Laadin videot...
5
fotot

India Tuticorini maakonnakohtus mõisteti 14 eestlasest laevakaitsjat viieks aastaks vangi. Õhtulehe reporter räägib sama hotelli ees, kuhu nad hommikul koos eestlastest laevakaitsjatega jõudsid, sellest, mis laevakaitsjate saatusest seni teada on. Paraku laevakaitsjaid ise enam hotelli ümbruses ei viibi - nad viidi politseibussiga pärast kohtuotsuse väljakuulutamist minema. Otsust saavad nad edasi kaevata alles kolme kuu pärast.

"Teel kohtusse enne istungi algust küsisime meestelt, kuidas nad ennast tunnevad. Kolm meest laususid, et nad jälgisid kohtumaja esist ja seal seisid kaks politseibussi ning kohal oli kahtlaselt palju politseinikke. Hiljem nad said aru, miks see nii oli. Istungi ajal pidid kõik taaskord kirjutama alla paberile, kas nad on süüdi või mitte. Mehed kirjutasid alla, et nad ei ole süüdi," sõnab Õhtulehe reporter.

Mehed olid arvestanud, et kõige hullem variant mis neid ees võis oodata, oli pooleaastane vanglakaristus, mille nad on juba ära kandnud. Mehed olid kohtuotsusest šokis. "On lootust, et India annab neile armu. Mehed ise sellesse ei usu, sest kolm aastat Indias on neile näidanud, et õiglust selle riigi kohtupidamises ei ole," sõnab meie reporter videos.

"Nad palusid lähedastele edasi öelda, et nendega on kõik hästi ja kõik saab korda. Nende kõige suurem mure oligi, et kuidas lähedastel läheb. Nad palusid neil olla tugevad ja vastu pidada," kirjeldab reporter eestlastest laevakaitsjate vahetuid emotsioone pärast kohtuotsusest teadasaamist.

Vaata täpsemalt juba Õhtulehe videost!

Jaga artiklit

65 kommentaari

N
No niihh jälle valimised ,äkki keegi lubab jälle suure suuga midagi ,  /   11:50, 11. okt 2017
et nüüd , nüüd tuuakse kohe , kohe koju ...
?
???  /   11:11, 11. okt 2017
Kas siin saab veel mingeid illusioone olla? Istuvad lihtsalt selle 5 aastat ära nagu milenkajad. Sest India politsei. justiitssüsteem ning vist kogu nende riik on jäärapäine ning pistisemaias. Ja kui India ongi midagi valesti teinud, siis istuvad just! Sest ega India siis oma eksitust või võimuliialdust ise tunnistama ei hakka.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis