Eesti uudised

Ootamatu vangistus: laevakaitsjate isiklikud asjad jäid kõik järelevalveta 

Kristiina Tilk, Chennai India, 13. jaanuar 2016, 06:00
OTSIB TEGEVUST: Kristo talle Indias peavarju andnud korteris joonistamasFoto: Alar Truu

"Sul on nii väike seljakott kaasas," osutab laevakaitsja Raigo mehi Tuticorinisse kohtusse viivale bussile mineku eel Vladislavi kotile. "Muidugi, ega ma sinna elama lähe," vastab Vladislav. Sel hetkel ei teadnud mehed, et tagasi Chennaisse, oma ajutistesse elukohtadesse, nad ei naasegi.

14 eestlase jaoks, kelle India kohus üleeile ootamatult viieks aastaks vangi mõistis ja kes otse kohtusaalist politseieskordi saatel minema viidi, oli kohtuskäimine juba rutiiniks saanud.

Kuna istungeid on toimunud palju ning kunagi ei olnud ette teada, kas istung on lubatud kuupäeval või venib päeva-paar edasi, on mehed ka seekordsele kohtureisile minnes kaasa võtnud vaid hädapärased asjad. Kui kohtuskäik oleks veninud, oleks paar päeva Tuticorini hotellis hakkama saadud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. oktoober 2017, 09:25
4 AASTAT INDIAS KINNI | Endine sõdur avalikus kirjas Ilvesele, Rõivasele ja Kaljurannale: üht riigiametnikku, kelle ülesanne riigipiiril ebaõnnestus, koheldakse kui kangelast, kuid 14 eestlast Indias kutsute „vabatahtlikult tööle minejateks“
14. jaanuar 2016, 16:16
Eesti konsul pääses täna vanglasse laevakaitsjate juurde
13. jaanuar 2016, 06:00
Riik laevakaitsjate võlga kustutama ei kipu
12. jaanuar 2016, 15:27
ÕHTULEHT INDIAS | FOTOSID CHENNAIST: milline on linn, kus elasid Eesti laevakaitsjad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee