Maailm

SAKSA MINISTER HOIATAB: kohale on jõudnud vaid kümnendik põgenikest (119)

Aadu Hiietamm, 12. jaanuar 2016, 06:00
AJAD MUUTUVAD: Mullu septembris käis Saksamaa piirid avanud liidukantsler Angela Merkel naerusui koos põgenikega poseerimas. Pärast uusmigrantide korraldatud õudusteööd Kölnis ja teistes Saksamaa linnades süveneb rahulolematus Merkeli poliitikaga. Ootamatult nõudis tema tagasiastumist ka USA mõjukas päevaleht New York Times.Foto: Reuters / Scanpix

Saksamaale saabus eelmisel aastal ametlikel andmetel 1,09 miljonit põgenikku. Arenguabiministri Gerd Mülleri arvates on see alles algus, sest vaid kümme protsenti Süürias ja Iraagis valla pääsenud põgenikelainest on jõudnud Saksamaale. Teel on veel kuni kümme miljonit inimest. 

Saksamaal võeti põgenikud algul vastu avasüli. Tuhanded ja tuhanded vabatahtlikud jagasid neile kõike eluks vajalikku tasuta. Eriti soojalt suhtus saabuvatesse põgenikesse liidukantsler Angela Merkel, kelle otsusel avati piir kõigile süürlastele hilissuvelgi. Põgenike avasüli Saksamaale kutsumine ja koos nendega poseerimine pani liikuma veelgi suuremad massid. Saksamaale jõudnud põgenike koos Merkeliga tehtud selfie’d levisid kiiresti sotsiaalvõrgustikes ning neid hinnati põgenikelaagrites kui kutset teeleasumiseks. 

USA mõjukas ajaleht nõuab Merkeli lahkumist 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. mai 2016, 06:00
Teadlased: Euroopat ähvardab enneolematu põgenikelaine
29. jaanuar 2016, 12:53
40 protsenti sakslasi tahab, et Merkel tagasi astuks
14. jaanuar 2016, 11:33
Mihhail Lotman | Pikkade käte öö: Kölnis ja teistes Saksa linnades juhtunu on tohutult õpetlik
14. jaanuar 2016, 11:19
MÄSS MERKELI VASTU: parteikaaslased nõuavad piiri sulgemist varjupaigataotlejatele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee