Foto on illustratiivneFoto: MATI HIIS
Õhtuleht.ee 11. jaanuar 2016 09:31
Algava nädala tööpäevadel sooritavad Eesti kohal tava- ja madallende Belgia lennusalga hävitajad F-16.

Lennud toimuvad Liivi lahe, Pärnumaa lõunaosa, Harjumaa, Viljandimaa, Kesk- ning Ida-Eesti õhuruumis ning mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Balti riikide valitsused on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, kui Balti riigid said NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Belgia lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 7. jaanuaril. Leedus Šiauliai lennubaasis paikneb praegu Hispaania lennuväe õhuturbesalk, mille relvastuses on hävitajad Eurofighter.

Kommentaarid  (8)

Mis viga 11. jaanuar 2016 18:53
raha tuulde lasta kui on lolle kes selle kinni maksavad. Eestil tundub raha eriti palju yle jäävat ,loobitakse seda igale poole kahe käega ja vahelt jääb ka ämma kotti pista. Enne ei teadnudki ,et eesti valitsusel on ka eesti öhuruum ärastatud ja nyyd rendivad seda välja.
Mis viga ullikese-lollikesena elada, 12. jaanuar 2016 09:56
jagamata midagi sellest mida tähendab RIIK ja mida selle pidamiseks vaja on...
G 11. jaanuar 2016 16:02
No kas tõesti kellelgi tglt ka pole maa-õhk tüüpi raketti koduses majapidamises?!
H 12. jaanuar 2016 09:57
Ikka on. Aga mis siis?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS