Eesti uudised

Põhiseaduskomisjon ei toetanud parteiliikme vanusepiiri alandamist (2)

Toimetas Piret Pappel, 12. jaanuar 2016 15:45
Pilt on illustratiivneFoto: TAIRO LUTTER
Riigikogu põhiseaduskomisjon ei toetanud seaduseelnõu, mis alandaks erakonna liikmeks kuulumise vanuse alampiiri 18. eluaastalt 16. eluaastale.„Riigikogu kiitis mullu heaks valimisea alampiiri langetamise kohalikel valimistel 16. eluaastale ning enne järgmisi võimalikke samme tuleks esmalt ära oodata, mida see muudatus endaga kaasa toob ja milline saab olema noorte valimisaktiivsus," ütles põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet.

Ta märkis ka seda, et noored saavad täna kuuluda parteide noorteorganisatsioonidesse ning nende suuremaks kaasamiseks poliitikasse ei peaks ilmtingimata alandama erakonna liikmeks kuulumise vanusepiiri.

Keskerakonna fraktsiooni algatatud erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu (144 SE) seletuskirjas märgitakse, et valimisea alandamine kohalikel valimistel võib kaasa tuua noorte suureneva huvi poliitika vastu ning poliitikahuvilistelt noortelt ei tohiks võtta võimalust astuda enda põhimõtetega sarnasesse erakonda.

Seaduseelnõu tuleb Riigikogus esimesele lugemisele 19. jaanuaril. Põhiseaduskomisjon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel menetlusest välja hääletada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee