Eesti uudised

ÕHTULEHT INDIAS | Eesti laevakaitsjate lähedane: "Meestega pidi olema kõik korras, nad on kõik ühes ruumis." (5)

Kristiina Tilk, India, 12. jaanuar 2016 21:08
Foto: Alar Truu
Eesti konsul Indias andis Eesti laevakaitsjate lähedastele teada, et Puzhali keskvanglasse saadetud meestega on kõik korras ning lubatud on edaspidi ka külastused.

"Meestega pidi olema kõik korras, nad on kõik ühes ruumis. Vangla arst vaatas nad üle ja ehk saavad sinna ka rohud, mis konsuli kätte jäid. Madratsid meestel seal olemas, muud voodipesud ka, nagu kinnitati," teatas lähedane, lisades, et vanglas on olemas ka söögitegemise võimalus.

Tema teatel hakkab ka kirjavahetus toimuma nagu eelmine kord, kuid uuritakse, kas meestele on võimalik saata pakke.

India kohus mõistis 14 laevakaitsjat viieks aastaks vangi relvade ebaseadusliku käsitlemise eest. "Ütle palun meie lähedastele edasi, et nad oleksid tugevad ja peaksid vastu. Meiega saab kõik korda," olid meeste viimased sõnad enne teeleasumist vanglasse.

India Tamil Nadu osariigi politsei pidas 2013. aasta 18. oktoobril kinni piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget. Neist 14 olid Eesti kodanikud. Laeva meeskonnas oli ka India, Suurbritannia ja Ukraina kodanikke.

Eile mõisteti meestele viieaastane vanglakaristus. Seda otsust saab edasi kaevata kolme kuu jooksul. Loodetakse küll ka seda, et India annab meestele pärast kohtuotsuse jõustumist armu.

"Aga see on India. Siin ei ole mitte miski kindel. Ja kui saame kautsjoni vastu vabaks – kes selle eest maksab?" küsib Kristo ja lisab: "Võite ministeeriumile öelda, et nad võivad advokaatidelt raha tagasi küsida. "Hea" töö tegid."

Samal teemal

11.10.2017
4 AASTAT INDIAS KINNI | Endine sõdur avalikus kirjas Ilvesele, Rõivasele ja Kaljurannale: üht riigiametnikku, kelle ülesanne riigipiiril ebaõnnestus, koheldakse kui kangelast, kuid 14 eestlast Indias kutsute „vabatahtlikult tööle minejateks“
14.01.2016
Eesti konsul pääses täna vanglasse laevakaitsjate juurde
13.01.2016
Riik laevakaitsjate võlga kustutama ei kipu
12.01.2016
ÕHTULEHT INDIAS | Mis saab laevakaitsjatest maha jäänud isiklikest asjadest?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee