Repliik

Üks küsimus | Kuidas jõuda vähikontrolli, kui vabu numbreid pole?

Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2016 20:35

32 KOMMENTAARI

x
x/ 12. jaanuar 2016 16:40
Siis, kui arstid enam ei sõida minema ja neile luuakse samad tingimused nagu välismaal.
f
f/ 12. jaanuar 2016 16:36
Miks arvamused kohe välja ei tule.
j
jah/ 12. jaanuar 2016 16:35
arste on väheks jäänud, mujal makstakse arstidele suuremat palka.
w
ww/ 12. jaanuar 2016 16:34
Tänu meie valitsusele põgenevad arstid otsima paremat elu ja jätavad oma rahva hooletusse.
a
ATamm/ 12. jaanuar 2016 15:50
Tsirkus, mitte arstindus. Sama lugu – läksin allergoloogi juurde nahaprobleemiga – nahk lõheneb sõrmedel, veritsevad haavad järele (tegelikult saatis perearst, kuna ise ei osanud midagi teha). Võin veel lisada, et oma ka mingeid kokkupuuteid kemikaalidega. Tehti siis kõvad testid, pidi asi selge olema, visaku kass välja, see kurja juur! Nüüd elan juba 8 kuud teises kohas, pole isegi ühtegi kassi silmapiiril, probleemid aga samad. Selles valguses vähi avastamises põle üldse sünnis rääkida.
k
K50/ 16. jaanuar 2016 07:22
Mul on sama probleem jalgadega, nahk lõhenenud, veritsevad haavandid. Kästi kreemitada 2x päevas, mida ma ka järjepidevalt teen. Midagi muutunud ei ole ja see kõik kestab juba aastakümneid. Viimati käisin vastuvõtul ca 5-aastat tagasi Tartus, ise elan maapiirkonnas. Tehti test, pidavat olema naha sarvkesta probleem. Jutt sama, kreemitada. Aga "nahavähi" ravi osas on mul õnneks hea kogemus ja loodame, et see enam ei kordu ja hoiab meie perest kaugele. Nii, kui perearst nägi, saatis nahaarstile, kes omakorda saatis teisele arstile. Lõikus toimus sisuliselt avastamise hetkest paari kuu jooksu, Praeguseks 4 a. järelkontrolli ja õnneks on olukord kontrolli all. Aga selleks, et saada vastuvõtule aega peab helistama-helistama ja veelkord helistama ja lootma, et keegi on varem kokkulepitud ajast loobunud. Kõige rohkem sai vist ühe visiidi jaoks 8 korda helistatud, siis sai aja 2-kuu pärast. Eks soovitus oleks tõesti, et rohkem eriarste tööle. Kumb siis parem on, kas see kui inimese haigus areneb selle 3-4 kuuga või kui saadakse kiiresti jaole ja inimene on edaspidi töövõimeline.
s
soe õhk jah/ 12. jaanuar 2016 13:29
mul 5 kuud oli kurk haige, eriarstile sain seetõttu et käisin kõigepealt erakas, kus ta teist töökohta pidas, tema tegi teste ja jõudis järeldusele allergia, kuna aega kulus ja enesetunne paranes, siis võtsin 3 kuud oodata allergoloogi vastuvõttu ... ja tulemus oli hea it-riiki väärt, allegoloog võttis mu väljatrükitud varasemad testi tulemused (ma palusin perearstil väljatrükkida juhuks kui neid mujal kui kroonu süsteemis vaja läheb, erakad ei näe meie kullakallist e-tervist) vaatas 2lk läbi ja ütles, palju õnne teil ei ole allergiat. äge ju ? miks ei või kurguarst oma e-tervises panna linnuke - palun allergoloogi konsultatsiooni nendele testitulemustele ja siis tuleb otsus kas on vaja muneda 3 kuud järjekorras ? nagu raudtee tmv
e
12. jaanuar 2016 13:59
Ei näe ju eriarsti tehtud uuringuid ka perearstid, kes töötavad FIE või OÜ vormis. Eriti hea on see, kui terve hunnik, kalleid geeni ja MRT uuringud on tehtud, sulle suuliselt öeldakse diagnoos, aga ühegi paberit sulle diagnoosi kohta enam ei anta ja perearstile ka infot ei edastata e-tervise kaudu, kiire järeldus on: järjekordne hüpohondrik, kes endale haigusi välja mõtleb. Nii osavalt pealegi, et lasusa füüsiliselt järjest koost laguneb, ravimeid juurde määratud ei ole, sest ravi puudub.
a
ATamm/ 12. jaanuar 2016 15:52
See võib olla ka perearsti viga, äkki ei oska vaadata. Igatahes minu perearst näeb kõik nii PERHis, Mgadaleenas kui ka Ida-Tallinnas tehtud uuringuid.
l
Loomulikult/ 12. jaanuar 2016 11:31
saadame kõik murelikud esmalt ERIhariduseta perearsti juurde,kes otsustab siis,kas oled ikka piisavalt haige,et eriarsti tülitada.Ma ei ütle,et perearst ei ole oma tööks kompetentne.Aga milleks meile siis eriarstid,kui perearst suudab hinnata haiguslikku seisundit.Vaielda võiks pikalt ja põhjalikult ,kuid on selline võlusõna "süsteem".Maksumaksjana huvitad veel kedagi,kasvõi maksuametit,haigena...saa ise hakkama. Masendav!
p
patsient/ 12. jaanuar 2016 07:35
Süsteem selline, et lähedki erakasse, seal saab paari nädalaga löögile. Maksad viimase hinge tagant ära, aga vähemalt saad abi. Kui just valediagnoosi ei panda. Ega erakas veel kvaliteedimärki ei tähenda.

k
Kõne meenutab/ 12. jaanuar 2016 07:05
kallist nõukaaega, mil ka pidevalt hoolitseti partei juhtimisel kõigi kodanike tervise ning heaolu eest, parendati ja tõhustati jne jne. Sellel vaatamata arsti juurde siiski pääses.
Nüüd ootad 5 kuud ja siis ütleb arst, et jaa, oleks sa paar kuud varem tulnud, oleksime sinu elu võibolla päästnud.
o
12. jaanuar 2016 14:13
Oleks ei tähenda kuidagi, et varem abi saamine kindlasti aidanud oleks, see on enese petmine sellise mõtlemisega. Mõni vähk on nii agressiivne, et isegi väga varajane avastamine ja ravi ei muuda midagi. Uurida tasub ka alternatiivravi, Israelis ravitakse edukalt väiksemat nahavähki (kuni diam 4 cm) klorofülli tablettide ja päevavalguse spektri lambiga, ametlikult ei ole selline ravi meil ilmselt lubatudki, kuigi annab väga häid tulemusi. Kahju ei tee kumbki komponent kuidagi, aga peab teadma, kuidas seda õigesti tehakse, et vajalik tulemus saada.
n
NinaKõrvaKurgu/ 12. jaanuar 2016 06:15
Mul on tekkinud neelamisraskused aga lähimaks 3-ks kuuks vabu eriarsti aegu ei ole.
https://www.digiregistratuur.ee/Registration.aspx
Tuleb vist Soome minna?
s
12. jaanuar 2016 14:03
Soome võid minna muidugi, kui on sellist rahakotti, mis vastu paneb. Enne maksad oma taskust kinni ja pärast HK vaatab, kas kuulub hüvitamisele. Tasulise kurguarsti juurde saad ilmselt ka Eestis .
a
ATamm/ 12. jaanuar 2016 15:53
Ära rõõmusta, Soomes on veel pikemad järjekorrad.
a
A.Landlik/ 12. jaanuar 2016 06:08
Abivajajatele tunnen kaasa aga tuleb aru saada, et riigil ei ole kodanikega tegelemiseks ressurssi. Kogu võhm kulub poliitikutel iseendi, välisinvestorite ja pankade kasumi säilitamisele. Tähelepanu on vaja pöörata ka pagulaste ja omasooiharate vajadustele.
k
Kas jõuab juba eestlase peakoluni,/ 12. jaanuar 2016 05:40
mis programm valitsusel tegelikult on? Sa pead makse maksma, pluss nututunneleid ja muidu liite abistama. Peale seda aga pole sind vaja, sest sant pole kellelegi vajalik. Mida me siis nüüd teeme? Kirume ja vannume edasi internetis? Meil staaži on, pea juba veerand sajandit. Või võtame siiski enne surma ennast kokku ja veame oma taguotsad Toompeale? Kuulsusrikkam on vist Toompeal, keset platsi surra. Väljamaa lehed korrutaksid esimesest patriootlikust näljasurmast Euroopa parima maj.tõusuga riigist, kellel isegi võlad kõige väiksemad. Kas poleks Eesti ükskord ka milleski äralöömatult esimene maailmas? Ükskõik ju peale surma, kus surid? Mina eelistaksin Toompeal surra.
m
mees/ 12. jaanuar 2016 04:59
Sama teema eelmine nädal. Suhtlesin Laagris oma perearstiga ja too saatis nahaarstile sünnimärkidega ja kui helistasin keskhaiglasse, siis vabu aegu polnud. Mida kuradit ma tegema pean ? Kui ühel hetkel selgub, et pahaloomuline sünnimärk, siis kaeban riigi kohtusse või ?
Paar aastat tagasi sattusin Mustamäe erakorralisse seoses liha sisse murdunud puidutükiga, mis läbistas naha ja murdus. Ootasin paar tundi ja kuna abi ei paistnud tulevat ja muudkui korrutati, et arstid võtavad esmajoones prioriteetsed patsiendid ette, siis lõpuks lahkusin. Tänaseks elan koos selle armsa puutükiga mu lihas,mille ümber on kasvanud tugevam kude ja see väga mind ei häirigi. Eestis pead olema poolsurnud, et saada arstiabi
k
Kariib/ 12. jaanuar 2016 06:11
Isegi Kuubas on tasuta arstiabi kohene! Samuti kõrgetasemeline, nii et neid külastavad isegi jänkid .
l
lea/ 12. jaanuar 2016 02:35
mina maksin 25eur ja sain aja kohe samaks nädalaks, ei olnud erahaigla. lihtsalt arst, kelle juurde soovisin, teebki vaid tasulisi vastuvõtte, elasin üle selle 25eur.
a
ann/ 14. jaanuar 2016 13:24
Kui ta oleks sulle uuringuid teinud, siis see summa oleks palju suurem olnud. Haigekassa ei maksa neid.
a
ats/ 12. jaanuar 2016 00:09
Ossile tuleb suund ette näidata-ida suund
k
kas enam segasemalt ei saaks/ 12. jaanuar 2016 00:02
kas see ossi vastus on 1.aprillil võetud

k
Kabanossinovski/ 11. jaanuar 2016 23:40
Helistasin 4.01.2016 a. , et nahaarstile aega panna. Üks sünnimärk annab valulikult tunda ja on kuju muutnud. Palju õnne mulle, esimene vaba aeg 14.04.2016. Ise mõtlen nüd, et kumb on riigile odavam. Kas palgata juurde arste kes tahavad tööd teha või Lasta võimalik haigus (ptui-ptui-ptui loodame et nii pole) süveneda ja maksta rohkem ravile või taastusravile.
(P.S. kolmas variant on , et las see sotsmaksu toonud raibe sureb üldse ära, ei peagi ravima)
o
Ossinovski/ 11. jaanuar 2016 23:26
Kas see, on ühe ministri adekvaatne vastus-seletus? Noored inimesed surevad,abi ei saa-ja nii ükskõikne-üldistav vastus!
j
Juuli/ 12. jaanuar 2016 16:16
...ka lugesin aga vastust küsimusele ei olnud!!
m
Miks ma ei imesta...../ 11. jaanuar 2016 23:10
See on eriarstide kartell, et haigetelt raha n66rida........ja seda tahtlikult,sest rahalistel visiitidel paljud ei j6uagi maksta ja see aeg istub arst laua taga ja joob kohtvi.
k
Kuule, Ossinovski/ 11. jaanuar 2016 22:49
See polnud vastus! Aga eks küsin siis teisiti. Kui perearsti juures käidud ja nahavähi kahtlus tema poolt kinnitatud, kuid eriarstile lähema poole aasta jooksul aega pole, siis mida teen?
k
kossa/ 11. jaanuar 2016 22:32
Ossinovski võib ju lubada,aga aastaks 2018 on praegused potentsiaalsed eesnäärmevähi kahtlusega kodanikud juba surnud või on vähk arenenud ravimatuks.kui vaadata ajalugu,siis aastaid tagasi oli võimalik arstile pääseda,nüüd enam mitte.mõne aasta pärast see võimalus üldse kaob.
h
Hmm/ 11. jaanuar 2016 22:13
Mul üldse küsimus mida need eriarstid ülejäänud ajaga teevad? Vaadata nende vastuvõtu aegu on umbes T 14-18 Ja N 8-13 ükskõik kuhu ma registreerida tahan on järjekord 2-5 kuud ja selleks ajaks on mure kas ise möödunud või mitu korda hullem.
a
12. jaanuar 2016 14:20
Arsti vastuvõttude hulga määrab ära HK leping, mitme visiidi peale on raviasutusele raha antud, need kellaajad seinal ja arsti kabinetis viibimine ei puutu üldse asjasse. Ise maksad siis saad vastuvõtule, kui raha ei ole siis ootad ja loodad, et see pauk mööda läheb.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee