Eesti uudised

REPINSKI ESIMESEST PARLAMENDI TASEMEL KUKEPOKSIST: naisi peab sellistesse asjadesse segama võimalikult vähe  (22)

Õhtuleht.ee, 12. jaanuar 2016 15:29
Kitsekasvataja, Konju talupoe pidaja ning riigikogu liige, keskerakondlane Martin Repinski maskotiga. Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Lugu Keskerakonna fraktsiooni tööseminaril aset leidnud parteikaaslaste kokkupõrkest daami pärast ja rahvaesindajast roolijoodikuga tuli peale pühi omamoodi kingitusena. Vecherka käis uurimas, mida räägib intsidendi üks osaline.

Intervjuus Pavel Ivanovile kinnitas põllumehest riigikogu liige Martin Repinski, et täna toimiks ta täpselt samamoodi kui eelmisel nädalal seminaril Pedase hotellis, kus tal tuli kaitsta Siret Kotkat napsise fraktsioonikaaslase Dmitri Dmitrijevi eest. Kannatanuks jäänud Dmitrijev põrutas pärast seda autoga teelt välja vastu kände.

Kas sõnu ei jätkunud?

"Alati kerkib küsimus, kuidas toimida: kas südametunnistuse või mugavuse järele. Mind kasvatati nii, et ma pean ohusolija kaitseks välja astuma. Minu jaoks pole selline käitumine esmakordne, olen alati nende eest välja astunud, kes on hädas," rääkis Repinski.

Kuhu lõid?

"Lõin nagu suutsin, üsna tugevalt."

Dmitri kukkus?

"Ei, aga oli jahmunud."

Mis ikkagi juhtus?

"Dmitri jooksis Siretile järele. Viimane keeras end tuppa luku taha, mitte enda tuppa. Enne seda tikkus ta (Dmitri – toim) talle (Siretile – toim) ligi. Mina saatsin Sireti tema toani, ühtäkki üritas Dmitri tema juurde pääseda. Noh, ma kohe lõin teda, nõnda juhtus..."

Oma suhteid Siretiga keeldus Martin kommenteerimast. Küsimus, kas Dmitri on teadlik nende omavahelistest suhetest, jäi samuti vastuseta. Nagu ka küsimus erilisest sõprusest Sireti ja Edgar Savisaare vahel.

Kuidas kolleegid parteist ja fraktsioonist juhtunusse suhtusid?

"Enamus pigem taunis mu käitumist. Arvatakse, et poliitik ei tohi nii teha. Aga mina jään inimeseks, lihtsaks inimeseks. Ja ma arvan, et ma toimisin õigesti," vastas Repinski. "Ma jäin inimeseks, minu südametunnistus on puhas. Tähtis on ka see, et valijad mind mõistavad, põhilises."

Repinski sai tuntuks ka selle poolest, et tal oli valimiseelses võitluses väga originaalne ja terav loosung: "Kui sain kitsedega hakkama, saan ka riigikogus!"

Kas võib öelda, et ka selles juhtumis „said sa kitsedega hakkama"?

"Paralleele võib ju tuua, aga ma ei saa nimetada Dmitrit kitseks. Üldiselt on ta ju normaalne mees... Ta on ju adekvaatne inimene! Koos temaga viisime me läbi valimiseelset kampaaniat, tegime koostööd, kuulume Ida-Virumaa toetusgruppi. Lihtsalt Dima on selliseid inimesi, kellel on parem mitte napsi võtta või siis teha seda lähedaste kitsas ringis," hindas Repinski parteikaaslast ja endist koostööpartnerit Dmitrijevit, keda ta oli sunnitud n.-ö paika panema.

Aga kas ka varem oli temaga ebameeldivusi?

"Ei, varem pole keegi midagi sellist märganud. Mul ei tulnud pähegi, et ta võib sellises seisundis rooli taha istuda..."

Noore poliitiku laual on poisikese foto. See on tema kaheksa-aastane poeg. Koos nad ei ela.

Kas poisi ema teab? 

"Ilmselt küll. Aga eriti me ei suhtle."

Aga Dmitrijeviga?

"Helistasime kolm-neli korda. Arutasime juhtumit. Ta kahetseb, et meid Siretiga sellesse tõmbas. Ta mõistab, et ei teinud õigesti. Aga juhtus see, mis juhtus. Mulle helistasid ajakirjanikud juba teades, mis juhtus. Fakt oli teada. Ja ma rääkisin, teist väljapääsu ei olnud. 

Ta (Dmitrijev – toim) ei vabandanud, lihtsalt väljendas kahetsust. Aga ega ma ei solvunudki."

Esimene kukepoks parlamendi tasemel

Kas sa mõistad, et teie Dmitieviga olete esimesed meespoliitikud, kes kaklesid naispoliitiku pärast?

"Mina ei kakelnud poliitika pärast. Inimene oli ilmselgelt ohus. Dmitri oli juba päris õhtu algusest kuidagi kummaline, pidas end ebakorrektselt üleval."

Siret ütles, et intsident oli puhtalt meestevaheline õiendamine.

"Naisi peab sellistesse asjadesse võimalikult vähe segama," arvas Repinski.

Martin Repinski kabinet on oma korrusel viimane. Aga enne tema kabinetti on Siret Kotka oma. Nagu kinos – viimane seanss viimases reas...

Samal teemal

17.04.2018
ÕL ARHIIVIST | Kirgede torm Keskerakonnas ehk Kuidas keskerakondlane Dmitri Dmitrijev purjuspäi rooli taha sattus
10.03.2016
RIIGIKOGUS ÕNN ÕITSEB! Siret Kotka: jah, oleme Martiniga koos!
27.01.2016
Repinski kutsus Rõivast Ida-Virumaale vaatama, kuidas inimesed elavad
25.01.2016
Dmitrijevil mõõdeti pärast kirgede tormi avariid 1,7 promilli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee