Repliik

Üks küsimus | Kuidas jõuda vähikontrolli, kui vabu numbreid pole? (32)

Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2016 20:35
Foto: ANDRES TREIAL
Kuidas lahendada olukorda, kus „Jõulutunnel" ärgitas inimesi minema vähikontrolli, kuid samal ajal polnud suurhaigla registratuuris erialaarstile lähema poole aasta jooksul ühtegi vaba numbrit?

 

Samal teemal

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski: Oma rahva tervise kaitsmine on iga enesest lugupidava riigi ülesanne. Üks osa sellest on süsteemne ennetustöö ja teadlikkuse pidev tõstmine, kuidas haigusi ennetada ja vara avastada.

Oleme koalitsioonilepingusse lisanud kohustuse lähiaastatel laiendada tõenduspõhiseid sõeluuringuid vähi varaseks avastamiseks ning suurendada meeste terviseriskide ennetusele suunatud programme – alustame tänavu soolevähi skriininguga ja 2018 eesnäärmevähi skriininguga, ühtlasi on valmimas juhend esmatasandi terviseriskide, sh eesnäärmevähi ja teiste krooniliste haiguste avastamiseks. Teeme Eesti vähiliiduga tihedat koostööd ja toetame teineteist igast küljest.

Mis puudutab melanoome ja nende näitamist nahaarstidele, siis on järjekorrad tõepoolest pikad, sest sinna pääseb saatekirjata. Samas peegeldavad viimaste aastate pikad järjekorrad teadlikkuse tõusu. Kindlasti on mõistlik alati esmalt nõu pidada oma perearstiga, kes suudab öelda, milliseid sünnimärke tasub näidata ja milliseid mitte ning saadab iga tõsisema kahtluse korral kiiresti eriarsti juurde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee