Foto: LAURA OKS
Õhtuleht.ee 11. jaanuar 2016 15:54
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknale üle arupärimise, millega nõutakse vastuseid küsimustele, mis puudutavad puuetega inimestele vajalike abivahendite kättesaadavuse tagamist. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul tuleb ministril selgitada, miks tabas abivahendite hinnatõus inimesi ootamatult ja kuidas kavatsetakse tekkinud probleemid lahendada.

"1. jaanuaril muutus süsteem, kuidas puuetega inimesed saavad endale abivahendeid osta ja rentida. Paraku ei teavitanud keegi sellest neid, kel olid Eestis abivahendeid müüvate ja rentivate firmadega pikaajalised rendilepingud. Nii tõstetigi inimeste jaoks sisuliselt üleöö hinda. Abivahendeid kasutavaid inimesi oleks tulnud muudatustest õigeaegselt teavitada, sest tegemist on tundliku sihtrühmaga, kellesse tuleb suhtuda erilise tähelepanuga. Puudulik teavitus on selgelt Sotsiaalministeeriumi ja Sotsiaalkindlustusameti tegemata töö. Kui enne seadusemuudatust kinnitati, et teenus ei kalline, siis peab ministeerium selle ka tagama," sõnas Marika Tuus-Laul.

„Soovime arupärimisega kuulda, kuidas plaanib ministeerium tekkinud olukorra lahendada inimestele, kes on lähtuvalt oma puude erilisusest sunnitud kasutama kallimat abivahendit? Esimesed saabunud arved tabasid abivajajaid justkui halb unenägu. Kui määruse eesmärk pidi olema abivahendite kättesaadavuse suurendamine ja inimeste võimaluste laiendamine, siis nii me seda kindlasti ei saavuta. Loodan, et minister Tsahkna võtab abivajajate mure tõsisemalt vaatluse alla ja leiab kiire lahenduse," lõpetas Marika Tuus-Laul.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Tädi maarikale 12. jaanuar 2016 15:03
Imeltlen selle tädi olekut õigel ajal alati pildis aga muud sealt kahjuks ei leiagi.Kuluhüvitised võetakse ka kõik välja.
MAARIKALE ???? 27. aprill 2016 14:44
AGA KA SINU POLIITIKU AASTAD ?????KOOS VENNAGA
OLEKSID AMMU JUBA SELLE SOTS ,,VALDKONNA KORDA SAANUD TEHA.... KUI AGA OLEKS SOOVI OLNUD
kes ? Kesse ? 11. jaanuar 2016 21:26
loomulikult Edgar Savisaar,tema on ainus vastutaja seni olnud. Pole vaja küsida ,kes.
Ega siis minister,peaminister,kantslerid,presidendi nõunikud ja autojuhid saa vastutada
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS