Maailm

Saksa paremäärmuslased lubavad ahistatud naiste eest kätte maksta (40)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016, 06:00
PINGED KASVAVAD: Saksamaa linnades toimuvate parempoolsete meeleavaldustel võib üha sagedamini näha loosungit: "Vägistaja­põgenikud ei ole teretulnud".Foto: AFP / Scanpix

Saksamaal Kölnis saab politsei uusaastaööl migrantide seksi­rünnakute ohvriks langenud naistelt üha uusi kaebusi. Eilse seisuga oli politseisse pöördunud ligi 600 kannatanut. Neist ligi 300 olid seksuaalkuriteod. 

Kölni politsei tunnistas, et uusaastaööl naisi käperdanud kurjategijad on migratsioonitaustaga. 32 seni tuvastatud kahtlusalusest 22 on varjupaigataotlejad. Esmaspäeva õhtuks oli vahi alla võetud vaid neli kahtlusalust ning neidki süüdistatakse ainult vargustes ja röövimistes.

Saksa kriminaalpolitsei sõnul on uusaastaööl Kölnis ja mitmes teises linnas toimunud naiste massiline seksuaalne ahistamine teada-tuntud probleem Araabia riikides, kus seda nimetatakse taharrush gamea. Täpsemalt ründavad noorte meeste rühmad suurte rahvakogunemiste ajal naisi, keda käperdatakse igast võimalikust kohast või halvimal juhul koguni vägistatakse. Politsei andmetel vägistati Kölnis uusaastaööl vähemalt kaks naist.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. mai 2016, 13:34
FOTOD | Esimene Kölni naisteahistaja astus kohtu ette
27. jaanuar 2016, 11:01
Moskva süüdistab Berliini 13aastase tüdruku vägistamise mahavaikimise pärast
17. jaanuar 2016, 13:09
Kölnis elav eestlanna: inimesed on ettevaatlikud ja hirmul
16. jaanuar 2016, 06:00
Euroopa on araablaste tutvustatud seksimängudest tõelises šokis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee