Krimi

Koolikaaslase tapja tahab vabadusse (17)

Siim Randla, 13. jaanuar 2016 06:00
Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees)
Kümneks aastaks vangi mõistetud noor mees, kes lõikas koolikaaslasel kõri läbi ja virutas kirvega pähe, tahab enne tähtaega vanglast vabaneda. 

Pärnu-Jaagupi koolipoisi Sveni (16) elutee lõppes 2006. aasta 21. mai õhtupoolikul kodualevi lähedal Tallinna–Pärnu–Ikla maantee kõrval metsatukas. Keijo (17) lõikas koolikaaslase kõri läbi ja jagas kirvehoope pähe.

Pärast veretööd võttis Keijo ohvri rahakoti koos umbes 700 krooni ja garaaživõtmetega. Sveni mobiili purustas Keijo sündmuskohal ja jättis tükid surnukeha kõrvale. Sveni torke- ja lõikehaavadega laip leiti mõni päev hiljem võpsikust kase alt.

Keijo lohutas mõrvapaigal nutvaid klassiõdesid ja oli koolivenna matusel. Kohus mõistis Keijo kümneks aastaks vangi. Õhtuleht on varem kirjutanud, et tapetud poja isa on nördinud, et mõrtsukas eluks ajaks trellide taha ei jää. "Tal on kõigest ükskõik. Mina ütleks küll, et Keijo on täielik loom."

Nüüd soovib Keijo enne tähtaega vanglast vabaneda. Jaanuaris arutab Tartu maakohus Tartu Vangla materjale ennetähtaegse vabastamise otsustamiseks Keijo suhtes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee