04
Lugege korralikult mida Putinlane on tahtnud või õigemini on öelnud keda mõnitanud kuid põhihariduseta inimesed lihtsalt ei saa aru.Tubli Putinlane.
..... 13. jaanuar 2016 12:12
Et kui läksid vabatahtlikult siis on savi mis neist saab jah...osadest kommentaaridest loeb küll sedasi välja....mis teil viga on rahvas kes niimodi arvab...Oma rahva poolt tuleb alati olla ja oma rahvaeest tuleb alati vòidelda...vahet pole mis see situatsioon on...ratturid kes olid pantvangis said päris ruttu kodu....nii et ärge lahmige siin ja otsige vabandusi,et mitte aidata neid poisse ja toetada neid...igaljuhul tuleb toetada neid....vahet pole kas läksid vabatahtlikult vòi mitte...loll arusaam teil asjadest...kui te ise sarnases situatsioonis oleksite pöörduksite te esimese asjana nutt kurgus abipalvega riigi poole...
MIDA SIIS KONKREETSELT TEHA....? 13. jaanuar 2016 12:10
Iga sitavares muudkui lõksutab oma lõugu ja ajakirjandus õhutab vaenu ja viha tagant. Aga ükski sitavares ei ütle, MIDA SIIS KONKREETSELT TEHA...? Kas Eesti peab minema Indiasse ja JÕUGA ära tooma vangid...? Kuulutama SÕJA Indiale...? Vangistama kõik India KOHTUNIKUD...? Ei ole mõtet loopida tühje sõnu mingitel "sõduritel" või "kangelastel", kes häälitsevad julgelt ema SEELIKU alt!
Eesti ei ole üksinda võimeline MITTE MIDAGI tegema India vastu. Isegi Suurbritannia ei ole suutnud oma vange vabastada... Haukuge Suurbritannia kallal ka, et kui väetid ja lorud nad on! Ukrainlasi on ka vangis. MIks Ukraina pole vallutanud Indiat - öelge "targad" jobud! Ainult haukuda ja lõugu lõksutada oskavad kõik: auh,auh, auh! auh,auh,auh! auh,auh,auh, kesikud ja ekrelased!
isa+veteran 13. jaanuar 2016 12:30
Teil on haige arusaam diplomaatiast....miks peab kohe söjaga vastu minema...selleks on olemas riikide vahelised kokkulepped jne...DIPLOMAATILISEL teel tuleks Eesti riigil koguaeg teha lobitööd nn spammida, et vabastaqda oma kodanikud, ja kaasata ka oma liitlasi näiteks
to: 12:30 13. jaanuar 2016 12:40
Seda on ju TEHTUD ka, HAIGE inimene!
see 13. jaanuar 2016 12:46
on välisministri tegemata töö, noormees kirjutas tõtt, milleks siis diplomaatia........
Tubli Sõdur!!! 13. jaanuar 2016 12:05
Kõik õige....kahjuks meie banaanivabariigil ja nende pehmodest juhtidel on asjadest arusaamisega kehvad lood. Kui mõni aeg tagasi langesid Eesti vabatahtlikud rattamatkajad Liibanonis pantvangi siis väidetavalt tegi Eesti riik väga palju, lausa niii palju , et me tänaseni ei teagi kui palju. ja äpardunud Kohver lugu on muidugi naljanumber omaette.
to: Tubli...., 12:05 13. jaanuar 2016 12:22
Kesikutel ja ekrelastel on ikka igaüks "tubli", kes sõimab või haugub valitsuse või Eesti riigi vastu! "Tubli", kes laimab, "tubli", kes alandab, "tubli", kes vingub, "tubli", kes sitaga loobib.... Kahju, et selliseid "tublisid" inimesi on ainult käputäis - eesti rahva si**hunnikud!
kesse sii nõnna sõimleb? 13. jaanuar 2016 12:40
Tundub, 13. jaanuar 2016 13:51
et oled ise ka üks nendest, kes maksumaksja kulul "liugu laseb". Mina, kui tavakodanik ja maksumaksja, tahaksin selle "toreda" valitseva seltskonna käest küsida, et mida head ja kasulikku on nad rahva (loe: valijate) heaks ära teinud?!? Olen kogenud sedagi, et kui sul tekivad mingid mured ja probleemid, siis abi saamine on ikka "uppuja enda asi"...
heinz 13. jaanuar 2016 12:00
Tegelikult ei ole õige arutleda selle üle, et riigi teenistust täitev kodanik peab olema riigi poolt enam kaitstud kui erafirmas töötav kodanik. Eesti peaks võrdselt kohtlema kõiki oma kodanikke, kui nad on sattunud hätta väljaspool riigipiire. Proua Kaljurand tõepoolest justkui vabandas oma tegevusetust sellega, et laevakaitsjad olid erafirmas mitte riigiteenistuses ja sinna otsa veel halvustav repliik tööandja aadressil (????!!!). See pani mõtlema, et Eston Kohveri juhtumit kasutasid poliitikud ära eelkõige poliitilise kasu lõikamiseks. Mis saab veel magusam olla, kui Nato potentsiaalne vaenlane suur Venemaa teeb liiga väikesele Nato riigile. Kogu maailma tähelepanu oli Eestile pühendatud.
Sellise suhtumise taustal ei julge reisimagi minna, sest see ka ju vabatahtlik ettevõtmine , mis ei vääri Eesti kodaniku kaitset riigi poolt.
Jürka 13. jaanuar 2016 12:20
Reisimine pole võõra riigi lipu all seiklemine relvaga käes kahtlastel eesmärkidel. Neid kaht asja ei saa võrrelda.
heinz 13. jaanuar 2016 12:41
lõpeta ära, mis on kahtlane?? kas see, mis kauge ja mitte lahtiseletatu?? Eelkõige tuleb lähtuda oma kodanike kaitsmisest. Miks me omasid ei kaitse??
13. jaanuar 2016 11:56
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
peaasi saab eesti riigi ees pugeda... 13. jaanuar 2016 12:34
sa ju omadega puhta sassis.
alari 13. jaanuar 2016 11:55
lugesin seda artiklit ja pean au andma Andrei Vesterinen le kes suutis sellise kirja kirjutada. see on häbiasi et juba nii pikka aega on meie mehed seal istunud ja nüüd veel 5 aastat juurde ja meie riik ei suvatse siiamaani midagi ette võtta ja samas tembeldab meid erinevate lausetega et küll viha õhutajad ja mis muu veel. kui riik oleks teinud algusest peale korralikult oma tööd ja oma pilgud pööranud probleemide poole mis vajavad lahendamist siis oleks juba ammu meie mehed kodus oma perede juures. PS. loodan sügavalt et riigi tegelased seal kõrgemal kohal võtavad pea persest välja ja hakkavad tööle, mitte ei tõsta endal, erinevatel kaupadel ja küttel hindu et maksta riigi võlga mis on teab kui suur.
to: alari, 11:55 13. jaanuar 2016 12:14
MIKS sina, "tark" Alari, ei vabastanud siis neid vange? Või MIKS sa siis vähemalt ei öelnud KUIDAS neid vabastada? Ära mölise siin umbluu juttu kui sul konkreetseid ettepanekuid ei ole kuidas Indiat põlvili suruda! Suuga teed suure linna, käega ei KÄO pesagi - nii ütleb eesti rahvas!
mis sa siin räuskad koguaeg, 13. jaanuar 2016 12:42
miinuseid korjad või?

toetaja 13. jaanuar 2016 11:49
pole vist vaja arusaamiseks eriti ajusid, sest need on samasugused eesti kodanikud nagu jalgratturid, hr.Kohver jne. Ilmselt oleks viimane ka võinud keelduda ülesandest v sunniti teda riskima vägisi? Tiblad hoolivad omadest enam kuivõrd alles tegid avalduse, et isegi riigipiirid ei oma tähtsust omade kaitsel vms.
heinz 13. jaanuar 2016 12:02
sellise suhtumise tõttu (omad jäetakse hätta) eestlasi nii vähe ongi
Leopall 13. jaanuar 2016 11:44
Autorilt väga õige ugu!
rks 13. jaanuar 2016 12:14
Asi lihtne,autor hakkab poliitikasse püüdlema....ongi kogu lugu.
Andrei 13. jaanuar 2016 11:38
aitäh, tead millest räägid, kas nendeni ka see küünib, vaevalt-- nende peret see ei puuduta ju
Indrek 13. jaanuar 2016 11:34
Siiani on esitatud kogu asi ainult soovitud valguses ja esitajad on advokaadid.Advokaat on aga ainult kõigest üks kolmest protsessi osalisest(kohtunik,süüdistaja ja kaitsja).Nüüd tuleb ikkagi välja, et tegemist oli ikkagi laevaga, mis ei olnud piraaditõrjelaev vaid puhkekoht(hotell) ja hotellis relvadega..., millele lisandub ebaseaduslik riigipiir ületamine, ebaseaduslik kütusetankimine.Firma , kes neid palkas saab suurepäraselt aru ja on kadunud nelja tuule poole.Meestel pole aga kuhugi kaduda.Nüüd lihtsalt tuleb ära oodata kohtuotsuse siu .
Mere turva Indrekule. 13. jaanuar 2016 11:52
Teil on täiesti õigus ja vist olete teadlik.Mehed tunnistavad,et olid vabavetes ,no kuulge vabas vetes ei puutu keegi kedagi.Kõige hullem oli nendel meestel teenistusaeg oli läbi,ei olnud esitada pabereid miks nad seal relvadega.See oli suur käkk tööandja ja selle riigi poolt.Isegi täpset riiki ei ole teada ja seotud on midagi üks eesti seküürit firma.Meestel tuleb lihtsalt ära istuda ja vait olla.Kui lähevad edasi kaebama võivad veel otsa saada.Kõige hullem miks mehed salgavad kõike kas on tööandja poolt ära hirmutatud.
kysin 13. jaanuar 2016 13:41
mis riigi lipu all see laev oli?
Lugeja 13. jaanuar 2016 11:25
Kiri täiesti õigustatud! Miks mõned inimesed on võrdsemad kui teised? Jutt vabatahtlikkusest on väga imelik. Ju Kohver oli ka võsas vabatahtlikult või siis mitte? Aidake ometi, riigimehed ja naised, neid Indias vaevlevaid mehi. Mul kipub küll usk oma riigisse kaduma.
IKKA JÄLLE RIIK...? 13. jaanuar 2016 11:22
Kommentaare lugedes jääb mulje, et inimeste kallal pole gripp vaid ajupehmenemine. Emotsionaalselt saan laevakaitsjate lähedastest aru ja tunnen kaasa, aga neid mehi ei saatnud sinna tõesti RIIK ja miks peb siis kõiges RIIKI süüdistama, usun et tehakse mis suudetakse. Papuassidega lihtsalt on asju keerulisem ajada...
maamees 13. jaanuar 2016 11:41
Aga kas jalgrattureid saatis riik sinna sõjakoldesse,kus nad hätta sattusid.Siis küll riik aitas.
neil oli austav 13. jaanuar 2016 11:53
õlesanne andmeid koguda ja üht-teist tähele panna .
13. jaanuar 2016 14:29
Eks ta aita praegugi, asjad ei käi sõrmenipsu järgi nagu tahaks, tegemist ju riigiga kus asju aetakse hoopis iseäralikul moel...
13. jaanuar 2016 11:10
Tegelikult üsna rumal kiri, sest need mehed ju olid vabatahtlikud tööleminejad. Või saan ma midagi valesti aru?
irw 13. jaanuar 2016 11:21
ja Eston Kohver läks tööle relva ähvardusel? Kõik, kes on tööl, teevad seda vabatahtlikult. Tegelikult oli hoopis teie kommentaar üsna rumal.
Mart 13. jaanuar 2016 11:28
Jah, saad valesti aru.
to / 11:10 13. jaanuar 2016 16:46
Tegelikult ma loodan, et Sinu või Sinu lähedastega midagi sellist juhtub! Kas sa siis ka tegelikult nii südametu ja ükskõikne oled? Tegelikult SAATUS (!) anna minna selle inimese puhul . Anna minna ja too tegelik õnnetus sellisele rumalale kommentaatorile. Tegelikult ka ja mitte mängult. Tegelikult!

Mileina Jõgi,Harjumaalt 13. jaanuar 2016 11:08
Väga õige kirjutis ja põõrdumine meie nn.kõrgete riigiametnike poole.Julge tegu,Reaspekt!!!Kuid kahjuks (see on minu arvamus=)ei muuda Teie põõrdumine midagi.Põõrdumine jääb ikka märkamata,tehakse nägu,et ,,midagi teevad,,aga sinna paika see ka jääb.Ütles ju Kaljurand otse välja,et laevakaitsjad läksid sinna,,vabatahtlikena,,Mul on valus ja kurb,et nii käituvad meie valitud ametnikud.Rõivas on rahvale nii palju valetanud,et ma üldse imestan,et ta veel oma kohta saab pidada.Eesti riigis on rahvas kõrgeim võim ja rahval on õigus oma peaminister ka tagasi kutsuda.Peaminister pole alates valityks saamisest midagi ärateinud rahva heaolu parandamiseks,tema esmane mure on pagulased,kes hakkavad rikastama meie õhukest riiki.Mis aga puutub Kaljurannasse,siis see inimene on kardinaalselt muutnud oma seisukohti ja rahvas ei lähe talle enam üldse arvesse.Hoidku jumal,kui temast saab meie uus president,siis hüvasti EESTIMAA ja Maarjamaa rahvas.Kui ta oli veel suursaadik venemaal,siis oli veel ta kuidagigi Esti rahva poolt.Aga jah,võim muudab inimesi ja antyd lubadusi.Mis aga puutub meie presidenti,siis see ei kannata enam ka päevavalgust,moraalitu ja lõdva püksikummiga president.Aga eestalsed on tyblid,kannatlikud ja alandlikult.Ikka ja jälle astuvad samasse ämbrisse valides Toompeale inimesi,kes juba ammu on oma rahva peale sülitanud.Aga nemad tynnevad ennast hästi teades,et teevad nad mida teevad ja kuidas-rahvas ikka vait,Kui kaua veel,kas me sellist Eestit tõesti soovisime,kindlasti mitte.
Ants 13. jaanuar 2016 11:17
Kas sa kulla inimene ise ka aru said oma demagoogiast?
Proua Jõgile 13. jaanuar 2016 11:59
Ma ei võta tõsiselt inimest, kes isegi põhikooli tasemel kirjutamisega hakkama ei saa.
to Proua Jõgile 13. jaanuar 2016 13:41
veel enam ei ole tõsiseltvõetavad sinusugused botaanikud.
Kui muud argumendid puuduvad,siis minnakse ikka kirjaoskuse kallale,ka rahvuse või vanemate...
härra Järv 13. jaanuar 2016 15:34
et teaksid, siis kirjaoskuse omamine näitab kirjutaja harituse kohta rohkem kui kirjatüki sisu.
keelemees 14. jaanuar 2016 04:57
11:53 Proua Jõgile, 15:34 härra Järv... Olen teiega nõus, et veatu vorm on kirjutatu tõsiseltvõetavuse aluseks ning näitab midagi ka kirjutaja harituse kohta. Kuid kahel juhul võib keelevead siiski kritiseerimata jätta. Esiteks siis, kui kirjutaja ei kirjuta emakeeles ja tal on ortograafiaga ilmselgelt raskusi. Teiseks, kui kirjutise sisu kaalub üles vormilise poole... Mileina Jõe arusaam Eesti poliitilisest hetkeseisust ja selle juhtfiguuridest on selge ja otsekohene. Vähe sellest, lausa tabav!
ahsoo 14. jaanuar 2016 12:04
aga Jõgi ju täitsa eestlase nimi? Seda enam, et kui palju välismaalasi teab väljendit "lõdva püksikummiga" näiteks ja seda lausa õigesti kirjutada oskab? Ei tasu nii kiiresti kirjutades lahmida ja teiseks - päris kõik ikka ka õige pole, mida M.Jõgi kirja paneb. Kaljurand on väga tugev välisministrina ja tavaline eestimaalane Harjumaa põldude vahelt ei peagi oskama seda adekvaatselt hinnata.
Küsimus 13. jaanuar 2016 11:07
Huvitav, kas need nn laevakaitsjad turvasid seda laeva Eesti Vabariigi lähetusega? Kui ei, siis milleks käratseda?
kaak 13. jaanuar 2016 13:12
Need laevakaitsjad teenisid Eesti Vabariiki Välislähetustel. Aeg täis teenitud, Eesti Vabariik enam neile tööd ei pakkunud ja nad olid sunnitud otsima pensionile lisaks tööd ja said seda Firmast, mis pakkus neile vastavalt väljaõppele samast tööd.
maamees 13. jaanuar 2016 11:04
Eks see tegutsemine näitab,kuidas valitsus hoolib oma inimestest.Loodan,et leiavad õige lahenduse ja meie mehed tulevad kodu tagasi.Neil kõigil on siin emad,isad,naine,lapsed,kes vajavad neid ja ootavad neid.Ilves,Rõivas ja Kaljurand võiksid hetkeks ise nende olukorda panna ja mõelda selle üle.
Teeline 14. jaanuar 2016 01:20
Kõik on siin targad Eesti valitsust kiruma. Aga keegi ei ütle, mida siis tegema peab. India Välisministeeriumist on iga jupi aja tagant aru päritud, advokaatidele on meeste kaitsmise eest makstud, diplomaatilisi kanaleid pidi on asja aetud.
Mida siis veel teha ? Kohtunikele raha anda, nagu jalgratturite puhul terroristidele? K-komando sinna saata?
Siin on juba kirjutatud, et isegi Inglismaa ei suuda oma endiselt asumaalt mehi päästa, mida siis suudab Eesti riik?
pablo ptzzz 13. jaanuar 2016 11:02
Sõdur vist mõtlemise ja loogikaga tõesti ei hiilga. Laevakaitsjad olid ju tõesti tööle minejad, eraettevõtte töötajad. Kohver, aga riigi teenistuses.
.. 13. jaanuar 2016 11:30
.. ja kui teemat edasi arendada, siis pantvangis jalgratturid lausa erareisil.. Kas nii?? Hoolimata erareisidest, riigiteenistusest või tööl käimisest peaks riik ikka hädas olijatele välismaal abikäe ulatama. Laevakaitsjate loos, ilma riigi abita, positiivset tulemust loota ei ole.
Rambodele 13. jaanuar 2016 12:43
Kas riik pole neile raha andnud, kas pole advokaatide tasu korraldatud? Koperdasid miini otsa või läksid valel ajal üle tee, sõitsid oma künaga teise riigi vetesse, rikkusid teise riigi seadusi, tankisid salakütust jne. Mis seal vahet? Ise riskisid! Saaks aru, kui see veteran siin raha küsiks, et tahan sõita sinna turvafirma kontorisse ja oma puujalaga selle pealiku lauale põrutada, et makse mu sõpradele palk välja ja aidake mehed koju.
See, et siin Eston Kohvriga mingeid paralleele tõmmata, see pole see. Nagu lugeda, Kaljurand võis kaastundliku häälega rääkida, mis tahtis, tegelik Eston Kohvri vabastamine oli ammu enne teda kokku lepitud. Nii on ka praegu, mis tegelikult seal oli ja on, see on udune. Nagu lugeda kaitsepolitseinik oli arvestanud kinni istumisega ja sama peaks ka nendel laevakaitsjatel olema, et võib elu kaotada või kinni istuda. Kui sellega ei arvestatud, siis passinuks Maxima turvamehe töö
Lisaks veel seda, et salakauba tõkestamisest saadav tulu, millega kaitsepolitseinik oma elu ja vabadusega riskides tegeles, aitab vast nii mõnelgi uljaspeal sotsabi saada ja arstil käia.
Jaan 13. jaanuar 2016 11:35
Kas jalgratturid olid ka riigi lähetusega? Riigi jaoks peaks kõik kodanikud võrdsed olema
To Jaan? 13. jaanuar 2016 12:13
Kas jalgratturitel olid teise välisriigi territooriumil relvad kaasas? Siin on ikka väike vahe - Kas käia lihtsalt matkamas (ja näiteks indja näitel jääda kivirahe alla) või olla relvastatult teisee riigi territooriumil.
jalgratturid 13. jaanuar 2016 21:55
olid seal luuramas, milline riik nad sinna saatis, pole raske arvata. Igatahes ründasid varsti peale nende retke Süüriat terroristid.
Mis vabatahtlikud nad on??? 13. jaanuar 2016 10:57
Mis puutub selle avameelse ja kartmatu inimese isiklik poolehoid Savisaarele!!!! Jutt on 14.eestlastest, kes on aastaid istunud vangis. Mille pärast nad sinna sattunud on, kas nad on kedagi tapnud, varastanud, smugeldanud narkotsi? Võib ka öelda, et nad ei ole seal ka omal tahtel, sest meie riigis ei ole nende jaoks tööd ja kohta. Nad peavad oma perekondi toetama ja teist võimalust ei leidnud, kahjuks. Nii et väga puhtad meie asjapulgade südametunnistus ei saa olla. Aga avaliku kirja autori julguse, sõpradele ustavuse eest - müts maha, vähemalt mina arvan nii.
Kahjuks.. 13. jaanuar 2016 10:56
...asjatundmatu, naiivne ja Eesti riigi vastu täiesti alusetult lugupidamatu seisukoht.
Eesti riigi ???? 13. jaanuar 2016 11:56
Kallis võiks tulla tän asesse päeva ja julgena tunnistada fakti taastatud Eesti Vabariigi mahamüümisest . Oleme peaaegu osariik ja meil on USA igakülgne kaitse . Enam ei ole olemas Eesti riiki selle tõelises tähenduses.
Meil on freedom,mitte vabadus.
Andras Kralla 13. jaanuar 2016 10:53
Sõdur, see sama sõdur kes pronksööl laamendas, sellest tüübist on ju olemas isegi pildimaterjal tol õhtul juhtunust. Nüüd koostab avaliku kirja.
muki 13. jaanuar 2016 10:52
eesti riigiisad ei tunne häbi oma tegemata töö ja rumaluse pärast, vaid ikka teistepärast. Ei lähe päevagi kui mõni riigiisa häbi ei tunneks. Võiksid lõpetada juba ükskord teiste pärast häbi tundmise. Oleks aeg endapärast häbi tunda.

paljud siin 13. jaanuar 2016 10:52
kommenteerivad,et nad läksid sinna vabatahtlikult elamiseks raha teenima.See on samasugune rahateenimisvõimalus nagu iga teinegi.Aga siia tooks kohe võrdluseks 7 jalgratturit kes sattusid oma reisil samuti vangi.Ja nemad teadsid täpselt mis olukord seal on kui reisima läksid.Ja see oli puhtalt lõbusõit.Ja ometi jooksid valitsejad nende vabastamiseks jalad rakku ja kulutasid miljoneid.Küsiks nüüd kui palju nende vabastamine maksma läks?Ja kas need lõbusõitjad on selle raha riigile tagasi maksnud?Üks ai on kui minnakse pere ülalpidamiseks raha teenima ja hoopis teine asi kui minnakse lihtsalt lõbusõidule.Tegelikult ei ole nende töölkäijate vabastamiseks midagi tehtud ainult targutatakse.Veel tahaks öelda nendele kes hoiatustest ei hooli ja reisivad kriisipiirkondadesseKui teiega sel midagi juhtub siis ärge abi oodake.Riik ei pea teid abistama.See on reisimine omal vastutusel.
võrdlus ei päde 13. jaanuar 2016 11:05
Jalgratturid on teine teema, seal oli tegu Eesti riigi kodanike päästmisega võõrriigi kurjategijate, terroristide käest. Laevakaitsjad pidas kinni, esitas süüdistuse, mõistis kohut, määras karistuse siiski India riik. Kas järgmisena peaks Eesti riik protesteerima kuskil Peruu vanglas istuvate narkomuulade süüdimõistmise üle?
Karu 13. jaanuar 2016 22:32
Ehh, loll jutt suhu tagasi! Need Eesti poisid ei ole ju narkomuulad, tr..bl!!!
10:52 le 13. jaanuar 2016 11:09
Tehke vahet turistil ja teenistujal.Tänan.
Tahtsin.... 13. jaanuar 2016 11:26
...just sama mainida, et mis värk nende jalgratturitega oli? Läksid teadlikult kriisi piirkonda, nende nö päästmine maksis kena hunniku raha ja kui koju said, siis koheldi kui kangelasi. Sama Kohveri teema, FSB tõmbas meie KaPo 'le lihtsalt mütsi silmini pähe :D, ehk taas ebaõnnestujat koheldi kui kangelast :D Kuidagi jube väärastunud need asjade kulgemised ja lahendamised....
Tahtsin.... 13. jaanuar 2016 11:26
...just sama mainida, et mis värk nende jalgratturitega oli? Läksid teadlikult kriisi piirkonda, nende nö päästmine maksis kena hunniku raha ja kui koju said, siis koheldi kui kangelasi. Sama Kohveri teema, FSB tõmbas meie KaPo 'le lihtsalt mütsi silmini pähe :D, ehk taas ebaõnnestujat koheldi kui kangelast :D Kuidagi jube väärastunud need asjade kulgemised ja lahendamised....
nimi 13. jaanuar 2016 18:01
Asi pole isegi selles kas läksid vabatahtlikult või mitte. Asi on väga must ja valge - Mehed on Indias kinni peetud, sest eksisid sealse hinnangu kohaselt seaduste vastu, mille tagajärjel mõisteti vangi. Eesti riik ei saa teha midagi rohkemat, kui kaljurand ütles - diplomaatilisel tasemel rääkida ... ja rääkida ... ja rääkida. Eesti riik ei saa öelda Indiale,et teie seadused meile ei kehti. Kurb lugu, aga nii on. Teoreetiliselt on see sama, kui mõni india sisserännanu vägistab siin inimese ja India valitusus hakkab meile ütlema, et kuulge see polegi meie arust päris kuridegu, laske mees lahti. Näide on natuke ekstreemne, aga point jääb samaks. Teise riigi seadusi tuleb austada ja nende vastu me ei saa. Siin ei ole võimalust kedagi koju tuua, kui ta on kuriteos süüdi mõistetud.
Ja ratturid ja kohver olid röövitud ... siin ei saa paralleeli tõmmata .. laevamehed vahistati politsei poolt.
Вестернену 13. jaanuar 2016 10:52
Как будто вы поехали "защищать" Родину только из патриотических соображений !!! Из-за тех же денег! Смешно читать!
смешно 13. jaanuar 2016 11:14
ТАК НЕ ЧИТАЙ, если так смешно. Тут действовать надо, умник.
Erru läinud Eesti Kaitseväe kõrge ohvitser. 13. jaanuar 2016 10:51
Tere Lugupeetud kui endine alluv Hr.Andrei Vesterinen kas Teie pöördumine ei ole kentsakas.Milles on süüdi Eesti riik teise riigi teenistujatega.Jah kui EURO kodaniku on kohus aidata ,isegi narko ärikaid aidatakse kolmandatest riikidest.Ole terve.
? 13. jaanuar 2016 11:08
Kõrgel ohvitseril puudub elementaarne kirjaoskus?
? le 13. jaanuar 2016 11:31
Teil puuduvad igasugused oskused,isegi oma nime ei oska kirjutada.Ohvitserid ei peagi kirjutama,nendel on selle jaoks referendid.Ohvitserid annavad ainult käske.Kas sa käskjalg said ikka asjast aru.Kui midagi teha ei ole vanaema arvuti taga,et mõelda välja idiootsusi mine roogi väljas lund.
jaak 13. jaanuar 2016 11:52
Herman sina? Oled telefoni lasknud leiva sees vanglasse smuugeldada?
Tegelikult on nii, et need "kaitsjad" läksid relvadega võõra riigi vettesse ja see pole mingi ratturite kamp kuskil kõrbes.
Jämejalast küsimäegile 11:08 le 13. jaanuar 2016 12:06
Miksa sa oma kommentaari kaks korda trükid.Kui närvid läbi tule ravile 6 osakonda 4 palatisse voodikoht vaba. Jään palatikaaslast ootama.
vahel juhtub 13. jaanuar 2016 13:47
Vaata kellaaegu, Jämejalg-12:06 (sa oled ka 'Erruläinu' ja '? le')!
Mitte '?' pole oma kommentaari duubeldanud, vaid seda on teinud
ÕL server. Mis puutub sisusse, siis pole sa tõepoolest mingi ohvitser,
vaid tavaline kraakleja. Seda reedab su eneseupituslik epiteet "kõrge". Pealegi ei kirjuta ükski kaadrisõjaväelane n i i v õ r d vigaselt.
saabas on saabas 13. jaanuar 2016 13:53
nii vist õeldi vanasti KÕRGE ohvitseri kohta.
to ? 13. jaanuar 2016 13:56
Kõrgel ..... Kui kõrgel Kas ikka ise oled kirjaoskaja??? Kuidas ja mida ise kirjutaksid antud situatsioonis?
Ja 14. jaanuar 2016 07:22
sinust kõrgem on siiski kodanik 13. jaanuar 2016 13:50
sinusugune "kõrge"ei lähe lahingusse eestlaste eest,vaid ikka neid oled valmis kaitsma,kes sulle eripensioni smuugeldasid.Sinusugune kõrgus pole isegi püssirohtu nuusutanud,nagu Andrei.Nii on lood ,erru läinud kõrgus.
Ok kommijad... 13. jaanuar 2016 10:50
E. Kohver Kohveriks, aga kuidas kommenteerite, Eesti riiki mitte teenivate jalgratturite päästmist Liibanonist. Kamp hulljulgeid otsustavad minna VABATAHTLIKULT jalgratastega matkale sõjapiirkonda. Paet möllas nagu segane. Arvatavasti maksti raha, ja mitte vähe. Tagasi tulid nagu tõelised kangelased. Et siis....
Teeline 14. jaanuar 2016 01:35
Kellele sa Indias seda raha maksma lähed? Kohtunikele, süüdistajatele, Justiitsministeeriumile?
hädaabikutsung 14. jaanuar 2016 05:34
Palgaline demagoog Teeline! 10:50 Ok kommijad... jutt ei ole momendil Indiast, vaid Liibanonist. Õpi teksti jälgima, ära esita kõrvaleviivaid küsimusi,
Teeline 14. jaanuar 2016 11:59
Kuidas ma sulle oma kontonumbri saan saata, saad raha üle kanda.
Jutt oli Liibanonis tegutsevast rühmitusest, mitte seaduslikust valitsusest.
Ok kommijad mõte oli selles, et kuna Liibanonis maksti raha, tuleb seda teha ka Indias.'Õpi ridade vahelt lugema, kõike ei tule ette ära nämmutada.
hädaabikutsung 15. jaanuar 2016 00:03
Teeline, sa oled läbinähtav demagoog - paned teise inimese suhu oma sõnad ja irvitad seejärel, et need on tema kirjutatu "ridade vahel". See
on küll vana ja tuntud agitpropi võte, aga mind sellega ära ei peta.
Teeline 15. jaanuar 2016 00:49
Agitprop! Vaat see sõna on küll mulle kiituseks. Ainuke viga, et mina panin parteipileti lauale juba siis, kui sinu isa partorgi kulmukortsutuse peale püksid täis lasi.
hädaabikutsung 15. jaanuar 2016 17:57
Me omavaheline suhtlusaeg hakkab lõppema, sest Õhtuleht viib selle
peagi arhiivi. Hoolimata su matemaatilisest apsust oli mul lõbus. Mulle meeldib Su jäärapäisus ja - mis seal salata - ka su veatult hea kirjakeel.
Loodan sinuga suhelda edaspidigi (siis juba mõlema püsinimedega :)
Teeline 15. jaanuar 2016 22:32
Aitäh hea sõna eest. Loen enda kirjutatu enne lendulaskmist uuesti läbi. Püsinimega kommenteerimine on nii nagu ta on - mind pole olemas, ei fb-s, twitteris, ega ka kuskil mujal. Ja ainult siia sisselogimise jaoks ma kontot tegema ka ei hakka. Eks ma siis lihtsalt loen ja klikin. Jäärapäisusega on ka lihtne, küürakat parandab ainult haud. Matemaatikaga võis küll mööda minna, aga üldiselt kipuvad siin sõna võtma nooremapoolsed isendid.
Ja kui me rohkem ei suhtle, siis edu Sulle.
Kõik me oleme kuhugi teel, üheotsapiletiga.
Indreko 13. jaanuar 2016 10:47
Njaa päris paha lugu, kui president, peaminister, välisminister peab sellise asja eest häbi tundma kogu oma riigi rahva ees. Marina pole ju isegi Eesti nimemoodi kõlav nimi. Presidendil on aega nüüd ainult oma kallima Ieva jaoks. Peaminister on lihtsalt laps ja tal pole oskusi ja võimu. Kahju. Oleks mina, ma saadaks selle India pikalt ja tooks kohe mehed sealt ära!!!
Ants 13. jaanuar 2016 11:19
Kuidas sa lammas seda toomist ette kujutad? Maga kaineks kõigepealt ja siis ürita mõelda.
Mehed on India riigis, vanglaseinte vahel. Kuidas sa kavatseks nad ära tuua? Vaata vähem telekat.
13. jaanuar 2016 10:43
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Tuleb nõustuda... 13. jaanuar 2016 11:29
....mind siiani hämmastab, kuidas KaPo 'le ei "meeldinud" 9.a. Tallinna Sadamas toimunud varastamine ja lokkav korruptsioon. Üha enam jääb mulje, et KaPo on võimuerakondade MuPo :D
Lotte 13. jaanuar 2016 10:38
Las endine sõdur toob oma sõbrad ise tagasi.Miks peab seda tegema tema arust Eesti riik maksumaksjate raha kasutades.Milline on laevakaitsjate teene Eesti riigi ja rahva ees?
nüri 13. jaanuar 2016 10:45
Mis iba Sa nüüd ajad?
Tabletid võtmata jäänud ?
Varahommikul hakkad vihastama kohe
to Lotte 13. jaanuar 2016 10:49
Kui 2011 aastal 7 opakat jalgratturit ronisid teadlikult ohutsooni ning nad rööviti, siis leiti küll 3,5 miljonit lunarahaks ning kes teab kui palju toetavateks kuludeks. Inimesed võiks riigi ees ikka võrdsed olla. Ja olla veendunud, et hädas olles teeb riik kõik mis võimalik, et neid abistada.
need olid jalgratturid ja nad EI OLNUD ILMA ÜLESANDETA 13. jaanuar 2016 10:52
vahe on sees. Oled saadetud riigi poolt tööle või mitte.Ja riiki kõvasti välja kilgata pole vaja,
Teeline 14. jaanuar 2016 01:39
Kui sulle antakse praegu 3,5 milli, kellele sa selle raha Indias maksaksid, et mehed vabaks lastaks?
Tõesti, vaadake vähem ameerika filme.
eks 13. jaanuar 2016 10:38
Täiesti võrreldamatud asjad.
Laevakaitsjad on samasugused välismaal töötavad eestimaalased nagu ehitajad, õed, arstid jne.
Ja sellises situatsioonis on nad seetõttu, et nende tööandja (mitte Eesti riik) jättis midagi tegemata või tegi valesti.
Kui meie missioonisõduritega juhtuks miskit, siis nemad oleks meie riigi vastutada, koos saba ja sarvedega.
Aga virisemiseks sobib muidugi iga teema.
Mitte Eesti riik? 13. jaanuar 2016 10:58
Kas värbajate kontor polnud Välisministeeriumi hoones!!!
Mis kadus nagu vits vette--koos tööka kollektiiviga!
Lugeja 13. jaanuar 2016 11:13
... ja vabatahtlikult läksid nad välismaale tööle, kuna Eesti riigi poolt pakutud inimväärset elu tagavad ametikohad neile ei sobinud... Inimene on süüdi.... Minu jaoks tekib küsimus, miks siis läksid need "vabatahtlikud" sinna tööle, mis oli nende mineku vajaduseks ja motiiviks. Eesti riigi ülesanne ja kohustus on tagada võimaluste olemasolu (!) inimväärseks eluks. Meil tegeletakse administratiivsete barjääride tõstmisega, et täiustada "toetuste süsteemi" vähekindlustatute jaoks, aga - MIKS on meil üldse vähekindlustatud inimesed? Igapäev on - head inimesed, annetage hädavajalikuks meditsiinitehnikaks, Eesti Vähiliidu toetusteks jne... Aidake riigi kohustuseks olevate ülesannete täitmisel...
Kui riik ei täida oma kohustusi inimeste ees, siis sel juhul, kui need inimesed jäävad hätta riigi täitmata kohustuste tõttu, PEAB riik hättasattunutele appi minema. Riik on vastutav sellise tagajärje eest, mille tekkimise põhjuseks on riigi tegevusetus. KUI on arengu ja stabiilsuse võimalused loodud ning inimene neid võimalusi ei kasuta, siis võib abistamisest loobuda, aga praegusel juhul on käitumine vaikimisena ikka lubamatu küll.
teine lugeja 13. jaanuar 2016 12:31
Pole vaja emotsioonitseda. Tööle võis minna ka mujale ja see töö mille laevakaitsjad valisid, oli nende valitud. Kes oli tööandja, teavad nad ehk ise või nende lähedased. Samuti see, kas nad olid varjatult palgatud sõdurid kellegi teenistuses või mitte. Kuid nende tööandja ei olnud ju Eesti Vabariik.
Hea, et EV püüab aidata ja teeb seda loodetavasti edaspidigi. Usun et inimesed Eestis mõttes toetavad nende meeste vangistusest vabanemist Indias ja äratoomist.
eks 13. jaanuar 2016 12:49
Lugupeet Lugeja!
Teatavasti on 35 kinnipeetust eestimaalasi ainult 14, ülejäänute hulgas on ka näiteks UK kodanikke. Kas nende kohta käib ka see " RIIK pole taganud võimaluste elamisväärseks eluks..." jne.?
Või katsuks siis ükskord aru saada, et tööjõu liikumine EL piires on vaba ja kõigil on võimalus ennast rakendada mujal, vastavalt ISIKLIKULE soovile, annetele, oskustele jne. Kedagi ei sunnita kuskil turvameheks olema. Selleks peab olema oma soov või siis ka muude oskuste puudumine.
Kes neil takistas arsti või baleriinina leiba teenimast? Jälle Eesti riik?

HS. 13. jaanuar 2016 10:27
India ei vabasta piraatlusega võitlevaid laevakaitsjaid sellepärast, et on ise seotud piraatlusega ja saab sellest kasumeid. Ei saa aru, milleks on Eestile vaja Indiat. Kui ei vabastada süütuid laevakaitsjaid, siis kutsuge saadik tagasi. Eesti riik võiks eeskuju võtta Saudi Araabiast, kes ei karda suurriike ja tegutseb vapralt.
13. jaanuar 2016 11:06
noo noo, saudidega ei saa plõksida, vaata kui keeravad kraanid kinni ning lisavad nii mokaotsast "bisduite sa dravami". laksti on euroopa kiviajas tagasi. venemaa kraanide sulgemise tagajärgi näeb juba ka iga vaimust vaevatu. naer läbi pisarate.
rops 13. jaanuar 2016 10:26
Ila... mehed kes seal laevadel käisid/käivad teavad kõiki neid riske. Võtavad vastu musta raha...töötavad mitteametlikult...relvade käitlemine on pidevalt pigem hämar ja kahtlane jne jne... Midagi korrektset selles alltöövõtus pole ja kõik teavad seda. Ja praegu teevad seda mingid veel sügavamad idaeurooplased kes on nõus üldse ilma rahata seda kõike tegema. Järjekordne räpane bisnis mille korraldaja ja omanik basseinis peeneid kokteile lakub kui väiksed mutrid üles puuakse.
Eruohvitser ( parteitu ja peaaegu erapooletu, kuid kesikute vastane penskar ) 13. jaanuar 2016 10:25
Andrei, tubli, et südant valutada Eesti kodanike pärast, kuid arvatavasti ei ole need mehed vähemalt kõik sugugi veteranid ja mina ei tea kas nad kõik on ka Eest kaitseväes teeninud nagu Sina.
Teenisin kuni väljateenitud aastate pensionini ja elasin Paldiskis kaitseväelaste viiekordse elamu kõrval ja seepärast pealiskaudselt tean Sinu tubli ema ja ka Sind. Kuid siin olen ikkagi Antsu poolel, kes kirjutab asjast õigemini. Meil kõigil on õigus oma arvamusele.
Andrei, soovin, et püüad teha Eestile ( eriti riigikaitse teemal ) kasulikku poliitikat.
Edu Sulle !
Ohvitser kommenteerijale 10:25 le. 13. jaanuar 2016 11:06
Kas Teie olete oma vanaema,vanaisa,naise,laste koera ja kassi eruohvitser.Kas Teie üldse seda teate kaitseväelane ei tohi olla seotud poliitikaga.Lammas olete mitte eruohvitser.
Eruohvitser ( parteitu ja peaaegu erapooletu, kuid kesikute vastane penskar ) 13. jaanuar 2016 10:25
Andrei, tubli, et südant valutada Eesti kodanike pärast, kuid arvatavasti ei ole need mehed vähemalt kõik sugugi veteranid ja mina ei tea kas nad kõik on ka Eest kaitseväes teeninud nagu Sina.
Teenisin kuni väljateenitud aastate pensionini ja elasin Paldiskis kaitseväelaste viiekordse elamu kõrval ja seepärast pealiskaudselt tean Sinu tubli ema ja ka Sind. Kuid siin olen ikkagi Antsu poolel, kes kirjutab asjast õigemini. Meil kõigil on õigus oma arvamusele.
Andrei, soovin, et püüad teha Eestile ( eriti riigikaitse teemal ) kasulikku poliitikat.
Edu Sulle !
Vaata vähe kaugemale 13. jaanuar 2016 10:19
Et kui endine politseinik või sõjaväelane läheb vabatahtlikult Columbiasse narkosutsakat ja kinni kukub, siis on Eesti riik kahepalgeline? Pealegi pole Eestil 14 kinnivõetud indialast keda teie vastu vahetada. Ohmu on ohmu.
Lugesin 13. jaanuar 2016 10:17
Osaliselt võib nõustuda Andrei kirja seisukohtadega. siiski arvan seda, et need Eesti elanikud seal laeval olid omast vabast tahtest, nad ei olnud riigi teenistuses ja/ või riigi poolt sinna piirkonda tööle suunatud. Keegi ei keelanud nendel inimestel Eestis töötada, mis siis et väiksema palga eest, aga tegema midagi Eesti hüvanguks. Kuna need adrenaliinisõltlased läksid teenima kõrgemat palka välismaale, seega nad pidid ka arvestama kõrgemate riskidega, võimaliku vigastuse või surmaga, jms. Seega, minu ajakirjanduses avaldatu põhjal loodud arusaamist mööda, on välisministeerium niigi kohelnud neid hetkel Indias asuvaid Eesti elanikke kui priviligeeritud seisust, võrreldes paljude muude erinevate riikide vanglates asuvate Eesti kodanikega.
Mõelda võiks ka vastupidi - kui meil siin Eestis oleks 14 India elanikku (+ lisaks veel ca 20 muude elanikku) mingis sarnases olukorras (algul pikk eeluurimine, hiljem vanglakaristus), kas Teile meeldiks kui India valitsus liialt intensiivselt sekkuks Eesti politsei või kohtute töösse, või kui näiteks india ähvardaks (rahvusvaheliste) sanktsioonide või näiteks sõjaga?
Jah, saan aru, et need inimesed ja nende pereliikmed on antud olukorras kannatanud, aga nad ei peaks ootama riigilit erikohtlemist, mis viiks rahvusvahelise pingete tekkimisele kahe või rohkema riigi vahel.
Autor (töötu ja kõrgharitud, erinevaid võõrkeeli valdav spetsialist, kes siiski ei kipu Eestis välismaale tööle, ja kes ei näe Vabariigi valitsuse tegevuses ainult negatiivset)
azza 13. jaanuar 2016 11:05
Jalgratturid,kes ainult oma ülbest lollusest ära rööviti olid kõik riigiteenistuses või? Täiesti haige mõtlemine......Asi pole selles,kes või kus oma palga välja teenib- need 14 meest on EESTI RIIGI KODANIKUD ja see peaks olema prioriteet.Kus seadus ei aita seal aitab raha nagu jalgratturitegi puhul ja kui riigil jätkub raha maailma globaalpoliitika probleemide lahendamiseks ja kõikvõimalike rahvusvaheliste abiprojektide jaoks,siis enda kodanike abita jätmine on suurim alatus mida riik demonstreerida saab.Kuigi pole see esimene kord,kus hàttasattunud riigikodanik saab loota vaid annetajate osavõtlikusele.............
@azza 13. jaanuar 2016 13:14
Raha maksu see kes mehed palkas. Need mehed ei olnud turismireisil Indias.
kahjuks 13. jaanuar 2016 14:15
kõigil pole võimalik koju jääda ja teha olematu palgaga tööd, pere vajab elatamist, lapsed kasvatamist, tõenäoliselt eluaseme laen maksmist- ilma ju ei saa. Meid, eestlasi on väga palju just eelpool nimetatud põhjustel mööda maailma laiali tööd tegemas, just sellepärast, et siin riigis pole võimalik inimväärset palka teenida (Tallinn/Harjumaa pole ainsad kohad kus elatakse- mujal on hoopis teine elu ja teised töötasud).
Mitte keegi ei lähe seda tööd "kerge südamega" tegema, eriti veel kui oled mitu kuud perest eemal. Kui paljud pered on läinud lahku sellepärast, et üks vanem on pere äraelatamiseks teise riiki tööle läinud? Ma arvan, et enamus pered just seetõttu lahku läinud ongi. Valitsus aga vahib seda kõik suu ammuli pealt, täidab oma taskuid ja midagi ette ei võeta. Kiidetakse kui palju tööd Eestis on- on jah, aga mis tasu eest? Valitsusel on viimane aeg midagi OMA RAHVA hüvanguks tegema hakata. Muidu varsti lihtsalt pole enam mingit rahvast peale pensionäride ja poliitikute. Noored, viljakad ja tööjõulised jooksevad siit riigist kui saavad ning lõpuks lähevad ka viimased patrioodid siit. Kui ikka lõputult näkku sülitatakse, siis kaua sa kannatad...
Väga tubli 14. jaanuar 2016 23:13
lord 13. jaanuar 2016 10:17
selline see eesti elu ongi, pedede värk ja mängukindralid
Otto Katz 13. jaanuar 2016 10:12
Väga küündimatu tekst üldiselt. Kus on konkreetsed nõudmised? "Tooge koju" plakatiga lehvitamine on ainult odava populaarsuse kogumine.

ÜLESKUTSE 13. jaanuar 2016 10:07
Lugupeetud kodanikud, ma kutsuks üles hoiduma lahmimisest. Inimesed, kes ei tea väga hästi kuidas riigiaparatuur välissuhetes toimib, ei tohiks emotsioonide pealt lahmida, et see v teine minister või eesti riik ei seisa piisavalt laevakaitsjate eest. Proua välisministri pressikonverents seletas päris hästi lahti, mis seis on ja mida on tehtud ning mida on võimalik üldse teha. Võrdluseks UK, kes on suur ja tugev ning mõjuvõimas, võtab seda hoopis lihtsa konsulaarasjana. Esiteks tuleb ära oodata see 100 leheküljeline kohtuotsus millest peaks selguma süüdistuse sisu. Seejärel saab vaadata mis teha annab. Need inimesed kes lahmivad, et india kohtuotsus oli õigusvastane, siis MIL MOEL? missugust rahvusvahelist normi on rikutud? Kui nendele küsimustele ei ole selget, juriidiliselt põhjendatud vastust, ei ole mõtet niisama lahmida! Palun süvenege enne võimalustesse ja tegelikku olukorda ja hoiduge emotsioonidelt välja ütlemast seda, mis ei ole päris adekvaatne!
See, et mõned nendest, mitte kõik, on veteranid, ei anna meestele privileegi oodata, et Eesti riik saab teha midagi võimatut! Olen ka ise veteran. Kui oleks ükskõik millise riigi kodanikega tegemist, olen üsna kindel, et võimalused oleks kõigil India suhtes üsna samad, kui just mõnel riigil oleks sama palju india kodanikke oma riigis vangis, et tuleks kõne alla vangide vahetamine vms.
ant 13. jaanuar 2016 10:50
Oled kindel, et India kohtusüsteemis ei rikutud korduvalt juriidilisi, sh ka rahvusvahelisi norme?
aga 13. jaanuar 2016 10:05
tegelikult nad ju ongi vabatahtlikud. Eestil ei ole mingitki tegemist India rannikul, veel vähem on Eestil laevu ja Eesti lipu all söitvaid laevu, mida oleks ähvardanud piraatlus kui ainult Läänemerel, Soome lahel kus paraku piraadid puuduvad.
tim 13. jaanuar 2016 10:05
Kui lepingust, millele alla kirjutasid aru ei saanud, keda sa süüdistad.Oma lollusest nn istub üle maailma sadu eestimaalasi.Tuleb õppida teiste, mitte oma vigadest.
Rnx 13. jaanuar 2016 10:04
Mind ei huvita tema poliitiline vaatenurk, aga inimlikust aspektist lähtudes nõustun. Kardan, et India vastu ollakse hambutud.
Ants 13. jaanuar 2016 09:58
Aga need "laevakaitsjad" ongi ju vabatahtlikud töölised. Riik ei saatnud neid sinna ning India seaduse silmis on nad piraadid, kes illegaalsete relvadega India vetesse läksid. Mida te siis ootate? Kahju jah, et mehed koju ei saa, aga avagem silmad.
Eston Kohver oli riigi poolt talle antud tööülesandeid täitev ametnik, mitte endine sõjaväelane, kes suure raha otsingutel pekki kukkus.
Eston ongi kangelane, laevakaitsjad paraku aga mitte. Karm reaalsus.
Ja selline venemeelne tegelane võiks üldse suu kinni hoida Eesti riigi asjade kohalt.
ant 13. jaanuar 2016 10:53
Kohver oli samuti vabatahtlik ja vabatahtlikult seal ülesandel. Riik pealegi tõenäoliselt valetab kui väidab, et võeti kinni meie poolel. Vene eriteenistused ei ole nii ebaprofessionaalsed, et tungivad inimrööviks Nato riigi terrirooriumile.
Ants 13. jaanuar 2016 11:22
Paistab, et KE noorsaadikud möllavad. Eston täitis riigi poolt talle antud ülesandeid. Laevakaitsjad olid laeval omal algatusel. Riik neid sinna ei saatnud. Aga noh, loll pööbel ei peagi aru saama erinevustest. Nemad sõimavad kõiges riiki ja pagulasi! Laske aga edasi.
Lugeja janomuidugile 13. jaanuar 2016 09:57
EKRE ei saa oodata inimest, kes toetab Savisaart
Lugeja 13. jaanuar 2016 09:55
ant 13. jaanuar 2016 10:54
13. jaanuar 2016 09:54
Huvitav inimene. Toetab Venemaat, Savisaari tahab presidendiks, postitab oma Facebookis pilti "Meil on sanktsioonid, me ei teeninda Obaamat"
jama 13. jaanuar 2016 10:44
aga sina teendindad siis obamat või? arvata on jah et rõivas ja ilves teendindavad aga eesti rahvas võiks targem olla.
mina võin ka saatanat toetada, 13. jaanuar 2016 14:14
kuid kelle asi see on,et kirikus käin. Savika vastu pole ka midagi.

13. jaanuar 2016 09:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
IRW 13. jaanuar 2016 12:31
Putinile lojaalsed noored EW veteranid
eks 13. jaanuar 2016 15:32
sellised need savisaare valijad lasnamäe vesterinenid ongi kõik sellised, kes puutini kutsel, esimesel võimalusel eestlasi tapma hakkavad. aga ilvesejuudi, kaljuranna ja kaltsutaavi kohta räägib ta õigeid sõnu!
Kodanik 13. jaanuar 2016 09:40
Lõpuks ometi räägib keegi asjadest nii nagu need on!!! Minu lugupidamine
Jürka 13. jaanuar 2016 10:18
Asjad olid nii, et üks mees (Kohver) oli oma riiki teeniv ametnik, aga nn laevakaitsjad olid seilus- ja rahahimulised mehed, kes läksid omal soovil võõrriigi lipu all sõitvale laevale teenima tont teab keda.
R.... 13. jaanuar 2016 13:24
Et siis piraatide vastu võitlemine on mõtetu.
ringtants 14. jaanuar 2016 06:10
R...., tuleb nii välja tõesti - piraatide vastu nõitlemine on mõttetu. See on sama selge, kui et mitte iial enam keegi laevakaitsjaks ei kipu. Paljude kommentaatorite meelest on laevakaitsjad kõige suuremad jätised ja kurjategijad maamunal üldse. Kui saaks, kägistaksid need tublid kommentaatorid piraadikütid oma kätega ära, niivõrd suurt vihkamist õhkub nende tänitamisest. Argumendid? Aga miks mehed üldse läksid vabatahtlikult erafirmasse tööle? Miks Indiasse laeva tankima? Miks neil olid laeval relvad? Merepolitseinikud ei tohi relvi omada! Somaalia piraadid tohivad, politseinikud mitte. Ja mis politseinikud nad üldse on? Kurjategijad hoopis, India ju ütles.
Ja jälle samas vaimus otsast peale! Putin, Vesterinen ja Savisaar ka asjasse segatud, sellest kommentaatoreile piisab. Tüüpiline delfi lasteaed!
hm 13. jaanuar 2016 11:27
Ei räägi ju! Need mehed olid vabatahtlikud töölised võõra riigi lipu all.