392 kommentaari

R
raudmees   /   22:03, 11. okt 2017
Kas Marina Kaljurand on välisminister Ja mida arvate Kui relvadega võõras laev randuks USA vetes siis võiks arvata mis ootaks selle laeva meeskonda Ja ükski pisar ei aitaks Aga kõigepealt peaks Eesti President oma mõju kasutama ja mitte hindusid laimama Suveräänsel riigil on oma seadused ja neid tuleb tunda et hiljem mitte kibedaid pisaraid valama
K
Kui  /   21:01, 11. okt 2017
oled sõdur, siis peale teenistust abiellu, asu tööle pere lähedale, aga ära mine suurt kasu saama teise riiki ja relvaga! See suur kasuahnus on varemgi hukutanud. Oma tehtud valik teil...
M
mis asja te plärate,  /   19:01, 11. okt 2017
kommenteerijad!!! No kui te olete nii geniaalsed, eks öelge siis, kellele peaks Eesti riik Indias maksma??? India presidendile siis või, või välisministrile? Vangi pani need mehed (mitte poisid!) India riik!!!
T
Tohoh  /   17:25, 11. okt 2017
Uskumatu, et tsensuur lubab sellise kriitilise artikli lehte panna. Reformiametnikud on ju pühad ja nende otsused Jumala käskude sarnaselt ilmeksimatud?!
K
kui vahet ei näe  /   14:36, 11. okt 2017
siis tõesti on arusaamad nii paigast ära...
R
relvaga piiritsoonis  /   11:19, 11. okt 2017
Demokraatliku USA kohtusüsteem mõistab aeg ajalt surma inimesi kes hiljem postuumselt osutuvad süütuteks. USA hoiab siiani igaks juhuks Guantanamo laagris ilma kohtuta välisriikide kodanikke. Maapeal pole täiuslikku õiglust ega armastust. Mis saab väike eesti teha maailma suurima demokraatia tuumariik India vastu. Saage üle.
?
???  /   10:21, 11. okt 2017
Millise hindu vastu tasiis ennast välja vahetada soovib? Et kaupa teha, peab olema mõlemaid pooli huvitav kaup ning vastukaup.
?
???  /   10:19, 11. okt 2017
Kummaline paralleel Kohveriga, mis nätab selgesti, et vangla nüristab mõtlemisvõimet.
Vahest kirjutab siis täpsemalt, millist RIIKLIKKU ÜLESANNET siis nemad seal Indias täitsid?
Teiseks, kas kunagise veterani staatus peaks kinnitama privileegid lausa kogu järgnevaks eluks? Ka eraelus sooritaavate õiguserikkumise kohta.
M
Maamiis  /   10:18, 11. okt 2017
Miks võrreldakse täiesti erinevaid asju ?Kohver tegi piiril rigi poolt määratud tööd ju! Kui laevakaitsjaid kellegiga võrrelda ,siis soomes küprokipanijatega.kui neil mingid jamad siis lahendavad nad need ju ise.Mis Eesti riigil sellega pistmist? Kahtlen kas nende palgalt maksudki siia laekusid?Ise nad ju võtsid selle riski! Kui üldse keegi peaks riigi üle nurisema siis to Moskvas kinniistuv ärimees.
M
Ms  /   10:11, 11. okt 2017
Maami
M
Marilin  /   10:28, 21. jaan 2016
Ma ei ole ammu nii ausat ja julget kirja lugenud.oleks ainult selliseid mehi rohkem.kõikk mis ta kirjutas on jumala tõsi meie riigiametnikest.sest tõesti on ainult ajuvabad lubadused.Tubli.
J
juku  /   16:22, 16. jaan 2016
Järelikult on Kohver presidendi ja välisministri arvates riigi poolt tööle sunnitud.
A
amen  /   20:35, 15. jaan 2016
Tubli tubli aga kahju, et see ei lahene nii pea ja riik ei aita seda lõpplagendit tuua...need inimesed tulevad sealt omal jõul välja...
N
nujah  /   10:36, 15. jaan 2016
Veteran arvab et kui keegi kunagi Eesti riiki teenis siis on tal automaatselt suuremad õigused kui tavakodanikul? Nii see ei kka ei ole. Eesti riik on teinud nende India vangide abistamiseks kõik mis võimalik ja ebaseaduslikke võtteid nagu altkäemaks siin rakendada ei saa. See teadmine et India on korrumpeerunud riik meid ei aita, lisaks on Eesti pisiriik ja India suurriik. Võrdlused jalgratturite juhtumiga on kohatu sest tookord inimesed lihtsalt rööviti, mitte Liibanon ei võtnud neid vangi. Indias on kohus mehed vangi mõistnud. Olete kõik näinud saadet "Kaks kanget Indias" ja saate aru mis seal toimub. Eestlaste Tai narkodiilerite juhtum on India juhtumiga sarnane ja mehed toodi Eestisse vangi mitte ei vabastatud. Võimalik et sama juhtub ka seekord.
J
Juhan  /   10:11, 15. jaan 2016
Mehed läksid ju vabatahtlikult välisriiki tööle tegemata endale lõpuni selgeks, mis sellega kaasneda võib. Paistab, et võimalus rambosid mängida ja rahagi saada kaalus üle võimaluse ise surma saada. Realiseerunud võimalus vangi langeda jääb kuhugi sinna vahepeale ja pidi igal juhul olema enesele teavitatud, kui üks paljudest.
E
eku  /   20:41, 14. jaan 2016
issand.. mis te seletate... mehed läksid võõr firmasse tööle.. usa firma lasi nad üle... kui eesti vetesse peaks saabuma miski selline laev.. 30 hambuni relvastatud meest peal.. ilma loata... ja eesti piirivalve võtaks nad kinni... siis aplaus.. onju... mkehed lasti lihtsalt kohe selle usa firma poolt üle, kui see probleem tekkis.. firma juhatus astus kohe tagasi ja firmale kuulutatti pankrott, rikkusid seadusi, loomulikult pole eestlased süüdi.. seal istuvad ju inglased ka kinni ja muud rahvused... ja eesti riik ei saa ju sinna midagi parata, tehakse, mis suudetakse... ja sellest on pajebatt.. et endised kaitseväelased ja politseinukud... minu nägemuse järgi nad on ise eesti riigi teenistusest lahkunud.. seega desertöörid minu jaoks, mis puudutab liibanoni jalgrattureid, siis neid röövis tavalisel matkal kamp terroriste, loomulikult tegid eestlased ja teised riigid koostööd, et posiid nende käest elusalt kätte saada, aga see on hoopis teine olukord antud hetkel... usun, et poisid saavad armu andmise teel varsti juba koju ja kõik lõppeb hästi.. loodame parimat.
J
jap  /   19:55, 14. jaan 2016
ma võiksin ka kuskil tööle minna kus iganes maailma otsa, egas siis ilves või valitsus mind päästma ei kipu, jessver meid on ju nii palju igal pool, kaks tüdrekut on tsiilis kinni, kas neid ei saaks kuidagi koju umbes nii
B
Bizarr  /   17:24, 14. jaan 2016
Kui inimene on olnud ment või kaitseväelane siis tänu jumalale, aga pole ta kordagi pidanud enda elu ohtu seadma selle riigi heaks. Kui keei nimetab välismissiooni kodumaa kaitsmiseks, siis seda see pole. See on vaba valik kuhu raha järele militaarse maailmavaatega mees läheb pauku tegema. Võõras sõda mida sõdivad...võõras! See, et neid koju peaks aitama- olen nõus, nad on Eesti kodanikud, kuid jahuma sinna juurde heroistlikku propagandat on liig-mis liig.
V
Viplala  /   17:04, 14. jaan 2016
Kas te ei saa aru mis toimub , aga toimub see , et USA erafirma ei osanud , ei teadnud, ei tahtnud kooskõlastada sisenemist India territoriaalvetesse India suurriiklikul moel arestis aluse koos meeste ja relvadega.
Jahute siin Eston Kohverist , absoluutselt ei puuduta teemat .
METSAVEND   /   12:08, 14. jaan 2016
Andreil on täielikult öigus selles kirjas .Probleem on selles ,et laevakaitsjad on esiteks kasvöi nimetame neid eruss olevateks söjaväelasteks on olnud eriväljaöppega Eesti riigi kaitsjad ja kuna mehed neist mitte olenevatel pöhjustel pole enam tegevteenistuses siis neil on öigus inimväärsele elule mis väljendub palgas ehk rahas .Tegelikult on riigi kohustus tagada sellistele eriväljaöppe saanud inimestele töö pärast tegevteenistust reservis .Tegemist on absurdse olukorraga kus riik ei kaitse oma kodanike ,kes tegelikult on olnud eriväljaöppega söjaväelased.Aeg on löpetada igasugune sildistamine rahvuse järgi ,mis tegelikult pole normaalne .Pigem on tegemist olukorraga kus väljaspool Eestit hätta sattunud kodanike aidatakse valikuliselt .Samas on pöhiseadusega öigus igal Eesti riigi kodanikul öigus kaitsele .Kas nüüdsest käib demokraatia ja pöhiseadusega kaitse valikuliselt ,olukord kus riik ei kaitse ja ei aita oma kodanike kes kasvöi endised eriväljaöpega söjaväelased on absurdne .Köik see viitab sellele ,et pigem tahetakse rollotada ,ärmatada ja ämma raha kilekotiga tassida kui tegelda riigis elujärje prandamisega .Praeguses olukorras tekib arusaam ,et ainult valitud seltskond vöib ja peabki saama inimväärset palka ja enamgi veel aga tavakodanik kes on maksumaksja olgu vait ja pöhiline ,et maksud ära maksab muidu ei saa ladvik priisata .
S
saan aru  /   10:15, 14. jaan 2016
uudistest nii, et mehed olid loata võõrastes vetes, tankisid loata kütust ja omasid relvi mis olid seal registreerimata??? Kui nii siis milles küsimus on? Kuidas käituksime meie kui meie vetes sõidab laev kellel ei ole selleks luba, siis tuleb ja tangib kütust ja kontrollimisel selgub et lastiks on relvad? Kuidas Eesti riik käituks? Aga loomulikult tuleb mehed koju tuua.
K
Kaltsupeade vastane!  /   09:54, 14. jaan 2016
Pagulased tulevad vabatahtlikult Eestit kaitsma vene rahvuse eest, miks me iga päevaselt kuuleme, et me ei taha neid siia?
Kujuta nüüd teisiti ette, valge mees läheb võõrale maale, ilma mingisuguse volita midagi kaitsma..?
Kes Te kaitsjad omast arust olete? Halloo, Te olete relvastatud sissetungijad, kes võivad võõramaalasi hoopis ohustada, kes kuramus teab mis Teid siia lompi tegelikult tõi.
M
manfred  /   09:35, 14. jaan 2016
Narkoturistid kes omalajal esimese taolost laadi juhtumina Eestile Tais kinni kukkusid olid seal kah vabatahtlikult. Nende pärast võimeldi ikka üksjagu.
T
tuli meelde...  /   08:15, 14. jaan 2016
... et ühed jalgratturid kord vabatahtlikult sõitsid Liibanonis
H
Haritud pensionär.  /   07:32, 14. jaan 2016
Terehommikut.Väga hea haritud ja hea tähelepanek kommenteerija poolt "Lõuna Eestlane". Matsidel kohe suu kinni.Aga noh,matsid jäävad ikka matsideks.Ei neid ravi keegi isegi püssirohi mitte,ikkagi geenide viga harimatus.Kena päeva tubli Eesti rahvas.
A
asd  /   05:18, 14. jaan 2016
Täiesti seosetu asi. Pmst ronin mujale riiki tööle ning kui mind seal seaduserikkumise eest kinni pannakse, siis peab riik mu puhtaks pesema niisama lambist? Makes no sense, mate.
E
Eestlane  /   23:59, 13. jaan 2016
Minu lugupidamine! Mul on au Sinuga ühes riigis elada!!! Olen tänulik, et on sinusuguseid mehi! Ja ela nii kaua kui tahad!!!
L
Lõuna Eestlane.  /   23:00, 13. jaan 2016
Hilisõhtust. Mis presidendil,peaministril ja välisministril nendest võõrtöölistest,nendel pabulased ju olemas.Presidendi valimistel naispresidendile lõhkuge ainult rohelisi plusse.Eesti rahvale ei kõlba eestlased ega toompea mitte kusagile ega kellelegi.Kui mina kommenteerin Putin presidendiks Medvedev peaministriks ja Lavrov välisministriks mida ma varem olen kommenteerinud siis minule lendavad punased miinused.Ma küsiks eesti rahva käest või eestlastelt mida te üldse tahate või mida teie mõtlete.Kui ma toon näite,et võtame sinimusvalge maha asendame valgepunasinisega siis jälle ei sobi,jälle punased miinused.Ma veelkord küsin mida te tahate või mis teile või kes teile sobib või mida teie mõtlete või millega kellega te nõus olete.Võtke üks siht ja tehke asi korda.Ehk suudate keegi vastata või olete millekski võimeline või ainult kaagutate.Headõhtut.
E
ee  /   22:54, 13. jaan 2016
Mida Kaljurand tegema peaks siis? Huvitav oleks teada.
A
Alar Uibokand  /   22:19, 13. jaan 2016
Eesti riik aitab ikka neid, keda on mugavam aidata. Oma nägu näidatakse ikka sinna, kust saab rohkem hääli. Kui neegri maja läheb põlema, on poliitilne eliit krapsti kohal ja lisaks kõik avaldused ja hukkamõist. Kui läheb eestlase maja põlema koos lastega, siis see on lihtsalt statistika ja väike lugu kuskil ajalehe nurgas. Kui peaks mingi pauk käima ja laiguline rahvas on sunnitud relva kätte võtma, siis huvitav palju poliitikutest Eesti pinnale jääb??? Kahju on, et laevakaitsjad mõnda riigisaladust ei tea....ma arvan, et siis oleks küll oma peput väga liigutama hakatud. Oleks vaid mõni eestlane riigi eesotsas...siis oleks lootust...praegu lootust ei ole!!!
R
Robi  /   21:55, 13. jaan 2016
kas mitte need jalgratta matkajad ei läinud sinna vabatahtlikult keda Eesti riik nii usinalt välisabiga päästis. nüüd peaks küll olema punastamise koht.
J
Juhan  /   21:42, 13. jaan 2016
Eesti Vabariigi ministrid ja poliitikud ihkavadki ainult enda taskute täitmist. Tõesti siiani ei ole ühtegi lubadust kellegi poolt täidetud!! Ja kui isegi on, siis sellele on kohe tulnud ka vastan ehk, siis negatiivne pool mis selle lubaduse kohe ka tasa teeb. Tõstavad palka ja kohe tõstavad ka makse, mis kasu sellest palga tõusust siis on???
Aga nii palju võiks ikka enda riigi kodanike vastu olla, et võidelda nende vabaduse ja koju saamise nimel kümne küünega. Vaevalt te mõtleksite ja plärtsuksite praegu siin, kui teie lähedased/pereliikmed seal indias praegu kongis istuksid ja ootaksid seda aega millal koju enda pere juurde pääseda. Vähemalt keegi julgeb nende Eesti kodanike nimel sõna võtta ja toetab neid, et nad saaksid koju. Ja ma arvan, et Andrei on oma elus rohkem näinud ja teinud kui teie muidu sööjad ettegi oskate kujutada. Teie olete jah harjunud hea eluga, koguaeg emme teeb toidu valmis ja ise rohkem liigutama ei pea.
  /   21:21, 13. jaan 2016
mulle jäi selline mulje pealtnägija lähedaste etteastest, et olgu õnnelikud, nad on teil elus, mida mine tea, muidu ehk ... paljugi, mis me teame, aga omanikud võisid illegaalset relvaäri vbl ajada vms. miks omanikest miskit kuulda pole ja need oma meestega koos kinni pole ?
T
T.K.  /   21:01, 13. jaan 2016
Mis mõttes "omast vabast tahtest, mitte riigi teenistuses"?! Kõik eestlased, kes kasvõi Soome ehitajatena tööle on läinud, on seda oma vabast tahtest, mitte riigi suunitlusel teinud...seega, kas kõik, kes valivad oma sissetuleku allikaks mõne muu riigi, mitte Eesti, on siinse riigi jaoks mahakantud kodanik, keda võib parastada, et ise oli loll? Tõesti huvitav, miks inimesed siit ära lähevad ja mujal tööd leida püüavad, kui siin suur osa elanikkonnast vireleb palgapäevast-palgapäevani ja iga suurem väljaminek lööb jalad alt.
M
mh  /   20:35, 13. jaan 2016
Endine sõdur ei suuda siis teenistusülessannete täitmise ja kahtlase turvafirma töölisena sekeldustesse sattumise vahel vahet teha? Ka Kohvri puhul tuli leppida teise riigi kohtuotsusega , samuti tuleb seda teha laevakaitsjate puhul, sinna ei ole midagi teha, Ei maksa ekre ja keskerakonna trollidel lasta end lollitada, nagu annaks sellistel puhkudel riigil mingit imet korda saata. Ei suutnud selle lollidemaa süsteemi murda isegi Inglismaa peaministril. Poisid olid lihtsalt valel ajal väga vales kohas.
S
ss  /   20:25, 13. jaan 2016
liitun öelduga
A
AKU  /   20:13, 13. jaan 2016
mis pagana veteran on kaitseväelane!!!!! Kas Eestile on keegi kallale tunginud ja ta on kodumaad kaitstes veterani staatuse saanud? Tavaline war dog ei idagi enamat ja sama ka laevakaitsjate kohta ....
V
Veterani   /   19:42, 13. jaan 2016
poolt kümnesse,huvitav,kuidas see teksts lasti meediaasse.
H
huvitav  /   19:18, 3. nov 2017
mis seal tekstis siis oli, et seda ei oleks pidanud meediasse laskma ? Täiesti tavalise demagoogi täiesti igapäevane, naeruväärne tekst. Mitte mingisuguseid viiteid mida või kuidas saaks riik teha, et kinnipeetud EV kodanikud kodumaale tuua. Ainult hülge möla a'la hakake tööle !!!
K
Keivo  /   19:34, 13. jaan 2016
Kas mitte Eston Kohver ei asunud tööle vabatathtlikult nagu tegid mehed kes on hetkel kinni ?
T
Teeline  /   23:14, 13. jaan 2016
Kohver töötas vabatahtlikult Eesti firmas ja see firma aitas teda, kuidas suutis.
Paralleelselt laevakaitsjad töötasid ..... firmas. Miks see firma nende heaks midagi ei tee?
T
to keivo  /   00:26, 14. jaan 2016
Tuleb osata Kohveri moodi endale õige tööandja valida, mitte ainult selle järgi, et kes rohkem palka maksta lubab. Kohveri oma võitles oma mehe lõpuks välja. Aga see laevakaitsjate oma poeb vastutuse eest põõsasse, ei liiguta oma meeste heaks lillegi ja saadab omad töölised lihtsalt "na tri bukvõ!" Et uppuja päästmine on uppuja enda asi, et rabelegu ise välja või uppugu. Mine tea, vahest jättis vaat et ehk viimase kuu töötasugi maksmata. igatahes mind see küll ei üllataks.
M
mich...  /   19:28, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
Kui SINA  /   19:47, 13. jaan 2016
saaksid selle Isamaa teenimise eest sandi kopikaid,ajaksid täpselt samasugust juttu ,nii,et,palun ära vihasta.
N
Naljakas  /   19:24, 13. jaan 2016
Naljakas on lugeda inimeste kommentaare, kui keegi venemeelne vms sellise kirja kirjutab. Eestlane kohe kaitsma oma riigipäid, aga kui eestlasele miski ei meeldi siis kõik kiitma, et jah meie riigipead on idioodid. Saage üle oma venemeelsusest jms. See mees kirjutas lahti selle mida üksi teist ei ole julgen avalikult öelda. Peidate oma päid kivide all ja netis ainult halate. Tehke sama ja siis tulge midagi ütlema. PS: Olen puhas eestlane ning ei ole mingi nagu teie seda sõnastate "venemeelne". Keegi midagi muuta tahab siis ving ja hala lahti. Keegi midagi öelda ei julge siis nurgataga kirutakse "ah see eesti riik ikka täiesti p punktis vihkan oma riigijuhte jms". Lambad ma ütlen!
J
jah  /   21:11, 13. jaan 2016
...ka presidendi vastuvõtu suhtes julges suu lahti teha ainult venelanna Viktoria Ladõnskaja!
J
jüri  /   18:37, 13. jaan 2016
Kommenteerida võiks ikka alles siis kui on asjast aru saadud.Praegu tundub , et pearõhk on et saaks kuidagi riiki ja valitsust kiruda , olenemata tegelikkusest. Kuhu nii jõuame ?
J
Jürile  /   19:14, 13. jaan 2016
Ega harimatud idioodid ei jaga midagi ega saagi aru saama.
D
demokraatliku riigi kohus  /   18:35, 13. jaan 2016
India kohus otsustas, see on tema õigus, eesti riigil pole siin midagi kobiseda. Kuidas meile meeldiks kui Venemaa nõuaks meie kohtutelt seda või teist
A
Arvi Rüütmann   /   18:32, 13. jaan 2016
Julget meest, kes ei peitu "anonüümse autori" varju, toetan ka mina, oma nimega.
Kutsun ka teisi oma nime all toetama asjalikke arvamusi.
T
tegelikkus  /   18:30, 13. jaan 2016
nendest meestest ja India kohtusüsteem on täiesti mõistusevastane.
Aga tegemist on siiski tööjõu vaba liikumisega ja n.ö. tööõnnetusega, sest laev sattus valel ajal valesse kohta. Selle töö valisid mehed ise, Eesti riigi ülesandel nad seal ei olnud ja mida siis riik teha saaks? Ei ole ju mõeldav, et mingi eriväljaõppega punt läheb ja toob poisid koju. Infot vahetatakse diplomaatilisi kanaleid pidi, advokaatide eest on riik maksnud ja ettepanek vangide vahetuseks tehakse (huvitav, kas meie vanglates on 14 indut, keda vahetuskaubaks pakkuda). See on ka kõik, sest nagu Kaljurand ütles, ei saa me sekkuda India õigusüsteemi asjadesse. Mingi rahaline abi meeste peredele ehk? See, et mehed olid varem kaitseväes ja/või politseis tööl, on tore, aga miski neid ikkagi mereseiklustele meelitas - vaba valik ja oma risk, ei muud. Lõppude lõpuks on nad ju täna elus, aga teoreetiline võimalus oli neil ka lahingutes piraatidega hukkuda. Kas ka siis oleks pidanud riik midagi ette võtma? Kahtlen.
  /   19:15, 13. jaan 2016
Jalgratturid läksid ju ka oma vabast tahtest ja langesid pantvangi-oma riik aitas neid, ei pööranud selga!
R
ratturid oli väheke teisest materjalist,  /   20:52, 11. okt 2017
ja oli paras aeg +punkte koguda ka.
P
Pea nüüd hoogu ja saa aru, et  /   19:37, 3. nov 2017
ratturitelt võttis vabaduse punt kohalike kaabakaid mitte ei vahistanud ametlik riigivõim .
M
mõtle enne kui kirjutad  /   19:19, 13. jaan 2016
Kas 7 jalgratturit ei olnud seal oma vabal tahtel`? Või olid nad meie riigi teenistuses seal oma tehnikaga kaardistamas? Ja selle eest rabelesid meie luurajad ja otsisid igasuguste imelike valitsustega kontakte. Miks pragu siis ei saa sekkuda? Kas sellepärast, et jalgratturid olid omade hulgast?
I
ise  /   19:34, 13. jaan 2016
Vastasid ju .Jalgratturid rööviti kurjategijate, kes iganes; islamistid, terroristid, röövlid, poolt mitte ei mõistetud vangi teise riigi seadusliku riigiasutuse antud hetkel India kohtu otsuse alusel. Ühtedega on kauplemis ruumi, teisega ei, kuidas ise suhtuksid riigi kohtusüsteemi, kust annab vange nutsu eest vabaks osta, iseasi on loomuliklt kautsjon.Loogiliselt peaks nii ühed kui teised korvama riigile nende vabastamiseks tehtud kulud
T
Triina  /   21:58, 13. jaan 2016
2003 aastal läksid narkokullerid Tai Kuningriiki vabatahtlikult- ikkagi aidati nad kodumaale karistust kandma..... Mõned aastad Eesti vanglas ja asi unustatud. Need mehed läksid selleks, et teha tööd ja tagada peredele elamisväärne elu.
N
no kuule   /   19:41, 3. nov 2017
jah aidati aga alles 7 aasta pärast ju. Ja nii nimetatud laevakaitsjad ei ole ennast süüdi tunnistanud , et nad saaksid kodumaal karistust kanda.
T
tegelikkusel ei ole omi mõtteid  /   20:15, 13. jaan 2016
ja kopeeris kl 17.07. tehtud kommentaari. Sellest vist ka plusside-miinuste vastupidine suhe.
S
seltsimees poliitik siin selle eest küll ei tõmble.  /   18:24, 13. jaan 2016
Noh euroopalik väärtus tööinimene pole väärtus ja see kui tööd just ei te võib vangis küll mädaneda.
1
12 klass.  /   18:03, 13. jaan 2016
Kui palju on siin harimatuid ja venemeelseid.
E
eesti mees  /   19:50, 13. jaan 2016
Kui sa pole venemeelne siis oled sa USA ja EU meelne. Kas keegi ka Eesti meelne on? Puust ette ja punaseks - Eesti meelne on ainult Eesti eest ja kõigi teiste vastu või vähemalt sõltumatu. Meil neid vist vähe ikkagi ma kaldun arvama.
L
lapsi aga veel enam,  /   20:54, 11. okt 2017
.
T
Tom  /   17:47, 13. jaan 2016
hästi kirjutatud.Eesti poliitikud on pasak...d. oleks venemaalasi nii palju olnud oleks Putin ammu nad koju toonud.ma pole Putini poolt, aga osasid asju teeb ta südamega
A
Arvo,  /   18:10, 13. jaan 2016
oi Tomi Sa ka minu poolt,rõõm kuulda.Panen Sinu ka kirja meid Putinlasi rohkem,nimekiri aina kasvab.Edu Sulle.
S
S  /   17:41, 13. jaan 2016
Olen kirjutajaga ühte meelt. Üks läbikukkunud riigiametnik on tähtsam kui 14 eestlast. Kui meil oleks piisavalt tööd mille eest saaks palka, et elada normaalselt ei läheks keegi kuhugi.
Narkotsiga vahele jäänud abistati ka rohkem kui neid.
S
s-le  /   18:05, 13. jaan 2016
Ära aja pada.Köigepealt uuri mehe tausta ja siis kirjuta.Ka pole need mehed ise sinna saadetud,vaid sattusid töökoha kaudu,see on täiesti teine asi ja valitsus on kogu aeg teinud,mida suutnud teise maa seadustega arvestades teha.Milleks siin selline loll jutt jälle
A
Avo  /   18:10, 13. jaan 2016
Kohver sattus ka "sinna" töökoha kaudu...
  /   18:10, 13. jaan 2016
Kohver sattus ka "sinna" töökoha kaudu
K
kuule tohlakas  /   22:53, 13. jaan 2016
Hr, Kohver oli tööülesannetes meie kõigi turvalisuse huvides,kui kinni kukkus.Need seltsimehed aga oma taskuid täitmas ja nende töö tulemus ei toonud Eesti rahvale mingitki kasu.
T
to avo  /   22:59, 13. jaan 2016
Hr. Kohver kaitses meie kõigi turvalisust,kui kinni kukkus,nemad aga teenisid oma isiklikku mammonat,millest Eesti rahvale mingit kasu polnud
E
Eestimeelne.  /   17:31, 13. jaan 2016
Tean seda andreid väga hästi kuid ei saa teda võitluskaaslaseks nimetada kui ei ole koos samal missjoonil olnud.Sellel härplejal ei ole esimene kord härbelda.Kui palju on härpleja saanud Eesti riigilt,korter tasuta jne.Nüüd nutab oma pensioni üle 266,67 EUR i mille on välja teeninud liht sõdurina reamehena.Inimesel oleks olnud haridust või ohvitseri auaste oleks pension suurem olnud.Riigis on kõik võrdsustatud ka teised temaväärsed saavad kõik sama kui ei ole mingisugust tööstaasi.Kui vene (Putini) kukele Eesti riik ei meeldi võib ju lahkuda ei ole siin mõtet kireda ja tiibadega vehkida.
E
Eestimeelsele.  /   17:41, 13. jaan 2016
53 euri sentidega saab juurde pensioni toetust ja linnavalitsusest veel 15 euri teisi toetusi ei tea.
J
ja jalast jäi ta ilma oma kõpardlikkuse tõttu  /   17:45, 13. jaan 2016
oleks ta istunud arvuti taga ja kiitnud ,oleks jalg olemas ja kõik
:
::::  /   17:58, 13. jaan 2016
Kle, sina Jeestimeelne, kui sa oleks ka rohkem koolis käinud, siis nii lolli lapsejuttu ikka suust välja ei ajaks.
W
w  /   18:05, 13. jaan 2016
(Kus ma küll olen sellist mitmenimelist kohanud, kes oma aliase järele alati punkti lisab ja laused kokku kirjutab?) Mis puutub Andrei invaliidsuspension antud teemasse - laevakaitsjate saatuse hooleks jätmisse? Sa, Eestimeelne., oled hoopis ise nii kukk, et "härpled" lihtsalt ärplemise pärast. Nagu alati.
E
eestlane  /   20:38, 13. jaan 2016
Putin Putiniks kuid meie poliitikutel võiks kas või 1% patritismi olla, olla tahet olla eestlane ja ajada ühist EESTI asja.
J
jaaa  /   00:59, 14. jaan 2016
kus sa s.tapea teenisid et ausat julget meest maha teed yxi eesti sõdur kes on kuskil teeninud teist maha ei tee ja kirjaoskamatud nad ka pole seega see t.ra on valitsuse troll
E
est  /   17:26, 13. jaan 2016
Rahva heaks töötab ainult ja ainult EKRE.
Kas rahvas sellest aru saab, et sellega saab hakkama ainult EKRE? Toetage EKRE-t.
E
Est-le  /   18:28, 13. jaan 2016
Haige,mine töesti vöta rohud,ekre sinusugusest kama kaks,teda huvitab vaid viha ja rahva kahte ajamine.Räägivad seda,mida sinusugused haiged usuvad,hale
S
sina teate teie.....  /   21:23, 13. jaan 2016
.....võta alati rohud õigeaegselt! Näed nüüd mis välja tuli....ära pööras peakeses! Ja kui pea enam ei valuta asu uuesti kooliteed jätkama! Üheksa klassi katsu ikka ära lõpetada!
T
to Est-le  /   21:03, 11. okt 2017
IRL tegi kogu töö ära,pole midagi enam kahte ajada.IRL ei tohiks isegi Riigikokku pääseda.
Sinusuguseid ei päästa isegi meedikud.
K
Kahju on,  /   17:07, 13. jaan 2016
nendest meestest ja India kohtusüsteem on täiesti mõistusevastane.
Aga tegemist on siiski tööjõu vaba liikumisega ja n.ö. tööõnnetusega, sest laev sattus valel ajal valesse kohta. Selle töö valisid mehed ise, Eesti riigi ülesandel nad seal ei olnud ja mida siis riik teha saaks? Ei ole ju mõeldav, et mingi eriväljaõppega punt läheb ja toob poisid koju. Infot vahetatakse diplomaatilisi kanaleid pidi, advokaatide eest on riik maksnud ja ettepanek vangide vahetuseks tehakse (huvitav, kas meie vanglates on 14 indut, keda vahetuskaubaks pakkuda). See on ka kõik, sest nagu Kaljurand ütles, ei saa me sekkuda India õigusüsteemi asjadesse. Mingi rahaline abi meeste peredele ehk? See, et mehed olid varem kaitseväes ja/või politseis tööl, on tore, aga miski neid ikkagi mereseiklustele meelitas - vaba valik ja oma risk, ei muud. Lõppude lõpuks on nad ju täna elus, aga teoreetiline võimalus oli neil ka lahingutes piraatidega hukkuda. Kas ka siis oleks pidanud riik midagi ette võtma? Kahtlen.
H
hädaabikutsung  /   18:25, 13. jaan 2016
Kas ka siis oleks riik /valitsusametnikud/ pidanud midagi ette võtma, kui laevakaitsjad oleksid lahingus piraatidega hukkunud, kahtled? Loomulikult oleks pidanud, pakkudes kasvõi nende peredele toetust. Sest olid ju era-merepolitseinikud toeks piraatlusetõrje rahvusvahelisele missioonile kaubalaevade kaitseks. Aga sinu kahtlevast toonist mõistan, et see mõte sulle ei meeldiks. Võibolla eksin? Sel juhul vabandan.
T
Teeline  /   23:27, 13. jaan 2016
Nad olid erafirma töötajad.
H
hädaabikutsung  /   03:52, 14. jaan 2016
Teeline, pole vaja mulle üle korrata, et nad olid erafirma töötajad. Ma oma kommentaaris ju sedasama kirjutangi. Või sa ei oska lugeda?
T
Teeline  /   11:42, 14. jaan 2016
Ah et "eramerepolitseinik" = erafirma töötaja?
Mina sain aru, et nad olid era meres politseinikeks.
H
hädaabikutsung  /   23:46, 14. jaan 2016
Sul ei pruugi oma düsleksiat igal sammul demonstreerida.
Ma ei kirjutanud "eramere politseinikud".
T
Teeline  /   00:32, 15. jaan 2016
Ja mis elukas on eramerepolitseinik?
N
nad olid Eesti kodanikud,  /   21:05, 11. okt 2017
fakt.
M
mati  /   16:45, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
N
no  /   16:16, 13. jaan 2016
Tundub, et ainult Paet tunneb muret.
  /   16:07, 13. jaan 2016
Eesti riik annab oma kodanikke välja kõigile soovijatele.Välismaa vanglad on täis süütuid inimesi kelle eesti riik on lihtsalt välja andnud. Kuna nad pole eks mendid ja poliitikud siis nendest ei kirjutata
A
Aimar  /   15:58, 13. jaan 2016
Kas tõesti riik peab kaitsma ainult neid, kes täidavad otseselt riiklike ülesandeid. Toh-ho-tonti.
Maailmas toimub kõrgemal tasemel korralagedus - piraatidel lastakse nautida oma tegevust.
Erafirmad ja vabatahtlikud tegelevad sellega, millega peaksid tegelema kõik riigid üheskoos.
Selle pärast paljud asjad nii bees ongi, et riigiisad lubavad endale oma suva järgi valida, millega tegelda ja millega mitte tegelda.
Riik peab olema kõigi kodanike taga, kes ajavad õiget asja. Keegi pole siiani väitnud, et nad õiget asja ei aja.
Kogu see jama tõestab jälle seda, et väga palju kurjust on kõrgemalt poolt orgunnitud.
Piraadid möllavad, laevakaitsjad vangis.
Kölnis ahistajad möllavad, demostrandid suurte politseijõudude ja veekahuritega laiali pekstud.
jne, jne ...
H
heinz  /   16:20, 13. jaan 2016
see on tõesti hämmastav, mis toimub ja miks. Eesti riigijuhte ei saa enam usaldada, see on selge, nad on Brüsseli marionetid. Okei , kuid mis edasi, kuna nn. pagulased (ei taha solvata neid väheseid tegelikke sõjapõgenikke) valguvad üha jätkuvalt,,,,,, sellisel juhul põhiseaduslikku õigust omades kaitsen oma riiki, ehk hakkan füüsiliselt vastu
S
Seda inimest tuleb  /   15:51, 13. jaan 2016
kuulda võtta ja au anda.
K
Kalevipoeg.  /   15:36, 13. jaan 2016
Elan Soomes Aura s sissekirjutus on eestis.Kuulge inimesed ja Andrei mõelge mõistusega kui ma kõnnin Auras ümber oma kanala ringi relvaga või oman relva teises riigis. Saan selle eest viis aastat ja kuidas ja miks peab Eesti riik mind kaitsma ja aitama.Kas teen katse läbi,eks siis näete,et õigus ei jää Teile.Ilma asjata jahute siin mida normaalne inimene ei tee.Mehed istuvad oma aja ära ja kogu moos.
A
Alfred.  /   15:47, 13. jaan 2016
Loen kui haritud inimese Kalevipoja kommentaari kuid Jämejalast tulevad ikkagi punased miinused.
K
Kalevipojale  /   21:57, 13. jaan 2016
Kas enne tööleminekut leidsid ka aega haridust omandada?
K
Kalevipojale  /   21:57, 13. jaan 2016
Kas enne tööleminekut leidsid ka aega haridust omandada?
P
Putin  /   15:35, 13. jaan 2016
Pöördus Ilvese poole :D:D:D Hea nali :D
U
uus tellija  /   15:28, 13. jaan 2016
nõus loo autoriga. Ükski teine leht ei avaldanud seda õiget artiklit. Kirjutan Õhtulehe endale. Olete see kord kiiduväärt.
J
JUSS  /   15:27, 13. jaan 2016
Ega pärisest laevakaitsjaid ikka Kohveri looga võrrelda ka ei saa. Eston Kohver oliriigiametnik ja teenis riiki, kuid kellele tõmmati kott pähe ja tassiti vägivaldselt võõrasse riiki. Kus ta süüdi lavastati.
Laevakaitsjad olid aga töö- ja õnneotsijad, kes läksid mingisse Ameerika firmasse tööle. Suurt palka saama. Kes sattusid oma laevakapteni vale valiku tõttu Indiasse. Seega peaksid juhtunu ees vastutama eelkõike firma ning laevakapten, mitte aga lihtsad laevakaitsjad. Aga need vastutajad s.o firma juhtkond hiilivad nüüd ise põõsasse.
Kuid teisalt, midagi peaks riik tegema küll. Näiteks lepingu vangide vahetuse kohta, nagu kunagi Taiga tehti. Tookord oli kogu välisministeerium ratastel ja rändas Tai vahet. Sekka lõi kogunisti president ise. Kõik mingite labaste kurjategijate, mingite narkomuulade pärast, kes kilode viisi heroiini välja smugeldada püüdsid. Need olid siis tookord meedias "meie vaesekesed", kellele pidi kaasa tundma, keda pidi iga hinna eest tagasi toodama. Riik võiks antud juhul kas või pooltki seda teha, mida tookord. Siis oleksid poisid varsti kodus. Vähemasti Eestis, korralikus eurovanglas, kus sugulased saaks neid vaatamas käia. Senini, kuniks president neile armu annaks ja karistuse lühendaks. Just nagu Tai narkomuuladegi korral tehti.
J
Jussile  /   15:40, 13. jaan 2016
Ei tee Sa selgeks siin kommenteeritavatele idiootidele ega andreile.
A
asdfd  /   19:13, 13. jaan 2016
Aga miks sa arvad, et selle nimel praegu töö ei käi? Paraku, India ja Tai pole võrreldavad. Andrei võtab siin suu vett täis lihtsalt, teadmata, kui palju vaeva inimesed nende laevakaitsjate nimel näinud on. Paraku lihtsalt on sedasi, et riikidevahelist musta pesu meedias pesta ei saa :(
V
veteran  /   15:20, 13. jaan 2016
5 +
P
prügitups  /   15:14, 13. jaan 2016
ma pean ennast päris tugeva natuuriga realistlikuks inimeseks,aga seda saitseväelase kirja lugedes lahistasin alates kolmandast reast nutta,nii et lõpupilt oli üsna udune. Ma ei hakka jahuma,kes oli vabatahtlik, kes kangelane jne. Ma tahaksin küsida ainult ühte- miks ei ole meie riigis enam ammu INIMLIKKUST ja miks pole TAVAKODANIKU jaoks kunagi POLIITIKUT KODUS
I
ilkujatele  /   15:09, 13. jaan 2016
mida te sõgedad miinuste panijad kribate,kui asjadest mõhkugi ei tea.Mees ajab õiget juttu aga teie ilkujad käige enne kroonus ära ja vaadake,kas siis sama jutt tuleb välja.Tühikargajad,kelledel vist raske lapsepõlv seljataga ei saagi asjadest aru.Kommima kõvad tegijad aga päriselus haledad vennikesed,kelledel sõna ka suust välja ei tule.Ja selle asemel,et siin ilget panna....saage meheks.Aga noh ega sinna juurde ei pane,kus puhub tühi tuul.Asjad on riigis mäda-saage ometi aru ja tõesti teie möla ei ole tarvis kuulutada.
T
Teeline  /   23:40, 13. jaan 2016
Ma olen kroonus käinud. Ja mitte need 8 õnnetut kuud, kus iga üle nädala koju puhkusele lastakse, sest muidu tekivad lapsukestel igasugused foobiad ja elu läheb p....e, vaid mitu aastat.
Nii et, kui sul midagi mõistlikku öelda ei ole, siis ära sõimle siin.
O
oh-hoo  /   15:08, 13. jaan 2016
nüüd siis paistab, mis "lustireisi" need "jalgratturid" seal teostasid - muide ka täiesti vabatahtlikult ja mitte tööga seotult. Paet tormas mööda euroopat nii et killustik klõbises kuklasse, kõik "kontaktid" pandi tegelema.
T
Teeline  /   23:45, 13. jaan 2016
"Jalgratturid" röövis terrorirühmitus, kellega oli võimalik kaubelda. Nad ei rikkunud ühegi riigi seaduseid. Kas lähed India kohtunikele ka raha pakkuma, et pigistage meie poiste relvadega riiki sisenemise puhul silmad kinni ja laske nad vabaks.
Parteitu eruohvitser  /   15:06, 13. jaan 2016
Andrei ja Marge, olete tublid , et sellise teema avalikkuse ette tõite. Tegelikult Eesti riigil pole selle India riigi seaduste rikkumistega erilist midagi pistmist. Ainult kaasa tunda, et nad nii rumala otsuse vastu võtsid ja veel hullem, et vahale jäid. Nüüd olen ka üks seaduserikkujate toetaja. Mis teha, veri on paksem, kui vesi või oma särk on ikkagi ihule lähemal. Lähedastele soovin rahu, ainult rahu. Loodan, mehe saabuvad lähitulevikus Eesti pinnale.
( Eesti kaitseväes teenivad kaitseväelased, sõduriteks võib jalaväes nimetada reameest ja kapralit, kuid tavaks on ikkagi kaitseväelane, ma arvan , et härra Vesterinen teenis palgasõdurina )
Edu kaitseväelastele !
O
Ohvitser "Parteitu eruohvitser ile" 15:06.  /   15:18, 13. jaan 2016
Kuulge inimese loom Teie ei ole olnud eluski mingisugune ohvitser.Ohvitser ei aja sellist juttu "parteitu". Ohvitseride kogu ei kuulu mingisugusessegi parteisse ega riigikogusse.Lugesin ainult Teie tutvustuse kuid Teie teemat ei ole mõtet lugeda sealt on teada mis tuleb.Kulla inimene kas Teie olete hariduseta idioot või joodik?
I
inimene  /   15:33, 13. jaan 2016
Kaua sa veel terroriseerid meid kõiki täna? Mitmes kommentaar see on juba täna? Aitab!
A
Allohvitser (veebel).  /   16:01, 13. jaan 2016
Ei ole kuulnud,et ohvitserid kuuluvad parteidesse ja mis ei ole ka võimalik kaitseväes.
M
Mõtiskleja  /   14:50, 13. jaan 2016
Minu teada need mehed ei olnud kutsutud Eesti vabariigi poolt tööle ja nende tööandja oli hoopis erafirma, seega Eesti riik ei ole kohustatud nende vabastamist aktiivselt nõudma, kuigi humaansetel kaalutlustel võiks seda teha ja ka tehakse. Mehed olid siiski vabatahtlikult erafirmas ja pidid ka teadma riske mis sellega kaasneb.
K
kas  /   14:58, 13. jaan 2016
nende poolt tehtav(tehtud) töö ei ole oluline?
  /   15:10, 13. jaan 2016
Keegi ei läheks välismaale tööle, kui kodus töö eest palka makstaks, toetusi ju ka makstakse ainult teatud tingimustel, edasi imed näppu.
/
//  /   15:48, 13. jaan 2016
Loo töökoht ja maksa palka või mida sa ootad?
P
paned sol.iidsed maksud  /   17:48, 13. jaan 2016
et pillid kotti tagasi läheksid suurest vaimustusest ?
L
lible  /   15:10, 13. jaan 2016
no pole ju vahet,peaasi,et ollakse Eesti kodanik.Kui keegi turismireisil paljas röövitakse,kas ka see on eraasi.
Aga et kodanikul ja kodanikul vahet tehakse,see paneb mõtlema küll.Ma arvan,et asi aetakse korda,just tänu eelseisvatele presidendivalimistele. Võib ka muidugi olla,et see on poliitikute kokkumäng. Aga eks näe,mis toimuma hakkab.
S
saarlane  /   15:55, 13. jaan 2016
kuidas välisministeerium jooksis narkomuulade kojusaamise nimel ja sama oli jalgratturitega,seal vist isegi maksti,aga momendil...
T
Teeline  /   23:49, 13. jaan 2016
Kas hakkad kohtunikele maksma? Advokaatidele ju maksab riik. Nii nagu muulade puhulgi saab vangide Eestisse karistust kandma toomise lepingut sõlmida alles siis, kui vangid on tekkinud.
T
Täpp  /   14:49, 13. jaan 2016
Lugege mida te kirjutate.Kas need mehed pole siis kodanikud ja maksumaksjad.Ratturid toodi ära,sumadaniga läks ka hästi,Galojani toomisega oli igavene jama aga toodi ikka tagasi,milleks.
K
köigile  /   14:56, 13. jaan 2016
Kas sinumeelest pole tehtud nende meeste heaks mitte midagi.Mina sugulasena seda öelda ei saa.Jube on möelda,mis neist saab,kuid pole vaja taas hakata selliseid imelikke väiteid siia tooma.See on täiesti vale,sest mehed olid vabatahtlikult läinud tööle turvameestena sinna firmasse.Austage teisi ja ärge levitage valesid.selge on,et ootame oma mehi koju
T
Täpile  /   23:22, 15. jaan 2016
Olen üsna kindel, et Eestile ei maksnud nad mingeid makse. Kui, siis USA-le.
M
Mina...  /   14:47, 13. jaan 2016
ütleks selle kirja kohta, et sügav lugupidamine kirja kirjutajale. Ilmselt on tal põhjuseid, miks just nii Indias olevaid mehi toetada. Kaldun arvama, et need teised variandid on juba ära proovitud ja meie riigis on tõesti ni, et uppuja päästmine on uppuja asi. Miks ma ei usu, et valitsus teeb rasket tööd? Miks ma ei usu, et riigikogus on inimesed, keda huvitab inimeste elu, turvalisus ja heaolu? Miks on juba nii raske uskuda poliitikute ja valitsuse liikmete sõnu? Millest on tingitud, et paljud on arvamusel, et poliitikud ja valitsus töötavad ainult selleks, et oma taskusse ikka võimalikult palju krabada? Midagi on mäda siin Eesti riigis. Mis ja miks? Küsimus suurele ringile.
S
Suured  /   14:47, 13. jaan 2016
Tänud Andrei! Oli, mille üle mõelda.
U
Uskmatu  /   14:41, 13. jaan 2016
Jalgratturid saadi koju. Summat, mida nende eest maksti ei avalikustat ka minu laste eluajal.
Igasugu narkoärikaid on riigi rahadega koju toodud.
Aga need on ju tavalised inimesed, pole rikkad ega ilusad.
Tunnen peredele kaasa. Ise Indias käinuna ei taha sinna enam kunagi naasta ( see muide ainuke riik maailmas, kuhu enam tagasi ei läheks),ma ei kujuta ettegi, mida seal vanlas veel üle ealma peab...
P
PPV  /   18:34, 13. jaan 2016
Millises kohtus need jalgratturid süüdi mõisteti ja kus vanglas nad olid?
P
PPV  /   18:38, 13. jaan 2016
Narkoärikad toodi ka koju peale kohtuotsust, nende laevnike kohtuotsus on alles langetatud ja seetõttu on nagu vara rääkida mida riik nende vabastamiseks või kojutoomiseks veel teeb.
E
eesti inimene  /   14:41, 13. jaan 2016
Üldises plaanis ühinen kirjutaja mõttega riigi eesotsas olevate isikutele suunatud tekstis.
Rahval on mõõt juba täis.
K
KN  /   15:12, 13. jaan 2016
See Kohvri operatsioon oli tõepoolest kahtlane ja õnnetu!
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=25610
T
Toetan  /   14:35, 13. jaan 2016
täpselt ja hästi sõnastatud.
Tubli noormees, selliseid on rohkem vaja!
U
UPI  /   14:34, 13. jaan 2016
Siinjuures paneb mind imestama hr.Vesterineni esitatud süüdistused Eesti Vabariigi presitendi,peaministri kui ka välisministri suunas.Esiteks peaks hr.Vesterinen endale selgeks tegema asjaolud,kes on ühe või teise tööandja ja siis hakata kedagi süüdistama.Kuna Eston Kohveri tööandja oli Eesti Vabariigi ametiasutus,siis johtuvalt sellele kaitseb ka tema turvalisuse eest Eesti Vabariigi ametiasutus,kui otsene tööandja.Kuna aga laevakaitsjate tööandja pole Eesti Vabariigi esmane tööandja siis väga raske laevakaitsjaid aidata.Laevakaitsjate turvalisuse eest vastutab otsene tööandja kellel on suuremad õigused,kui antud momendil Eesti Vabariigil.Muidugi teeb Eesti Vabariigi presitent ja valitsus kõik mis nende võimuses.
S
soe õhk  /   14:33, 13. jaan 2016
Eesti riik tõepoolest ei saa sekkuda töölepingutesse, mida isik on sõlminud teise riigiga, kuid inimlikult oleks mõeldav püüda olukorda siiski lahendada, seda kas või lähtudes sellest, et eestlased ei olnud juhtkohtadel, vaid käsutäitjad.
Kohver looga siin kuigivõrd seost ei ole, sest Kohver oli vahetusatribuut.
Hoolimise teema aga on absoluutselt omal kohal. Hoolida on vaja kõigist oma inimestest.
T
Teeline  /   23:56, 13. jaan 2016
Aga hoolitigi ju. Advokaatidele maksti, India ministritelt päriti aru, kasutati diplomaatilisi kanaleid. Mida veel oleks tulnud teha? Kas K-komando sinna saata jõuga neid ära tooma. Poisid ise ju kirjutasid, et Indiast äratulek poleks probleem, aga mis edasi? Kohtu all olevad seaduserikkujad.
S
Siim  /   14:31, 13. jaan 2016
Hr Vesterinen
Tootan valismaal ja votan nii riske kui ka oma kohustuste taitmise eest tasu lahtuvalt sisetundest, mis ytleb kuipalju on antud olukorras voimalik kysida. Minu enda valikud - seetottu ka minu enda vastutus. Riigiteenistuja ja sodur taidavad kaske.
X
XXX  /   14:30, 13. jaan 2016
KUI OLEKS SEAL MEESTE HULGAS OLNUD PRESIDENDI ENDA POEG VÕI MÕNE MINISTRI POEG OLEKS MEHED AMMU,KODUS
V
väike myy  /   14:40, 13. jaan 2016
Presidendi poeg situks püksid täis kui oleks samas olukorras ja loodaks vanamehe rahakotile mis on vaeste EESTI INIMESTE POOLT TÄIDETUD!
S
sss  /   14:26, 13. jaan 2016
Kuradi hästi öeldud. Ja olegem ausad, ega see herr Ilves oma ametiaja jooksul polegi suutnud midagi korda saata peale facebooki artiklite postitamise, lahutamise ja siis uuesti jälle abiellumise...
Kurb, aga see on tõsi !
K
kordan kellegi eelnevat  /   14:21, 13. jaan 2016
"Niipalju, kui on olnud võimalik, on ka tehtud! Sina ei tea siis üldse, MIDA on tehtud? Ära aja üldist möla ja ära risusta kommentaariumi!"
H
hele  /   14:17, 13. jaan 2016
Aga mida on teinud see firma, kus nn laevakaitsjad tööle palkas. Nemad peaksid ka vastutama, mitte ainult Eesti riik.
Ja kokkuvõttes - miks nad üldse tükkisid sinna.
S
see  /   15:39, 13. jaan 2016
Firma kuulutas pea kohe pankroti välja, kui laev piiri rikkumise eest kinni peeti.
J
Jurist  /   14:14, 13. jaan 2016
Niipalju kui on inimesi on arvamusi.Kõigil on õigus oma arvamust avaldada siin kommenteerijatel kui ka vaesel ajateenijal.Isegi süüalusel on ennast õigus kaitsta kuritegu eitades.Riigil ei ole mingisugust õigust kurjategijat teisest kolmandast riigist õigeks mõista ega vabaks taotlust nõuda.Võib taotlust esitada Kohver (Kohver i )juhtumiga.Mäletan aastate tagust seika kahe neiu narkootikumi transpordis,üks neiu oli pärit Valgast teist ei mäleta.Neiud kaitset ei saanud ka riigilt.Olgem head lapsed.
A
ab  /   14:26, 13. jaan 2016
kui sa nii tark ja informeeritud oled, äkki siis ütled, mis kuriteo nad sooritasid siiski ?
A
ab le  /   14:50, 13. jaan 2016
Kuule tropp kui sa lähed teise riiki relvaga,mõtle ka natukene idioot.
J
jaaa  /   01:32, 14. jaan 2016
to jurist ...sina tropp tea et ma olen mitmes riigis relvaga käinud ja näitex iraagis olex sinu mune kividel praadinud krdi ärplejad nagu mu isagi kes on eesti rahva hävitajatega yhes pundis ja ärge tulge mulle rääkima et reformikad pole venemaa kaitse all isegi rahastataxe neid sealt ka mu isa tõi kunagi kommi putini raha eest mulle
J
jaaa-le  /   23:32, 15. jaan 2016
Sinu kommentaaridest on näha jah, et oled mitmes riigis relvaga käinud - segipööranud sõjard.
P
peort  /   14:11, 13. jaan 2016
...noo tööriist läheb vanaks, siis ta visataksegi nurka ja unustatakse....
J
Joonas  /   14:10, 13. jaan 2016
Ei nõustu selle kirjaga! Välisministril on jutus iva, et neid kaht juhtumit ei saa omavahel võrrelda. Nii ongi - üks rööviti ametiülesannete täitmisel Eesti territooriumilt ja teised läksid erafirmana kes teab kuhu ja kuidas need asjad reaalselt olid. Ei saa kinni hakata sellest, et need on Eesti veteranid. Iga veteran on oma otsuses vaba. Ja teiseks aetakse seda asja diplomaatilist kanalit mööda, millest ei kirjutatagi iga päev ning mis võtab omaette aja. Lisaks lugege neid punkte, mille alusel laevakaitjad süüdi mõisteti. India on suur riik ja ei saa endale lubada järeleandmisi väikesele riigile iga nõudmise peale. Üks on igatahes kindel. Peale armu palumist lastakse nad vabadusse nii või naa. Selle nimel ongi tagatubades tegeletud.
A
a  /   14:09, 13. jaan 2016
Minu arvates oleks pidanud kohut mõistma selle firma üle, kus laevakaitsjad töötasid. Ma küll ei usu, et need mehed ise selle häda endale kaela tõid. Üsna tavaline nähe Eestis, et riigiametnikke nende kodanike käekäik lihtsalt ei huvita...
N
no  /   13:59, 13. jaan 2016
kas need laevakaitsjad on need samad mehed, kes turvafirmadest läksid suure hurraaga SUURT RAHA tegema?
U
Urrr  /   13:56, 13. jaan 2016
Kohe hakkab pihta palgaliste reformitrollide pa*aloopimine loo autori poole...
Ä
ära väga prööka  /   14:12, 13. jaan 2016
Miks ainult palgaliste? Mina pole palgaline ja ma ei loobi sinu pa-ka.Ma ütleks,et laevakaitsjatega on tegeletud kogu aeg,nad on pildis olnud ja neist räägitakse.Ma olen palju kuulnud, m i d a kõik on tehtud.Kas sa soovid sõtta minna India vastu? Kui mägironijate laipu taheti koju saada,siis hakati meedia kaudu raha korjama ,et seda teha,seda ei algatanud riik.Riik aitab,mis ta saab, aga riik pole neid saatnud sinna,kuhu nad on läinud.
H
heinz  /   14:51, 13. jaan 2016
jälle ei saa võrrelda Sinu poolt toodud mägironijaid muuga, kui väidad, et ka riik polnud neid sinna saatnud. Nõus, kuid riik on ka nii tugev ja märgatav kui aktiivsed on selle riigi kodanikud (ma ei mõtle kuritegevusi) . Kas vaba rahvas peab istuma kodus?? Ei pea ju, kuid minna reisile, mistahes piirkonda ja oled Eesti kodanik peaks andma kindlustunde kaitstusest, kuid viimaste sündmuste valguses see kindlustunne kaob. Seega kommentaator "ära väga prööka" ei ole vaja süüdistada südikaid ja ettevõtlikke kaasmaalasi, kes ei pea paljuks rännata välja ja tuua maailmast meieni huvitavaid elamusi. Meid on vähe ja peamegi igale poole jõudma, ning kui keegi hätta satub peame nagu üks mees aitama.
T
Teeline  /   00:11, 14. jaan 2016
Kas peame aitama ka teise riigi seadust rikkunuid?
S
ss  /   13:49, 13. jaan 2016
kõik on ilus aga kirja alguses sõna lugupeetud on küll üleliigne
H
heinz  /   14:03, 13. jaan 2016
See oli seetõttu, et Andrei peab lugu iseenesest ja viisaka inimesena Ta eeldab, et ka teised on seda
I
inimene on lihtsalt   /   14:07, 13. jaan 2016
viisakas. Tubli! Väga julge ja õige kiri.
V
veteran  /   13:49, 13. jaan 2016
Lugesin veel kord selle artikli läbi, siis lugesin kommentaare ja..... Ei siitmaa rahva enamuselt enam midagi normaalset oodata, kommenteerimise asemel sõimatakse teisi kirjutajaid, juhitakse tähelepanu koma- ja kirjavigadele..... Kas toimub 3-nda klassi etteütlus või on mingi psüühiline probleem....
7
77  /   13:51, 13. jaan 2016
vabandust, veteran, aga mis sa ise siin teed? kus sinu isiklik kommentaar siis on?
M
murueit  /   14:13, 13. jaan 2016
Järgmine tainas...
K
kont hambusse  /   13:48, 13. jaan 2016
Väga "inteligentne" kommentaaride vahetus kohati, peaks mainima. Teile veel teema mõtisklemiseks: vaadake konkreetse tööandja/turvafirma tausta - juba ammu enne seda kui mehed kinni kukkusid, olid mitmed märgid, et antud firmas ei ole kõik korras. Pealtnägijas oli isegi eraldi lugu sellest!!! Aga ikka oli vaja selle firma palgale minna n.ö korraliku kindlustuseta ja lonkava lepinguga. Võeti risk ja tulemus on see mis praegu on!!!
P
Palgamõrvarid ning vabatahtlikud  /   13:44, 13. jaan 2016
Kui Eesti kaitseväes teeniv scout läheb missioonile, läheb Ta sinna VAbATAHTLIKULT.
Ta ei kaitse oma riiki vaid suurema palga nimel tapab süütuid!!!
Ründavad inimesi kes kaitsevad oma riike.
Laevadel piraate jahtivatega sama lugu. Kohver aga ei läinud vabatahtlikult Venemaale ning Ta tegeleb igapäev Eestu vastaste rünnakutega. Scoudid, piraadikütid ja muud pudrulojused ei võitle Eesti eest!
S
ss  /   13:56, 13. jaan 2016
kuule idioot ei lähe need palgasõdurid midagi nii vabatahtlikult antakse valida kas lähed või astu minema
K
Kaitseväelane ss le.  /   14:19, 13. jaan 2016
Ära aja suust mula kui midagi ei tea.
K
kas see on ikka kindel, et Kohver  /   14:11, 13. jaan 2016
oli Eesti piiris. kes seda kindlaks teeb? Kui oligi teisti, siis meile seda keegi ei räägi, vaid väidetakse seda mis vaja. Kas kapo räägib õigust. Selles asutuses on väga palju valetamist ja salgamist.
S
swer  /   15:33, 13. jaan 2016
mis vahet kus ta oli kapo käib seenel vene piiri ääres olgu õnnelik et ta seal veel kutuks pole tehtut
K
kle! tainas  /   14:18, 13. jaan 2016
sul kuppel ikka väga sassis! sinu arust mehed jahtisid piraate ja piraadid kaitsesid oma riiki?? otsi abi!
V
võitlevad ikka küll  /   17:54, 13. jaan 2016
Eesti s.o.USA huvide eest. Holmand on Eesti läänepoolne linn,seal olid meie mehed rahu vahtimas ja valvamas,et see plehku ei paneks.
eestlane ,see õige,armastab ja toetab piraate ikka ja alati,sest need on omad.
T
tubli mees  /   13:35, 13. jaan 2016
hakaku poliitikuks, haaletan tema poolt
T
Tegutseg...  /   13:29, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
N
no kui nüüd sinu räpast keelekasutust  /   13:34, 13. jaan 2016
silmas pidada siis oled vist äsja antud tegevusega lõpule jõudnud, millega sa teistel alustada soovitad.
J
jestas küll  /   13:28, 13. jaan 2016
milline riik meil ikka on.Pabulste heaks tehakse kõikvõimalik luxus elamiseks,millest oma rahvas ilma jäetakse.Selle asemel peaks valitsus tegema pingutusi,et omad kodumaale tagasi aidata.
Mõtetu valitsus,mõtetu valitseja ja mõtetud advokaadid.Kui riik võtaks asja südamega[kui seda neil üldse on]saaks ikka poisid kodumaale tuua küll.No vanasõnagi ütleb,et kelmid saavad ka ükskord oma vitsad-valitsus muidugi.
N
no  /   13:42, 13. jaan 2016
milline mõttetu ja rumal kommentaator! Ja kahjuks on meil selliseid ikka väga palju, kes arvavad, et "teeme mis me teeme, küll riik PEAB meid välja aitama!"
M
Mikä Ruumis  /   13:27, 13. jaan 2016
mida Te ilgute härra kallal? Väga õiged tähelepanekud ju. Eesti saaks teha rohkem.
P
Peeter  /   13:26, 13. jaan 2016
Vaadake kidas riik toimis siis kui need jalgratturid kõrbes ära rööviti siis oli terve riik esijaldadelja maksid röövlitele mõnusa nutsu . Sellepärast riik läks tagajalgadele et need jalratturist mehikesed (nohikud ) olid professorite,riigiisade ja teiste tähtsate junnide pojad ,sõbrad tuttavad jne... Tavalised jalgratturid oleks siiamaani seal kõrbes mädanenud ja kõrbekotkaste sööt olnud !!!!! Onupoja poliitika sackib täiega ,muu pohhui .....
Uskumatu tõesti et eesti riik on nii tuim laeva kaitsjate suhtes asi pole liikunud kuhugi ???? Masendav ja Häbiväärne olla eestlane selliste õlirullide riigis
T
Teeline  /   00:16, 14. jaan 2016
Jalgratturid röövis terrorirühmitus, kellega sai kaubelda. Kas lähed rahakotiga India kohtuniku juurde, et kuule, palju küsid kurjategijate vabaks laskmise eest?
S
seadus on kellele kirjutatud ?  /   13:16, 13. jaan 2016
H
Horros  /   13:10, 13. jaan 2016
See on ehe näide ajupestud inimesest.
.
Endine okupant õigustab relvastatud grupeeringu tungimist suveräänsesse riiki ja ei mõista, miks suverääne riik kaitseb oma riigipiiri, ning karistab rikkujaid.
M
midagi sellist  /   14:52, 13. jaan 2016
ta ju ei tee, vaid soovib asjaoludele vaatamata neile inimestele sisulist riigipoolset abi.
Teie mõttekäik üldiselt-abstraktselt on aga õige.
V
võrdlemiseks  /   13:08, 13. jaan 2016
Eesti riigist, Vaost, kadusid teadmata suunas 29 põgeniku. Meie mehed, 14 inimest istusid ausalt Indias ja ootasid, lootsid, et advokaadid teevad midagi. Mida advokaadid tegid 2 aasta jooksul??? Mille eest nad raha said? Aga 29 põgeniku kadusid, nagu vits vette.
S
sellele ju loodetaksegi,  /   13:19, 13. jaan 2016
et põhja poole plehku panevad.Aga see peaks meie riigimehi(poisse) mõtlema panema aga tutkit.
T
to:...  /   13:20, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
V
võrdlemiseks  /   13:33, 13. jaan 2016
Võrdlemiseks teiste kommentaatoritega sa ei ole päris adekvaatne. Soovitan arvuti kinni panna, muidu näed igas nurgas kesikuid ja ekrelasi. Viirastused?
L
Leo  /   13:08, 13. jaan 2016
Mul on hea meel,"Eestis" on veel inimesi kes julgevad midagi välja öelda. Toetus.
E
ekre fänn  /   13:22, 13. jaan 2016
Mul ka hea meel, kui keegi sõimab ja laimab!
A
a.t  /   13:04, 13. jaan 2016
Indiat ei koti sääsepirin!
A
aga see pirin ei koti kedagi,  /   13:21, 13. jaan 2016
pirisejad peksavad vaid endale päkaga vastu rinda.
  /   15:48, 13. jaan 2016
india ei hooli oma inimestestki mis teistest tahta,ajudeta pärdikud ründavad naisi ja riigil silmad klappidega kinni sest kasti vahe nii suur
L
Lugeja  /   12:56, 13. jaan 2016
Seda tsirkust võib võrrelda siis Herman simmi jamaga.Venemaa hakkab temale vabadust taotlema.Inimesed mõelge natukene kui õhtuleht on kedagi mõjutanud.
N
Niiles!  /   12:53, 13. jaan 2016
Kus on Niiles? Miks vaikib? Miks ei tegutse?
H
heinz  /   13:04, 13. jaan 2016
Ära sega, ta luurab praegu
A
Andrus96  /   12:52, 13. jaan 2016
Mida ta viriseb?
O
oik  /   12:47, 13. jaan 2016
Eesti riigil ei ole raha ja võimekust kõiki kodanike aidata. Iga päev on keegi kuskil välismaal, kes vajaks riigi sekkumatut abi. Neid abivajajaid on isegi eestis, kes peavad mõnesaja euroga oma invaliidsusega hakkama saama, piisavat abi nad riigilt ju ei saa.
Fakt on see, et antud laevamehed tegid tööd, see tähendab teenisid raha. Nad rikkusid reegleid, sisenesid teise riigi piiridesse keelatud esemetega. Iga normaalne mõtlev inimene küsiks, et kas mul on vastavad load olemas, et relvi jms lõhkematerjali riigi piiridesse vedada.
Kohvri ja jalgratturitega ei anna seda üldse võrrelda. Esimene teostas riigi huve ja rööviti eesti territooriumilt. Teised aga rööviti kui turistid. Laevakaitsjad aga rikkusid seadust ning on seega väärt antud riigi kohtusüsteemi otsust kandma. Mida saakski Eesti riik muud teha, kui aksepteerida teise riigi kohtuotsust? Loomulikult saab mõjutada ja survestada, aga kuskil jookseb piir.
Kaastunne laevakaitsjate peredele. Pidage vastu.
T
Tiit  /   13:14, 13. jaan 2016
Ah, et Eesti riigil ei ole raha? Ameerika ja Jordaania kõrbetesse ja Eesti õhu ja igasuguste Aafrika muidusööjate toetamiseks on raha küllaga.
Endise sõduri suust peab ikka tõde kuulma, kui hädine on Eesti viletsus
T
Teeline  /   00:22, 14. jaan 2016
Ja mida sa selle rahaga seal Indias teed? Maksad kohtunikud kinni? Advokaatidele ja maksis riik.
T
toni  /   13:22, 13. jaan 2016
Sa oled ikka ajupestud kui selline maailmavaade ! Öeldi ju- dokumendid korras , seaduste rikkumised ka küsitavad ja seda kinnitasid ka mingil hetkel hindud ise ! Kui mingil hetkel miski justkui korras ja siis kellegi käsul pole see nii , siis kahtlusi kui palju ! Paraku on teatud riikides kohtunikud just sellised nagu on- kord räägib üht, siis teist ! ( seda on selleski saagas kuuldud! ) Ilmselt oled elukogenematu ja klassipinki nühkiv oivi)k . Ära aja jama mis raamatutesse kirjutatud kui mõttevõime kadunud !
Kas respekteerid siis nt P-Korea, mõnede Kesk-Ameerika , teatud ajal Pol Pothi seadusandlust ! Venemaa tellitud kohtuostuseid jne... . Elu pole must-valge !
Kohvriga oli ikka mitmeidki küsitavusi ! Propaganda on propaganda ja paljus just sinusugustele ! Kui kõrvade vahel vaid väike rosin, siis ära kire !
Mis puudutab rattureid, siis arvatavasti suutsid prantslased päris hästi toimetada ja meiepoolne raha tegi oma töö , sest pundis oli ka ´regio` ; nüüd eriti kõrge Mogherini, ehk sinusuguse mõttemalliga, kaasatud ! Indiaga pole tegeldud ei Eest Vabariigi, ei EL ega rahvusvahelisel tasandil kuna siitpoolt pole mõjukaid inimesi torkimas valitsust ja tamilid näitavadki trääsa ! Lihtstel inimestel pole lihtsalt sellist raha, et panna huvituma ametnikke või parteisid ( alustame Paetist )
K
Kaja  /   13:35, 13. jaan 2016
Väga sarnane kohtu otsus, mis mõistis moslemid 5-7 aastaks kinni, kui ned tuttavatele võõral maal ära elamiseks raha andsid või laenasid. Isegi aastane vanglakaristus oleks olnud liialt pikk. Laevamehed ju täitsid ülemuste käske, kes mingitki karistust ei saa. See on siiski poliitika. Vaesele ja lihtsale inimesele tõmbame nii, et annab - teiste hirmuks.
Miljonivargad aga jalutavad ringi. Õiglast kohust pole olemas.
T
to: oik  /   13:39, 13. jaan 2016
Mis see "riigi sekkumatu abi" tähendab ? Kas riigi sekkuv abi oleks tõhusam või hoopis hullem? Eemalt vaadates jääb mulje nagu sõidaks rong jaama.
K
küsimuse...  /   12:45, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
Juku  /   12:48, 13. jaan 2016
Ja kindlasti kirjutage, et tal on Krmli mõjutused nagu ka nendel vanematel, kes võitlevad lastekaitse vastu. Kui tahad, et eestis midagi korda saadetakse, millest ka reaalselt kasu siis oled kohe Kremlimeelne või keskerakonnas.
T
to küsimused  /   13:00, 13. jaan 2016
kus või millal oled sa kuulnud, et nt ekre kaitseb kurjategujaid??? meie narkomuulad, kes kuskil vahele jäänud on aastate jooksul, ka väidavad, et ei teadnud ja justkui reisisid niisama. näe, kurjategija Simm ka tahab välja kogu aeg, pole rahul karistuse ega vanglaga. enamus kurjategijaid ütlevad, et nad pole midagi teinud. niisama ikka pokri ei pisteta!!
V
vastus küsimustele  /   13:39, 13. jaan 2016
parteilist kuuluvust ei tea ega huvita ka, kõik ei ole sinusugused kes anonüümselt ÕL-is kommivad, mõni julgeb oma nime ja näoga, raha küsimata, tõde välja öelda. Ja kui sa selle jutu läbi lugesid siis järelikult pakkus ikkagi mingit huvi, kui ei lugenud siis kuidas saad väita, et spoakaga tegu?
E
etc  /   12:45, 13. jaan 2016
Kogun ja kogun ja lõpuks saan raha kokku ning läheme viimaks ometi koos kogu perega neljakesi vabatahtlikult erafirma reisiteenuse kaudu soojale maale puhkama. Seal juhtub misiganes arusaamatus ja jääme mingite bürokraatlikke seaduste tõttu hammasrataste vahele. Eesti riik teeb exxeli tabelis koheselt korrektuure a´la miinus 4 inimest ja saadab andmed statistikaametile. Kõik ju korras, ise me läksime vabatahtlikult.
V
vastab tädi  /   12:44, 13. jaan 2016
Vaata, meie istume soojades ruumides kõht täis ja meeleolu nagu tuulepööris siia ja sinna, kirjutame inkognito seda ja teist, mis pähe lööb aga too mees,kes kirja kirjutas, tema on võidelnud selle eest, et oleks rahu, tema on oma tervisest loobunud selle ehaks, et meie saame soojas muretult istuda ja tema sõna on peamine, tema sõnavõtt aga austustäratav ja see pole niisama tuulepööris, vaid mehe sõnavõtt,kes on võidelnud ja näinud sõda. Toetan mehe kirjas öeldud, sest tema teab, mida räägib.
T
Teeline  /   00:40, 14. jaan 2016
Kelle rahu heaks ta seal Afgaanis võitles? Ei tule nagu ette, et sealt keegi oleks Eestit rünnanud. Vene agressiooni Afganiatani te kõik kirute. Mis on praegu teisiti? Lihtsalt agressor on teine.
H
hämmingus lugeja  /   12:43, 13. jaan 2016
See "artikkel" on järjekordne tõestus, et militaristidel on peas puder ja kapsad läbisegi, ei mingit selget mõistuseraasu.
Põhjendan - kodanik Kohver oli riigi poolt saadetud missioonil (selle tagamaad ja teostus on omaette teema, mida ei soovita avaldada ega kritiseerida), aga laevakaitsjad olid siiski vaid suure raha jahile läinud härrad, kes valisid ebakorrektse tööandja. Miks peaks riik kinni maksma kellegi lolluseid ??? Mis te arvate, kuidas peaks käituma Eesti riik, kui meie vetest leitakse näiteks Vene riigi lipu all sõitev laev, mis on täidetud tolle riigi relvastatud kodanikega ?? Kõik, kes hetkel kaasmaalaste vabastamist nõuavad, kisaksid siis, et venelased tuleks vangi panna. Hämmastav silmakirjalikkus eksole. Faktid unustatakse miskipärast ära, kui tegu rahvuskaaslastega. Äkki hakkate ka Saksamaal tegutsenud eesti juveeli- ja pangaröövlite vabastamist nõudma - ka nemad läksid lihtsalt omale teenistust tagama, et siis siin kodumaal oma peresid toita ja majandust edendada :) Miskipärast ei soovita antud teema puhul mõista, et mehed, kes läksid sinna seda tööd tegema, ei läinud sinna mingist missioonitundest ega kodumaad kaitsma vaid ainult oma rahataskut täitma ja teatud ametid, nagu ka pangaröövli oma, on lihtsalt kõrgentatud riskitasemega.
T
toni  /   13:37, 13. jaan 2016
Kle ullike ! Kui lähed Eestist kasvõi Soome tööle ja sinu tööandja on kuidagi seadust rikkunud . Kas siis sina omas naiivsuses peaksid asjade lahenemiseni türmis istuma ?!
Euroopas oleks see arusaamatu ja kisa taevani aga Aasias on teised tavad - kui pappi pole, siis oledki ise supi kokku keeranud !
Mehed läksid väga vajalikku tööd tegema ( ka Somaalia piraadid meelest !? ) Paraku nende elukutse ei olnud seotud seakasvatamisega ! Kui seadust rikuti, siis ehk firma poolt...kui üldse rikuti ! Mis on `töömeeste `süü antud kaasuses ?
I
inx  /   12:43, 13. jaan 2016
täpselt minu mõtted on kirja pandud
K
Küsimus on  /   12:41, 13. jaan 2016
Kes nende salarelvade veo taga siis lõpuks oli? Kas eesti riik või mõni meie ärikas? Siin on ikka vaks vahet ja sõltub kes peaks vastutust kandma.
M
Mikä Ruumis  /   13:26, 13. jaan 2016
on täheldada märke, et Eesti eriteenistustel võib olla Aasias huve.
S
Smugeldaja  /   12:39, 13. jaan 2016
saatke luurekoordinaator
M
Mannikekõunapuuall  /   12:38, 13. jaan 2016
Mind paneb imestama, kui agaralt päästeti Tais vahele jäänud ja süüdi mõistetud narkokullereid, kes lõpuks toodigi Eestisse, kas ka vanglasse? Ilmselt mitte.
T
Teeline  /   00:53, 14. jaan 2016
Muulad toodi koju vanglasse peale Tais süüdimõistmist, mitte enne ja selleks kulus päris mitu aastat enne kui need lepingud (kurjategijate üleandmise leping) tehtud said. Vahele jäid 1995, Eestisse toodi vist 2001. Kes oli tol ajal president, kes neile kohe armu andis? Kas mitte sm. Nikolajev.
Indiaga seisab see töö alles ees.
.
......  /   12:35, 13. jaan 2016
Sellise suhtumisega riigiametnike Eestil küll vaja ei ole. Küll minnakse pöördesse kui mõne riigiametniku sugulane "vabatahtlikult narkootikumide veoga" kuskil teises ilma otsas vahele jääb, mingite nn. " star jalgratturite ", turistide ja " kangelasest KAPO " töötaja päästmiseks vahetakse koguni " elav otsene teave " kiirkorras Moskvale edasi. Eeldan, et esimese vabariigi aegne sõjaväeluure ülem Richard Maasing keeras sellise tegevuse peale hauas teist külge. Vähemasti tänaseks on siis selge et Eesti kodanike seas on nüüd kindlasti võrdsematest võrdsemad.
M
MIKS?  /   12:34, 13. jaan 2016
MIKS Suurbritannia valitsus ja peaminister on nii jobu? Öelge, EKRE ja KE kommijad! Miks nad pole India vetesse saatnud lennukikandjaid, sõjalaevu, allveelaevu....? MIks nad pole heitnud Indiale mõnda aatomipommi...? Miks pole Suurbritannia sõjavägi rünnanud Indiat....? Miks, miks, miks.....?
Mida te väikese Eesti valitsuse kalla närite, vaimselt haiged kesikud ja ekre lõugajad...? Kui nii targad olete, siis minge Indiasse ja TOOGE need vangid sealt ära! Helmed, Savisaar, Simson - KOHE oma hulludega Indiasse! KOHE!
.
......  /   12:37, 13. jaan 2016
Võta number ja saad vähemasti kevadeks arstile.
D
don't worry take it easy  /   12:54, 13. jaan 2016
12:34, küsimus ei ole praegu EKRE-s ja Keskerakonnas, rahune ükskord maha! Küsimus on merepolitseinikes, kes olid alusetult arreteeritud ja nüüd fabritseeritult süüdi mõistetud.
R
Reede  /   12:26, 13. jaan 2016
Lapsikud, kibestunud inimese seisukohad. Kahju, et veteranil ei ole paremat teha, kui kogu vastutuse veeretamine poliitikutele.
W
weqweqe  /   12:39, 13. jaan 2016
Aga kas sa ei näe natukenegi selles kirjas tõtt? Kas näed ainult kibestumust?
L
lihtsalt lugeja  /   12:25, 13. jaan 2016
Jaa.Lugedes neid kommentaare siis tuleb meelde ütlus: eestlase parim toit on teine eestlane.Küll te olete õelad.Miks alati tehakse kõik maha.Need laevamehed on ikkagi meie kaasmaalased.Võibolla nad tegid valest et läksid sinna aga ega sellepärast ei tasuks neid hukka mõista.miks riik igasugu pagulasjama toetab.?Miks saadetakse igasugu abi välismaale.?Miks siis need eesti mehed ei ole abi väärt.?
T
to: 12:25  /   12:38, 13. jaan 2016
Millist abi? MIda konkreetselt? Niipalju, kui on olnud võimalik, on ka tehtud! Sina ei tea siis üldse, MIDA on tehtud? Ära aja üldist möla ja ära risusta kommentaariumi!
J
Jobu  /   12:25, 13. jaan 2016
Kõik Eesti pätid tuleb kogu maailmast koju tuua, siis saavad paljud eestlased nendele vanglate ehitamisel ning nende valvamisel ja toitmisel tööd ning Eesti jõuab Euroopa viie rikkaima riigi hulka
  /   12:35, 13. jaan 2016
Oled oma nime väärt!
D
djaval  /   12:54, 13. jaan 2016
Toome parem siia pätid süüriast ja mujalt...
O
olge reaalsed  /   12:20, 13. jaan 2016
Ratturitega pole mótet vórrelda- need täitsid luureúlesannet ja seepärast osteti välja. laevakaitsjad on nn tavakodanikud ja vaielda vóib aiinult selle úle, kas kohtuotsust saab täita ka eestis ja púúda saada neile paremaid tingimusi seal. Nagu ka on välja öeldud, me aksepteerime iga riigi kohtuotsust ( v. a. Kohveri oma muidugi aga see on teine mäng). Kui mind pannakse soomes vangi, siis ei hakka keegi siin mind vabaks ostma. Asi lihtsalt on selles, et riigi tasemel jahutakse, kuidas me neid seal päästame aga tegelikult ei hakka hammas peale . Keegi ei tea, palju on súúdistuses tóde ja palju valet.
V
veteran  /   12:20, 13. jaan 2016
Noor kolleeg ütleb tõtt näkku kogu riigile, riik virutab valega vastu, tema jõud on kordi suurem. Ei hoolita siin tegijatest, vaid homoseadus ja riigivargus on meie juhtide prioriteet. Väga tahaks siit lollidemaalt pageda aga kodumaa mullas pidi uni parem olema. Küll tuleb kord see üleilma kohus, kus ka õiglusele au antakse.
T
to: arulage veteran, 12:20  /   12:25, 13. jaan 2016
Lollid kesikud ja ekrelased - hoidke oma möla riigi vastu endale! Kesikud - närige üksteise kõri ja ekrelased - sõimake omavahel üksteist!
H
HateMail  /   12:35, 13. jaan 2016
sul selle vana leierkasti käuksutamisest kopp ees pole?ja mida nimetad riigiks?kes on riik?
M
marutaudis orav ei näi väsivat.  /   12:35, 13. jaan 2016
.
S
sass  /   13:05, 13. jaan 2016
Kas see pole vihakõne? Ma ei kuulu ühegi partei ridadesse.
U
ursabursa  /   12:17, 13. jaan 2016
Imelik kiri.. kas tõesti mõtleb tulevastele valimistele?! Kohver , rööviti Eesti Vabariigi territooriumilt. Mis ebaõnnestunud operatsioon?! Sama võiks väita laevakaitsjate kohta! Need mehed , läksid tööle erasektorisse, kedagi teist ei saa süüdistada kui ainult ennast , et firma selliselt käitus meestega ..pean silmas hilisemat , vangistusperioodi. Kohver rööviti kui Eesti Vabariigi kaitsepolitseinik ja eesti territooriumilt!! Suur vahe!! Pean meie kaitseväelastest väga lugu ,aga kes sellise ameti valib , eriti välismissioonide suunitlusega, peab ja usun ka et arvestab, millised ohud jne ümbritsevad mehi. Veelkord ,aga need mehed töötasid erasektoris, mis ei tähenda et riigipoolne abi peaks puuduma , aga selles kontekstis nagu autor seda avaldab- ei ole pointi! Ühinen ka eelpool kommenteerinud -Lugeja -arvamusega!
H
heinz  /   12:36, 13. jaan 2016
lähed välismaale puhkusereisile, jääd hätta arusaamatuse tõttu, mitte tõendatud väärteo tõttu. nüüd Eesti saadab sind pe...e põhjendusega, et ise läksid , vabatahtlikult ja süüdistada tuleb vaid iseend ja reisibürood (ka erafirma), kelle kaudu reisisid ja jälle EV jaoks probleem lahendatud. See on Sinu arusaam??? Ilmselt jah, sellepärast meid nii vähe ongi.
J
Juku  /   14:12, 13. jaan 2016
Kas see siis pole ebaõnnestumine, kui kaitsepolitseinik röövitakse Eesti territooriumil? Naeruväärne ja hale ju lausa! Häbenema peaks, aga mitte õigustama.
M
mati toJuku  /   19:42, 13. jaan 2016
ebaõnnestumine on see ,et see kaitsepolitseinik töötab endises ametis edasi ,see on võimalik vaid eestis
P
Putinlan...  /   12:13, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
M
Marusja  /   12:18, 13. jaan 2016
Mine ravile.
A
Andrei on seepärast haige,lontkõrv,et ta Andrei on.Eks ju.  /   12:27, 13. jaan 2016
sa ju puhta soe ja mis see basibo veel on?Mingi hispaaniakeelne sõna või?
No basiba siis,kuid võibolla siiski spasibo.
T
Teeline  /   01:02, 14. jaan 2016
Kellega Eesti sõdib?
L
Lugeja  /   13:04, 13. jaan 2016
Lugege korralikult mida Putinlane on tahtnud või õigemini on öelnud keda mõnitanud kuid põhihariduseta inimesed lihtsalt ei saa aru.Tubli Putinlane.
.
.....  /   12:12, 13. jaan 2016
Et kui läksid vabatahtlikult siis on savi mis neist saab jah...osadest kommentaaridest loeb küll sedasi välja....mis teil viga on rahvas kes niimodi arvab...Oma rahva poolt tuleb alati olla ja oma rahvaeest tuleb alati vòidelda...vahet pole mis see situatsioon on...ratturid kes olid pantvangis said päris ruttu kodu....nii et ärge lahmige siin ja otsige vabandusi,et mitte aidata neid poisse ja toetada neid...igaljuhul tuleb toetada neid....vahet pole kas läksid vabatahtlikult vòi mitte...loll arusaam teil asjadest...kui te ise sarnases situatsioonis oleksite pöörduksite te esimese asjana nutt kurgus abipalvega riigi poole...
M
MIDA SIIS KONKREETSELT TEHA....?  /   12:10, 13. jaan 2016
Iga sitavares muudkui lõksutab oma lõugu ja ajakirjandus õhutab vaenu ja viha tagant. Aga ükski sitavares ei ütle, MIDA SIIS KONKREETSELT TEHA...? Kas Eesti peab minema Indiasse ja JÕUGA ära tooma vangid...? Kuulutama SÕJA Indiale...? Vangistama kõik India KOHTUNIKUD...? Ei ole mõtet loopida tühje sõnu mingitel "sõduritel" või "kangelastel", kes häälitsevad julgelt ema SEELIKU alt!
Eesti ei ole üksinda võimeline MITTE MIDAGI tegema India vastu. Isegi Suurbritannia ei ole suutnud oma vange vabastada... Haukuge Suurbritannia kallal ka, et kui väetid ja lorud nad on! Ukrainlasi on ka vangis. MIks Ukraina pole vallutanud Indiat - öelge "targad" jobud! Ainult haukuda ja lõugu lõksutada oskavad kõik: auh,auh, auh! auh,auh,auh! auh,auh,auh, kesikud ja ekrelased!
I
isa+veteran  /   12:30, 13. jaan 2016
Teil on haige arusaam diplomaatiast....miks peab kohe söjaga vastu minema...selleks on olemas riikide vahelised kokkulepped jne...DIPLOMAATILISEL teel tuleks Eesti riigil koguaeg teha lobitööd nn spammida, et vabastaqda oma kodanikud, ja kaasata ka oma liitlasi näiteks
T
to: 12:30  /   12:40, 13. jaan 2016
Seda on ju TEHTUD ka, HAIGE inimene!
S
see  /   12:46, 13. jaan 2016
on välisministri tegemata töö, noormees kirjutas tõtt, milleks siis diplomaatia........
T
Tubli Sõdur!!!  /   12:05, 13. jaan 2016
Kõik õige....kahjuks meie banaanivabariigil ja nende pehmodest juhtidel on asjadest arusaamisega kehvad lood. Kui mõni aeg tagasi langesid Eesti vabatahtlikud rattamatkajad Liibanonis pantvangi siis väidetavalt tegi Eesti riik väga palju, lausa niii palju , et me tänaseni ei teagi kui palju. ja äpardunud Kohver lugu on muidugi naljanumber omaette.
T
to: Tubli...., 12:05  /   12:22, 13. jaan 2016
Kesikutel ja ekrelastel on ikka igaüks "tubli", kes sõimab või haugub valitsuse või Eesti riigi vastu! "Tubli", kes laimab, "tubli", kes alandab, "tubli", kes vingub, "tubli", kes sitaga loobib.... Kahju, et selliseid "tublisid" inimesi on ainult käputäis - eesti rahva si**hunnikud!
K
kesse sii nõnna sõimleb?  /   12:40, 13. jaan 2016
.
T
Tundub,  /   13:51, 13. jaan 2016
et oled ise ka üks nendest, kes maksumaksja kulul "liugu laseb". Mina, kui tavakodanik ja maksumaksja, tahaksin selle "toreda" valitseva seltskonna käest küsida, et mida head ja kasulikku on nad rahva (loe: valijate) heaks ära teinud?!? Olen kogenud sedagi, et kui sul tekivad mingid mured ja probleemid, siis abi saamine on ikka "uppuja enda asi"...
H
heinz  /   12:00, 13. jaan 2016
Tegelikult ei ole õige arutleda selle üle, et riigi teenistust täitev kodanik peab olema riigi poolt enam kaitstud kui erafirmas töötav kodanik. Eesti peaks võrdselt kohtlema kõiki oma kodanikke, kui nad on sattunud hätta väljaspool riigipiire. Proua Kaljurand tõepoolest justkui vabandas oma tegevusetust sellega, et laevakaitsjad olid erafirmas mitte riigiteenistuses ja sinna otsa veel halvustav repliik tööandja aadressil (????!!!). See pani mõtlema, et Eston Kohveri juhtumit kasutasid poliitikud ära eelkõige poliitilise kasu lõikamiseks. Mis saab veel magusam olla, kui Nato potentsiaalne vaenlane suur Venemaa teeb liiga väikesele Nato riigile. Kogu maailma tähelepanu oli Eestile pühendatud.
Sellise suhtumise taustal ei julge reisimagi minna, sest see ka ju vabatahtlik ettevõtmine , mis ei vääri Eesti kodaniku kaitset riigi poolt.
J
Jürka  /   12:20, 13. jaan 2016
Reisimine pole võõra riigi lipu all seiklemine relvaga käes kahtlastel eesmärkidel. Neid kaht asja ei saa võrrelda.
H
heinz  /   12:41, 13. jaan 2016
lõpeta ära, mis on kahtlane?? kas see, mis kauge ja mitte lahtiseletatu?? Eelkõige tuleb lähtuda oma kodanike kaitsmisest. Miks me omasid ei kaitse??
T
Tegemist  /   11:56, 13. jaan 2016
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
peaasi saab eesti riigi ees pugeda...  /   12:34, 13. jaan 2016
sa ju omadega puhta sassis.
A
alari  /   11:55, 13. jaan 2016
lugesin seda artiklit ja pean au andma Andrei Vesterinen le kes suutis sellise kirja kirjutada. see on häbiasi et juba nii pikka aega on meie mehed seal istunud ja nüüd veel 5 aastat juurde ja meie riik ei suvatse siiamaani midagi ette võtta ja samas tembeldab meid erinevate lausetega et küll viha õhutajad ja mis muu veel. kui riik oleks teinud algusest peale korralikult oma tööd ja oma pilgud pööranud probleemide poole mis vajavad lahendamist siis oleks juba ammu meie mehed kodus oma perede juures. PS. loodan sügavalt et riigi tegelased seal kõrgemal kohal võtavad pea persest välja ja hakkavad tööle, mitte ei tõsta endal, erinevatel kaupadel ja küttel hindu et maksta riigi võlga mis on teab kui suur.
T
to: alari, 11:55  /   12:14, 13. jaan 2016
MIKS sina, "tark" Alari, ei vabastanud siis neid vange? Või MIKS sa siis vähemalt ei öelnud KUIDAS neid vabastada? Ära mölise siin umbluu juttu kui sul konkreetseid ettepanekuid ei ole kuidas Indiat põlvili suruda! Suuga teed suure linna, käega ei KÄO pesagi - nii ütleb eesti rahvas!
M
mis sa siin räuskad koguaeg,  /   12:42, 13. jaan 2016
miinuseid korjad või?
T
toetaja  /   11:49, 13. jaan 2016
pole vist vaja arusaamiseks eriti ajusid, sest need on samasugused eesti kodanikud nagu jalgratturid, hr.Kohver jne. Ilmselt oleks viimane ka võinud keelduda ülesandest v sunniti teda riskima vägisi? Tiblad hoolivad omadest enam kuivõrd alles tegid avalduse, et isegi riigipiirid ei oma tähtsust omade kaitsel vms.
H
heinz  /   12:02, 13. jaan 2016
sellise suhtumise tõttu (omad jäetakse hätta) eestlasi nii vähe ongi
L
Leopall  /   11:44, 13. jaan 2016
Autorilt väga õige ugu!
R
rks  /   12:14, 13. jaan 2016
Asi lihtne,autor hakkab poliitikasse püüdlema....ongi kogu lugu.
A
Andrei  /   11:38, 13. jaan 2016
aitäh, tead millest räägid, kas nendeni ka see küünib, vaevalt-- nende peret see ei puuduta ju
I
Indrek  /   11:34, 13. jaan 2016
Siiani on esitatud kogu asi ainult soovitud valguses ja esitajad on advokaadid.Advokaat on aga ainult kõigest üks kolmest protsessi osalisest(kohtunik,süüdistaja ja kaitsja).Nüüd tuleb ikkagi välja, et tegemist oli ikkagi laevaga, mis ei olnud piraaditõrjelaev vaid puhkekoht(hotell) ja hotellis relvadega..., millele lisandub ebaseaduslik riigipiir ületamine, ebaseaduslik kütusetankimine.Firma , kes neid palkas saab suurepäraselt aru ja on kadunud nelja tuule poole.Meestel pole aga kuhugi kaduda.Nüüd lihtsalt tuleb ära oodata kohtuotsuse siu .
M
Mere turva Indrekule.  /   11:52, 13. jaan 2016
Teil on täiesti õigus ja vist olete teadlik.Mehed tunnistavad,et olid vabavetes ,no kuulge vabas vetes ei puutu keegi kedagi.Kõige hullem oli nendel meestel teenistusaeg oli läbi,ei olnud esitada pabereid miks nad seal relvadega.See oli suur käkk tööandja ja selle riigi poolt.Isegi täpset riiki ei ole teada ja seotud on midagi üks eesti seküürit firma.Meestel tuleb lihtsalt ära istuda ja vait olla.Kui lähevad edasi kaebama võivad veel otsa saada.Kõige hullem miks mehed salgavad kõike kas on tööandja poolt ära hirmutatud.
K
kysin  /   13:41, 13. jaan 2016
mis riigi lipu all see laev oli?
L
Lugeja  /   11:25, 13. jaan 2016
Kiri täiesti õigustatud! Miks mõned inimesed on võrdsemad kui teised? Jutt vabatahtlikkusest on väga imelik. Ju Kohver oli ka võsas vabatahtlikult või siis mitte? Aidake ometi, riigimehed ja naised, neid Indias vaevlevaid mehi. Mul kipub küll usk oma riigisse kaduma.
I
IKKA JÄLLE RIIK...?  /   11:22, 13. jaan 2016
Kommentaare lugedes jääb mulje, et inimeste kallal pole gripp vaid ajupehmenemine. Emotsionaalselt saan laevakaitsjate lähedastest aru ja tunnen kaasa, aga neid mehi ei saatnud sinna tõesti RIIK ja miks peb siis kõiges RIIKI süüdistama, usun et tehakse mis suudetakse. Papuassidega lihtsalt on asju keerulisem ajada...
M
maamees  /   11:41, 13. jaan 2016
Aga kas jalgrattureid saatis riik sinna sõjakoldesse,kus nad hätta sattusid.Siis küll riik aitas.
N
neil oli austav  /   11:53, 13. jaan 2016
õlesanne andmeid koguda ja üht-teist tähele panna .
  /   14:29, 13. jaan 2016
Eks ta aita praegugi, asjad ei käi sõrmenipsu järgi nagu tahaks, tegemist ju riigiga kus asju aetakse hoopis iseäralikul moel...