Eesti uudised

POLE PAHA: riigile laekub makse planeeritust enam (5)

Õhtuleht.ee, 12. jaanuar 2016 13:25
Foto: Reuters / Scanpix
Möödunud aastal kogus maksu- ja tolliamet makse 5,94 miljardit eurot ehk 2,3 protsenti rohkem, kui riigieelarves aastaks oodatud. Võrreldes 2014. aastaga laekus makse 7,7 protsenti enam.

Detsembris laekus makse 488,1 miljonit eurot ehk 1,3 protsenti vähem kui aasta varem, teatas rahandusministeerium.

Samal teemal

Sotsiaalmaksu kogus maksu- ja tolliamet aastaga 1 protsendi eelarves oodatust rohkem. Detsembris laekus sotsiaalmaksu võrreldes möödunud aastaga 6,2 protsenti enam, see oli aasta üks aeglasemaid kasve.

Kuu deklareeritud palgafond kasvas novembris aasta varasemaga võrreldes 4,7 protsenti, kuid kasv aeglustus neljandat kuud järjest. Palgasaajate arv on vähenenud kolm kuud järjest, novembris oli palgasaajaid 0,4 protsenti vähem kui aasta varem.

Tegevusalapõhistel andmetel vähenes hõivatud töökohtade arv neljandat kuud järjest, novembris 2 protsenti. Kuna palgasaajate arv kahanes aeglasemalt, tähendab see osalise tööajaga töö vähenemist. Hõivatud töökohtade arv on viimasel kolmel kuul langenud enim kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses, finants- ja kindlustustegevuses, põllumajanduses, kunsti, meelelahutuse ja vaba aja tegevusalal, kinnisvaraalases tegevuses ning ehituses.

Viimasel kolmel kuul kasvas palgafond kõige enam info ja side, majutuse ja toitlustuse ning avaliku halduse tegevusaladel. Kolme kuu kõige aeglasema palgafondi kasvuga on olnud kunsti, meelelahutuse ja vaba aja tegevusala. Kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses ning ehituses palgaväljamaksed kokku kahanesid.

Samal teemal

03.01.2016
Maksutulu kasvas. Rahandusminister Sester: tänan kõiki maksumaksjaid ja tööandjaid
11.00.2016
Tuhanded ettevõtted ei maksa tööjõumakse
04.00.2016
Riigi tegemata töö? Miks peab maksumaksja vähiliitu rahastama?